Skocz do zawartości

sceny 3d: szybkie wizki


Rekomendowane odpowiedzi

witam :)

 

zrzynając po Marcinie zakladam sobie wątek do którego będe wrzucal swoje szybkie wizki, takie spidy jak kto woli.

 

jak sie urodzi cos wiekszego to odzielnie a tu takie wlasnie spidy :) nikt nie ma nic przeciwko? :)

 

no wiec pierwsze podejscie

 

1.jpg

 

nie bede sie rozpisywac bo nie ma co, jak cos to pytajcie

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dobrze jak by to sie przerodzilo w jakas ogolno forumowa inicjatywe, tak aby i inni mogli cos zamieszczac.

Tez cos takiego chcialem zrobic w dziale architektura. :)

 

Ladne. Ale nojs za duzy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. jestem nowy, no ale trza zacząć się udzielać na forum :) co do Twojego dzieła to hmm... ogółem to wyszes ale troche mi tu czegoś brakuje np. jakiejś zieleni itp poprostu życia :-) ale ogółem to brawo i czekam na kolejne ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zrobilem sobie wersje w dzien, ta ziemia mi kompletnie nie wychodzi ale to spid poza tym jeszcze dobrego sposobu nie mam na ziemie :P

 

2.jpg

 

komentowac dalej prosze, ale jakies konstruktywne komentarze odnosnie samych renderow plz

 

mintrill, hkropinski, AGmakonts, Wolff, RA, xeav, JunioR, maras, ajw - dzieki :*

 

mentaller, RA - tak to vray, pozatym dobrze RA gada, kocham maxwella ;]

 

ajw - jakos mi tu zielen nie pasowala a moze nie chcialo mi sie robic :P

 

hindus - model nie jest moj, patrz do posta Marcina :P

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hindus - no przesadzilem troche z szarpem :) ale jakos tak kocham noisa + szarpa ze nie moge sie powstrzymac

ziemie moglem dispem ale jaos nie pomyalelm nie chcialo mi sie ;)

a scena w tutorialach do maxa design_viz a jak nie macie to niedlugo bedzie najprawdopodobniej w light contescie

 

Sans - dzieki! :D xD

 

RA - tlo i wsyzsktie tekstury to google, nie uzylem hdri ani tu ani tam :)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heej!

 

wg mnie:

1 wszy - widac wieciej półtonow.. ogolnie wiecej widac, 'cieplejszy w odbiorze'

2 gi bardzije kontrastowy - jako obrazek - grafika ladniejszy - lepiej sprzedaje 'klimat'

 

co do warsztatu: nojs jest fajny.. ale chyba nieco przesadziles, ziarno jest fajne, bo ukrywa wszystkie niedorobki, ale dla mnie troche juz za bardzo zdominowalo obrazek, zwlaszcza 1 ynke (sproboj wyrenderowac 2 ke bez ziarna? jak mozesz i daj jescze wiekszy kontrast hehe - chcialbym zobaczyc jaky to wygladalo ; )

 

no.. a poza tym - tak jak napisal peter ; ) zmierz sie z lekorbuzjerem - klimat chuyba bedzie tobie pasował ; )

 

pozdr, boba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, scenka aż się prosi o oświetlenie w Mentalu ;)

 

co za problem ;] scena nazywa sie : desert_house_no_sun.max i znajduje sie na CD_2 maxa w katalogu Adv_lightning albo w katalogu Designviz (tam gdize sa zamieszczone pliki tutoriali)

 

prawdopodobnie bedzie sceną do lightcontestu bo tak z kome postanowilismy przynajmniej do czasu az rusze swoj leniwy tyłek ;]

 

[+]

 

a to moj wywód wyzej podanej sceny

 

bluesky7ed.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peter, boba - o qr trafiliscie w 10 :D mies, lecorbusier, kahn, eisenman, hadid - ja sie do tego modle :D dzieki super :D sprubuje bankowo :D

 

boba - cos pomysle moze specjalnie dla ciebie cos przygotuje :)

 

Marcin - ja rozumiem ze ci sie to podoba i ze koledzy jestesmy ale to moj watek ;] wsadzajac taki zajebisty render psujesz mi caly efekt ;] a ja i tak zrobie lepszą pipko

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh sorry ale ja tu nic nie widze na pierwsza strone ;]

coraz gorzej z tym co wylatuje na pierwsze strony..

 

ot imho.. ;)

 

 

hmm , patrząc na to ze w dzisiejszych czasach trudno o dobry render budynku exterior , to jak najbardziej sie nalezy

 

rekomendacje to nie tylko cukierkowe prace albo fotorealistyczne rendery , czesto trafiają tam rzeczy ciekawe , cos na co warto rzucic okiem

 

z drugiej strony napisz co ci sie w niej nie podoba ;] skoro tak sądzisz

 

poza tym czesto w rekomendacjach nic sie nowego nie dzieje , przez tydzien ostatnio lezaly te same prace wiec chyba mozna cos odswierzyc

 

no ale to tylko twoja opinia wiec podwazac nie bede

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rewolucja a nowa moda na forum ;)

wrzucanie speedowych renderow byle czego, wsumie to swiete prawo kazdego usera byle nie skonczylo sie na pokazywaniu renderow z testowania oswietlenia na kulkach i czajniczkach ;)

sorry za ot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obrazek ma zły kadr, powinien miec wiecej powietrza z prawej. (az skreca z ciekawosci jaki maja widok :)

z oswietleniem wnetrza to nie za dobry pomysl przy dosc intensywnym swietle dziennym, domyslam sie ze powstawała "czarna dziura" we wnetrzu (btw. klienci maja straszną schize na punkcie czarnych dziur i ciemnych miejsc :D ) ale da sie to rozwiazac.

generalnie obrazek troche nijaki, bez charakteru, ale to chyba bardziej wina samego budynku i kadru niż GI :D

ładne kolory (poza niebem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadna tajemnica,wnetrze budynku albo okna nie moze wyglądac jak "puste oczodoły". mozna to rozwiazac renderujac firanki w oknach (straszna wiocha ;) albo renderowac np irradiance map do pliku bez szyby, potem puscic render z szybami ale juz z mapa z pliku, albo jak sie uda zrobic ladne refleksy ale to bywa czasmi trudne. wszystko zalezy od konkretnej sceny.

... edit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu ten render się tak podoba ogulowi, dla mnie jest straszny

po prostu brzydki jak holera nigdy chyba nic nie krytykowałem na tym forum

ale , nominowanie tego czegoś to chyba przesada,

ostre słowa ale od serca.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przesadzam ...?, przesada to ta nominacja , przeciez robićie tylko krzywde gościowi bo jeszcze uwierzy i pujdzie w tym kierunku,- ba nominacja może zainspirować innych i jeszcze mogą znaleść się nasladowcy ,i zniszczy to ich kariery , a efekt motyla spowoduje kolejne tsunami :)

dla mnie to jakieś kompletne jaja....

albo to cus jest kompletną awangardą której po prostu nie rozumiem...

czyzby pojawił się nowy Fransis Bejkon w świecie 3D !?

 

nic nie mam do kome - chodz mnie pewnie znienawidzi , jako jakiś tam render test może i być .

ale do nominacji

to bardzo daleka droga , setki lepszych prac bardziej na to zasłużyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności