Skocz do zawartości

Scena 3D: [KTV project] Nowopowstaly oboz dla jeńców wojennych w wschodniej Francji


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 241
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sexy ziarno. Na prawde, na tym etapie ciekawsze beda screeny smoothshaded z viewportu, przy okazji bedziecie mieli wiecej czasu na modelowanie, zamiast tracic czas z maxwelem. Sama animka mi nie podchodzi, z ciezkiego tematu chcecie zrobic swojego reela. Ruch kamery tez jest mało ciekawy, może sie poprawi. Powodzenia w kazdym razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kozioo , następny co niedoczytał :D

 

wogóle wywalę tego posta chyba z animką ;]]] bo zrobiłem z nudów między zbieraniem referek... ; ]

 

chveti bylo rozpowiadac ze to taki szybki previz dla sprawdzenia klimatu jeno, a nie od razu animatic to bysmy tak ostro nie oceniali ;p

 

dzięki za komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że wzorujecie się na obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau. Po co w obozie jenieckim druty pod napięciem? Brama żywcem wyjęta z tego obozu - wystarczy dodać napis "Arbeit macht frei"...

 

Warto by poszukać trochę zdjęć wrzucając do google-grafika hasło POW camp (obóz jeniecki) ;)

 

Ale modele ładne, i dokładne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli planujecie takie zbliżenia jak widac na renderach to model wieży strażniczej jest zdecydowanie za prosty - rowne deski, itp - tego się nie zakryje teksturami. Ogolnie rzecz biorac modele które do tej pory pokazaliscie to niemal same prymitywy. Brakuje urozmaicenia, nierownosci, uszczerbkow, zniszczen. Ja osobiscie nie mam do nich przekonania - tekstury beda musialy byc na prawde dobre, zeby scena była ciekawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiezyczka bardzo w klimacie..... o kunszcie modelerskim nie będe sie rozpisywał bo wiadomo, na poziomie chvetiego wymodelowanie takiej wiezyczki nie było trudne ( chyba) :D sadze ze o wszystkim zadecydują texturki i swiatło. Przychylam sie do zdania Lejtnanta Knyshy co do zrobienia podwójnej bramy wejściowej, tzn z wewnętrznym przedsionkiem. Nie pisze często ale sledze na bieżąco topik, więc czuwajcie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt kozioo masz racje ale te modele to sa te ogólne, do zblizen będziemy dodawac detal bo jeśli zrobimy 100 takich wiezyczek kazda po 50K to nam kompy wysiąda, narazie chcemy zrobić ogół, taką mozna powiedzieć makiete, dopoero potem jesli zechcemy zrobić render z takiej wiezy to dodamy sróbki, gwoździe i inne duperelki. Dzięki Kozioo za cc postaramy się teraz dawac i model ogólny i ten z detalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli planujecie takie zbliżenia jak widac na renderach to model wieży strażniczej jest zdecydowanie za prosty - rowne deski, itp - tego się nie zakryje teksturami. Ogolnie rzecz biorac modele które do tej pory pokazaliscie to niemal same prymitywy. Brakuje urozmaicenia, nierownosci, uszczerbkow, zniszczen. Ja osobiscie nie mam do nich przekonania - tekstury beda musialy byc na prawde dobre, zeby scena była ciekawa.

 

Nom , wreszcie ktoś na nas wrzeszczy ; )

 

kozioo - na closeupy modele będą zmodyfikowane...i jeszcze zapominasz o displace ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wieży to mam 'ale' - ten reflektor lekkim nie jest i mało realne dla mnie żeby się na kilku deskach utrzymał - przynajmniej z modelu wynika że oparty jest na deskach obejmą jakowąś - troche to wątłe.

Jeśli idzie o bramę - hmm skoro oboz jeniecki we wschodniej Francji to może jednak napisy po francusku (-; Chyba że to obóz niemiecki .... (mogłem nie doczytać bom zbyt szybko przeleciał i skupiałem się tylko na obrazie nie na słowie... )

A, i na górze wieży - mimo wszystko od strony drabinki też by się przydało jakieś zabezpieczenie - co by sobie strażnik nie poćwiczyl latania przez przypadek...

BTW - może warto odkopać sesję RTCW - tam było parę fajnych wież strażniczych dobrze zrobionych, nawet całe obozy - strefy strzeżone - wyglądały dosyć fajnie (choć trochę puste ale co tam...)

Aha - ważne - wieża - te deski stężające - nie moga być na wszystkich bokach w tę samą stronę po skosie bo nic to nie daje - w razie czegoś wieża się skręci wokół osi i legnie ....

Powinno być msz jak na załączniku poniżej przynajmniej tak mi podpowiada moja wiedza inżynierska (-;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczyna się robić konstruktywnie:) dzieki za uwagi, przydadza się

 

A co do ogółu to właśnie robie barak,

barq6km.jpg

jak go skończe to będzie pzrerwa z modelowaniem i zabieram się za textury by potem nie robić wszystkich na raz.

 

Aha i tu prośba do ludzi, jeśli ktoś ma printy albo pzrekroje albo coś innego szczegółowego takich reflektorów to będziemy wdzięczni bo do wersji hp moze sie przydac.

 

Dziś jeszcze zamieszcze boxowy koncept.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barak może być - ale zrób mu chociaż kawałek podmurówki - nawet rząd cegieł (-: coby drewno nie gniło. A - dach baraku - no nie wiem czy w niemieckim POWie takie długie dechy na dach to nie byłaby zbytnia rozpusta...

 

Mocowanie reflektora - może stalowy ruszt, albo rodzaj półki?

Nie aasugeruję modelowo bo co innego teraz robię (walczę z teksturą parkietu do własnego mieszkania ((((-; i przy okazji testuję nowe procki)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chveti chyba troche przegiąłeś z wykrzywianiem tych desek; to jednak były deski z tartaku, które są w miare proste, a te u ciebie to wyglądają troche jakby ktoś je siekierka sobie wydziergał :P

 

barak całkiem fajny chociaż też dziwnie w niektórych miejscach deski na dachu odstawają, no i tak jak ktoś już wspomniał, nie sądze żeby ktoś miał takie długie dechy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa tak sobie myślałem myślałem i wymyśliłem. Co mnie męczy najbardziej w tym dachu (-;

Otóż - połżenie desek. Nie poziomo ale wzdłuż spaddku dachu! Bo to co zrobiłeś nie jest pełne w konstrukcji - na krokwiach które wymodelowałeś kładzie się łaty (takie deseczki o przekroju niewielkim - typu 4x4cm) - w poprzek krokwi - a na nich dopiero deskowanie dachu - na zakładkę i wtedy nie ma problemu z długością desek i z ich szczelnością.

A jak chcesz tak jak masz (bez łat, tylko deski na krokwiach) to miałoby sens je podzielić i zrobić też zakładkę...

Hmm, a może żeby uciec od problemu, zapodać tam jakąś siatkę (no nie walcie tego w poly) maskującą?

Bo taki barak to widoczny - a tak, obóz choć trochę zamaskowany, to i trudniej zlokalizować przeciwnikowi (-;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chveti chyba troche przegiąłeś z wykrzywianiem tych desek; to jednak były deski z tartaku, które są w miare proste, a te u ciebie to wyglądają troche jakby ktoś je siekierka sobie wydziergał :P

 

 

Nie inaczej (((-; Teraz trochę przegiąłeś w drugą stronę. Najpierw były jak z fabryki czekoladek - identyczne) teraz znowu spod noża...

Może zróżnicuj je w niewielkim stopniu długością i styknie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... Nie poziomo ale wzdłuż spaddku dachu! Bo to co zrobiłeś nie jest pełne w konstrukcji - na krokwiach które wymodelowałeś kładzie się łaty (takie deseczki o przekroju niewielkim - typu 4x4cm) - w poprzek krokwi - a na nich dopiero deskowanie dachu - na zakładkę i wtedy nie ma problemu z długością desek i z ich szczelnościa....

chyba sie z tym nie zgodze bezposrednio na krokwiach tylko kłaśc tak jak teraz w poprzek...ale na zakładke...dół wyższej deski na górze nizszej. łaty sie kładzie tylko gdy pokrywa sie dach blachą. Układanie wzdłóż spadku to jakies nowatorstwo..jak zyje nie widziałem takiej techniki....o szczelności wilgociowej juz nie wspomne takiego rozwiązania. Chveti...mam wrazenie ze jest za duzo tych baraków...tzn....gdybym był projektantem takiego POW campu to jesli miałbym miec taka ilość baraków to porozdzielał bym je w odosobnione enklawy, by w razie czego miec do opanowania mniejszą ilość więźniów na raz.....takie zagęszczenie powoduje ze łatwiej sie ukryc i trudniej interweniowac ochronie. Słowem podzielcie obszar obozu na "podobozy" rozdzielone płotem, przy okazji uzyskacie podział na narodowe grupy baraków.....jak to było w rzeczywistości, na ogół nie rozmieszczano różnonarodowego towarzystwa w jednym obozie, a jesli juz to kazda z nacji była w osobnym podobozie. uff...na dziś chyba wszystko. :D pozdrawiam!

Kliment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wobec tego czekamy na szkic całego obozu..juz macie opracowane co gdzie itd? aha..tak mi przyszło do główki...z braku zajęcia oraz dla urozmaicenia diety więźniowie mogli czasem uprawiac małe ogródki warzywne....moze i to umieścic gdzieś? przy okazji Pawełku błysniesz modelingiem....2 grządki marchewki , dwie kapustki i jedna sałaty poprosze :D ( kapuste mógłbyś w rhino np..... albo nurbsami i zeby mi sie zadna główka nie powtarzała!! ) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łaty sie kładzie tylko gdy pokrywa sie dach blachą.

A pod gont drewniany to niby co się daje? Proponuję wizyte na Podhalu i poznanie ciesiołki ((-; Pod blachę daje się nie łaty, a normalne pełne deskowanie (względnie płyty OSB) i na to maty wygłuszające (bębniący o blachę deszcz potrafi doprowadzić do niezłego rozstroju nerwowego), coby blacha miała na czym leżeć (pisze o płaskiej - ocynku, tytan-cynk itp. - nie o blachodachówkach albo blasze falistej lub trapezówce)

 

Układanie wzdłóż spadku to jakies nowatorstwo......o szczelności wilgociowej juz nie wspomne takiego rozwiązania.

Układa się układa... Tylko nie pojedynczą warstwę ale 2 tzn. pierwsza warstwa z odstępami trochę mniejszymi niż szerokość deski, a na to druga maskująca te odstępy - wygląda to trochę jak przekrój blachy trapezowej - taka falka z desek.... Większość bacówek i chat w Gorcach ma właśnie takie dachy (-; Bez typowych łat ale z grubymi belkami położonymi na krokwiach - a na nich solidne dechy (takie po min. 25 - 30 cm szerokości)

 

jak zyje nie widziałem takiej techniki

Mało widziałeś albo krótko żyjesz (-;

Choć masz rację - generalnie to bardzo rzadka sprawa.

Więc najlepszym rozwiązaniem i najlogiczniejszym to krótsze deski (nie na długość całego baraku) ułożone w poprzek spadku na zakładkę - tylko może trochę szersze te deski żeby to komicznie nie wyglądało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

044auschwitzbirkenau9hw.th.jpg Za ostro wyjechałem w przyszłość, ale bym był usatysfakcjonowany jakbym zobaczył jako jedno z ostatecznych ujeć coś takiego :) Ładnie idzie jak narazie :) Troszkę detalu i będzie ok :) Powodznia panowie :)

EDIT:

raymonddepardon10birkenauoggis.th.jpg082544011em.th.jpg122144012dt.th.jpg

Może w czymś pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oz cholercia no panowie, nie pozabijajcie sie:)

Moze poprostu pokryje ten dach papą albo innym świństwem i nie bedzie problemu. Szkic będzie lada chwila wczoraj poprostu jzu mnie sen zmozył.

Co od ogrodków to napewno będa bo to fajny zapychacz miejsca. Gdzieś z tyły będą boiska i ławki, z resztą wszystko będzie widać na box concepcie

 

EDIT: te fotki widzieliśmy, niestety jest to nie ten sam typ obozu:) ale thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oz cholercia no panowie, nie pozabijajcie sie:)

Spoko. Nikt tu nie zrobi krzywdy drugiemu (-; Wymiana zdań zawsze jest budująca.

 

Moze poprostu pokryje ten dach papą albo innym świństwem i nie bedzie problemu.

Nie głupia myśl, dechy i na nich papa tak byle jak lepikiem przymaziana....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliment - azaliż pewnie nie (góralscy cieśle)... ale odpowiedź dotyczyła faktu istnienia ((-;

 

Co do znajomości papy - znali. (-;

Bo blacha na dachu w POW to trochę by było zbyt luksusowo (-;

Ale co ja tam wiem (-;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Box concpet skonczony (prawie) jeszcze tylko musze rozmiescic wiezyczki, co sadzicie?

oboz ma 240m x 240 m

mapa8hb.jpg

 

Niebieski - baraki wieźniów

Bordowy - Koszary

Seledynowy - Łażnie

Brązowy - Jadalnia

Biały - Szpital

Zielony - Magazyny

Pomarańcz - budynek komendantury

Ciemny fiolet - Wiezienia

Jasny fiolet - bramu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upssss zapomniałem

Niebieski - baraki wieźniów

Bordowy - Koszary

Seledynowy - Łażnie

Brązowy - Jadalnia

Biały - Szpital

Zielony - Magazyny

Pomarańcz - budynek komendantury

Ciemny fiolet - Wiezienia

Jasny fiolet - bramu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie jednak czepne, ale konstruktywnie zeby nie było ze czepaim bo lubie...mam przed oczami rózne filmy gdzie ładnie sie działa akcja na terenie jakiegoś stalagu czy innego offlagu i ...moim zdaniem droga głowna w pierwszym rzędzie powinna pozwalać na dojazd pojazdów do komendantury ( np. pan inspektor obozów jenców wojennych gen. Dupersniff) chce go zwizytować i co..musi na piechte popieprzac do komendantury?? niemcy by to rozwiązali napewno i naczej.. inna sprawa ze droga główna jest strasznym zawijasem a powinna być jak najprościej zorganizowana komunikacja wewnatrz obozu ze względów bezpieczeństwa...no bo np. straz ma szybko interweniować w podobozie najdalszym przy obecnym ustawieniu..i znów zamiast najkrótsza droga na wprost musi zasuwać na około meandrami drogi wewnętrznej.....uff..tyle z mojej strony.

Dlatego ci mówiłem AG zebyś przemyślał tzw. diagram ruchowo -ekspoatacyjny czy jak to tam nazwać...architekci przy projektowaniu miesdzkania tez to robia , mysla na etapie projektu jaka bedzie komunikacja zeby było zgodnie z ergonomia.... POZDRAWIAM. ( krytyczny aczkolwiek duchem z wami ) Kliment :D

 

edit: Chveti...karabin maszynowy ma byc w wiezy? jesli tak to ciasno sie zrobi....chyba ze wieze z leflektorem beda miały tylko straznika z Kb a te bez z ckemami to OK. PZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności