Skocz do zawartości

Architektura - studia


SansSerif

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 314
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W Łodzi pracownia Weduta organizuje takie kursy http://www.weduta.pl/

W sumie to tez jestem z Łodzi i mam w planach zapisać się na taki kurs rysunku, więc jakby wiedział ktoś coś więcej na temat zajęć przy politechnice (bo do Weduta to mam za daleko a na polibudę sam nie mam za bardzo czasu jechać i się dowiedzieć) to byłbym wdzięczny za informację ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w 2 klasie LO zdecydowałem sie na Architekturę wnętrz we Wrocku (Wyższa Szkoła Humanistyczna we Wrocławiu) Od następnego miesiąca mam jeździć na jakieś warsztaty z rysunku (Wrocław) Zastanawiam sie co musiałbym zdawać na maturze (poziom podstawowy i rozszerzony)?? i czy opłaca sie chodzić na te kursy z rysunku lub inne podobne jeśli tak to jakie :) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w warszawie kursy po których najwięcej ludzi dostaje się na arch. to domin i labirynt. co prawda trenują pod kątem tylko zdania egzaminu, który czasem z rysunkiem ma mało wspólnego, ale jak ktoś chce się dostać, to nie powinno mu przeszkadzać. Mniejsze kursy mają tą wadę, że są mniejsze :D bo tak naprawdę im więcej uczestników tym większa konfrontacja, inspiracja i można więcej nauczyć na takim kursie. A jak się co tydzień spotyka 5 osób, to po prostu później nie mają pojęcia o tym jak rysuje pozostałe 700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 18 lat, mieszkam w Bolesławcu (110km na zachód od Wrocławia gdzie mam zamiar studiowac)

 

Mogę nieskromnie powiedzieć ze o statyke budowli, rysunek, wyobraźnie przestrzenną/patrzenie na świat okiem architekta i inne zagadnienia związane z budownictwem jakoś się nie martwię (jestem w 3 klasie technikum budownictwa, rysuje, interesuje się architekturą od ponad 4 lat, jezdze na "studio talent" z matmy na PWr)

 

Problem u mnie polega na tym, że nie jestem mocny z matmy. W technikum przerabiam oczywiście program podstawowy i to na kiepskim poziomie. Interesuje mnie więc to, czy jeśli napisze stosunkowo słabo podstawową maturę z matmy + angielski podstawowy już z lepszym wynikiem to czy mam szanse dostać się na wydział architektury na PWr? dużo punktów rekrutacyjnych musze nadrobic egzaminem z rysunku ?

 

i drugie pytanie: ktoś ma jakieś doświadczenia z kursu rysunku na PWr ? warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zdawałem jeszcze starą maturę to na PWr sie nie dostałem choć mialem prawie max z egzaminu, świadectwo słabe i matura z biologii co ich oczywista nie obchodziło. Nie wiem czy dalej tak ważne jest tam swiadectwo i matura. Heh ale na dobre wyszło bo jestem w Krakowie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andzia4000

Ja chodzę na fajny kurs w Krakowie. Chodzę do nich od pażdziernika, mają naprawdę wysoką skuteczność i fajnie przygotowują do egzaminu. Nawet mają fajną stronkę www.kurs-rysunku.pl

 

Polecam goorąco www.kurs-rysunku.pl biorąc pod uwagę fakt ze po prawi2 miesiącach kursu ludzie dobrze tam rysują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vitz : (...)

2 x historia arch.pow - z których łatwo być zwolnionym + mechanika - na której ludzie nic nie kumali ale podkładali gotowce - ja nie pisałem - byłem zwolniony :) (...)

 

jak to byłeś zwolniony, na jakiej podstawie można się z czego kolwiekzwolnić?

przy okazji: w Warszawie biorą pod uwage mature czy tylko jakies egzaminy wewnętrzne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raiden matura to chyba tylko jakies 20-30%

ma prośbe czy mogli byscie powiedziec ile procent minimum trzeba bylo mniec na Politechnike warszawską albo gdańską. bo wydaje sie ze trudno jest sie dostac(PW 90 osob biorą tylko). albo jesli nie wiecie to ile wy mieliście:)

pytam sie bo jesli chce zdawać to musze wiedziec czy wogle są jakieś szanse dla mnie, przeciez nie bede jezdzil na kurs rysunku 200 kilasow do gdańska (bo mieszkam na prowincji) i potem sie okaze ze sie nie dostalem.

aha i jesli mozna powiedzcie ile z matury mieliscie i ile z reszty, na ktorym to bylo mniej więcej miejscu i ile chętnych było(okolo) jesli wogle macie takie info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojpajek thx za odp:)

wiem ze w gdansku jest więcej niz w warszawie, ale 200 osób na np. 1k chętnych to jest juz problem(i szanse juz nie byly by ogromne), ile tak około co roku jest chętnych?

aa a te egzaminy wstępne(nie rysowanie) na PW(na stronie są do obejżenia stare) tez nie są najłajniejsze. nie wiecie jak to jest byc szkolnym tępolem:(:D (joke, no ale wybitny na pewno nie jestem)

ale jaka jest graniczna ilość punktow?(na PG max to chyba 220), żebym mogl stwierdzic czy juz sama matura mnie nie zablokuje:(

a ty Wojpajek jak zdawałeś ile miełeś punktów? jaką część max'a i ktory byles na liscie? jesli mozna spytać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gdańska jest coraz mniej chętnych, w tym roku było bodaj 1.7 osoby na miejsce. Rok temu chyba coś koło 3.

Jeśli chodzi o rysowanie - nie umiem rysować, ale się dostałem. Teraz cierpie czasami;)

Matura - zdaj najlepiej jak dasz rade, nie słyszałem zeby ktoś sie nie dostał przez wyniki z niej - jak już to punktów z samego egzaminu wstępnego brakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gdańska jest coraz mniej chętnych, w tym roku było bodaj 1.7 osoby na miejsce. Rok temu chyba coś koło 3.

Jeśli chodzi o rysowanie - nie umiem rysować, ale się dostałem.

o troche mnie pocieszyłeś, ale chodziłeś na jakiś kurs rysunku chyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, troche ponad pół roku - uczyłem się od zera. Jeśli umiesz rysować, to myślę że kwestia kilku lekcji u kogoś kto przygotowuje do egzaminów, żeby się przestawić na odpowiedni styl rysowania. Aksonometrie i jakieś smieszne zadania logiczne można robić we własnym zakresie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha czyli wcale to tak zle nie wygląda

a maturka jak poszla, rozszezona czy podstawa z matmy? ile %

a za wstępne examiny ile punktow

zalezy mi na tym zebym mogl porownać ze swoimi mozliwościami

 

 

czyli do wawy trudniej sie dostac, aha i do wawy trzeba zdawac historie sztuki( ja nawet nie wiedzialem ze taki przedmiot na maturze jest) albo język polska, ktory nie wiem czy zdam wogle taki mocarz z polaka jestem(ta poezja:D).

 

thx za odpowiedzi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 a ty Wojpajek jak zdawałeś ile miełeś punktów? jaką część max'a i ktory byles na liscie? jesli mozna spytać:)

Hej ja byłem 32 na liście. Rysunek sztalugowy nie należał do mojej mocnej strony- uczyłem się bowiem w Labiryncie, a nie wałkowałem cały rok jak to robili w Kuzni (w Gdańsku ) postać człowieka. Ale z obu części miałem jakoś ponad połowę mniej więcej. Dodatkowo z matmy na maturze 5 i 6 (ale to był stary system ).

Ja myślę, że nie masz się co przejmować. Patrząc na zdolności rysunkowe moich kolegów to dziwię się, że 40 % z nich studiuje ;) Myśle, że tak biorąc na logikę mniej więcej 100 osób z tego 1000 jest w stanie zrobić coś dobrego. Resztę biorą nie wiem po co (???) Bo wylecieć z tych studiów jest ciężko- zawsze ta stal odsiewawła i żelbet- ale teraz ze stali nie ma egzaminu więc nie wiem jak oni to widzą ;)

Pozdrawiam i trzymam kciuki :) Potrzebujesz jednak dobrej szkoły rysunku, a nie takiego gadania z malarzami jak to było na kursach... moim zdaniem te konsultacje u nas na malarstwie nic nie dawały....Wciąż i niezmiennie proponuję labirynt, lub nową szkółkę założoną przez asystenów labiryntu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx za odpowiedz

troche mnie pocieszyliście bo na początku myslałem ze na architekture sie dostac jest taki problem jak np na medycyne:)

ja myslałem ze z rysunku prawie wszyscy sobie radzą wzorowo, ale naszczęście mowisz ze jest inaczej;)

no ale z matmy gratulacje(geniusz jesteś), ja na pewno tak nie zdam. bo w tym systemie chyba nie punktowali od 1-10?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odejde troche od tematu ale lepsze to niż zakładanie topicu dla jednego zapytania. Chodzi mi o teczkę na rysunki, czy studentowi architektury wystarczy teczka A2 czy przydała by się większa ? na jakich formatach rysują projektanci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał naprawdę duży projekt to do teczki pewnie i tak się nie zmieści:) Generalnie jak tak patrze to wszyscy mają B2, ja kupiłem sobie A2 chociażby dlatego, że wydruki na projekt mi się mieściły. Oczywiście większy rozmiar łączy się z problemami w środkach komunikacji miejskiej... jak ja nie nawidzę tych teczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej o szkice, rysunki, wizualizacje itp. Projekty z kalki kserujemy na papier i mozna je raczej potem zginac... gorzej z samą kalką. Ale jeśli chodzi o sam rysunek to raczej architektowi nie trzeba więcej niż A2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie...

Chcialabym studiowac architekture, ale nie posiadam zdolnosci plastycznych, czy to mnie od razu skresla? Przeczytalam w kilku miejscach, ze trzeba rysowac jakies prace itd... Domyslam sie, ze akurat o architekturze wnetrz moge od razu zapomniec. Moze cos zwiazanego z projektowaniem budynkow?

Moze jakies rady gdzie isc ;) czy tez moze od razu dac sobie spokoj i szukac innego kierunku (moze cos podobnego?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby dostac sie na studia tak trzeba umiec w miare rysowac , mozna sie tego czesciowo wyuczyc ale jesli nic nei rysowales i nie masz o tym pojecia to moze byc ciezko. A pozniej o ile sie dostaniesz to sam bedziesz widzial jak ci idzie projektowanie bo niestety nie kazdy sie do tego nadaje i to trzeba sprawdzic w paraktyce , wiadomo wyczuc sie tego mozna ale czasem to jest mozolne ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no nie jest tak zle :)

 

Ja nie studiuje architektury, ale mieszkam w akademiku architektury i widze jak to wyglada od kuchni (przynajmniej czesciowo na PWR)

 

Wiekszosc architektów umie rysować raczej przecietnie (czesc umie na poziomie "zdalem egzamin - nie umiem trzymac nawet ołówka" - ludzie którzy rysują dobrze i bardzo dobrze studiują na ASP a nie Polibudzie.

 

Staraj sie o akademik jesli mozesz = darmowa kreślarnia!! - kopalnia wiedzy - i mozliwosc pozyczenia ksiązek - uczenia się wspólnego - imprezowania :)

 

Rysunek techniczny nie przyda się na wiele w czasie egzaminu, jak Ci radzą, zapisz się na kurs rysunku (najlepiej do kogoś z wydziału na który zdajesz)

 

Nikt Ci nie pomoże na studiach - do tego trzeba sie przyzwyczaić, taki kierunek, wyscig szczurów zaczyna sie 1 pazdziernika kiedy dostajesz index, a konczy sie chyba dopiero po śmierci :)

 

(Sytuacja z życia, koles prawie sie popłakał bo dostał 4.5 z chyba historii architektury [taki kiks, który waży 1pkt w indexie, gdzie np projektowanie wazy 9pkt czy jakos tak - na PWR jest system punktowy ]) - coś co praktycznie nic nie znaczy i nikogo nie interesuje, ale to pokazuje jakie odchyły są wśród nas.

 

Zadnych praktycznie szans na pozyczenie notatek (od ludzi z własnego roku przynajmniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się dostaniesz to nastaw się, że nikt co nie pomoże. Musisz mieć jakichś znajomych, którzy by Cie jakoś w te studia wprowadzili. Może znajomego architekta.

 

nie prawda :)

 

 

Nikt Ci nie pomoże na studiach - do tego trzeba sie przyzwyczaić, taki kierunek, wyscig szczurów zaczyna sie 1 pazdziernika kiedy dostajesz index, a konczy sie chyba dopiero po śmierci :)

 

 

Zadnych praktycznie szans na pozyczenie notatek (od ludzi z własnego roku przynajmniej)

 

to tez nie prawda :)

przynajmniej w wawie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do znajomości są one zbędne :) Nikt nie musi nikogo wprowadzać... chyba, że osoba wprowadzana jest totalną fajtłapą ;)

Co do wyścigu szczurów. U nas w GDańsku na wydziale jest ogromna współpraca. Jak jest jakieś koło, czy egzamin, to potem 90 % ludzi ma tą samą ściągę zrobioną przez jakiegoś wolontariusza :) Koleżanki pomagają, koledzy też :) Generalnie jest ekstra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanie: czy na egzaminach wstępnych jest organika czy raczej tylko rysowanie architektury?

 

Z tego co wiem to jest różnie, ale przewaznie jest postać, architekturka i wyobraźnia w ktorych mogą znalesc się elementy wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, na gdanskiej jest wszystko co bylo, ale trudno stwierdzic o co chodzi. wogle te tematy są trudne do obczajenia(oczywiscie nie wszystie). nie latwiej napisac narysuj to i tamto, a nie jakies pierdoły pisac. dlatego pytam czy jest rysowanie postaci i czy jest sens sie z tego dobrze przygotowywac na wstępny bo moze szkoda czasu i lepiej poswięcic wiecej uwagi rysowaniu architektury.

dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moge tego znalezc bo nie pamiętam ktora to politechnika(myslalem ze gdanska, ale chyba jednak nie). nie ma sensu szukac bo podejzewam ze to tylko ja mam takie problemy ze zrozumieniem tekstu(taki rodzaj dysleksji:D) podejzewam ze jeszcze znajde kiedysc ten test i wtedy pokaze go(jest jeszcze duzo czasu, bede zdawal za 2.5 roku dopiero:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności