Skocz do zawartości

Scena 3D: Wila


Obywatel

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jadę dalej z tym projektem. Aktualnie dopracowuję tekstury twarzy, chociaż właściwie ten detal nie będzie widoczny. Mam taką prośbę: szukam zdjęcia jakiejś modelki z założoną ozdobą pt. ‘kabłączek skroniowy’, bo przypominam sobie, że słowiańskie ślicznotki używały czegoś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no ladny model:) ucho tylko popraw bo cos ci nie dokonca sie udalo, ale w dobra strone idzie. no i obniz troche galki oczne bo sa za wysoko:) oczy max prawie otwarte a sprawia wrazenie zaspanej z przymknietymi oczami.

i nie wiem czy pachy nie sa jednak troche za wysoko. ale to juz od ciebie zalezy:) czlowiek ma rozna budowe ciala. ale uszy do poprawki:)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komensty. Znowu trochę ulepszyłem twarz, trochę niedoskonałości. Próbuję ożywić oczy, ale jednak zostawię to na koniec, bo w dużej mierze zależy to od oświetlenia, którego na razie nie będę ustawiał, bo nie ma sensu. Zabrałem się też za klatkę piersiową. Ta praca pozwala mi zrozumieć, czemu kolor różowy jest taki istotny ;-) Zrobiłem podwaliny pod włosy.

 

.:qba:. : Dzięki, postaram się poprawić to ucho. Nie lubię tej materii.

Szenszi: leci siatka, co do pach to zobaczę jak będą się prezentowały po ustawieniu laski w odpowiedniej pozie. Pewnie jeszcze dużo przejdą. Dzięki :)

Darmo, ZiBi_PL, vv3k7or: thx, włosy będą, ale jakie to jeszcze nie jestem w stanie powiedzieć, bo będę korzystał z Ornatrixa. Chyba mało popularny plugin ale był na www, obyło się bez szukania.

zio_mal: też zwróciłem uwagę na pozycję oczu , tylko trochę za późno. Na razie nie poprawiam, bo mam nadzieję, że włosy wydłużą względnie głowę i nie będzie to widoczne. Przymknąłem jej lekko dolną powiekę, żeby miała takie ciut ostrzejsze spojrzenie, taka kocica ;-) Może dla tego masz wrażenie przymknięcia oczu. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracka swietna:) wlasnie tez wzialem sie za modelowanie panienki... i mam pytanie czy wzorujesz sie na jakis rysunkach referencyjnych? bo mi to za cholere nie wychodzi:P i jakbym mogl prosic o siateczke bez MS to tez bylbym wdzieczny bo mam naprawde duze problemy z tym modelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie to wszystko jaskrawe na LCD, w każdym bądź razie zejdę trochę z tonacją. Muszę zaznaczyć, że czuję respektor do kobiet – jak one mogą się codziennie rano czesać skoro mi uczesanie tego modela zajęło parę godzin ;-)

 

Torm: Bez referencji raczej nie da rady. Korzystałem zarówno z różnej maści zdjęć kobiet i screenow siatki modeli. Polecam na początek, kiedy będziesz miał już np. tułów wrzucić sobie screena Twojego modelu do Corela/PS i sprawdzić na pół-przeźroczystościach ze zdjęciem co nie gra. Bardzo pomocne :) Siatka modelu bez MS jest na górze.

ZiBi_PL: Blondi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze takie pytanko co do referencji to znalazles gdzies centralne zdjecie kobiety od przodu? albo z boku? bo ja niestety nie moge.... a z takich jakis powyginanych z porzucanymi na bok tylkami to ciezko sie modeluje..:/ a jesli to siatka bez MS to naprawde podziwiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

True true, za mocno się błyszczą, ale ich wygląd w dużej mierze zależy od oświetlenia. A tym zajmę się na końcu, więc niech ta fryzura na razie zostanie :-)

Bardzo wstępna ziemia na pierwszym planie. Laska trochę ginie na tym pstrym tle liści, ale głębia ostrości skupi wzrok na tym, na czym trzeba :-)

 

wila743kg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi się zielono :-)

Dareg: o ile te z tyłu mogą wyglądać odrobinę sztucznie ze względu na głębię ostrości to te na 1szym planie wypadało by, żeby wyglądały dobrze. Popracuję nad nimi, bo to pewnie kwestia ułożenia. Korę poprawię

.:qba:. : mój misterny plan zawiera tą bujną roślinność zamiast discplace, ale nie wykluczone :-)

 

 

wila789zp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok powoli zbliżam się do końca tego projektu. Włączyłem displacement na drzewie – całkiem spoko to wygląda. Włączyłem też DOF. Mam jeszcze w planach zrobić ubranie by zasłonić ją od pasa w dół i jedną rzecz związaną z oświetleniem. Jest taka obwódka wokół kobiety, bo musiałem to renderować na dwa razy. Chmury zrobione za pomocą Afterburn. Dodam jeszcze tylko, że jestem zadowolony z obrazka, bo uzyskałem pożądany efekt.

 

test12tw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model piekny... ale popracowalbym troszke nad twarza.. jakas taka niedo**bana jest..:/ a raczej typowa do **bania;) bo zakochac sie by bylo ciezko, no i samo otoczenie.. jakos tak ze soba nie gra..:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dzięki za komentsy. Wygląda na to, że zrobiłem już wszystko, co chciałem zrobić. Na dodatek komputer odmawia już trochę posłuszeństwa, więc możliwości się zmniejszają :) Co do tego ubrania to podjąłem już decyzję – taki negliż mimo wszystko nie jest wskazany ;-) A ten powiewający materiał mi się podoba.

Kwestia twarzy została już w jakimś stopniu rozwiązana. Wiem, czemu jej odbiór był taki pejoratywny – kiedy pracowałem nad jej detalem oglądałem ją z bliska, za to w ujęciu z pewnego dystansu giną niektóre elementy, w tym wypadku chodziło głównie o brwi i rzęsy. Nie było ich widać, przez to miała takie złowieszcze spojrzenie. Teraz po dodaniu tych łuków stała się spokojniejsza :) Najprawdopodobniej jest to wersja finałowa. Możliwe, że zajdą jeszcze jakieś kosmetyczne zmiany.

 

Pozdro! :-)

 

 

wila230jg.jpg

 

Cz-b: wila242bd.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twrz jest troszke bezuczuciowa... nie maw niej emocji... moze niech ochka beda lekko przymruzone, nie wiem, albo niech patrza w jakas inna strone, niech glowa bedzie lekko przekrzywiona, ruch niech bedzie ummm... a co tam dasz sobie rade :) Bardzo bardzo fajna praca tak pozatem :), ladnie wyszlo tlo, postac tez sliczna no i ten material na niej, oh swietny :> Tez chcialbym tak modelowac postacie :) Pozdrawiam.

ps. Czarnobiale lepsze :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze wrazenie jakby kobieta lewitowala:P pozdr

 

Popieram hkropinskiego Postać jak by lewitowała zrób coś np jak by wgniecenei zagłębienie w miejscu w którym stoi to bedzie wyglądało że dotyka ziemi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ona nie ma lewitowac??? Twarz nieco bez wyrazu i popracowałbym jeszcze nad kolorami. Wiem, że to ocena subiektywna, ale mi takie kolorki (tło, ziemia pczy korzeniu drzewa) jakoś nie leza. Poza tym, licze że końcowy efekt bedzie na prawde bardzo dobry, bo wszystko do tego zmierza. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dziwna sprawa, bo mi też od początku wydawało się, że ona lata ;-)

To jest Wiła, bogini pogańskich Słowian, mogła sobie pozwolić na taką rozrywkę, nie? ;-) No ale Ok, widać przekaz nieczytelny. W związku z tym, że komu nie pokażę pracki to pada od razu opinia na temat twarzy mam zamiar ją poprawić, w takim razie dodam jeszcze kilka niuansów, które będą świadczyły o tym, że ona się unosi w powietrzu. Chociaż wydawało mi się, że ta powiewająca szata rozwieje wątpliwości :)

W najbliższym czasie będę miał do Was prośbę, żebyście mi pomogli dojść do ładu z twarzą. Wyrenderuje ją samą w większej rozdzielczości, a wy – jeśli łaska – pomalujecie ją wskazując odpowiednie rysy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a ja ciagle myslalem ze temat sugerowal na Wille ... nie wiem nie zwrucilem jakos uwagi na pisownie, taki ot pierwsze skojarzenie ze to jakis ogrod bogatego milionera a to jego skompo ubrana dziewczyna... ahh ^^ a teraz to wszytsko jest jasne :) (twarz tez juz o wiele lepiej pasuje :p)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem usta do poprawy sątakie żabie, i może nie rób tak kanciastej szczenki bo robisz z niej "twarą babę". i materiał mógłby być lżejszy, może jakaś koronka wokół, albo lekkie postrzepienie a może leciuteńka przeźroczystość?

 

zeby nie lewitowała myślę że dobrze by było zeby rzucała mocniejszy cień..retuszyk w ps? :P

 

a ogóolnie praca bardzo ładna, pozdrawiam!

 

[edit]

 

no i te chmurki różowe wyglądające jak z blob mesha trochę nie teges :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konras: :-)

qba: Słuszna uwaga z kolorem tej trawy, popracuję nad nią.

Mort: Pomysł z koronką jest świetny, przynajmniej dla mnie. Fakt – była trochę ciężka.

 

Sprawdziła się moja teoria dot. twarzy – negatywnie na odbiór wpływa skalowanie, albo już za długo patrzę na ten model ;-). Zamieszczam twarz w większym rozmiarze, właśnie zauważyłem, że ma zeza heh. Ale jak macie jeszcze jakieś sugestie to weźcie jakieś mazaki i pomalujcie trochę po tym obrazku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności