Skocz do zawartości

Moment Krytyczny : Ozyrys- Ostatnie pożegnanie


Rekomendowane odpowiedzi

Tak dla nadania realizmu moznaby postarac sie o egipskie kolmny.

Wtedy raczej nie uzywano luku w konstrukcji to byl rzymski wynalazek.

Moze tez troszke podkolorowanych hieroglifow na scianach i koumnach by pomoglo.

 

 

 

http://www.touregypt.net/featurestories/columns.htm

 

 

Calosc zapowiada sie tak nasycona detalami ze nikt chyba niw wie jak to skleicie w calosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 526
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

praca ładna itd. ale tak na zdrowy rozum to: praca jarasa z poprzedniej bitwy i ta są strasznie podobne pod względem budowy. Z góry leci światło jak przez jakiś wlot, w centrum sceny jakiś posąg, klimaty i szczegóły podobne. rozumiem, że ma byc taki klimat, ale dajcie tu trochę życia chłopaki! życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRS-co do kolumn masz absolutną rację - jutro się biorę za nie, dzięki za link

hkropiński - nie do końca się zgodze z Tobą :) a życia nie będziemy wprowadzac do sceny w której wszyscy umierają ;)

skończyłem texturkę niewolnika a Klicuś ładnie zamapował w wingsie

chudzielec.jpg

chudzielec1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leleń - do mnie też :) ale on będzie miał zgięte ręce dlatego nie szalejemy za bardzo

Simple_man - ooo prosze a gdzieś to się podziewał tyle czasu ? na wakacjach byłeś ?

co do Twoich uwag - dłoni również nie będzie widać :) będą w bardzo dużym skrócie persp.

zamieszczam skończony 3 fresk

fresk3.jpg

3freski.jpg

fresk40.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja dam mini apdetja :

 

Raz nie wydaje mi sie zeby scenka byla taka sama jak forgoten tylko w szatkach egipskich w ogole watpie zeby mozna bylo te dwie scenki porownac.

 

Nie patrzcie az tak bardzo na koncept pod wzgledem wykonczen i detali poniewaz napewno to sie zmieni nie raz za niedlugo planujemy juz pierwsze probne rendery calosci wtedy bedziemy jeszcze myslec nad kadrem, wykonamy kilka wersji i wybierzemy najlepsza, przynajmniej taki mamy zamiar.

Czas nas goni nie ublaganie czeka nas najciezsze 10 dni ;)

 

ok moje mini updejty naszego umarlaka

 

en1.jpg

en3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hkropiński powiedział co wiedział.

Nie, hkropinski nie powiedział co wiedział, tylko powiedział jak mu się wydaje, a wydaje mu się, że układ prac obu bitew jest podobny. a może simple man zaprzeczy temu co tam napisał hkropinski? bo wg mnie to wszystko się zgadza, ale hkropinski nie napisał że ta praca jest zła, jest bardzo ładna, a hkropinski wyraził swoje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamieszczam poprawiony koncept - zmiany: wywalone łuki i zamienione kolumny. 2 plan oddalony do tyłu o kilka metrów i przyciemniony = więcej przestrzeni w obrazku.

Ciekawi jesteśmy Waszych opinii. pozdrawiam

koncept12.jpg

kolumny.jpg

edit - zauważyłem że postać dziadka na koncepcie jest jeszcze ta sprzed poprawek - ale nie chce mi się renderować na nowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no bardzo ładna teksturka niewolnika . Tylko ma on coś nie tak z lewą stopą może mi się wydaje ,ale looknijcie na to :) Klicek mam prośbe jak będziesz mapował następnego ludka w wingsie to możesz ustawić na 'recording' i wrzucić gdzieś ?? Bo moje ostatnie próby nie zbyt udane . Pozdrawiam i mam nadzieje na pozytywne rozpatrzenie mojej prośby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe... gdyby nasze służby tak szybko ragowały jak Ty to ... :) Bóg zapłać dobry człowieku . Jak już zrobiłem tak jak pokazałeś , pomazałem to w gimpie zapisałem i jak załadować już gotową mapke do wingsa :? Z góry dzięki i przepraszam za Off-topic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliment - W imieniu Jarka dzieki :)

 

Aniu - juz dawno dawno jest to poprawione poprostu zginelo to nam gdzies w goszczu plikow i nie moze odnalesc poprawionej wersji dlatego zrobimy to jeszcze raz na samym koncu moze akurat plik sie odnajdzie :) apdejt z poprawionym dziadkiem mozesz zobaczyc kilka stron wczesniej :)

 

Cruzh3r - thenk ju :)

 

Leru - bardzo sie ciesze ze jeszcze sie to komus przydalo new wersjion in progres ;D

 

wesoledi - no kaplanka wchodzi na plan lada dzien doslownie ... :) ostateczne popraweczki juz sa skonczone jutro mapping tego wszystkiego wszystkiego i model wyladuje u Jarka a wiadomo Jarek + model = piekne texturki ;)

W tle oczywiscie posagi, zastanawialismy sie nad "karkami" zyjacymi ale chwilo to odpadlo :) Ogien jest testowany i testowany ale caly czas jeszcze to nie to co chcemy uzyskac ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem strasznie maciupki koncept.

egipt to glownie monumenty a nie jakies kolumny wypierdki ;)

cale wnetrze x10 i bedzie git. http://theopticnerve.com/egypt/Images/misc/temple_of_sobek.jpg

http://tatiana.pevzner.com/arch/africa/Temple%20of%20Amon,%20by%20unknown,%20at%20Karnak,%20Egypt,%20-1530%20to%20-323.jpg

btw. powinno byc imho wiecej kolumn bo egipcjanie znali slabo sklepienia i walili gesto kolumny a na nich gigantyczne kamienne bloki, stad u nich ten klaustrofobiczny klimat >>> sklepienie

ale to w swiatyniach, natomiast o ile dobrze rozumiem to wasz koncept jest grobowcem kogos waznego czyli musial taki ktos miec swoja wypasiona piramide. i tu ze sklepieniem jest jeszcze inna sprawa bo pierwszy sposob sie nie sprawdzal. wymyslili wiec takie cudo http://www.richard-seaman.com/Travel/Egypt/Dahshur/AllPyramids/StaircaseInsideRedPyramid.jpg a co w schemacie wyglada tak http://www.mysteriousworld.com/Content/Images/Journal/2003/Summer/Osiria/PowerCenter.gif

reasumujac. bez zensu jest upierac sie przy dokladnym odzwierciedleniu realiow bo wtedu trzebaby bylo zrobic mala klitke zwezajaca sie ku gorze bo tak w rzeczywistosci wyglodal "power cener" :D , ale moze skusicie sie na wykrzesanie jeszcze z siebie troche sil i dodacie troche "egipskiego jaja" czyli x10 panowie ;)

powodzenia!

ps. kolumny powinny miec podstawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peter_muler - nasz obrazek nie jest wiernym odzwierciedleniem egipskiej architektury i prawdziwych obrządków. My tylko robimy swoją wizję pewnej sceny która jest stylizowana na egipskie klimaty. Absolutnie nie zależy nam na poprawności architektonicznej bo nie robimy wizualizacji.

Ogólnie masz rację ale przy takiej skali obiektów nie mamy szansy pokazania:

a)- tych wszystkich postaci i całej rozgrywającej się akcji

b)- lub też cała nasza scena musiałaby rozgrywać się u stóp jednej kolumny i nie mielibyśmy mozliwości pokazania całego wnętrza - jednym słowem zabiłeś mi ćwieka :)

c)- co do wnętrza piramidy ... to bardzo mało atrakcyjne pomieszczenie (dla oka) my robimy wnętrze bliżej nieokreślonej świątyni w której odbywa się ceremonia zamknięcia sarkofagu (być może potem kapłani przeniosą go do piramidy ) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falcrum - mam kompletnie odmienne zdanie n/t temat - jak to "zmarnuje tyle sił niepotrzebnie" ?? każda bitwa ma służyć podniesieniu umiejętności i nabrania doświadczenia i to czego się nauczysz przy bitwie nie zapomnisz tak szybko. Poza tym zobacz sobie nasz pierwszy koncept scenki i ten ostatni. Zwróć uwagę jak pomysł się rozbudował i przekształcił, m.in dzięki Waszym uwagom. dzięx & don`t give up ! ;)

Archangel- tak schody są jeszcze nie ruszone i kadr leci rzeczywiście minimalnie na prawo - dzięki, poprawię to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leleń- zależy czy w ogóle dostaniemy nominację ? ... wiesz to zależy od jury ... a pojedynek na noże owszem wchodziłby w grę gdyby były równe szanse ... ale jak wiadomo Klicek pochodzi z planety K-Pax i ma 4 pary rąk i 3 czółki ... do tego pije actimel - bez szans ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no teksturke to musicie tej pani zmienic, bo teraz to wyglada jak szachownica ;)

 

kurcze no pelen szacun za caloksztalt pracy. Kadr ktory jest obecnie propagowany przez jarasa jest duzo lepszy niz wszesniej. Keep it goin

 

PS. skad sprowadzacie actimele bo mnie jakos nie daja takiego kopa :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leleń - to nie jest krew :D to makijaż się rozpuścił - bo ona płacze :( a co do reszty Twoich pytań to zobacz ją w ubraniu :) i popatrz ile widać ciała ? nie będziemy bawić się rzeczami których nie widać bo nie ma potrzeby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fajnie ze posluchaliscie rady i teksturka juz w porządku :-) egipcjanki podobno robily sobie swietny makijaz, z tym ze wydaje mi sie ze nie byl az tak agresywny, linie powieki pociagniete byly czarna kreska, natomiast powieki i okolice oka jakims mniej intensywnym kolorem, zreszta wystarczy popatrzec na egipskie popiersia , malowidla itepe zeby to dostrzec. ewentualnie cienka czarna obwodka dookola oka i pozioma kreska idaca prawie ze do ucha, bo teraz wyglada jak support dla kissa ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności