Skocz do zawartości

Postać 3D: demon


filoos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

to co zrobić z tymi kolacami, zminiejszyć, usunąć połowe czy wszystkie??? z chęcią dorobiłbym reszte ale nie czuje sie na siłach na takie wyzwanie ;p koncepcik na reszte jest w głowie bo ze szkicem to słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolce (jak poroże na przykład) powinny 'wychodzić' nie z całej głowy, ale ze szkieletu (czaszki).

 

Wyobraź sobie 'technicznie' skąd wzięły się te kolce na policzkach? Z czego są? Ze skóry? Wówczas by 'zwisały' ;) jeżeli są z kości, to do czego są przyczepione? Do szczęki? Jak by wówczas otworzył usta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naucz sie czytac proste slowa, pozniej trudniejsze, pozniej skladaj je w zdania, zastanawiaj sie nad ich sensem, wtedy na nie odpowiadaj. Jak narazie zachowujesz sie jak przedszkolak do ktorego trzeba mowic po 2-3 razy, a sadzac po wieku podanym w profilu masz kapke wiecej. Przemysl swoj udzial na tym forum, to nie trzoda.

 

Co do modelu, staraj sie utrzymac jednolity klimat, bo jak narazie to poroze jest jedna bajka, a ten usmiechniety wyraz twarzy to jeszcze inna, nie mowiac juz o wargach a'la Angelina Jolie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuups I sorry, przepraszam jaśnie pana! dobrze poczytam elementarz(mam gdzieś owy z zerówki)! aha i istnieją ludzie którzy sie mylą i niektóre rzeczy szybciej jarzą a niektóre wolniej. Posdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie tylko ze Moderator nie przeniusl tego watku do WIP'a.

Moderator czeka na odpowiedz autora ;] poza tym (czego jeszcze nie odnotowalem w calej mojej karierze) jesli widzicie cos co budzi wątpliwosci i powinien sie tą sprawą zając moderator wyslijcie "raport bad post" report.gif, ja nie dostalem do tej pory ani jednego ;] to o wiele przyjemniejsze niz pisanie w wątkach

 

koniec OT, piszemy na temat :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest duzo lepiej, niewiem czemu radza ci wywalic wszystkie kolce skoro to twoj pomysl na paskudna morde, wg mnie powinienes poprawic policzki bo wygladaja jak u starej babci - tak zwisaja, i nie pasuja do reszty. Uszy proponuje zaczac od nowa, i nie wiem czy tak zamiezales, ale on wyglada jakby sie z czegos smial ( tu mowa o ustach )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem powinienes zaczać uczyc sie podstaw, czyli tworzenia ludzkich twarzy. Bo takim dóódlowaniem to za duzo sie nie nauczysz, no chyba ze w ten sposób poznajesz tajniki toolbox`a w 3dstudio ;)... Znajdz konkretne refy, zastanów sie nad tym jaką technika chcesz tworzyć organike (nurbs, poly/sudv). Przekop fora za dobrymi siatkami (to nie jest trudne ... uzywaj google ;p - taka rymowanka muaha), bo po co tracic czas na wymyślanie czegos od zera jak mozna udoskonalić siatke kogoś ;)

To tyle odemnie...

pozdro i wytrwałości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonifatz---> dzięki Ci za te słowa. Mam zamiar wziąść się za ludzką twarz.

Ps. modeluje w wingsie3d (jakoś bardziej mi ten program podszedł do modelowania ;] ) za to cała reszta w 3d maxie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że angielski choć trochę znasz. Jeżeli tak to poczytaj tu:

 

http://www.subdivisionmodeling.com/page1.htm

podstawy modelowania, na co zwracać uwagę, czego unikać.

 

http://www.subdivisionmodeling.com/gal/main.php

mnóstwo siatek

 

http://secondreality.ch/tutorials/tutorials.html

IMHO najlepszy tutorial o modelowaniu postaci w poly. Część jest w tutorialach na max3d przetłumaczona przez Illy'ego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie dobrze, ale trudno oceniać bo mało zrobiłeś, do tego z tego rzutu niewiele potencjalnych błędów widać ;) hehe

Podejrzewam że zabrałeś się trochę od "pupy strony" i zamiast wymodelować sobie najpierw ogólną bryłę modelu przeszedłeś do szczegółów. Podejrzewam, że jakbyś pokazał model z pozycji 3/4 to klatka wyglądała by nieco płasko ;)

 

No ale jest nie najgorzej, jedziesz dalej, na modelu tym możesz się wiele nauczyć :D Powodzenia :)

I nie przejmuj się jakoś bardzo, każdy ma trudne początki na forum (np. ja miałem :P). Szybko skumasz o co biega :)

 

Edit -> oblukaj sobie tutki Klicka dostępne na forum (videotutoriale do Wings 3d. Imo jest to mega pomoc dla początkujących w tym programie) :)

 

Pozdrawiam :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności