Skocz do zawartości

[scena] pokoik - sypialnia


ajrisz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 29
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hehe po kolei:) scenka juz byla gdzies w Work in Progress:) ale ta jest duuuzo lepsza :)

 

renderek 800 na 600 Vray 1.09 :)

 

kot jest plaski to fakt:)

szkoda mi czasu aby go modelowac:) poza tym to moj wlasny kot:D i w zyciu nie zamienei go na jakis model z jednolitym futrem heheeh itd:) kot to spline z extrude i z nalozona bitmapa z fotki:)

 

kwiatek nei jest plaski:) ten czerwony, tam nie ma nic plaskiego:) mzoe tak wyglada bo rozdzialka nie jest za duzo. To tylko testowy rendering:)

 

ramy tez plaskie nie sa:) moze gdybym ich nie pomniejszyla to byloby to widac:) ale za duze mi sie tez nie podobaja bo nie pasuje do klimatu pokoiku:) a sa zrobione ze splajna za pomoca bevel profil, wiec maja takmi swoj fikusny ksztalcik, tylko widac go z bliska:)

 

 

radio.. tez za duzo zabawy:) to tylko box z nalozona tekstura radia;p no i miedzy glosnikami male wciecie za pomcoa vertexow:) no bez przesady, atchitektem nie jestem zeby sie bawic w takie sczezgoly:D

 

i to chyba all.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajrisz, moje zdanie znasz. dodam tylko, tak a'propos ramek, że w scenografii jest zasada mówiaca, ze obiekty na scenie nie musza byc zawsze w skali 1:1, ale musza tak wyglądać. jesli więc ramki wygladaja na plaskie, to nalezy je tak wytloiczyć, by na plaskie nie wyglądały, chocby w scenie miały odstawac na pół metra od sciany. Liczy sie wrazenie na renderze, nie rzeczywistośc w scenie.

Trzymam kciuki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się swiatło, jest ciepłe i przyjemne.

Przyczepie się tylko do mebli (płytkie), bump na dywaniku też przy dłuższym przyjrzeniu mi nie pasuje ale to szczegół, którego właściwie nie widać.

Sympatycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sa pytanje po oranzacji wnetrsz:

-shafa jest nieproporcyonalna,

-bjurko jest,a krzesla niema,

-dobrze bylo by rozbicz pokuj na zone (relaksu, praca,), on hiba jest dlugij, widacz ze pokuj jest przeznaczony dla dewczyny,

-pokuj jest bardzo sterylny,

-to krszeslo jest nie w temat,

-lampa na sufite wygleda samotnja.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi sie podoba klimat,ciepło i przytulnie.Taki "babski " pokój :)Ładne kolory i światło.Ale zmieniłbym ustawienie kamery,kadr jest krzywy (wszystko wali sie na prawo)albo sciany:)Kamere przesunałbym troche bardziej do okna ,wtedy całosc nie bedzie taka płaska.Poza tym jest wrazenie rozciagniecia sceny w głab .Zwłaszcza dywan tak wyglada.

Mas fajnego kota, strasznie miłe stworzenie.:)..Tak sobie siedzi jakby pozował do wizualizacji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wszystkie uwagi:) zwiekszylam troche wytloczenie w ramach obrazow, moze bedzie lepiej i odsunelam troche wiecej od sciany:) co do krzeszel, zrobilam dwa stolki, taki zwykle, pokaze pozniej :P

co do szafy to sama nie wiem..

 

hmm tapeta top chyba zalezy od gustu bo msuze przyznac ze wybralam wlasnie te bo wielkich trudach trwajacych z 3 h :P

 

 

Maras co to znaczy ze meble sa plytkie??\

 

kamere przesune..i poprobuje:) a co do kota to dzieki hehehe

 

bez niej ten pokoik nie bylby tym pokoikiem ktory chcialam;p moja pereleka musi byc tam gdzie 'ja' :))) a pozowala taaak, do fotki, jaksi czas temu hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mebli chodziło mi o to że powinny mieć większą głębokość/szerokość (jak zwał tak zwał), na oko mają tak z 40cm, koło 60cm byłoby ok, ale może nie mam racji i to taki model szafek.

Sorki, że sie niejasno wyraziłem-późno było:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm zalaczam nowy render.. no nei wiem.. troche poprawilam... stolek dodalam.. nawet szafe troche nba glebokosc powiekszylam.

 

a jesli chodzi o wielkosc pokoju. No jest dlugi troche.. generalnie az za. No coz, pierwsza praca, troche mi nie wyszla:) ale jak juz tak jest to z zamyslem ze nie bede pokazywac czegos wiecej tylko to co widac teraz z roznych ujec. no trudno:)

hmm a to zle ze pokoj jest sterylny? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie pstrykam pomiędzy pierwszym i ostatnim renderkiem i widzę: przesunęłaś meble na środek pokoju. wszystko jest w porządku ale klamki od szafy zapadły ci się do środka :)

 

ale do rzeczy: ze sterylnością nie jest źle jeśli jest ona zamierzona i odzwierciedla minimalistyczny charakter lokatora. u ciebie ten minimalizm nie wyszedł przekonująco. owszem jest wszystko w drewnie, są jasne i czyste barwy, ale jednak conieco bym zmienił:

zmiana ogniskowej na 35mm powinna pomóc (zmniejszy optycznie pomieszczenie), tak samo jak dodanie otwartej książki i kubka z herbatą na podłodze obok fotela. zwisający koc w ciepłych barwach ożywi delikatnie obrazek, zaś dodanie ciekawego (ale niezbyt mocnego kolorystycznie) obrazu nad biurkiem zupełnie poprawi stylistyke wnętrza.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrazenie sterylnosci ma sie zwykle w pomieszczeniach o duzych pustych przestrzeniach.

Sufit, wydaje mi sie, zajmuje zbyt duza powierzchnie obrazka, ale moge sie mylic.

 

EDIT:

Uczucie sterylnosci niweluja oczywiscie kolory. Moze jakies bordo tu i tam, troche intensywniejszych barw na obiciach, na scianach itp. itd.

 

EDIT2: ;)

Sterylnosc w tym konkretnym pomieszczeniu nie pasuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności