Skocz do zawartości

Postać: Cave Troll


PAINbringer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wrzucam kilka jeszcze materiałów dotyczących modelu.

 

Siatka obrabiana w ZBrushu:

trollzbmesh16mr.jpg

 

Importowana do maxa:

trollmaxhpmeshpartial6gd.jpg

 

Widok normal map z widoczną siatką:

trollnmapwire10ca.jpg

 

Zrobiłem wiele testów z oświetleniem aby sprawdzić czy normal mapy działają prawidłowo (kliknij w obraz poniżej żeby zobaczyć więcej)

trollnmaplightningtest1thumb1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka :)

Bardzo fajny modelik, chwali Ci się :)

bez wątpienia jedna z najlepszych normali jakie do tej pory widziałem na tym forum :D

 

Niestety widać że mocno spieszyłeś się robiąc ten model i zostawiłeś bardzo niefajne niedociągnięcia - na takich stopach nie miałby szans ustać :D, a sama teksturka nie jest za dobra :/

 

No ale ogólnie modelik bardzo fajny - powdzenia dalej :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstra modelik - ale może minimalnie przesadziłeś z tym Zbrushem miejscami wygląda rzeczywiście jak kamień.No ale i tak robi wrażenie.Mnie osobiscie najbardziej geba trola się podoba.Co do tekstury to widze że wdużej mierze ograniczyłes sie do cavity mapy i troche kolorków - jak ma byc do portfolio to bym nad nią troche jeszcze posiedział.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziomuś => No niestety nie chciało mi się siedzieć już nad tym. Jestem leniwy z natury... chociaż i pracowity zarazem, ale jedynie z wyboru lub z jego braku :)

Mrw1980 => Ten jego typ urody i cery to pewnie spowodowany nieświeżym mordorskim powietrzem i tym, iż nie używał w dzieciństwie mleczka Nivea do każdej kąpieli ;]

Ide spać zamim jeszcze jakieś głupoty napisze ;D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma model Lee wspolnego z tym orkogrem? Misie podobac:P Jedynie bym odszedl od tego fioletu na texturze (moze wina swiatla, ale watpie) i zmienilbym w brazowo-szaro-zgnilazielen. Mam nadzieje ze lapiesz o co mi komon :D

 

3msie bro i mam nadzieje ze wszystko u Ciebie ok. postaram sie w najblizszym czasie odezwac jak tylko bede mial dostep do mojego gadulca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to że zbrush wyświetla genialnie normalmapy , max natomiast

bardzo średnio tak jakby nie odczytywał pełnej informacji w kanale bump, wyglądają płasko ,

te wyglądają bardzo ok , ....

 

czy są tu jakieś rendery z maxa , ? czy zbrusha ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

ja tak od paru dni sie przygladam temu modelowi bo cos mi nie pasi ale nie mogłem tego do konca uchwycic co, poza oczywistą sprawą czyli texturą coloru ktora jest jednolita, szmatka na kroczu ma tez podobna barwę przez co calosc sie zlewa kolorystycznie, no ale ja nie otym, nie pasuje mi ogolnie ten normal, cos tak za duzo tych wrzerow jest i są chyba miejscami za głęboki, ginie i zlewa sie tez zarys wszstykich miesni czy tez zwisów tłuszczowych są słabo podkreslone, poza tym twarz ma sympatyczną kojazy mi sie z ET :D a juz napewno nie ma tu zadnego podbienstawa do dwugłowego stwora johna woo z cgtalku jesli chodzilo wogóle o jego pracke, ogoleni sam model jest do przodu , fajny stwór, trzyma się kupy, warto by jesli nie przy normalach i modelu hi, to posiedziec przy texturze coloru, tak mi sie wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update:

trolltxtre211tf.jpg

 

Zmieniłem troche texture i minimalnie siatke, co o tym myślicie?

 

(...)czy są tu jakieś rendery z maxa , ? czy zbrusha ?

To są rendery z 3dsmaxa. NM była wypiekana w ZBrushu.

chodzi mi o to że zbrush wyświetla genialnie normalmapy , max natomiast

bardzo średnio tak jakby nie odczytywał pełnej informacji w kanale bump, wyglądają płasko(...)

A na pewno na kanał BUMP dałeś shader NORMAL BUMP? Bo bez niego nm traktuje jako zwykłego bumpa w skali szarości.

Musisz wylaczyc antyaliasing w renderer aby dobrze wygladaly, i aby nie stracic detalu przy konwersji do NM dobrze jest uzywac projectora w maxie, gdyz smazenie z ZB traci na detalu.

Max niestety jest do kitu pod względem obsługi siatek wysokopoligonowych(chociaż wiele pomogło wprowadzenie nowego buforowania siatek statycznych), no chyba że ma się do dyspozycji jakiś na prawde porządny komputer. Ja takowego nie mam wiec jeden z tych z screenów który pokazałem powyżej - ten z maxa, to szczyt jego możliwości na moim kompie (400kTri). Gdybym importował do niego kompletną siatke to nie byłoby mowy o zrobieniu czegokolwiek bo musiałem czekać minutami na jakąkolwiek reakcje przy każdym działaniu (tak dla ścisłości to ta siatka ma 1M1 trójkątów). W ZBrushu natomiast nie było żadnego najmnijeszego problemu, kilka kliknięć i nm zrobiona :)

 

PS: Dzięki wszystkim za komentarze

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

no teraz wyglada duzo lepjej i groźniej :), poza tym wyszedł Ci chyba nie zamieżony efekt, poza 1 z lewej, wygląda jakby by mu kuśka z pod fartucha wyszła :D, a napisz jeszcze jeśli możesz jakiej wielkosci zrobiles textury i ile ?

 

ps. nie traktuj przypadkiem moich wypowiedzi jako złośliwosci czy cokolwiek w tym stylu, a no i oczywiscie gratulacje jesteś na front page'u, czyli to mojej gderanie o tym i owym w poprzednim poscie jest moze bezpodstawne, bo fakt faktem nie mogę się przekonac do tych normali głownie z poziomu gracza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modele robi si ena mozliwosci sprzetu :)

ten tu wyglada bardzo ladnie,

 

mam jedno zastrzezenie, dotyczy wszystkich modeli- dlaczego eunuch? czy kazdy stwor musi byc wykastrowany i nosci gacie? jak robicie laski to zawsze maja te no :) parametry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)nie traktuj przypadkiem moich wypowiedzi jako złośliwosci czy cokolwiek w tym stylu(..)

Spoko :).Heh no co prawda nie wiem co to jest ta kuśka :) ale na pewno wszystkie wartościowe uwagi/wrzuty traktuje oczywiście jako coś co prawdopodobnie może pomóc mi dostrzegać więcej błędów i co za tym idzie robić to lepiej, za co jestem wdzięczny. Do tego przecież jest te forum :)

 

Całe ciało jest oteksturowane teksturą 1024/1024 na wszystkie kanały + 256/256 na pas.

 

(...)mam jedno zastrzezenie, dotyczy wszystkich modeli- dlaczego eunuch? czy kazdy stwor musi byc wykastrowany i nosci gacie? jak robicie laski to zawsze maja te no :) parametry :)

Hehehe no bo po prostu ... zabrakłoby mi mesha na głowe XD

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no po zmianie tekstury jest dużo lepiej :)

Możesz mi powiedzieć jak renderujesz normale? To są zrzuty z ekranu maxa czy też rendery? Jakich shaderów używasz itp. Mogło by mi to się przydać :)

 

Gratuluję rekomendacji

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście dałbym mu troche większą płachtę z przodu.

Świetna pracka tylko te bruzdy na skórze czasem troche przypadkowe co sprawia wrażenie skały. Nowa teksturka znacznie to poprawiła i jest git.

Jeśli lewe oko nie jest jaśniejsze a to co widać na renderze to światło odbite od źrenicy to szacunek. Ciekawe czy w realtime da sie tak zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Jeśli lewe oko nie jest jaśniejsze a to co widać na renderze to światło odbite od źrenicy to szacunek. Ciekawe czy w realtime da sie tak zrobić.

Jasne jeżeli tutaj widzisz że zadziałało to ten sam efekt będzie na frame'ie w realtime. To nic skomplikowanego, zrobiłem to na meshu - ot taka stara indiańska sztuczka ;]

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow! a wiec i w naszym kraju ludzie potrafia tworzyc tak wspaniale modele.

 

moze rzeczywiscie bardziej wyglada jak kamienna rzeżba, jak gargulce na katedrach, ale i tak musialem podnosic szczeke z podlogi.

 

ciekaw jestem, czy normal mapy rzeczywiscie tak prosto sie robi, jak powiadasz. "kilka machniec"... niczym olowkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności