Jump to content
S1117

Maszyny bojowe: "Pociąg pancerny"

Recommended Posts

Witam, to moj pierwszy post dlatego chce pozdrowic wszystkich na forum.

Zdecydowalem sie wziac udzial w bitwie. A raczej zdecydowalismy sie, bo bedziemy pracowac z kumplem jako zespol (to dopiero poczatek wiec podzialu pracy jeszcze nie ma).

Jako temat wybralismy Maszyny Bojowe, dlatego zrobimy pociag pancerny. Co dokladnie ma robic ten pociag jeszcze nie wiadomo, pomyslow jest kilka, np. moze sobie jechac i prowadzic ogien, albo byc przygotowywanym do misji (w bunkrze).

To na razie tyle, oczywiscie zycze wszystkim bioracym udzial w bitwie ukonczenia prac, na jak najwyzszym poziomie.

Tak mniej wiecej bedzie wygladal pierwszy wagon (docelowo ma byc jeszcze lokomotywa i drugi wagon):

http://img299.imageshack.us/img299/6041/battletrain030kj.jpg

I troche textury:

http://img299.imageshack.us/img299/146/battletrain049yy.jpg

-------------

DESCRIPTION:

My aim was to create battle train, the war machine awaiting next task on some junction.

Few textures (concrete parts and rust) is made from pictures found on net.

FINAL RENDER

bt25f2yw.jpg

tak patrze po tematach maszyn bojowych i widze duzo czołgów jakis pojazdów pancernych, az tu nagle moim oczom ukazał sie pociag. nareszcie cos oryginalnego, witam w bitwie i zycze powodzenia.

PS: świetny model :)

Witam!

Nio uwielbiam pociągi pancerne, a w szczególności osławionego Smoka Kaszubskiego, nio ale na temat. Co to za pociąg Pancerny ? nazwa, a może model poszczególnych wagonów ? czy to was projekt, to by mnie bardziej cieszyło :). Puki co jest ładny, wypowiem się bardziej jak napiszecie coś więcej.

Pozdrawiam! P.S napiszcie jak możecie wymiary tego wagonu.

Dzieki za komentarze.

Ten wagon jest naszym wytworem, oczywiscie ma duzo zapozyczen z innych wagonow/pociagow, niekoniecznie pancernych, wlasciwie to nie tylko z kolejnictwa. Dlatego trodno podac tu jakies wymiary czy inne parametry taktyczno/techniczne, z uzbrojeniem wlacznie (choc moze pozniej sie cos przyjmie)- wszystko robione jest calkowicie free style, jak pasuje.

Pozostaje tylko dzialac, na razie dalsze texturowanie:

battletrain077ml.jpg

...heh też przemkneło mi przez myśl a moze by tak pociąg pancerny ... ostatecznie staneło na czołgu ...pierwszys wagon wyglada bardzo fajnie czekam na kolejne ...

Witam!

Nio fajnie że to wasz własny pomysł. Napisz mi jeszcze tylko w jakich latach to jest :). Nio a tak to zauważyłem brak drabinki pod drzwiami, żaden żołnierz tam nie doskoczy aby wejść. I jest brak osłony wokoło wagonu przed wrogiem, mam namyśli CKM-y, żeby chronić się przed partyzantami i ich ukochanymi minami, no ale jeżeli nie widzisz miejsca dla CKM-ów to pokryj go chociaż Zimmerit-em. Ale powinny być CKM-y dookoła, przynajmniej 2 na stronę.

Pozdrawiam!

cóż, skoro zdecydowaliście się na pociąg to mogę podrzucić przydatnego linka http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=5205&postdays=0&postorder=asc&start=0 dużo zdjęć, sporo rysunków z wymiarami/ w skali i detali technicznych, co prawda praktycznie tylko sprzęt ruski, ale zawsze coś się uda wygrzebać
Dzieki za link, choc widzialem to forum (i ten watek) juz wczesniej, materialy tam zawarte wykorzystalem do zrobienia wozkow.

HEKTOR- Scena ma byc, powiedzmy, w czasie II wojny, ale alternatywnej, technika siega I wojny i XXI wieku. Pociag ma nie byc ani niemiecki, ani radziecki, tylko nalezec do jakiejs innej, fikcyjnej strony. To wlasciwie moze sie jeszcze zmienic.

Jezeli chodzi o ta drabinke, to myslalem juz o niej podczas modelowania tego wlazu, jednak jakos tam nie pasowala wiec sobie darowalem- w koncu to nie jest wagon Inter City, zaloga jakos sie dostanie do srodka. Jeszcze zobaczymy przy dodawaniu ewentualnych szczegolow na koncu.

Co do KM-ow, to sa juz 2 w wiezach z przodu, ale jeszcze po jednym na burte na pewno znajdzie sie miejsce, poprobuje z tym.

Swietny pomysl z zimmeritem, moze cos z tego wyjdzie przy robieniu lokomotywy (np. pas do wysokosci 2m), bo tu juz niech bedzie jak jest.

Dziekuje za komentarze.

Pierwszy wagon gotowy, pewnie jakies szczegoly jeszcze sie pojawia.

battletrain096fk.jpg

Impressive!

Z teksturek najbardziej podoba mi sie tekstura torow. ;)

pozdrawiam

Witam!

Nio Panowie, jest pięknie, nio i odznaka :D. A to jest wagon czy lokomotywa?. Bo różnica jest, wagon musi posiadać silnik na tyle silny, aby samemu muc jechać, a lokomotywa na tyle silny, aby muc uciągnąć wszystkie wagony. No to i tak wiecie. Mnie się pociąg podoba. Jedynie mnie nurtuje ustawienie bocznych dział praktycznie pod wierzą pierwszą, będzie tam bardzo mało miejsca. Ale to pewnie wina perspektywy, ale tak jak się patrzy, to mam takie wrażenie, że tam te załogi z tymi pociskami od działek bocznych będą po sobie deptać. A ile będzie wagonów, bo ten jeden wygląda miodzio :D. Czekam na resztę

Pozdrawiam i powodzenia!

Witam, maly update- lokomotywa.

battletrain135xu.jpg

HEKTOR- Z tymi dzialami w kazamatach to masz racje, sa tak ustawione, ze szczegolnie duzo miejsca we wnetrzu wagonu nie ma. Ale chodzilo o wyglad (i o sile ognia).

fajne!!!

przynajmniej nie ma gasienic i nie jest robotem:D

bedzie cusik z tego...

Eeennoo, model super. Render tez niezly, tworzy wprawdzie lekkie zludzenie jakoby miala by to byc makieta, ale jest niezle.

pozdrawiam

Witam!

No wygląda fantastycznie :]. Po pierwszym wagonie miałem wrażenie że jest on z lat II Wojny Światowej, a teraz wygląda na wspaniały nowoczesny pociąg. Jest super, wszystko połączone i przemyślane. Świetny pomysł z tym Zimmeritem na bokach. Świetne działka PLOT. Jak spojrzałem na te wierze to od razu mi się skojarzyło z niemieckim Gepardem. Świetna robota.

Pozdrawiam!

HEKTOR, wydaje mi sie, ze powinienes napisac ksiazke o historii swiatowej zbrojeniowki. ;)

Witam!

Hehehe… dzięki RA! Kto by to czytał, a do tego trzeba mieć pojęcie żeby pisać :). Dareg ogólnie militaria :). Ja się przyłączam to prośby o siatkę, mam też taką drugą prośbę o render wszystkiego co jest razem, czyli wagonu i lokomotywy. Oraz mam pytanko, w czym to modelujesz i renderujesz?

Pozdrawiam!

Dzieki za posty.

RA- Jezeli chodzi o ten makietowy wyglad, coz, nie wiem za bardzo co na to poradzic, przy lokomotywie akurat probowalem stosowac oswietlenie HDRI.

HEKTOR- Czy ten caly pociag jest przemyslany to sie okaze na koncu, a zimmerit to przciez Twoj pomysl. Na dnich postaram sie pokazac juz calosc. Modeling w maxie, rendering w VRayu.

I siatka (sorry ze malo widac):

btwire018mh.th.jpg

btwire020bh.th.jpg

btwire034iv.th.jpg

Pozdrawiam

no super .ja to pociagi bardzo lubie.wiec czekam na final .zastanawiam sie tylko po co

takie pancerne pociagi były?wystarczyło rozwalic szyny i pociag był unieruchomiony.

Witam

Tomeg – pociąg pancerny dysponuje ogromną siłą ognia. Jest to wspaniała rzecz, taka ruchoma artyleria, można go stosować jako wsparcie za linami frontu, lub gdy linia frontu jest blisko torów można go używać nawet do bezpośrednich walk w pobliżu. Pociągi te osłaniały też, długie pociągi z transportami wojskowymi jak czołgi wraz z żołnierzami. Taki pociąg był niezmiernie przydatny podczas ewakuacji wojska pod ogniem wroga, w tej sprawie wykazał się doskonale nasz Polski pociąg „Smok Kaszubski”. A co do torów to takie pociągi miały ze sobą taki wagon techniczny który zawierał szyny i inne rzeczy potrzebne do naprawy torowiska.

Siatka jest ładna, chociaż mało widać. A co to zimmeritu to sorka bo zapomniałem, że to ja mówiłem.

Pozdrawiam!

A ja z innej beczki czy tylko ja mam posty HEKTORA na cala strone max3d.pl ? moze powinienes jeszcze wieksza czcionke dac ?;)

Wrcajac do tematu , to bardzo bardzo podoba mi sie model pociagu i pomysl tez jest ql :)

powodzenia w dalszej pracy :)

Witam!

No dziwne macie te przeglądarki, ja ustawiam czcionka normalnie. Jak was stresuje ten rozmiar to zróbcie tak klikasz: Widok -> Rozmiar tekstu -> Średnia.

I powinno być po kłopocie. :)

Pozdrawiam!

• Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy