Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Fuji MTB


Lucas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 120
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość AcidBoyXL

yeah :D ... mam zamiar kupic sobie taki rowerek, jak go ladnie wymodelujesz to chyba sie przekonam na 100% :P ale masz gdzies 2 tyg na to wiec dawaj dalej hehe [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

bardzo mi sie temat podoba, musisz stosować różne techniki no i robisz model roweru, gratulacje!

To co się najbardziej rzuca w oczy to wszechobecny meshsmooth, który sprawia, że niektóre części wyglądają jak zrobione z plasteliny. Ot choćby hak przerzutki, mostek, korba.... Wiem, że to nie banalne ale chyba o to chodzi, żeby się czegoś nauczyć. Zatem chamfer albo jak tam wolisz inaczej. Poza tym jak na razie brakuje w kołach dziur, a nyple jakieś tycie, ale może się czepiam? Na pewno się czepiam :D. Na kole koniecznie zacisk, bo daleko nie zajedziesz :-). W najbardziej upierdliwej chyba części czyli w kasecie niestety widać skalowanie. Poza tym zęby mają tak naprawdę inny kształt, dołączam kasete xtr, kształt maja na pewno podobny. Podobnie korby.

Ale ogólnie super i trzymam za Ciebie kciuki. Służę innymi fotkami części jeśli potrzeba. Ale w necie jest tego tyle....

 

pozdrawia

uke

 

p.s. ja bym na Twoim miejscu pomęczył się i zrobił te zebatki z tyłu.... a potem takie ujęcie żeby ktoś te mrówczą pracę docenił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że wszystkie zęby wszystkich koronek mają taką samą wielkość - w końcu obsługuje je ten sam łańcuch. Może więc uda Ci się narysować jeden element i rozliczyć go po ścieżce? Zaraz spróbuję, jak mi się uda to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zauważyłeś Kraz :P, spróbuję je jakoś zmodyfikować, żeby były chociaż troche zbliżone wielkością. Co do siodełka to nie będzie sprężyn bo.... to siodełko nie ma sprężyn i już:P, jest nieco sportowe i dlatego pewnie nie jest amortyzowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja sie dozuce. model ok. ale zastosowales komponety najtanszej klasy, przezutka tylna sis :) ha ha. wymodelowales jakiegos makro-kesza :). nie pasuje mi kilka spraw,

po pierwsze polerowane spawy w ramie. takie spawy sa tylko w drogich ramach, bardzo drogich np. w cannondale a tu masz najtansze komponety, troche sie to gryzie,

po drugie kierka fajna, gieta, tylko srednica rury w centralnym punkcie, tam gdzie mocowana jest do mostka powinna byc grubsza,

po trzecie ksztalt tylnych widelek jest zly

po czwarte... kola .. brak nypli. nie mam pojecia jak sie szprych trzymaja.

 

to ze kaseta i suport jest zle to wiesz.

 

brakuje otworow na mocowani koszuka na bidon, gdyby sie czepac to wiele tam brakuje

 

ja bym na takim nie jezdzil. powiem szczerze :) trzeba bylo wybrac sobie jakas bardziej odjechana maszyne :) np taka: http://www.ssc.pl/graph/d143.jpg

heh! sliczna. na takkim to az przyjemnosc lamac sobie kosci.

co do opon.... jest tyle roznych bieznikow... moze byc, w tej klasy rowerku pewnie jakas kenda croscountry. nokiana ani tiogi bym sie tam nie spodziewal :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji... na pewno nie jest to żaden makro-kesz.

A poza tym już wiele razy mówiłem, że robię swój rower i chcę go jak najwierniej odwzorować.

To właśnie tai rower:

blvd_4.gif

Opnkę może faktycznie zmienię (założyłem z tyłu Tiogę po tym jak już opony wymodelowałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności