Skocz do zawartości

Scena 3D: Pokój Howarda - Kray


Gość Savoy

Rekomendowane odpowiedzi

Po długim okresie nieobecności wracam z "nową scenką"

Sceną jest pokój Howarda (dla wtajemniczonych wiadomo o co chodzi)

Render testowy pokazujacy możliwości Kraya na Lightwave3D.

Czas 4 godz. (ale zejdę poniżej 3 godz.)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Siatkę wrzucę wieczorem (jak nie zapomnę)

Minimum sprzętu na tę scenę to: 1GB Ram, 1 GB swap, procesor w zależności od potrzeb masochistycznych - ja renderowałem na P4 3,0 HT (render bez HT Kray tego jeszcze nie obsługuje)

hcpiter3d wiesz że AA to pięta Ahillesowa Kraya - bez AA render mieści sie w 1 godz....

Objekt testowy do ściągniecia z Netu+tekstury. Photon Mapping, FG, GI, Sun itp. są oczywiście MOJE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renderowałeś w tej rozdziałce?

 

Pracka super.

 

Render był w 1024/768 - natomiast ograniczenia (co do wielkości pliku) zmusiły mnie zmniejszyć rozdzielczość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wrzuc koniecznie, i przypominam o siatce:)

 

A pracka? Piewrszy rzut oka i pomyslalem ze to do ddzialu fotografii:)

Potem wyszlo kilka bledow ale i tak piekne.

 

Jak mozesz to mi przeslij PM i powiedz cos o tym renderze, jakies linki albo cos.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e, na cgtalku łądniejsze renderki tego pokoju były ;)

 

A widziałeś czas renderów tych prac? (Maxwell męczył ponad 10 godzin a szum był jakby piachem rzucił na kineskop....) Ja też mogę renderować 10-15 godz. dać AA na max, FG na max, samplowanie na max....

Jak dałem Sun jako Spot to mieściłem się w 1 godz.40 min...

Rzucam wire.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm. no nie podoba mi sie jedna sprawa. ( i to bardzo) - okreslenie "pokoj Howarda" to dla mnie informacja, że to czyjś pokoj - jakiegos znanego Wam kolesia. Jak sie uzywa czyjejśpracy, plikow itp , to trzeba o tym mowić jasno i wyraznie, po wielokroć.

Czyli sie dowiezialem juz ze to gotowy modeling był. Napisz cos jeszcze o nim - czy też to mapowałeś i teksturowałeś ?

pozdrawiam i zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm. no nie podoba mi sie jedna sprawa. ( i to bardzo) - okreslenie "pokoj Howarda" to dla mnie informacja, że to czyjś pokoj - jakiegos znanego Wam kolesia. Jak sie uzywa czyjejśpracy, plikow itp , to trzeba o tym mowić jasno i wyraznie, po wielokroć.

Czyli sie dowiezialem juz ze to gotowy modeling był. Napisz cos jeszcze o nim - czy też to mapowałeś i teksturowałeś ?

pozdrawiam i zycze powodzenia

 

 

OK sorki podaję linki:

http://forums.cgsociety.org/showthread.php?t=190232&page=26&pp=40

oraz:

http://www.bryan-howard.com/demoreel.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś czas renderów tych prac? (Maxwell męczył ponad 10 godzin a szum był jakby piachem rzucił na kineskop....) Ja też mogę renderować 10-15 godz. dać AA na max, FG na max, samplowanie na max....

Jak dałem Sun jako Spot to mieściłem się w 1 godz.40 min...

Rzucam wire.

 

Chodziło mi raczej o te mentalowskie renderki po 1 - 2 h. Zresztą to chyba był topic o mentalu nie maxwellu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm

 

takie male sprostowanie bo widze ze Savoy tego nie napisal

 

pokoj jest gotowym modelem publikowanego na łamach forum CG Society (CGTalk)

 

i mysle ze Autor takie rzeczy powinien umieszczać w pierwszym poscie aby nie wprowadzac ludzi w błąd, bo jak widze wiekszosc mysli ze jest to jego model

 

wiec prosil bym autora o wyrazną notatke w pierwszym poscie ze model nie jest jego autorstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności