Skocz do zawartości

3ds max 8 trial


TrojkaT

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

qrwa to ja kombinowałem z maxem z innych źródeł i mam 3ds8 beta ważną przez 5dni od niedzieli a co za tym idzie straciła ważnosc :| i co mam znowu pobierac ?! ehhhh

 

Uno - nie klnij

Duo - nie musisz sciagac - kup sobie oryginal jak wyjdzie

 

Omg -.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takiego problema:

 

Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się, ponieważ nie znaleziono d3dx9_26.dll. Ponowne zainstalowanie aplikacji może naprawić ten problem

 

wydaje mi sie ze chodzi o directx'a ale nie jestem pewny:P (mam DirectX C - zainstalowany). kto pomoze? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja też zainstalowałem z ciekawości i owszem ejst wpare przydatnych rzeczy np: w edit poly ale i tak wole moją 7 (może dlatego że po 8 nie zainstalowałem vraya jeszcze=]) ale nadal poznaje to nowe "cudo" więc jest jeszcze szansa że mnię oczaruje a co do mapingu to jeszcze nie wpadłem na szokujące inowacje=[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś się nie chce instalować to niech sobie zassa new features videos i poogląda, może wtedy będzie mniej postów w stylu:

a) ojej ojej znowu nowa wersja, straszni panowie z autodesk ZNOWU wypuścilii NOWĄ wersję a ja tak lubię moją starą 7 i teraz MUSZĘ się przerzucać i uczyć tych nowych okropnych i niepotrzebnych funkcji, ojej ojej...

b) i jak działa i jak działa?? ...i jak? wiesza się??

 

Pelt mapping - genialne narzędzie

Hair and Fur - wiadomo, Cloth updatowany i stabilniejszy, Motion Mixer - na razie wiem tyle że działa :), sensowne poprawki w Skinie, Editable Poly działa ponoć szybciej (30%) choć na moje oko to chyba przesada.

Nie doświadczyłem na razie probelmów ze stabilnością, podobnie z resztą jak w poprzedniej wersji.

 

Gordy: to chyba nic nowego, ja tak miałem zawsze w Direct3D. Po prostu max /D3D potrzebuje chwilki żeby zacachować siatkę. Dlatego statyczne modele "obracają" się płynnie, a jak już coś deformujesz to nie jest tak różowo.

Czak: 4250 Euro + VAT :) Witamy w Europie, przybytku taniego softu... :-/

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś się nie chce instalować to niech sobie zassa new features videos i poogląda, może wtedy będzie mniej postów w stylu:

[..]

b) i jak działa i jak działa?? ...i jak? wiesza się??

Nie widze zwiazku. Autodesk nie umiescilby filmu, ktory jest:

a) krecony na g*** sprzecie,

b) przerwany zawieszeniem kompa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie NIE wiadomo. Pracuję na tym sofcie codziennie i eksploatuję go na wszelkie sposoby łacznie z maxscriptem i SDK, i nie zdażyła mi się nawet jedna zwiecha (no chyba że ewidentnie z mojej winy, jak napieprzyłem coś w kodzie) od kiedy mam 7-kę. Albo niektórzy mają pecha, albo konfigurację z MediaMarkt, albo żyją mitem, bo od dłuższego już czasu max po prostu JEST stabilny.

Z resztą nie chodzi mi o to żeby się wykłucać, tylko zawsze czytam to samo i tak samo mnie to wkurza. Koleś już się poci na myśl o nowej wersji, ale jeszcze zanim ją zainstaluje musi sobie polamentować że "znowu", że za często, że nic nie ma nowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie masz "gold version" albo robisz rzeczy malo wymagajace od kompa, albo twoj komputer potrafi uciagnac to i owo. Z wlasnego doswiadczenia musze powiedziec, ze zwisy zdazaja sie czesto i to w bardzo glupich sytuacjach, za przyklad moze posluzyc to, ze niekiedy gdy chce cofnac sie w liscie modyfikatorow do edit poly, max pada. Nie mieszam w scripcie ani w niczym takim, wnioskuje wiec z tego, ze musi byc to blad maxa. Przykladow mozna mnozyc...

 

EDIT:

A kto sie kloci? To jest kulturalna dyskusja i wymiana zdan...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"gdy chce cofnac sie w liscie modyfikatorow do edit poly, max pada."

.

??? Przecież to normalnia działa, o czym ty mówisz. Te mulenie się maxa to faktycznie mit, jak ktoś dodał. Ja jeszcze tydzień temu miałem 256MB RAM (serio :-) ) i nie miałem zawieszek nawet podczas dołączania skóry do szkieletu w Character Studio. Od ponad trzech lat męczę ten progs i jakoś nie zauważyłem by się co chwila zawieszał, jak co niektózy próbują wcisnąć.

Swoją drogą nowe narzędzia i udoskonalenia wydają się być świetne. Mnie ślinka leci na myśl o Pelp Mapping (no wreszcie panowie!) i modelowaniu fryzur.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu na razie na obejrzenie 8, ale chcę tylko wtrącić że 7 zawiesiła mi się przez cały czas użytkowania może 5 razy (głównie w reactor'ze (jeśli dobrze pamiętam)). Z mojego punktu widzenia gadanie o niestabilności to stare mity :) (może kwestia hardware?).

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max jest stabilny moim zdaniem wsumie to ani na 5 6 ani 7 nie widzialem pliku on nazwie recover czy jak tam max to nazywa ale samo core jest slabe nawet cieniutkie w porownaniu do XSI czy mayki jesli chodzi o ilosc wyswietlanych polygonow w viewporcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś się nie chce instalować to niech sobie zassa new features videos i poogląda[..]

 

NIGDY nie wierze w to, co producent pokazuje w filmikach, bo to sa zwykle reklamy i moga tak klamac jak zwykle reklamy. To jest biznes i tu wszystkie chwyty sa dozwolone. A rzeczywistosc to zupelnie inna sprawa. Jedynie Bill G. odstawil taki numer, ze na premierowym pokazie jego systemu W.. komputer sie zawiesil :) No ale to bylo na zywo i pokazywalo rzeczywista prawde:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. W ogóle używają innego softu przy robieniu filmików i wcale nie ma w maxie tych opcji...:] a przyszło ci do głowy że może robią je ludzie którzy znają się na rzeczy i wiedzą najlepiej jak obsługiwać soft? Były na stonce b.discreet (a może nawet jeszcze są) darmowe materiały treningowe, z których wynika,że pochodzą z sesji na żywo. Jakimś cudem nic się nie zawiesiło.

Moja lekka irytacja w poprzednich postach wynikała tylko z tego, że czasem po prostu wystarzy wejść na stronę, poczytać kilka pdfów, obejrzeć filmik a nie od razu pieprzyć od rzeczy.

Podobnie było z resztą jeżeli chodzi o fuzję Autodesk|Alias. Niemalze narodowa histeria się rozpętała, a wystarczyło troszkę poczytać i nie było by wątpliwości co będzie się działo z Maxem, Maya itp przez kolejne kilka lat.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza nieszczęsnym cloth fx na jednym z moich komputerów. A w powrównaniu z 7.5 to jak dla mnie doszło kilka narzędzi w editpoly i peltmaping (w unwrapie jeszcze parę przydatnych szczegółów). Troszkę inny jest też cloth (na szczęście z wersji 8 cloth działała prawidłowo).

A jeżeli chodzi o stabilność to niestety pliki recover u mnie pojawiają się nazbyt często. Można też powiedzieć, że równie często mam informację recover failed. :D

może należę do tych pechowców co to im krasnoludki do mleka szczają:D

edit:

no i chyba skończy się problem jakie sterowniki wybrać direct'a czy openGL. hairandfur (a właściwie tylko style editor) działa tylko w openGL, więc jeżeli odpalicie maxa w directX to raczej nie da się pracować przy włosach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może należę do tych pechowców co to im krasnoludki do mleka szczają:D

LOL :)

no i chyba skończy się problem jakie sterowniki wybrać direct'a czy openGL. hairandfur (a właściwie tylko style editor) działa tylko w openGL, więc jeżeli odpalicie maxa w directX to raczej nie da się pracować przy włosach.

tu mnie zaskoczyłeś.. skąd ten wniosek? edytor jest osobną aplikacją (można się przekonać odpalając pliczek z /hair/bin/) i nie wiem co może mieć wspólnego ze sterownikami viewportów... :-| U mnie działa bez problemów przy ustawionym D3D, zarówno 7.5 jak i 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności