Skocz do zawartości

Piekna i Bestia: "Metafora taka..."


Drakula

Rekomendowane odpowiedzi

ech... dlubie przy tym wielorybie i dlubie i coraz mniej mi sie to podoba :/ Teraz widze, ze obrazek sie troche nie trzyma kupy, tak jak mowil Komic i zastanawiam sie, czy czasem nie zamienic ryb na kilka toksycznych beczek zrzuconych przez przeplywajaca lodz... co Wy na to ? Na dniach postaram sie wrzucic wstepny szkic i zobaczy sie, jak by to wygladalo.

 

 

rybki93xc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 248
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ale kanal... kompletnie nie wiem co zrobic z ta scena xD Obecne rybki ida w sina dal. To juz postanowione :] Zrobilem wstepne nowe tlo - nie wiem, czy na tym postawie caly obrazek, czy tez dokleje po prawej stronie obecnego tla. Ryba polujaca badzie bardziej podluzna (cos jak barakuda), a zlota rybka bedzie uciekac :) Nie mam pojecia jak to wszystko ustawie na scenie, ale jestem dobrej mysli ;]

 

Martwi mnie fakt, iz nikt nie komentuje :P

 

 

rybkiprobne102fl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam, przesadzasz, u mnie to dopiero pustki i nikt nie komentuje, u Ciebie sa tlumy po prostu...

 

a co do obrazka: chyba dobrze zrobiles, ze rybki poszly w sina dal, te ostatnie wersje, ktore pokazywales byly takie sobie, ale za to nowe tlo jest bardzo fajne, trzyma klimacik takich miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto moja opinia : podobały mi się skały podwodne post # 70, również ławica małych rybek na tle światła post 101, kompozycja kadru pionowa - bo bardziej oddaje efekt głębi , no a sama ryba to taka jak robiłeś na początku tylko bez takiego długiego ogona - bardziej jak na obrazku z cgtalk który załączyła Ania - tam jest fajna ta rybka ale tło mi nie leży - u Ciebie jest lepiej - te rafy koralowe możesz dać ale mniej i po rogach obrazka żeby jakoś zamknąć kompozycje - pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny apdejt. Starcilem plik z tlem i musialem je troche podreperowac (powiekszalem z miniatury), zeby nadawalo sie do ew. druku - troche glupio robic prace, ktora bedzie tylko "do popatrzenia"... :D

 

Co do rybek to troche malo zmian. Poskladalem kilka tekstur w jedna (luski):

 

tex2uh.jpg

 

 

I nalozylem na zarys:

 

rybkiprobne125yk.jpg

 

 

Wszystko jest na razie bez swiatla, wiec nie ma sie czym podniecac ;) W lewym gornym rogu, dla zakrycia dziury prawdopodobnie uzyje pirackiej skrzyni ze skarbem ;) Zobaczymy jak to bedzie wygladac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza jest raczej pewna. Moze sie zmienic ksztalt :P

 

 

 

 

do posta nizej: Kalmar nie bedzie taki czerwony. Bedzie mial kremowe odcienie i bedzie bardziej stonowany (podciagne go pod kolor wody). To, co widac teraz, to tylko tekstura :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Odpisałem u siebie...

Świetnie Ci idzie ale poprzedni koncept ze światełkiem był moim zdaniem lepszy. Co ja piszę , był zarypisty.

Co do obecnego.

Nie lepiej byłoby zmienić pozycję bestii? Pochylona do tyłu obnażająca zębiska w samym środku pomiędzy mackami? Mniej więcej w takim położeniu jak poprzednia ryba. Można nadać wtedy ekspresji.

 

Co do koloru red to bym się zastanawiał.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche majstrowalem z mackami. Nie jestem do konca pewien, czy wyszlo na lepsze (chyba tak :P )... Dodalem troche babelkow. Zmian nie za duzo, ale wiecej nie dam dzis rady :/

 

Nad ulozeniem srodkowych macek bede jeszcze pracowal ofkoz :>

 

rybkiprobne150jn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem macie obsesję na punkcie dynamiki xD Nie każda poza/ujęcie/praca muszą być "dynamiczne". ;)

 

Deus jedynie nieco głębi stworkom brakuje ale sam doskonale o tym wiesz i z pewnością wkrótce poprawisz dlatego jestem spokojny i trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie mogloby sie mniej skokowo a bardziej plynnie gubic to w morskiej toni :]

a te macki fajnie wyszly, mozna by im moze wiekszego "speculara" dac tylko nie wiem czy pod woda to bedzie realistycznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest płasko, część korpusu kałamarnicy jest bardziej wudoczna, mimo iż jest dalej, powinna gubić się w wodzie. To co niespecjalnie mi się podoba to jej odwlok, patrzymy na niego "z góry", można pokusić się o nieco bardziej przestrzenne ułożenie go w stosunku do widza, to dodałoby głębi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MKaszpir: mozesz dokladniej okreslic ktora czesc jest bardziej wiodaczna ? Jutro postaram sie zrobic cos z odwlokiem.

 

 

A dzisiaj skonczylem rybke. Nie wiem, czy to jest overpaint, czy z referki, bo tak mi sie wartstwy wymieszaly, ze nie pamietam poprostu :/ Przyjmijmy, ze overpaint...

 

 

ryba2up.jpg

 

 

 

I calosc... ryba chyba nie psauje X_X Wiecie moze co zrobic z tym fantem ? Caly czas mysle nad wypelnieniem prawdej strony. Miedzy kalmarem a rozgwiazda chcialbym cos dorzucic, ale nie mam pojecia co... any ideas ?

 

 

 

rybkiprobne210ho.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, jako ze borykam sie z tym samym problemem (kalamarnica) wiec hehe moglbym zostac juz conajmniej kalamarnicologiem: ] i szczerze mowiac nigdy bym nie wpadl ze to wlasnie jest ona sama, IMHO budowa jest calkowicie skopana, jesli mowimy o Giant Squid bo na taka wyglada to to cos od gory to powinien byc tlow wraz z czyms na ksztalt lotek do poruszania sie, glowa jest wyodrebniona i to mocno, oraz oczy, kalamarnica ma wielkie oczy, ponadto ma chyba 8 takich osmiornicowatych odnozy oraz 2 takie cienkie dlugie z plaskozakonczonymi listkami (z mala iloscia przyssawek), troche bedziesz musial jeszcze nad nia powalczyc, aaaa jesczze co fo faktury to raczej ma gladka skure jak wiekszosc podwodnych stworzen ktore chca sie poruszac. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam na tym ale może jakoś ogólnie pojaśnić część obrazka z rybką i zrobić ją taką bardziej kolorową , a część z kałamarnicą zostawić jaka jest.

A między kałamarnicą , a rozgwiazdą może jakiegoś koralowca , jamochłona czy glony ? :)

 

Tylko nie bijcie mnie. :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w miejscu o którym piszesz umieściłbym chyba końcówkę jednego z ramion, tak żeby za daleko nie wystawała i żeby było wrażenie, że tym ramieniem chwyta się za krawędź rafy by się od niej odepchnąć. Miałeś chyba coś takiego we wcześniejszym stadium, ale trochę za mocno wtedy było. Ogólnie idziesz w dobrym kierunku, podoba mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzes - sprobuje z tym. Moze faktycznie bedzie dobrze wygladalo :>

 

Morbid - Kombinowalem z ramionami, ale jakos dziwnie to wyglada :P Wykminilem zeby kalmar trzymal sie za jakis kawalek prętu czy czegos porosnietego koralowcami. Wlasnie sie za to biore - po poludniu pokaze jak wyszlo.

 

W lewym gornym rogu dorysuje skrzynie ze zlotem. Generalnie mam ja juz na ukonczeniu, ale wrzuce wszystko razem pod wieczor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności