Skocz do zawartości

Minibitwa: Animacja 3d


Błazi

Najlepsze tematy:  

54 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Najlepsze tematy:

    • Walka
      19
    • Olimpiada
      1
    • Taniec
      1
    • Short Story
      18
    • Tor Przeszkód
      5
    • Akrobatyka
      4
    • Zabawy z Piłką
      6


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 179
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a ja uwazam ze lepeij animowac z przygotowanych, zrigowanych modeli, poniewaz rogowanie wcale nie jest proste i samo w sobie jest tematem na bitwe.

Jak chcecie zrobic bitwe animacyjna - to fajne sa zasady podobne do 10secondclub- bierzecie gotowy model i jazda. - bo jak nie , to polowa ludzi wam odpadnie juz na etapie rigowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glupoty gadasz chlopaku. nie umiesz rigowac to sobie nie zrigujesz. zriguje Ci kolega to sobie mozesz animowac.

Sprobuj sobie wyobrazic sytuacje (skup sie to dasz rade) ze animatorzy dostaja np, zrigowane modele i je tylko animuja. to prawda ze swietnie jest umiec rigowac - ale nie jest to NIEODZOWNY element. Ładnych pare lat animuje i riguje - widzialem wiec rozne mozliwosci.

 

--edit--

a poza tym juz cos Wam asblaze pisal na temat slownictwa łaczenia pojeć biped i "rigowanie" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o ten biped, to napisalem gdzies ze nie mozna go uzywac?! jak daja ulatwienia to czemu z nich nie korzystac... sam moge i zrobic IK ale po co...

 

skup sie to dasz rade

 

nie bede sie wku***c bo to nie w moim stylu (:P) ale powiem ci ze jest to chamskie...

 

i co mnie obchodzi ze animatorzy dostaja zrigowane modele... minibitwa polega na 2 etapach zrigowaniu i animacji, masz cos do powiedzenia? zaloz wlasna bitwe z zrigowanymi modelami...

 

koniec tematu! nie chce tego ciagnac w nieskonczonosc, jakos nikt nie marudzil ze trzeba rigowac, i jakos wszyscy sobie poradzili z tym. Peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanu_ Skończ już kur.a bo jak nie to poprosimy o bana ^^. My tu ustalamy zasady (przynajmniej tak mi sie zdaje) a jak cos ci sie nie podoba to nikt ci nie kaze chyba zaglądać do tego wątku co? :>

 

Nie mam zamiaru się kłócić więc sie zdecyduj albo załóż własną minibitwe... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanu_ Skończ już kur.a bo jak nie to poprosimy o bana ^^.

 

mozecie poprosic o bana .

nieprawda jest tylko to zdanie :

 

"Jak już ktoś jest dobry w animacji to musi być dobry w rigowaniu. Jeżeli nie umie rigować to nie umie animować =]"

 

i tylko o to mi chodzilo.

Odnosnie slownictwa- jedyne co moge powiedziec :ostygnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kannu ale to nie ma znaczenia bitwa dotyczy riggowania i animowania a nie tylko animowania jak cos nie pasi to nie startuj jak pasi to startuj

a jak cos ci sie nie podoba odnosnie tego ze jesli nie umie riggowac to nie umie animowac...to zaluz sobie temat a nie robis lekkiego ot

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze o bana.

 

a tak na marginesie to wyobraz sobie sytacje: koles chce zrobic film potrzebuje grupke ludzi do modelowania texturowania itp i na koniec od animacji i zgadnij kogo wybierze tego co potrafi tylko animowac +tego co mu to zriguje czy tego co umie tez sobie model przygotowac ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zgadnij kogo wybierze tego co potrafi tylko animowac +tego co mu to zriguje czy tego co umie tez sobie model przygotowac ??

 

mnie dzis straszny los spotkal, komp mi sie przegrzal i wylaczyl :/ dziwnym zwyczajem dosc dlugo nie zapisywalem i i

 

wybralbym takiego, ktory zapisuje swoja prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm a co tu niby pokazywac? postepy animacji Wam nie pokaze, bo niewiem nawet czy ten pomysl zostanie do konca, narazie zbieram referki (hmm bajki^^). moge pokazac myszaka zrigowanego i morph na obu modelach.... pozdr

 

myszak7ik.th.jpg

Ps. co znowu z ta czcionka sie dzieje:/

Ps2. dobra juz nic, pomylka:P

Ps3. patry juz Cie wypisujemy.... (na wlasne zyczenie of cors)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://rapidshare.de/files/4835146/test.avi.html

 

hemmm taki testowy renderering by zobaczyc czy sie siatka nie sypie :) heh jednak robie bipedem bo moj komp przy kosciach dziwne rzeczy robi :) heh nie wiem czemu ale miejscami nie wyrenderowalo mi calych klatek moze to przez kompresje xvid ale watpie :)[p.s. tak dalem byscie nie gadali ze sie nic nie robi :P]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buhahahahha 5 stron zawalonych tekstem i ani jednego zrzutu ekranowego :)

NICE :D

 

heheh, ale za to jacy wygadani . No zobaczymy kiedy beda updaty blaziego i lelenia. ..lub rezygnacja. Animowanie chyba trudniej wychodzi niz gadanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze watek zdycha :/

pytalem patry'ego na GG w piatek czy moze mnie dopisac powiedzial (po negocjacjach ;) ) ze tak, wiec wrzucam renderki pomieszczenia w ktorym ma rozegrac sie akcja mojej animki (walka).

nalozylem material ale wiekszosc alementow nie jest jeszcze zmapowana i jest troche niedociagniec w geometri.

dzis powinienem skonczyc rigowac chudzielca i jutro cos z postacia wrzuce.

mam nadzieje ze sie wszyscy nie wykruszyli bo jesli tak to sie bede musial przeniesc do dzialu Animacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytalem patry'ego na GG

 

*błaziego nie patrego;)

 

3. Nie bedzie brane pod uwage: render, otoczenie, tekstury tylko sama animka...

 

mimo to scenka i tak wymiata;) powodzenia zycze:]

 

widzę ogromne postępy w stosunku do pozostałych uczestników :).

 

swieta racja:P co sie z Wami dzieje wszyscy spita? (ja nie swiety;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*błaziego nie patrego;)

ups... no tak sorki :)

 

 

widze ze bedzie scena podobna jak z matriksa ;] fajnie to wyglada.

niom... :) prawdopodobnie wezme tez muzyke z matrix'a (RobZombie - Reload) ;)

 

 

test riga i modelik miecza .:: TEST ::.

 

co zrobic z tym miganiem?? znalazlem w topic'u Vray'a cos na ten temat i wylaczylem Randomize ale jak widac nie pomoglo :/ pisza tam cos jeszcze o Flickeringu ale nie wiem jak to ugryzc (jakis filtr do tego trzeba czy co??)

 

mam juz pomysla na animke i jak dobrze pojdzie to jutro zaczne animowac a dzis jeszcze dopieszcze pomieszczenie

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności