Skocz do zawartości

Kawasaki Ninja ZX9R - WIP


Shogun 3D

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Profanacja ZX-9R! Mimo wszystko limit 1000 poligonów nie daje dużego pola do popisu w przypadku motocykla. Jednym słowem może być chociaż mogłeś troszkę poskalować różne elementy (owiewka jest za wysoka, bak za nisko, kokon/tył ciutke inaczej bym poprowadził).

Podsumowując - jest git. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę dodać ścianek, mam limit 1000 trójkątów. Wiem, że kola wymagają zaokrągleń, ale nie ma tak dobrze. Cała sztuka polega na syntezie formy w granicach ilości dostępnych płaszczyzn. Gdybym mógł dodać trisów, to koła poszłyby na pierwszy ogień.

Po raz pierwszy na poważnie bawięe się takim modelem, i wkurza mnie presja czasu, bo lubię dopieszczać modele i tekstury.

A Kurta się nie czepiaj, bo jakkolwiek ma bardzo "młodzieżowe" i "buntownicze" poglądy, to ma też prawo się wypowiedzieć na równi z Tobą, miszczu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

spokojnie w paru miejscach mozna by ując poly i dzieki temu zaokrąglic kola, pozatym co do kol to mozna zastosowac lekko zmienioną sztuczkę taką jak w grze mafia czyli tam gdzie są "szprychy" wywalasz poly z obu stron w to miejsce wstwaisz plan z 2 trisów i masz juz ok 20 trisow wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zdjąć troche poly z boków motocykla. Owiewki można zrobić prościej, a ogranicznik-gmol (ten klocek wystający z boku) można usunąć i nikt go nie zauważy. Koła są ważniejsze niż detale owiewiek czy nawet dekiel silnika. Można je narysować na texturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[nikogo nic nie upowaznia do zachowywania sie jak niewychowany, zadufany w sobie dzieciak, chyba, ze za takiego sie uwaza to sory ;/, bardzo mi milo, ze uwazasz mnie za miszcza, dziwne tylko, bo odkad zaczalem pracowac w gamearci nic tu nie umieszczam ]

co do modelu zgadzam sie z przedmowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wszyscy piszą: zagęść koniecznie koła, rezygnując z innych mniejszcyh pierdółek. No i przyłóż się do tekstury, większe kontrasty bym proponował.

Co do odbić, to u mnie była mapka otoczenia z siłą kontrolowaną alphą. W sumie bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plutko, dziękuję.

To jest model z naniesionymi poprawkami. oczywiście jeszcze bez mapowania, dopiero do niego usiądę jutro.

motornowysylwetlabok5qr.jpg

 

 

oraz referka:

foto12m6lr.jpg

 

i na koniec siateczka:

nowymotorsiatka5rz.jpg

 

Całośc to 996 trójkątów...

 

 

Heh, teraz, jak porownuję referke z renderkiem, to już widze kilka niezgodności w proporcjach, ale to juz rano poprawię.

 

EDIT: poprawione. niech mi tylko ktos teraz pisnie, że mu model nie pasi, to łeb ukrecę. biore sie za unwrap i nie zamierzam mapowania w diably poslać bo gdzies vertex sie przesunał nie tam, gdzie trzeba. ide teraz po kawę i póki nie wróce macie czas na komenty.

 

motornowysylwetlabok1wn.jpg

 

Mam już kawę, nakladam unwrap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No juz na kola wiecej chyba nie ma sensu. Każdy kolejny podział to 10 poly więcej. Licząc na 2 kółka to 20. Ciężko będzie już skądś je ukraść bez szkody dla reszty modelu.

Nie wiem czy planujesz mapę przezroczystości dla tego modelu. Wtedy mógłbyś dać na plejny tarcze hamulcowe.

Ale jest fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spx - fajna texturka - ale znowu moim zdaniem masz zbyt kanciate kola a w kilku mijescach na kadlubie mozna byc przyoszczedzic

 

no i texturka na kolach - albo biala albo czarna (nie ma oszukiwania :) - a najlepiej zalatwic to alfa - tylko ze wtedy u ciebie bedzie widac 'wnetrze' kola...

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shogun jak usuniesz te podzialy nikt nie zauwazy a uzyskasz troche poly ktore mozesz wykorzystac. A jak fele dasz na alphie to tez bedzie dobrze wygladac, i nie zapomnij dodac tarcz hamulcowych na alphie i raczek od hamulca ... nie koniecznie juz na alphie.

 

nowymotorsiatka5rz1it.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Por@szek, ja nie mam limitu poly, tylko trójkatów. Poly i tak ostatecznie dzieli się na trójkąty niezależnie od krojenia go krawędziami. Poly mógłbym zdjąć jedynie z baku i z kół, ale kola to pięciokąt, i bardziej się ich nie da zredukować, bo znowu będą narzekania, że kanciaste. Predator zbudował koła na 10-kacie, identycznie jak ja w pierwszej wersji, ale pokazał je na czarnym tle i nie marudzicie. Ja pokazalem na jaśniejszym i od razu pojawiły sie krzyki, że kanciaste. Zastosowałem w 2 wersji rozwiązanie Plutka na 16-kącie, tyle, że on miał reszte bryły na tyle prostą, że sobie mógl pozwolic na zrobienie im przekroju sześciokątnego. Ja nie mogę sobie na to pozwolić. no i oczywiści mój 16 - kąt jest bardziej kanciasty, niz Plutka, zgadza się?

Ludziska, siadac do modelowania i nie wymądrzać się. Predator, Plutek, dajcie proszę, renderki z profilu na jasnym tle, i pokażcie, jak te koła wyglądają w rzeczywistości.

Chłopaki, to są modele zrobione niczym do gry, koła maja się teoretycznie docelowo KRĘCIĆ, co zamazuje ich kąty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze z caly szacunkiem ale nie lap mnie za slowka, tak jak w pierwszym swoim zdaniu. Doskonale wiem ze limit jest na trojkaty nie na poly, tylko zwyklem tak mowic, ale wszyscy wiedza o co chodzi bo gdy ktos robi LP to rowniez doskonale wie z engine dzieli kazdy obiekt na trisy. Po drugie nie powiedzialem ze masz zaokraglic kola, tylko pokazalem Ci jak moze je jeszcze zoptymalizowac, aby uzyskac poly, bo symetria na zewnetrznej czesci opony jest kompletnie zbedna i jej nei widac jak kolo zacznie sie krecic in game. A sadze ze co do kanciatowosci kol wypowiedz ftorencjusza dotyczyla modelu Predatora. Przez to ze zamieszczacie tutaj swoje prace inne niz tworca watku zrobil sie niezly burdel IMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Por@szek dobrze ci radzi (chociaż osobiście jeszcze inaczej bym to zorganizował).... pomijając fakt że takie rozwiązanie wewnętrznej części kół ma od metra niepotrzebnych face'ów to jeszcze nijak ma się do oryginału -mogły by schodzić się tak jak u Predatora, odzyskasz mnóstwo faców które są dramatycznie potrzebne na innych częściach.

 

"Ja pokazalem na jaśniejszym i od razu pojawiły sie krzyki, że kanciaste."

 

Mam wrażenie że pierwszy render jest na czarnym a ftorek już wtedy napisał że są kanciaste.

 

 

Trochę mnie zabiło że ten motor się bardzo słabo pokrywa z referencją i tu nawet nie chodzi o detale co o wiele proporcji. Osobiście uznał bym że to jakiś inny model.. Ale sam podrzuciłeś referencję...

 

Jestem ciekaw jak to wyprowadzisz z teksturkami (btw. To chyba nie jest motocykl do motocrossu), w sumie przy takim polycountcie najwięcej zależy właśnie od teksturek...

 

Cóż dużo wytrwałości życzę i pozdrawiam :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o referki, to miałem ich wiele róznych, wynikało z nich, że jeden model może mieć kilka róznych wersji i na dobrą sprawę dotąd nie moge się w tym połapać. Ostatecznie wybrałem model na najlepszej z posiadanych referce.

Następna kwestia to to, że to mój pierwszy w ogóle model LP i dopiero uczę się optymalizacji poligonów. przyznaję, że szlag mnie trafia, gdy już mam wrazenie, że cos mi wyszło, jestem z czegos zadowolony i okazuje się, ze jestem jedynym, któremu się to podoba, bo tu cos jest za kanciaste, tutaj nieco inaczej wygląda, itp.

Tylko, że ja mam tylko 1000 trisów do dyspozycji i nie sposób tego wiernie odwzorować.

Dzisiaj chciałem troche odreagować, wszedłem na galerię 3D Total i co widzę jako pierwsze?

http://www.3dtotal.com/home2/gallery/images/big/2183.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, muszę się przyznać że o jednośladowej motoryzacji nie mam bladego pojęcia... Po prostu porównałem to co załączyłeś z renderem. :)

 

Ogólnie to na pewno nikt tutaj nie chce ci dopiec ;), myślę że jak zrobisz parę modeli lp w naturalny sposób załapiesz pewne kwestie :). 1000faców to nie jest znowu taka tragedia.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model na 3D Total ma zaledwie 5600 razy więcej trisów niż mój.

Ja wiem, że nikt nie chce mi tu dopiec, ale mnie juz szlag trafia od ciągłego nanoszenia poprawek. Zresztą kazdy z Was ma takie momenty i wiem, że mnie rozumiecie.

No, nic, po raz ostatni przerabiam model i biorę sie za porzadne tekstury. Jak go skonczę, to biorę się dla odpoczynku za organikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o referki, to miałem ich wiele róznych, wynikało z nich, że jeden model może mieć kilka róznych wersji i na dobrą sprawę dotąd nie moge się w tym połapać. Ostatecznie wybrałem model na najlepszej z posiadanych referce.

Żeby rozwiać Twoje wątpliwości. Są 2 generacje Kawasaki ZX-9R, poniżej zdjęcia do obu z nich - po lewej pierwsza generacja produkowana do 1999r a po prawej nowa produkowana od 2000r.

 

26wy.th.jpg kawasakizx9r7rq.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe - przypomina mi to historię z pewnym zardzewiałym kompresorem ;)

Fajne modele - najlepszy imo jest Predatora

 

Shogun - Por@szek dobrze to zauważył. Nie iryruj się tylko poprawiaj, bo to jak wykorzystujesz polygony (albo trisy dla ścisłośći ;) ) będzie jednym z podstawowych kryteriów oceny twojego modelu... Więc warto na to zwrócić uwagę...

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ją zrobiłeś, jest mocno bajkowa i przypomina mi fakturą takie plastikowe budziki z cukierkami, jakie kiedyś bratni Związek Radzieki przysyłał biednym dzieciom z Polski. Oczywiście cukierki były zrobione ze skradzionego nam cukru, ale to przeciez detal... Cieniowanie już w ramach teksturki, jak rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności