Skocz do zawartości

Mini-Bitwa: Głowa 3D


mkk3a

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 112
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Vorek fajnie tylko pokaz ja z z frontu bo z tego widoku to nic nie widac praktycznie :)

_kuba_ no no tez niezle tylko usta troche mi nie pasuja.

 

a ja mam pytanko. co bedzie oceniane podbienstwo do referek czy sama glowa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wszystkich, moim celem nie było wzięcia udziału w bitwie, chciałem zasięgnąć waszych opini odnośnie modelu, uznałem że to miejsce będzie najlepsze ze względu na to iż wszyscy tu modelują głowy. Dziś zaczołem od początku, tym razem jestem zadowolny z rezultatu, mimo to nie pogardze waszymi opiniami. Z góry dzięki. Oto dzisiejszy rezultat, odziwo wymodelowanie samej głowy poszło mi szybko, zas dość dóżo czasu poświęciłem na wymodelowanie ucha, z ktorego nie jestem do końca zadowolony. Oto modelik. Życze wszystkim powodzenia w bitwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no glowka calkiem ladna ja bym uwydatnil troszke kosci policzkowe ale nie duzo...no ucho faktycznie zrabane strasznie plaskie jest...jak bys zewnetrzne krawedzie ucha wyprowadzil bardziej na zewnatrz wygladalo by troszke lepiej:)

pozdro666 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morfeusz jesli chcesz komentarzy to zaloz nowy watek

 

Doszedlem do wniosku ze nie bede upodabnial do referek bo teraz to wyjdzie ufo z niej, wiec nie ch przynajmnie jakos wyglada :P jeszcze cos po dlubie przy niej i koncze.

adas4ep.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vorek swietny ryjek na z ujecia 45 troche dziwnie ukladala sie rzuchwa, no i kaciki ust.

 

Co do Mattiego to zrobiles wlasnie chlopieca twarz i nie poprawiles pryszcza na brodzie i dodales 1dnego na czole :) ogolnie dobrze ale popracuj jeszcze nad nia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_kuba_ kosc policzkowa z porzodu jakby ne istniala. uwydatnij troche ja.

KLICEK no troche moze i jak chlopiec. to pewnie daltego ze bez referek to robie teraz. a prysze jak juz wczesniej wspomnialem to wina symmetry pozniej nie bedzie ich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_kuba_ Ja bym jeszcze nie kończył, sporo jest do poprawienia, szyja, policzki, usta, musisz trochę wyprostować siatkę bo miejscami widać że jest nierówna, nie kończ tak szybko, czasu jest sporo :) Postaraj się bardziej wydobyć "kobiecość" tej głowy może poszukaj innych referek żeby podejrzeć główkę z różnych kątów, książek o anatomii itp.

 

Ja bardzo powoli cośtam dłubie :)

test8.jpg

 

i siateczka

wire.jpg

 

[+] 5 marca - update

 

Coś się obijacie panowie ;]

 

test9.jpg

 

test10.jpg

 

[+] 5 marca update 2 :]

 

Dłubania ciąg dalszy. Zmienione włoski i zaczęte otoczenie. Finalny kadr i kompozycja, światło niekoniecznie.

 

test14.jpg

 

I bardzo wstępna próba textur, malowane na overlayu w shopie lekko "na szybko" więc wygląda jak wygląda :)

 

test13.jpg

 

inna wersja kolorystyczna (noc)

 

test15.jpg

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały update

 

Czyżbym został sam na polu chwały ? Co jest ludziska ? :]

Końcówka modelowania, jeszcze parę detali, biżuteria i pora zabierać się za teksturki.

 

Taki mały koncept, tym razem bez teksturek, nie chciało mi się już robić domalówek, szkoda czasu :]

 

test16.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nielot, mrkrzysiek - dzięki :)

tweety - pomysł z nocnym oświetleniem jest superos, pomyślę nad nim :)

 

kolejny koncept, kilka tekstur wyrenderowanych, reszta domalowki w psie. Takie małe "sprawdzenie przeciwnika" ;)

 

test17.jpg

 

[+]

 

I za radą tweetiego test oświetlenia nocnego, narazie bez świec, same światełka :)

 

test_noc.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vorek - jestem pod wrażeniem, bardzo mi sie podoba. z modelu, to moze bym nieco poprawił troche ostre krawedzie na nosie i takie wypukle pod oczami jest nieco za nisko.

same włosy fajnie wykonane, choc kompletnie mi sie takie nie podobają. lepiej zrób jej dredy :)

 

a jesli chodzi o mnie, to rezygunuje z udzialu. z dwóch powodow:

1) (mniej wazny) - troche ta scenka mnie przerosła :/ myslalem ze bedzie łatwiej

2) (wazniejszy) - juz szlag mnie trafia jak przy obracaniu nawet prostego modelu mam straszny slide-show w viewporcie, nawet w trybie wireframe. zazwyczaj po paru minutach konczy sie malymi poprawkami i strasznymi bluzgami na tego złomiastego kompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkk3a - szkoda wielka że odpadasz, mam nadzieję że w następnej mini-bitwie, o ile takowa będzie weźmiesz udział :)

 

Co do włosków to nie zmienie, takie miały być i takie będą :] Dredy ? to ma być posąg królowej, dredy tu raczej nie bardzo :]

 

[+] Potrzebna Wasza pomoc :) Właśnie się głowie nad ostatecznym wyglądam pracki. Chodzi o to czy ma być dzień czy noc, jakoś nie mogę się zdecydować, chociaż skłaniam się ku oświetleniu nocnemu. Co Wy o tym myślicie ?

 

test_noc2.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nielot - myślałem o odlewie np. z brązu. wiem że głowa nie jest "rzeźbiarska" ale początkowo miał być fotoreal, z shaderem skóry itp. dlatego tak wyszło. A jesli chodzi o oczy to docelowo mają być "naturalne".

 

Kilka screenów z ustawieniami itp.

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

7.jpg

 

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vorek- poprostu pełna profeska, nie wiem jak i dlaczego na twoich pracach wygląda to tak niesamowicie prosto, aż odechciewa mi się uczyć 3ds-a, zupełnie jak byś mial to już zrobione wcześniej ?

... -żartuje sobie-

jak dla mnie to już mógł bym ocenić, maxymalną oceną, ale może chłopaki się zbiorą do k**y i jeszze coś pokażą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z tgo co widze to juz po wszystkiemu jest:] Vorek brawo. Cala scena wyglada niezle ;) (no dobra super;)) ja wrzucam byle co zeby nie bylo ze wygrasz bo reszta sie poddala. moze zrobie z tego scene ale watpie czy mi sie bedzie chcialo. Jakos mi sie to nie podoba :/ Im wiecej przy tym siedze tym gorzej mi to wychodzi i nie wiem co poprawiac :/ Jednym slowem LIPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matti - widać postęp ! Wkońcu główka przypomina kobietę ;] Wrzuć rendery z innych ujęć i siatki low-poly :)

 

Moją scenkę zamierzam skończyć w tym tygodniu. Narazie jeszcze leżę w łóżku ;]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja powoli dłubię całą scenkę. Wchodzę w detal :) Dzisiaj świeczka, jeszcze nie skończona. Mam nadzieję że jak na uczelni wszystkie sprawy pozałatwiam do końca to praca ruszy szybciej, napewno nie zamierzam zrobić tego "żeby jak najszybciej skończyć" ;]

 

Shader to fast_skin, nawet bez zmiany parametrów ;]

 

swieczka2.jpg

 

siwczka_clay.jpg

 

siwczka_wire.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno nie zamierzam zrobić tego "żeby jak najszybciej skończyć" ;]

noi to ci sie chwali

 

Shader to fast_skin, nawet bez zmiany parametrów ;]

i tu widac potege mr(joke) bez zmiany ustawien a fajny wosk wyszedl a co dopiero jak sie pobawisz ustawieniami ;)

 

a jesli chodzi o model to powiem ze masta jestes mi by sie nie chcailo ile meczyles ta swieczke?? bo napewno ci to troche zajelo :)

swieczka piekna widac ze z cylindra zaczynales prawda?? bo z boxa by sie nie oplacalo :)

naprawde szacunek tylko ustawiac sie po autograf do kolejki :D

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki nielot :) Nie wiem ile czasu mi to zajęło, dłubię "po godzinach" więc trudno powiedzieć, może 3 godzinki, mam nadzieję że nie więcej a to i tak za dużo ;] Wyszedłem z cylindra, logicznie jest to najlepsza forma startowa dla świeczki chociaż i z boxa by się dało bezproblemowo :)

 

Myślałem nad wymodelowaniem tego w ZB w ramach nauki :), wkońcu ten program idealnie się do takich rzeczy nadaje, może przy następnej świeczce coś ruszę :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche temat zaczął przymierać..wkleje marne początki..

głowa 1.

th_84714_lebgotowy2.jpg

Robiona ok 3h..pomyłka w pixelach przy brodzie..to zrobiłem kły:P

[prezentuje narazie tylko modele bez materiału kolorów itp..]

głowa 2..

3 dzień w Zbrushu...robiona z 2h..niestety nie zawsze da sie wrócić po błędzie i zostały pewnie brzydkie rzeczy..ale sie ucze;)

 

 

th_84697_lebfo1.jpg

Zęby ,oczy ,wszystko robione niestarannie :( niestety mam szkołe i nie za dużo czasu..)

 

th_84702_lebfo2.jpgth_84708_lebfo3.jpg

Wszelkie opinie mile widziane:P

PS. wróce do robienia głowy jutro..albo tą postaram sie naprawić albo od nowa..

yo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzisz, nie wiem czy zauważyłeś ale na początku tej mini-bitwy są refki na których powinieneś oprzeć swoją pracę, jeżeli nie chcesz to przynajmniej postaraj się podejść poważnie do tematu i zrobić głowę kobiety. Polecam dać sobie spokój z ZB, złapać jakąś książkę do anatomii i porzeźbić nieco w "tradycyjnych" poly, a najlepiej porysować nieco na papierze. Masz problem ze złapaniem podstawowj formy i kształtu głowy, a to jest podstawa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra ide spac wiec zamieszcza to co udalo mi sie zrobic do tej pory, tak kupa raczej wyszla niz twarz O_o ale bede jeszcze poprawial jutro moze uda mi sie zrobic cos bardziej w strone d... to za tydzien moze bedzie przypominac twarzyczke :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności