Jump to content

Bitwa 3D - 09: Uwagi / Propozycje przyszłych tematów


Recommended Posts

  • Replies 488
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wydaje mi sie ze maszyna bojowa to moze byc nawet rozkladany samobiezny kilof, jest to wszytko co mozna nazwac maszyna i sluzy do walki, a moment krytyczny to np, 1 klatka z wypadku samochodowego, szkla w powietrzu, stszepy metalu, samochody nad ziemia, i to wszytko w jednej klatce,, pozdro

Link to comment
Share on other sites

Tak jak KoMic napisał (dzięki KoMic :) ), to co się zalicza do maszyn zależy tylko od Was.

 

Kris_R zaproponował takie rozwiązanie problemu:

Wyciąż z Encyklopedii PWN

 

MASZYNA:

urządzenie techniczne zawierające mechanizm luz bespół połączonych ze sobą mechanizmów, słurzące do przetwarzania energii lub wykonywania określonej pracy mechanicznej. (...) m.in. wielokrążek, przenośnik ślimakowy, pompa tłokowa (...) zaczęto konstuować wiatraki, młyny papiernicze, (...) wynalezienie parowego silnika tłokowego, slinika spalinowego (...) zastosowanie turbin wodnych i spalinowych. Co raz powszechniej stosuje się sterowanie komputerowe maszyn, konstruuje się też maszyny samosterowne i maszyny samonaprawcze.

 

..........................................

Wyciąg z słownika synonimów

 

BOJOWY:

- bitewny, wojskowy, wojenny, orężny

- odważny, dzielny, energiczny

- agresywny, zaczepny

 

 

Ja dorzucę od siebie również, że należy zauważyć, iż w np języku potocznym często używamy słowa o troszkę innym znaczeniu opisując daną rzecz. Tu można zastosować podobny zabieg mieszcząc się w granicach tematu.

 

Pobnie ma się rzecz z krytycznym momentem. Zadajcie sobie pytanie: co rozumiem pod pojęciem takiego momentu? I przedstawcie pomysł na forum, podejrzewam, że będzie przyjęty z entuzjazmem :)

 

ttaaddeekk -> to walcz :D

Link to comment
Share on other sites

Ja również życzę wszystkim powodzenia - nagrody są przednie - każde miejsce jest moim zdaniem zadowalające pod względem nagród, ale przecież nie o to chodzi prawda?

Czytając posty przedmówców zacząłem się martwić o zgodność treści swojej pracy z tematem - nie było by za ciekawie gdyby owa niezgodność przyczyniła się do jej zguby :/

Link to comment
Share on other sites

mam pytanko...czy można tę samą prackę wykorzystać w bitwie 3d i 2d ? zmieniając oczywiście troszkę koncepcję...ale to byłoby ciągle to samo

pytam bo chciałem spróbować swoich sił i tu i tu ale nie styknie mi czasu na dwie różne pracki (mam bliźniaków 7 miesięcznych :) więc...)

Link to comment
Share on other sites

Zorganizowanie to małe piwo (wystarczy poprosić o dane osobowe i namiary softu- każdy producent bardzo chętnie sprawdzi czy dana osoba figuruje w ewidencji)- trochę większym problemem byłaby wtedy frekwencja. Jako optymista stawiam że na placu zostałoby wtedy...no- niech będzie- 10 osób ?

Link to comment
Share on other sites

Jako produkt komercyjny u grafika zalicza sie, chyba, wszystko za co sie cos dostaje. Czyli korzystajac z nielegalnego softu, taki konkurs z nagrodami, zreszta nie malymi, jest najzwyklejsza kradzieza. Tak mi sie wydaje, ale moge sie mylic i pozostaj mi miec nadzieje, ze jezeli nawet jest to nie zgodne z prawem, to nikt tego nie sprawdza:)

Oczywiscie nie mowie tu o osobach pracujacych na legalnym sofcie.

Link to comment
Share on other sites

Nie brałem nigdy udziału w bitwie na max3d. Nie mogę też doczytać szczegółów technicznych. Jakie roamiary minimalne i maksymalne ma mieć praca?

 

wszelkie pytania proszę zadawać w wątku w Bitwie, http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=16715 neosim -> render musi być taki jaki sam uznasz, że jest wystarczający, żeby mógł ukazać szczegóły i to co chciałeś przedstawić. Nie ma regulaminowo tego określonego. Weź tylko pod uwagę fakt, że jurorzy też ludzie i też mają "tylko" monitory. Myślę, że górna granica 1280x jest całkiem przyzwoita, ale to tylko moja propozycja :), nie jest to żaden wpis do regulaminu

 

Heh pytam :) bo graficy też ludzie i muszą gdzieś swoje pracki wyrenderować także myślałem, że wielkość minimalna obrazka jest określona. Fakt 1280 max to chyba rozsadnie.

Link to comment
Share on other sites

wg mnie mozna. ciekawie by bylo jakby prace byly umieszane w avi tak aby bylo widac ze wszystko to textury, taka mala pseudo animacja bez domalówek

No właśnie czasem przyda się chociaż poprawić kontrast/nasycenie kolorów etc... sam już nie wiem. Może jakiś oficjalny głos się pojawi w tej sprawie i rozwieje wątpliwości.

Link to comment
Share on other sites

Gordy, kubas -> jasne, że można pytanie tylko czy warto :)

//A propos robienia więcej niż jednej pracy w bitwie.

 

 

Właśnie się astanawiam i wiem że skończę panią w przeciągu tygodnia lub dwóch więc zabiorę się za jeszcze jakąś prackę :)

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem lepiej dopracować jedną prackę niż wysyłać mnustwo badziewia.

Ale znając was to i tak 10 prac byście zrobili 10 razy lepiej i to w 10 razy

krótszym czasie niż ja jedną (ale ze mnie optymista)!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Mam już gotowy render do bitwy i chcę go umieścić w swoim poście

kliknąłem na Zarządzaj załącznikami, podałem ścieżkę,

kliknąłem na wyślij i nic !!!

Przecierz jak nie będzie rendera to mnie zdyskwalifikują!!!

Co zrobić ?!?!?!!!!!

Link to comment
Share on other sites
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy