Skocz do zawartości

Maszyny bojowe: "Pociąg pancerny"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to moj pierwszy post dlatego chce pozdrowic wszystkich na forum.

Zdecydowalem sie wziac udzial w bitwie. A raczej zdecydowalismy sie, bo bedziemy pracowac z kumplem jako zespol (to dopiero poczatek wiec podzialu pracy jeszcze nie ma).

 

Jako temat wybralismy Maszyny Bojowe, dlatego zrobimy pociag pancerny. Co dokladnie ma robic ten pociag jeszcze nie wiadomo, pomyslow jest kilka, np. moze sobie jechac i prowadzic ogien, albo byc przygotowywanym do misji (w bunkrze).

 

To na razie tyle, oczywiscie zycze wszystkim bioracym udzial w bitwie ukonczenia prac, na jak najwyzszym poziomie.

 

Tak mniej wiecej bedzie wygladal pierwszy wagon (docelowo ma byc jeszcze lokomotywa i drugi wagon):

http://img299.imageshack.us/img299/6041/battletrain030kj.jpg

I troche textury:

http://img299.imageshack.us/img299/146/battletrain049yy.jpg

 

-------------

 

DESCRIPTION:

My aim was to create battle train, the war machine awaiting next task on some junction.

Few textures (concrete parts and rust) is made from pictures found on net.

 

FINAL RENDER

 

bt25f2yw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!

 

 

Nio uwielbiam pociągi pancerne, a w szczególności osławionego Smoka Kaszubskiego, nio ale na temat. Co to za pociąg Pancerny ? nazwa, a może model poszczególnych wagonów ? czy to was projekt, to by mnie bardziej cieszyło :). Puki co jest ładny, wypowiem się bardziej jak napiszecie coś więcej.

 

 

Pozdrawiam! P.S napiszcie jak możecie wymiary tego wagonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za komentarze.

Ten wagon jest naszym wytworem, oczywiscie ma duzo zapozyczen z innych wagonow/pociagow, niekoniecznie pancernych, wlasciwie to nie tylko z kolejnictwa. Dlatego trodno podac tu jakies wymiary czy inne parametry taktyczno/techniczne, z uzbrojeniem wlacznie (choc moze pozniej sie cos przyjmie)- wszystko robione jest calkowicie free style, jak pasuje.

 

Pozostaje tylko dzialac, na razie dalsze texturowanie:

battletrain077ml.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

 

Nio fajnie że to wasz własny pomysł. Napisz mi jeszcze tylko w jakich latach to jest :). Nio a tak to zauważyłem brak drabinki pod drzwiami, żaden żołnierz tam nie doskoczy aby wejść. I jest brak osłony wokoło wagonu przed wrogiem, mam namyśli CKM-y, żeby chronić się przed partyzantami i ich ukochanymi minami, no ale jeżeli nie widzisz miejsca dla CKM-ów to pokryj go chociaż Zimmerit-em. Ale powinny być CKM-y dookoła, przynajmniej 2 na stronę.

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż, skoro zdecydowaliście się na pociąg to mogę podrzucić przydatnego linka http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=5205&postdays=0&postorder=asc&start=0 dużo zdjęć, sporo rysunków z wymiarami/ w skali i detali technicznych, co prawda praktycznie tylko sprzęt ruski, ale zawsze coś się uda wygrzebać
Dzieki za link, choc widzialem to forum (i ten watek) juz wczesniej, materialy tam zawarte wykorzystalem do zrobienia wozkow.

 

HEKTOR- Scena ma byc, powiedzmy, w czasie II wojny, ale alternatywnej, technika siega I wojny i XXI wieku. Pociag ma nie byc ani niemiecki, ani radziecki, tylko nalezec do jakiejs innej, fikcyjnej strony. To wlasciwie moze sie jeszcze zmienic.

Jezeli chodzi o ta drabinke, to myslalem juz o niej podczas modelowania tego wlazu, jednak jakos tam nie pasowala wiec sobie darowalem- w koncu to nie jest wagon Inter City, zaloga jakos sie dostanie do srodka. Jeszcze zobaczymy przy dodawaniu ewentualnych szczegolow na koncu.

Co do KM-ow, to sa juz 2 w wiezach z przodu, ale jeszcze po jednym na burte na pewno znajdzie sie miejsce, poprobuje z tym.

Swietny pomysl z zimmeritem, moze cos z tego wyjdzie przy robieniu lokomotywy (np. pas do wysokosci 2m), bo tu juz niech bedzie jak jest.

 

Dziekuje za komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

 

Nio Panowie, jest pięknie, nio i odznaka :D. A to jest wagon czy lokomotywa?. Bo różnica jest, wagon musi posiadać silnik na tyle silny, aby samemu muc jechać, a lokomotywa na tyle silny, aby muc uciągnąć wszystkie wagony. No to i tak wiecie. Mnie się pociąg podoba. Jedynie mnie nurtuje ustawienie bocznych dział praktycznie pod wierzą pierwszą, będzie tam bardzo mało miejsca. Ale to pewnie wina perspektywy, ale tak jak się patrzy, to mam takie wrażenie, że tam te załogi z tymi pociskami od działek bocznych będą po sobie deptać. A ile będzie wagonów, bo ten jeden wygląda miodzio :D. Czekam na resztę

 

 

Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, maly update- lokomotywa.

battletrain135xu.jpg

 

HEKTOR- Z tymi dzialami w kazamatach to masz racje, sa tak ustawione, ze szczegolnie duzo miejsca we wnetrzu wagonu nie ma. Ale chodzilo o wyglad (i o sile ognia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

 

No wygląda fantastycznie :]. Po pierwszym wagonie miałem wrażenie że jest on z lat II Wojny Światowej, a teraz wygląda na wspaniały nowoczesny pociąg. Jest super, wszystko połączone i przemyślane. Świetny pomysł z tym Zimmeritem na bokach. Świetne działka PLOT. Jak spojrzałem na te wierze to od razu mi się skojarzyło z niemieckim Gepardem. Świetna robota.

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

 

Hehehe… dzięki RA! Kto by to czytał, a do tego trzeba mieć pojęcie żeby pisać :). Dareg ogólnie militaria :). Ja się przyłączam to prośby o siatkę, mam też taką drugą prośbę o render wszystkiego co jest razem, czyli wagonu i lokomotywy. Oraz mam pytanko, w czym to modelujesz i renderujesz?

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za posty.

RA- Jezeli chodzi o ten makietowy wyglad, coz, nie wiem za bardzo co na to poradzic, przy lokomotywie akurat probowalem stosowac oswietlenie HDRI.

HEKTOR- Czy ten caly pociag jest przemyslany to sie okaze na koncu, a zimmerit to przciez Twoj pomysl. Na dnich postaram sie pokazac juz calosc. Modeling w maxie, rendering w VRayu.

I siatka (sorry ze malo widac):

btwire018mh.th.jpg

btwire020bh.th.jpg

btwire034iv.th.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Tomeg – pociąg pancerny dysponuje ogromną siłą ognia. Jest to wspaniała rzecz, taka ruchoma artyleria, można go stosować jako wsparcie za linami frontu, lub gdy linia frontu jest blisko torów można go używać nawet do bezpośrednich walk w pobliżu. Pociągi te osłaniały też, długie pociągi z transportami wojskowymi jak czołgi wraz z żołnierzami. Taki pociąg był niezmiernie przydatny podczas ewakuacji wojska pod ogniem wroga, w tej sprawie wykazał się doskonale nasz Polski pociąg „Smok Kaszubski”. A co do torów to takie pociągi miały ze sobą taki wagon techniczny który zawierał szyny i inne rzeczy potrzebne do naprawy torowiska.

 

Siatka jest ładna, chociaż mało widać. A co to zimmeritu to sorka bo zapomniałem, że to ja mówiłem.

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki czy tylko ja mam posty HEKTORA na cala strone max3d.pl ? moze powinienes jeszcze wieksza czcionke dac ?;)

 

Wrcajac do tematu , to bardzo bardzo podoba mi sie model pociagu i pomysl tez jest ql :)

 

powodzenia w dalszej pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

 

No dziwne macie te przeglądarki, ja ustawiam czcionka normalnie. Jak was stresuje ten rozmiar to zróbcie tak klikasz: Widok -> Rozmiar tekstu -> Średnia.

 

 

I powinno być po kłopocie. :)

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrazu chciałem zaznaczyc ze jestem na TAK...mała uwaga...jaka to lokomotywa? spalinowa? elektryczna? bo parowa to juz chyba nie...skoro jakas jest..pomyslałbym o odpowiednim pobrudzeniu miejsca wydechu...chyba ze elektryczna to przepraszam...ale nie widze tego ustrojstwa od prądu który zwykle posiadaja elektrowozy..jak mu tam było? jakos na PE :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kliment - mówisz zapewne o tym panu... eee... Pan Tograf :D

Model jak na razie bez zarzutu, tekstury w moim odczuciu, sprawiają że pociąg ten przypomina model plastikowy bądź kartonow - po prostu nie kojarzy mi się z prawdziwym, ale to idzie zapewne łatwo poprawić (i kto to mówi - zapewne powiecie :D)

Pozdrawiam i czekam na dalsze postepy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kliment woroszyłow- Na wczesniejszym etapie pobrudzilem troche ta lokomotywe spalinami, jednak nie wygladalo to dobrze dlatego je usunalem; powiedzmy ze pociag ma naped jadrowy.

ArTooRo- Z texturami to nie bedzie takie proste zeby uzyskac realistyczny wyglad, pewnie jeszcze nad tym popracujemy, na razie nie mam pojecia jak to zrobic. A Twoje textury sa calkiem wporzadku wg. mnie.

 

Dzieki za komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wymodelowany pociag pancerny. Duzo detali, nie widac błedów...oby tak dalej ;) Powodzonka !!

 

Ja byłbym raczej za spalinowym napedem...potęzny wydech, cos np jak miały japońskie lotiskowce za czasów IIWS. ;D

 

Nie czytałem wszystkich postów, więc moge sie powtorzyć...jak masz zamiar zapezentowac ten pociąg w scenie ??

 

PS. Z tygodnia na tydzień rośnie poziom prac w bitwie!! za miesiac beda tu takie prace jak na CGTalku :P

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kome- dzieki za link, szkoda ze nie widzialem go wczesniej, ladne zabawki;

Falcrum- rzeczywiscie moglby dobrze wygladac z dwoma dymiacymi kominami na burcie, ale niech juz tak zostanie; jesli chodzi o scene to dopiero zaczelismy prace nad nia, pojawi sie na forum jak juz bedzie cos konkretnego;

Wrzucam pociag w calosci, prosze jednak nie uwazac go jeszcze za skonczony.

battletrain147qc.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

 

No jest ładnie i fajnie. Wszystko wygląda super. No ale tak mnie zastanawia ten pancerz który jest pod kątem prostym. Musi tam być dość gruba stal bo pociski pod kalibrowy przeszedł by na wylot przez ten pociąg. Ale myślę że ta stal jest gruba. Chyba że chcesz zainstalować na nim Pancerz aktywny, ale to chyba nie ma sensu, według mnie ten pociąg ma pancerz warstwowy. :). A ma on jakąś nazwę ten pociąg ?

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vitam:) Bardzo ładny model! Gratuluję też oryginalnego pomysłu:) Jedna sugestia - odsłonięte koła lokomotywy, dziwne to trochę gdy weźmie się pod uwagę to ze reszta jest opancerzona lepiej niż Tygrys Królewski:) Wystarczyłby jeden "leśny" z pancerzownicą i... po zabawie:) Moze jakieś płyty pancerne jak w niemieckich czołgach Panzer IV z okresu II WŚ? Aha... GENIALNE wierzyczki p.lot:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sorry ze dawno nie bylo to updatu, ale niestety malo jakos czasu jest w te wakacje...

HEKTOR- Jezeli chodzi o pancerz, to najprawdopodobniej jest tak jak w wiekszosci takich pociagow, z plyt pancernych, nitowany lub przykrecany.

BlackTalon- W miejscach o ktorych piszesz sa zaczepy (jak dobrze sie przyjrzysz) na elementy pancerza. Kilka takich elementow bedzie zamontowanych (wyzej jest zamontowana jedna taka plyta).

Pinki- Oczywiscie, rdza/brud najprawdopodobniej sie znajdzie. Jezeli chodzi o scenerie- pracujemy nad podziemna hala/bunkrem, cos tu jeszcze moze sie zmienic.

 

h046rr.jpg

 

Dzieki za posty, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

 

Sceneria super!. Chociaż ja widziałem ten pociąg jak śmiga gdzieś przez górskie szlaki kolejowe, wśród drzewek i lasów. Ale i tak jest świetnie, trochę pusto na tej scenerii, może dodaj co nieco jeszcze, może jakieś części od pociągu lub coś tam. A i mało też widać tego pociągu na tym renderku, może w większej rozdzielczości by go dać?

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEKTOR- "gorskie szlaki" bylyby niezle. Moze nastepnym razem...

paboso- Dzieki. W tym przypadku nie moze byc zadnych szczelin, gdyz stanowilyby one nieosloniete miejsce gdzie wrog moglby strzelac. Celny ogien doprowadzil by np. do rozlaczenia skladu.

 

A to kolejny render. Jeszcze pare rzeczy pewnie sie pojawi, zobacze co da sie zrobic z dirtem na pociagu. Bo do tej pory jakos nie wyszlo.

 

bt172vc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

 

Jak tak się patrzy na to wszystko teraz to jest super. Ale chyba ja mam takie złe odczucie proporcji, pociąg wydaje się mały. Fajnie by było jak byś dodał jakiegoś ludzika, albo samochodzik, coś czego rozmiary są znane i łatwo rozpoznawane. A i te działka przeciw lotnicze mógł byś trochę poruszać, podnieś lufę trochę przekręcić. Ale i tak bez tego twój pociąg to jest super!

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEKTOR- Rzeczywiscie cos takiego mozna by jeszcze dodac, nie tylko ze wzgledu na pokazanie skali, ale tez ze troche tu pustawo... Wszystko zalezy od tego jak bedzie z czasem.

KoMic- PS bedzie w uzyciu na pewno, ale czy uda sie pozbyc wygladu PIKO, o ktorym byla mowa od poczatku tego watku, to nie wiem. Zobaczymy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noooo, Panie S1117 much better. obnizenie kamery i intensywnosc barw przynosi rezultaty, rdza jak najbardziej na miejscu, tylko niewiedziec czemu te plyty na kolach swieca nowoscia, ale pozatym ladnie, bardzo ladnie, kawal dobrej roboty, hehe malo kto by sie powstydzil takiej pracy w swoim dorobku. Ja napeno nie :]pozdro

PS. wiem ze to co teraz pisze nie ma sensu. chodzi o to ze jesli pociag stoi na peronie, lub krotko mowia jest nieuzywany, to lufy powinny byc w pozycji neutralnej. Jest takie ustawienie w ktorym sobie moga spokojnie czkeac bez adnego uszczerbku, wiadomo metale sie odksztalcaja, systemy celownicze rozkalibrowuja i aby zachowac jak najwieksza sprawnosc to kiedy nietrzeba to dzila nie sa powykrecane w kazda strone z lufami byle gdzie tylko grzecznie czekaja sobie w tej neutralnej pozycji az do uzycia. Oczywiscie nie zmieniaj tego bo to byla b glupota, teraz wyglada dobrze, pozdro a to miala byc tylko taka inf tech: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po raczej nie spodziewanej nominacji, prezentuje ostateczny render. Najpierw jednak chce podziekowac za Wasze komentarze, podpowiedzi i glosy. Dziekuje takze Fazie za pomoc przy robieniu tego czegos.

KoMic- dzieki za dobre slowa (dokladnie wiem o co Ci chodzi z tym ustawieniem dzial).

 

Zycze biewnikom zajecia jak najwyzszych miejsc!

 

DESCRIPTION

My aim was to create battle train, the war machine awaiting next task on some junction.

Few textures (concrete parts and rust) is made from pictures found on net.

 

FINAL RENDER

 

bt25f2yw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności