Skocz do zawartości

Scena 3D: Babelki


t0m3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zobaczylem podobne zdjecie i pomyslalem zeby zrobic cos takiego w max'ie.

Scenka 20min. materialy i rendery kolo 3h :/ na koniec troche PS.

Planuje jeszcze pare innych ujec ale musze "zatrzymac" babelki na powierzchni wody bo jak narazie wylatuja ze szklanki :)

 

bubbles.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

zaczalem nowa scenke :)

chcialbym zrobic animacje rozpuszczania sie takiej tabletki.

 

stara scenka jest juz w koszu ale zgadzam sie ze babelki nie byly zbyt dobre.

 

poznizej render kilku klatek z animacji, wiem ze ciagle za malo babelkow i male roznice w wielkosci ale juz nie mialem wczoraj czasu na ponowny rendering. na powierzchni piguly w zaleznosci od klatki jest od 500 do 600 babli ale kiepsko je widac.

 

co do wykonania to 2xSuperSpray + 2xDeflector(dla zmiany toru babli) w pierwszej scenie i 5xSuperSpray + 2xDeflector + Gravity + UDeflector(zatrzymanie babli na powierzchni) w drugiej scenie. Jak ktos bedzie cicial to wrzuce koncowa scenke.

 

dzieki za wszystkie odpowiedzi i czekam na wiecej.

 

bubbles2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ja byłem chory i miałem plusz pomaranczowy :D to troche woda zabarwiała się podczas rozpuszczania tabletki i jak sobie popijałem to mi bombelki w brode walily bo wyskakiwały ponad powieszchnie coniektóre no i tabletka po chwili... znaczy od tabletki sie odczepiały co chwile płatki takie. I faktycznie wygląda jakbyś szamponem zrobił bańke i dał ją na góre szklanki a nie jaby w szklane była woda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny temat na animacje:)

zabralem sie za to wczoraj :) i mam kilka pytan

1. z tego co napisales w obecnej scenie korzystaz z 5xsuperspray - czy masz na nich standardowe ustawienia pod bubble czy ostro z tym mieszales?

2. grawitacji w wypadku tej sceny uzywasz do tego by "babelki" unosily sie w kierunku zblizonym do pionowego?

3. czy podczas animacji zmieniasz kierunek sparaya czy zalatwiasz to tylko i wylacznie grawitacja?

4. pierwszy raz uzylem deflectora - czad:):)

5. czy animujesz w jakis sposob wode w momecie kiedy wpada do niej tabletka??

6. wspomniales ze mozesz przeslac "gotowa" scenke - czy jest to aktualne?

 

ps: przy mojej scence korzystam z mental raya i mam problem z zapisaniem do .avi - wyskakuje blad i max sie zamyka. na standardowym renderze wszystko ok - moze wiecie jak to obejsc??

 

powodzenia w animacji

 

a - widze ze kilka osob zainteresowalo sie tym tematem - moze zrobic mini watek - tabletka w szklacne wody -tzn. pytanie do tOm3k czy zgadza sie na wrzucanie renderow od innych?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny temat na animacje:)

zabralem sie za to wczoraj :) i mam kilka pytan

1. z tego co napisales w obecnej scenie korzystaz z 5xsuperspray - czy masz na nich standardowe ustawienia pod bubble czy ostro z tym mieszales?

2. grawitacji w wypadku tej sceny uzywasz do tego by "babelki" unosily sie w kierunku zblizonym do pionowego?

3. czy podczas animacji zmieniasz kierunek sparaya czy zalatwiasz to tylko i wylacznie grawitacja?

4. pierwszy raz uzylem deflectora - czad:):)

5. czy animujesz w jakis sposob wode w momecie kiedy wpada do niej tabletka??

6. wspomniales ze mozesz przeslac "gotowa" scenke - czy jest to aktualne?

 

ps: przy mojej scence korzystam z mental raya i mam problem z zapisaniem do .avi - wyskakuje blad i max sie zamyka. na standardowym renderze wszystko ok - moze wiecie jak to obejsc??

 

powodzenia w animacji

 

a - widze ze kilka osob zainteresowalo sie tym tematem - moze zrobic mini watek - tabletka w szklacne wody -tzn. pytanie do tOm3k czy zgadza sie na wrzucanie renderow od innych?

 

pozdrawiam

 

ad1: ustawienia standardowe, bez interakcji miedzy czasteczkami, uzywam swojej "banki" a nie czasteczki Sphere (mniej poly)

ad2: tak

ad3: obracam spray'e do gory

ad4: wiem :)

ad5: jeszcze nad tym nie pracowalem ale chce tak zrobic

ad6: tak zrobie jak skoncze albo porzuce projekt :) (oczywiscie bez wody, szklanki i ustawien rendera)

 

ja renderuje Vray'em i jest ok, jesli masz max6 to poszukaj uaktualnienionego pliku avi.bmi (strona discreet)

 

jak ktos chce to niech wrzuca swoje rendery

 

 

nowy screen, zaczynam byc zadowolony z tego jak to wyglada

na koniec wlacze MotionBlur ale na razie sie wstrzymije bo sie rendering strasznie wydluza :/

bubbles3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vany84 troche dziwnie ta kaustyka u Ciebie wyglada i te falowania w podstawie szklanki tez troche dziwne, dodaj banki na powierzchni tabletki (Scatter) i zaokraglij krawedzie, wyrzuc to lustro ktore jest w tle

 

na ostatniej klatce ktora pokazales babelki przestaja uciekac a tabletka dalej lezy na dnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności