Skocz do zawartości

Caustics Contest - Znowu Ruszamy!


naeq

Jakiego Plug-ina renderującego używacie ??  

127 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiego Plug-ina renderującego używacie ??

    • V-Ray
      52
    • finalRender
      6
    • Maxwell Render
      13
    • Scanline Renderer
      15
    • MentalRay
      32
    • Brazil
      9


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 493
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

poczekaj aż wrócę do domu ;)

ale na serio: nadal czekam na jakąś fajową scenkę.

albo można by zarzucac co dwa trzy tygodnie jakiś nowy ciekawy obiekt i na nim trenowac kaustyki. bo po tygodniu męczenia kieliszka wątek umrze.

co państwo na to? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Możecie pokazać na czm mgli byśmy ćwiczyć Kaustyki... Hehe :) 2. Mój render Kieliszka jest tak specialnie, taki Dziwny HDR Dodany i zabawa z Caustykami :D:D (ja to zrobiłem w 4 min...) No a co do Kaustyki... dałem 3 000 000 Photonów... i niewiem czemu taki efekt wyszedł :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fajno, fajno...a teraz coś ode mnie...chyba z fotonami przesadziłem (8000000 :D) bo mnie się 14min to renderowało, ale efekt chyba fajny...aha final render,

materaiał fr-advanced,

swiatło to spot z cieniami fr-area schadows...

 

kielon.jpg

 

ps.Falcom ja tyż lubie finalRendera ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeeee, finalRenderowiec :D:D Nice Nice, no ale ja sprubuje uzyskć jakiś inny efekt, bo to mimo wszytsko trudne jest w fR by Kaustyka wyszła super.... A tak poza tym, zobaczcie ludziska jak wychodzi Kaustyka w poszczególnych Pluginach Renderujących :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vorek: energy właśnie zmniejszyłem. kształt to Disc 80cm.

La Radoslawe: thats very good. 8mln? łoł :)

Falcon: co masz na myśli? chcesz jedną scenkę przepuści przez kilka silników?

 

[ciach]

 

ech... chyba z mocno zmniejszyłem:

Energy=5000

 

41wz1.jpg

 

 

[ciach2]

 

Energy=10000

 

59og.jpg

 

[ciach3]

 

z bumpem jeszcze ciekawiej :)

 

81ha.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Możecie pokazać na czm mgli byśmy ćwiczyć Kaustyki... Hehe :) 2. Mój render Kieliszka jest tak specialnie, taki Dziwny HDR Dodany i zabawa z Caustykami :D:D (ja to zrobiłem w 4 min...) No a co do Kaustyki... dałem 3 000 000 Photonów... i niewiem czemu taki efekt wyszedł :/

 

jezeli moge cos powiedziec to tylko tyle ze ilosc fotonow nie wplywa na rodzaj caustyki tylko na jego dokladnosc czyli sampling inaczej, glowna role odgrywa material i ustawiania globalne oraz raytraycing, tam mozesz ustawic kilkanascie fajnych rzeczy i uzyskac naprawde dobre efekty caustyki. W brew wszystkiemu finalrender ma bardzo latwe caustyki, szybko liczace sie i w ogole ladnie wygladaja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh tak, Autor też musis się czymś wykazać :P Tu po zabawie kaustyką daje moje najnowsze dzieło. Ustawienia:

 

finalRender

Light Photons 10 000 000 (Aktualny rekord Forum :p)

Accuracy: 75

Bez Raidusa

Materiał: fRAdvance

Caustics: 60

Dispersion ON

Jakiś tam HDR w Tle

AA na Good(czyli Najwyższy)

Rozdziela: 1024 na 554

 

Render bez Dispersion Renderował się 3 min i ok 50 sek(Razem z obliczaniem Photonów)

Render z Dispersion renderował się... 18 min i ok 50 sek.

 

Kaustyka bez Dispersion wyszła bardzo ładnie, a z wyszła tez dość ładnie, ale bardziej pogubiona :)

 

Caustyka_Dispersion_OFF.jpg

 

Caustyka_Dispersion_ON.jpg

 

Kaustyka w fR jest troszker trudna, Trudno dojść do Dobrego efektu, trzeba pobawić sie paroma opcjami, lecz gdy już do tego dojdziesz, wszytsko idzie Gładko, A Efekty są nie samowite :] Pozdrooooo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, no i sooory wszystkim że puszczam słowa na wiatr, ale raczej dziś nie dam Barq, ponieważ musze się uczyć, no i czasu nie mam :( Sorry jesczcze raz... Pozdro (moze zdaży się cud i Dodam go dziś ale wądpie...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

falcom Ty draniu jak mogłeś, rekord był mój ;(, ale 10mln to wcale nie jest kosmicznie, dzięki Tobie zaoszczędziłem czas na renderingu abłahahahahaha :>, a tak wogóle bardzo fajnie,a możesz zapodac ten tutek, ostatnio chłone fr jak gąbka wode, ostatnie dwa są do kitu na odwal się sam przyznaj:>

Twety ten środkowy najfajniejszy :)

Klicek zgadzam się z Tobą fr daje bardzo ładne kaustyki, ale z obrazków Vorka widać, że mr wcale gorszy nie jest...

gdzie się podziali vrayowcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweety - z tym bumpem piękne !

Falcom - chyba jeszcze musisz posiedzieć troche nad tym, zbyt rozmyte jak na mój gust

 

Oki, wrzucam to co do tej pory wypociłem :) Ustawień rendera nie daje bo w zasadzie niewiele się różnią od pozostałych. Zacząłem jednak się bawić z materiałami.

 

kielich1.jpg

 

ustawienia materiału

kielich1_ust.gif

 

kielich2.jpg

 

ustawienia materiału

kielich2_ust.gif

 

Pozdrawiam i czekam narenderki :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas zapominam zapisywać czasy renderów, ale całość na pewno nie liczyła się więcej niż 6-7 min.

 

Nad drugim jeszcze popracuję bo za kaustykę odpowiada tam photon(base) a nie dialectric. Trzeba dopracować materiał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vorek w fR bardzo trudno zorbić Ostre Kaustyki, ciągle się męcze ale dojdę do perfekcji :D:D a co do Tutoriala o Kaustykach do fR to tu jest jeden prosty, ale dowiedziałem się od niego 1 zeczy :D:D

 

http://www.3dr.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=74&view=previous

 

a co do tego 3 rendera to zeczywiście to tak na odwal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się to że wszyscy ze sobą wspułpracują i podziwiają innych prace przy czym oceniają i mowią co i jak, Powodzenia wszystkim !! =]

 

Przy okazji może ktoś zapodać jakieś Tutoriale do finalRendera jeśli chodzi o kaustykę, będe wdzięczny :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności