Skocz do zawartości

FOTOGRAFIA: galeria zdjęć


Vorek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A ja znowu mam dylematy :)

 

Mam do dyspozycji 3000 zł na cyfrę. Do dzisiaj byłem do bólu upewniony że kupuję sony dsc-r1 http://www.dpreview.com/reviews/sonydscr1/ Jak widac jest to kompakt-hybryda z dorą stałą optyką Zeissa. 10 Mpix dużą matrycą, zredukowaną aberracją hromatyczną i kilkoma innymi ciekawymi rzeczami. Ale dzisiaj na warsztatach foto zostałem dość solidnie przekonany do lustrzanek cyfrowych :) Przypomniałem więc sobie o moim poprzednim kandydacie czyli Canon eos 350d. http://www.dpreview.com/reviews/canoneos350d/ W sieci jest tyle recenzji pozytywnych co i negatywnych tego apratatu. Jedno wiem na pewno, że optyka "kitowa" jest do bani i trzeba odrazu inwestować w inną, a to się znowu wiąże z kosztami, mały jest więc i gripa by się przydało, kolejna kasa. Ale generalnie jednak jest to lustrzanka. Chciałbym poznać Wasze opinie na ten temat, może już ktoś miał jakieś doświadczenia z w/w aparatami a może polecicie zupełnie coś innego ? Ja jeszcze przekopuję sieć ale będę wdzięczny za pomoc :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu mam dylematy :)

 

Mam do dyspozycji 3000 zł na cyfrę. Do dzisiaj byłem do bólu upewniony że kupuję sony dsc-r1 http://www.dpreview.com/reviews/sonydscr1/ Jak widac jest to kompakt-hybryda z dorą stałą optyką Zeissa. 10 Mpix dużą matrycą, zredukowaną aberracją hromatyczną i kilkoma innymi ciekawymi rzeczami. Ale dzisiaj na warsztatach foto zostałem dość solidnie przekonany do lustrzanek cyfrowych :) Przypomniałem więc sobie o moim poprzednim kandydacie czyli Canon eos 350d. http://www.dpreview.com/reviews/canoneos350d/ W sieci jest tyle recenzji pozytywnych co i negatywnych tego apratatu. Jedno wiem na pewno, że optyka "kitowa" jest do bani i trzeba odrazu inwestować w inną, a to się znowu wiąże z kosztami, mały jest więc i gripa by się przydało, kolejna kasa. Ale generalnie jednak jest to lustrzanka. Chciałbym poznać Wasze opinie na ten temat, może już ktoś miał jakieś doświadczenia z w/w aparatami a może polecicie zupełnie coś innego ? Ja jeszcze przekopuję sieć ale będę wdzięczny za pomoc :)

 

Pozdrawiam

 

hmm... ciężki dylemat. w sumie Zeissowska optyka to jest coś, ale możliwość wymiany obiektywów w Canonie daje o wiele większe możliwości. Ponieważ obecnie inwestuję w standardową lustrzankę to powiem tylko tyle. Lepszy Canon z badziewną optyką niż Sony z Zeissem. Szkła zawsze można wymienić a poza tym czasami ciężko zrobić dobre zdjęcie w zakresach jakie oferuje jeden obiektyw. Nawet jeśli ma f24-200mm i nie wiem jak bardzo był jasny.

Poza tym zauważ że masa ludzi kupuje nikony Canony etc. dlatego, że mogą właśnie zmienić optykę.

Jak dla mnie kup Canona. Będziesz mi obiektyw pożyczał czasami :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tweety, już w sumie się zdecydowałem na canonka ale raczej bym kupował nie z kitowym 18-55 ale ze standarem 50mm 1.8. Też nie jest to rewelka ale na początek chyba lepiej, niby zoom to duże ułatwenie ale nie wiem czy warto kosztem jakości zdjęć. Jednak nie ma to jak optyczny wizjer, głównie chyba to przeważyło. Lustro daje poprostu większe możliwości, przejściówka na m42 kosztuje ~ 50 zł a to daje już spory wybór tanich i dobrych szkiełek :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stawiał bym raczej na zooma i do tego jeszcze obiektyw 50mm. czasami nie ma jak sie cofnąć i cięzko będzie dobrze wykadrować ujęcie ze stałoogniskowym obiektywem. poza tym stałoogniskowy obiektyw nie jest aż taki drogi, więc nie widzę przeszkód czemu by nie zainwestować w Canona z oryginalnym obiektywem.

BTW: w pracy mam wspomniany aparat ze standardowym Canonowskim obiektywem i powiem, że fajnie działa. Nie zacina się AF jest w miarę szybki, na manualu chodzi płynnie i cicho.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, może i racja ale kogo się nie spytać to mówi że ten kitek to plastik do wywalenia, że nie ostrzy, że słabo rysuje itp. Może na początek starczy, jeszcze pomyślę, kupię tą przejściówkę na m42 i zobaczę jak się z moim zeissem będzie spisywał aparacik, trudno automatyka może poczekać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może kup osobno Sigmę 28-80? to jest całkiem dobry obiektyw (robią szkła tam gdzie Zeiss)

na allegro można kupić już od 199.

 

teraz ja:

NIKON F-65:

 

333nikonf65box6fg.th.jpg

 

polecacie? odradzacie? mam ofertę za 250zł samo Body(stan jak na foto wyżej). czy to się opłaca?

no i jakie szkła ewentualnie do tego modelu byście polecali?

 

Pozdrawiam

 

[++]

 

a więc kupiłem Nikona za 250 (+przesyłka) i do tego Nikkifora 28-80mm za 180. mysle, że na sam start wystarczy. potem i tak zainwestuję w jakąś Zeissowską stała optykę :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli do 3k to tylko Canon EOS 350D:

EOS 350D to następca modelu EOS 300D. Jest mniejszy, ale szybszy od poprzednika, oferuje zdecydowanie ciekawszy zestaw funkcji i wyposażony jest w sensor CMOS o rozdzielczości 8 megapikseli.

 

EOS 350D Digital został wyposażony w dopiero co opracowany, mający bardzo niski poziom szumów, czujnik CMOS drugiej generacji o rozmiarach APS-C i rozdzielczości 8 mln pikseli. Jest to czwarty nowy czujnik obrazowy CMOS Canona w ciągu zaledwie dwunastu miesięcy. Jest on sterowany tym samym procesorem obrazu DIGIC II, który można spotkać w canonowskiej serii profesjonalnych cyfrowych lustrzanek jednoobiektywowych i umożliwia fotografowanie z szybkością 3 zdjęć na sekundę, z możliwością zrobienia 14 zdjęć w jednej serii. Aparat ma złącze USB 2.0 Hi-Speed, możliwość równoczesnego zapisu pliku RAW i dużego pliku JPEG i osiąga gotowość do zdjęć w ciągu 0,2 s od włączenia. Jest on o ponad 10% lżejszy i 25% mniejszy niż EOS 300D. Będzie można go kupić zarówno w wersji czarnej, jak i srebrnej.

 

Dla kogo jest ten aparat

Ze swoim prostym językiem menu, intuicyjnym sterowaniem i ustawieniami domyślnymi przeznaczonymi do codziennego, powszechnego użytku, EOS 350D Digital jest przeznaczony dla użytkowników cyfrowych kompaktów, którzy chcą rozszerzyć swą kreatywność i dla użytkowników lustrzanek jednoobiektywowych na film, którzy czekali na jakość, jaką zapewnia rozdzielczość 8 mln pikseli przy tym poziomie cenowym. W sklepie będzie można kupić sam korpus, lub zestaw składający się z aparatu i nowego obiektywu EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 II.

 

Ulepszenia w porównaniu z EOS-em 300D

Najważniejszym ulepszeniem jest nowy czujnik obrazowy CMOS i wysokowydajny przetwornik obrazu DIGIC II. Do innych ulepszeń należy zaliczyć uwzględniający odległość od fotografowanego obiektu pomiar błysku w systemie E-TTL II, umożliwiający łatwe, stałe i precyzyjne naświetlenie błyskiem. Użytkownik może teraz wybierać spośród trzech trybów pracy autofokusa: One-Shot AF, AI SERVO i AI Focus. Zapis na kartę pamięci jest 3.5 raza szybszy, a protokół komunikacji z komputerem został unowocześniony do USB 2.0 Hi-Speed, co umożliwia szybsze „przerzucanie” zdjęć. Dodano również możliwość zablokowania lustra w górnym położeniu i synchronizację błysku na drugą kurtynę migawki.

Aparat ma również ten sam tryb zdjęć czarno-białych, jaki zastosowano w EOS-ie 20D. Umożliwia on robienie zdjęć czarno-białych z różnymi efektami filtrów. Dostępna jest też korekta zrównoważenia bieli dla odchyleń niebieski/bursztynowy i czerwony/zielony w +/-9 poziomach, a bracketing zrównoważenia bieli rozszerzono w kierunku odchylenia czerwony/zielony. Do standardowo dołączanego oprogramowania dodano program do obróbki plików RAW Digital Photo Professional - ten sam, który jest dołączany do EOS-a 1Ds Mark II.

 

Czujnik o niskim poziomie szumów i precyzyjna optyka

Czujnik CMOS ma zmienione ułożenie pikseli, a ich umiejscowienie ma poprawioną pojemność aby izolować jakikolwiek ładunek statyczny pozostający po zresetowaniu miejsca piksela. Jest to następnie odejmowane od ekspozycji aby zmniejszyć jakiekolwiek przypadkowe zakłócenia obrazu. Poprawa jego jakości technicznej jest zauważalna szczególnie na zdjęciach robionych z długim czasem otwarcia migawki i wysoką światłoczułością i daje efekt w postaci bardziej równomiernego odwzorowania jednolitych powierzchni, takich jak błękitne niebo. Niski poziom szumów czujnika CMOS drugiej generacji zapewnia czyste obrazy w zakresie światłoczułości od ISO 100 do ISO 1600.

Czujnik obrazowy wielkości APS-C „wydłuża” ogniskową obiektywu o 1.6x w porównaniu z aparatami na film 35 mm. Mocowanie obiektywu EF-S pracuje bez problemu z ponad 60 obiektywami EF Canona - największym na świecie systemem wymiennych obiektywów. Jest ono również kompatybilne z czterema obiektywami EF-S, opracowanymi dla cyfrowych lustrzanek jednoobiektywowych Canona z czujnikiem obrazowym wielkości APS-C (EOS 20D i EOS 300D) - w tym również z nowym obiektywem EF-S 60 mm f/2.8 Macro USM.

 

Szybsze przetwarzanie dla lepszych rezultatów

„Sercem” całej wydajności aparatu jest szybki canonowski procesor obrazu DIGIC II (Digital Image Core - rdzeń obrazu cyfrowego) - taki sam, jak w aparatach z profesjonalnej serii Canona EOS-1D Mark II i EOS-1Ds Mark II. DIGIC II jest canonowskim procesorem obrazu drugiej generacji, zbudowanym specjalnie żeby poradzić sobie ze złożonymi algorytmami potrzebnymi do uzyskania maksymalnej jakości obrazu i optymalnie przetwarzać funkcje takie jak zrównoważenie bieli i odwzorowanie kolorów. Dzięki umieszczeniu najważniejszych funkcji w jednym procesorze, DIGIC II dostarcza zdjęcia o znakomitej jakości technicznej bez obniżania szybkości pracy aparatu. - Jakość obrazu cyfrowego zależy od trzech czynników: jakości obiektywu, wydajności czujnika obrazowego i możliwości przetwarzania obrazu - mówi Jensen. - Canon jest wynalazcą, projektantem i producentem najważniejszych komponentów w każdym z trzech krytycznych obszarów technologicznych: obiektywów, czujników CMOS i procesorów obrazu. Dzięki temu, że w każdej z tych sfer technologii mamy czołową pozycję, EOS 350D Digital oferuje wszystko, co najlepsze.

 

Lepsze nastawianie ostrości

Przy automatycznym nastawianiu ostrości można wybierać pomiędzy One Shot AF (przy nastawianiu ostrości do pojedynczego zdjęcia), AI SERVO AF (dla śledzenia ostrością - z przewidywaniem, gdzie ją nastawić w momencie otwarcia migawki - obiektów zbliżających się z szybkością do 50 km/h do odległości 10 m ) i AI Focus AF (przełącza automatycznie pomiędzy One Shot AF i AI SERVO jeśli wykryty zostanie ruch obiektu). W porównaniu z EOS-em 300D jest to poprawa - teraz można bezpośrednio wybrać jeden z tych trybów. Aby nastawianie ostrości było jeszcze bardziej wszechstronne, można wybierać aktywny punkt nastawiania ostrości przyciskiem krzyżowym lub głównym kółkiem nastawczym. Ze wszystkimi obiektywami EF dostępna jest przez cały czas funkcja ręcznego poprawiania ostrości, a nowa matówka Precision Matte zapewnia jaśniejszy obraz w celowniku, co ułatwia dokładniejsze ręczne nastawianie ostrości.

 

Poprawiona lampa błyskowa

Otwierana wbudowana lampa błyskowa ma liczbę przewodnią 13 i w porównaniu z EOS-em 300D jest umieszczona wyżej nad osią optyczną obiektywu (95.5 mm), co pomaga zmniejszyć efekt „czerwonych oczu” i ograniczyć możliwość powstania cienia rzucanego przez osłonę obiektywu. Kąt rozsyłu światła został rozszerzony, żeby lampa mogła pokryć błyskiem pole widzenia obiektywu 17 mm. Zarówno dla lampy wbudowanej, jak i zewnętrznych lamp błyskowych Speedlite z serii EX dostępna jest korekcja błysku w zakresie +/-2 stopni w działkach co 1/3 lub co 1/2.

 

Najwyższej klasy kontrola ekspozycji

W EOS-ie 350D Digital zachowano dokładny pomiar światła z 35-polowej matrycy w systemie TTL (przez obiektyw). Można już wybierać ręcznie jeden z trzech sposobów pomiaru światła (matrycowy, z wycinka kadru i centralnie ważony), a korekcja ekspozycji i autobracketing są dostępne w działkach co 1/2 lub co 1/3. EOS 350D Digital zachował znane z EOS-a 300D popularne programy tematyczne, takie jak portret nocny, sport, zdjęcia z bliska, krajobraz, portret i wyłączenie lampy błyskowej.

 

Wszechstronność fotografowania

Zakres czasów otwarcia migawki rozszerzono od 30 s do 1/4000 s plus B i krótki czas synchronizacji z lampą błyskową przy 1/200 s. Gniazdo karty pamięci obsługuje karty CompactFlash typu I i II o pojemności 2GB lub więcej. Dostępne jest (dokupowane oddzielnie) bezprzewodowe lub przewodowe zdalne sterowanie. Siedem zaprogramowanych ustawień zrównoważenia bieli (takich jak chmury, światło żarowe, światło świetlówek itp.) i możliwość ustawienia autobracketingu zrównoważenia bieli (WB-BKT) w zakresie +/-3 stopni sprawiają, że kolory zdjęć będą takie same, jak widzi je fotografujący.

 

 

Przetwornik

Około 8.0 milionów

 

Rozdzielczość

(LF) 3456x2304, (LN) 3456x2304, (MF) 2496x1664, (MN) 2496x1664, (SF) 1728x1152, (SN) 1728x1152, (RAW) 3456x2304

 

Formaty zapisu obrazu

JPEG (zgodny z Exif 2.2 [Exif Print]) / Design rule for Camera File system, jednoczesny zapis w formacie RAW & JPEG, zgodny z Digital Print Order Format [DPOF] Wersja 1.1

 

Obiektyw

EF / EF-S,Powiększenie 1.6x z obiektywami Canon EF

 

Migawka

30 - 1/4000 sek. , Bulb

 

Balans bieli

Automatyczne równoważenie bieli z pośrednictwem sensora obrazowego,Auto, Światło słoneczne, Chmury, Światło żarowe, Światło jarzeniowe, Flesz, Ustawienie ręczne

 

Wizjer

Eye-level, układ pięciu luster

 

Wyświetlacz

1.8" TFT, około 115.000 pikseli

 

Lampa błyskowa

Auto, Ręczne włączenie/wyłączenie flesza, Redukcja efektu czerwonych oczu

 

Karta pamięci

CompactFlash Typ I / II

 

Zasilanie

Akumulator litowo-jonowy NB-2LH (NB-2LH w komplecie)

 

Gniazda

USB 2.0 Hi-Speed (Mini-B),Wyjście wideo (PAL/ NTSC)

 

Wymiary

126.5 x 94.2 x 64.0 mm

 

Waga

Około 485 g

 

W zestawie

pasek, akumulator NB-2LH, ładowarkę, kabel wideo, kabel USB, oprogramowanie, instrukcję polska.

Gwarancja

 

12 miesięcy Canon Polska

 

38894.jpg

 

używam go w pracy i jest rewelacyjny. szczerze polecam zwłaszcza, że nówka kosztuje jakieś 2500-2800 zł.

Jeśli sie uprzesz możesz kupić taniej samo body i do tego osobno jakąś dobrą radziecką optykę. wymienna optyka to jest naprawdę wielka zaleta tego aparatu.

 

ewentualnie postaw na jakąś lustrzankę:

już za 1000-1500 zł dostaniesz dobrego Nikona F80 czy Canona300V.

Poza tym jak dobrze poszperasz na allegro znajdziesz na pewno coś taniego a dobrego. Patrz kilka postów wyżej mój Nikon F65 :D :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisze do Tweety tylko tyle, ze jak ktos ci zparpoponuje po rozsadnej cenie samo body to 350 to bierz body bo kitowa optyka zwykle jest do bani, i tak zmienisz szybko na inna. Jak wpadnie ci w rece nawet stara radziecka optyka ale nienaruszona zebem czasu to bez wachania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem KaeMS, doskonale zdaję sobie z tego sprawę, dzięki za odzew :)

 

Teraz do sedna :) Błądząc dzisiaj po mieście i szukając ciekawych motywów (i jak ostatnio często u mnie bywa - bez skutków) wpadłem na pomysł. Zorganizujmy bitewkę. Sprawa polega na tym że ktoś rzuca temat, jakiś ciekawy, zmuszający do myślenia i czas na jego zrealizowanie, proponuję czasy od tygodnia do miesiąca, im krótsze tym lepsze. Chodzi mi o zmobilizowanie się do nieco bardziej kreatywnego fotografowania. Bez limitów technologii czy formy zdjęcia, byle by klasyfikowało się jako szeroko pojęta fotografia, czy to będzie cyfra, lustro, camera-obscura czy aparat w komórce, nie ma to znaczenia.

 

Potem każdy wrzuca max 3 zdjęcia z opisem technicznym (jednocześnie, w wyznaczony dzień) I robimy dyskusję na ich temat, bez ocen, sond, jury blablabla, poprostu wymiana spostrzeżeń i wyciąganie wniosków. Narazie spokojnie można to zrobić w tym topicu, jeżeli pomysł się przyjmie, założymy osobny, jeżeli pomysł się przyjmie bardzo to nawet kilka, w zależności od potrzeby, a jeżeli pomysł okaże się genialny i będzie duż chętnych to może wymusimy wkońcu powstanie działu foto albo chociaż sub-forum ;] Jakby nie patrzeć coraz więcej ludzi na max3dpl pokazuje fotografie.

 

Piszcie co o tym myślicie, jak się podoba to prosiłbym odrazu o propozycję tematów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem jak najbardziej ZA, z tym ze fajnie by bylo jakby czas byl okolo dwoch tyg tyle czasu mi zajmuje wypstrykanie 24/36 photek, a cyfrowki juz raczej nie uzywam.

 

Moze pierwszy temat zrobimy "Miedzy pieklem a niebem", mysle ze mozna sie wykazac.

 

A co do aparatow. Ja proponuje Canona, jako ze sam posiadam EOS'a 300 z tym ze jest to analog, i jezeli chodzi o brand jestem zadowolony nawet bardzo. A o 350D slyszalem praktycznie w samych superlatywach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem KaeMS, doskonale zdaję sobie z tego sprawę, dzięki za odzew :)

 

Teraz do sedna :) Błądząc dzisiaj po mieście i szukając ciekawych motywów (i jak ostatnio często u mnie bywa - bez skutków) wpadłem na pomysł. Zorganizujmy bitewkę. Sprawa polega na tym że ktoś rzuca temat, jakiś ciekawy, zmuszający do myślenia i czas na jego zrealizowanie, proponuję czasy od tygodnia do miesiąca, im krótsze tym lepsze. Chodzi mi o zmobilizowanie się do nieco bardziej kreatywnego fotografowania. Bez limitów technologii czy formy zdjęcia, byle by klasyfikowało się jako szeroko pojęta fotografia, czy to będzie cyfra, lustro, camera-obscura czy aparat w komórce, nie ma to znaczenia.

 

Potem każdy wrzuca max 3 zdjęcia z opisem technicznym (jednocześnie, w wyznaczony dzień) I robimy dyskusję na ich temat, bez ocen, sond, jury blablabla, poprostu wymiana spostrzeżeń i wyciąganie wniosków. Narazie spokojnie można to zrobić w tym topicu, jeżeli pomysł się przyjmie, założymy osobny, jeżeli pomysł się przyjmie bardzo to nawet kilka, w zależności od potrzeby, a jeżeli pomysł okaże się genialny i będzie duż chętnych to może wymusimy wkońcu powstanie działu foto albo chociaż sub-forum ;] Jakby nie patrzeć coraz więcej ludzi na max3dpl pokazuje fotografie.

 

Piszcie co o tym myślicie, jak się podoba to prosiłbym odrazu o propozycję tematów.

 

Pozdrawiam

no o tym myslalem piszac zadania tematyczne wczesniej ;)

ja jestem ZA... ale topici jakies tam nowe - niepotrzebne, po co, jeden wystarczy o ten tutaj ;)

 

a co na to reszta ?

bo jezeli byscie wyrazili chec to zabieramy sie za myslenie ;)

EDIT

co do tematu - to na poczatek proponowalbym ot jakis banal w stylu 'spojrzenia'.

po co taki banal ?

A no po to by zobaczyc jak to by szlo, i ustalic jakis konkretny sposob organizacji, zobaczyc ile ludzi przesle foty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ciesze sie ze tamto foto sie podobalo ;)

ponownie kolega w locie

pict00962kz.jpg

powrót taty z Paryża ( zakupki ;) )

pict00268rj.jpg

kwiatek na imieniny babci :)

pict01130od.jpg

zdjecia z pracy

budowa pod Warszawka ( etap odbiorow)

img00082dt.jpg

img00199fu.jpg

budowa pod Jelenią Górą (etap budowa;) )

img00513no.jpg

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze fajne, złapałeś ciekawy klimacik, w sam raz na okładkę jakiegoś magazynu o tej tematyce :] Reszta raczej nie ciekawa, ot fotki, róża mogła by być ale nieostra, troszkę przejarana i centralnie skadrowana, spróbuj pobawić się kwadratowym kadrem. Narobiłeś mi ochoty na whisky ;]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vorek: G E N I A L N Y POMYSł :D

ja proponuję: "Zaplecze", albo "Dziecięcy świat".

obydwa tematy dość łatwe w znalezieniu miejsca jak i cięzkie do uchwycenia i wyrażenia tego tak, aby nie powstało kolejne standardowo cykane zdjęcie.

proponuję też czas około m-ca bo nie wszyscy potrafią zrobić dobre ujęcia na jednym filmie ;)

Barcisz: fotki architekytury calkiem ładne: zwłaszcza to ze schodami. widzę subtelne GI w rogach pomieszczenia ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Panowie, nie ma co :)

 

Bitwa fotograficzna, ujęcie 1

 

Pierwszy temat: "Między piekłem a niebem"

 

Powtarzam zasady

Bez limitów technologii czy formy zdjęcia, byle by klasyfikowało się jako szeroko pojęta fotografia, czy to będzie cyfra, lustro, camera-obscura czy aparat w komórce, nie ma to znaczenia.

Potem każdy wrzuca max 3 zdjęcia z opisem technicznym (jednocześnie, w wyznaczony dzień) I robimy dyskusję na ich temat, bez ocen, sond, jury blablabla, poprostu wymiana spostrzeżeń i wyciąganie wniosków

 

Interpretacja tematu jest jak najbardziej dowolna

 

Wytyczne tego wydania bitwy:

 

Temat: "Między piekłem a niebem"

Czas: 1 miesiąc, data umieszczenia zdjęć: 13 V 2006

Ilość prezentowanych fotografii: maks. 3

Technika: dowolna

 

Chciałbym tylko zaznaczyć żeby fotki umieszczać dokładnie w ostatni dzień, unikniemy w ten sposób zamieszania.

Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły i chciałby się nimi podzielić to jak najbardziej ma do tego prawo, nie gamy tu o "złote kalesony" a czasem taka burza mózgów bywa bardzo kreatywna :)

 

Życzę wszystkim powodzenia :)

 

 

A teraz coś poaz bitewką. Właśnie dzisiaj odebrałem film min. z ostatniego pleneru Wrocławskiego na który wybraliśmy się razem z bratem. Był to jeden z tych dni kiedy pogoda dopasowała i było w miarę ciepło :)

 

Sprzęcik:

- Praktica LTL

- Carl Zeiss Tessar 2,8 50mm

- Ilford PAN 100

- Sverdlovsk 4 (światłomierz ;] )

 

Negatyw skanowany w labie, niestety w kiepskiej rozdziałce. Dużo shopowania na niiektórych, takie gł. ciemniowe zabiegi, kadrowanie, kontrast, maskowanie tu i ówdzie :)

 

echo

arch.jpg

 

bezdomni

bezdomni.jpg

 

melina1

dol1.jpg

 

gitarra

gitarra1.jpg

 

jajo1

jajo.jpg

 

jajo2

jajo2.jpg

 

trio

kominy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa, niedopowiedziana kompozycja, zmusza do zastanowienia się na co patrzy się bohter zdjęcia i co jest w dalszzej częsci ławki. Jak dla mnie bardzo dobre. Ale lepsze by było gdyby niebo było ciekawsze, szkoda że taka tylko jednolita biała plama.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no prosze. ja dostalem wlasnie aparacik hiehie i tez chcialem sie pochwalic pierwszymi fotkami wybralem na obiekt rzerzuche;) w makro ofc :) ale widze ze chvetimnie uprzedzil haha.. nawet tak samo zrobil czarna ramke jak ja chcialem... no coz juz zrobilem to wrzuce;P tylko nie wyzywajcie hehe ze plagiat czy cos :D

tweety super fotka :) az sobie na pulpit wrzucilem :P

rzerzucha2yc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności