Skocz do zawartości

Maxwell - testy - rendery testowe


Hindus

Rekomendowane odpowiedzi

a to renderingi robione we flamingo czyli nakladki na rhino w ktorym tez pracuje...jednak sa one troche sztuczne dlatego proboje powalczyc z maxwellem ale na poczatku ciezko..oj ciezko!

 

jezeli zastosuje pojedynczy emitter to gdzie najlepiej go ustawic dokladnie nad obiektami...chyba to nie rozswietli wszystkiego ....jak moz lamp ustawic mniej wiecej?

 

moc lamp :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 979
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

czy od czegos zalezy sl?co to jest dokladnie?na co zwracac uwage aby czas renderingu jak i jakosc byla najbardziej optymalna?

 

hmm....a podloze ?ja ustawiam sobie jak najwieksze a by w kadrze pod roznymi katami mial to sam material czy to w czyms przeszkadza?

 

a jak sie ustawia ostrosc na wszystkich obiektach da sie to wogole zrobic?auto-focus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo poczytam sobie i poprobuje ...zobaczymy jaki efekt bedzie...

 

 

tak wyglada moja scena

 

a tu renderingi jakie powstaly z roznymi mozliwosciami rozne moce lamp oraz wlaczone lub wylaczone refraction ,reflection lub background...

moze emittery zle ustawiam lub ich wielkosc lub ksztalt?co daje refraction?

mam problem jeszcze z dofem nie moge ustawic wiekszego (powieksza sie tylko jak oddalam kamere )

 

 

a oto moje dzielo ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, szczegóły poproszę :)

Wyszło jak wyszło, pewnie dlatego, że sam zrobiłem wszystkie materiały, a w mw to nie takie proste :D

 

I jeszcze takie coś :D Kurde, jaki SL potrzebuje dyspersja, żeby była dobrze widoczna?

2002662635799313925_rs.jpg

2002608598217837508_rs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Master - hehe, teraz to na pewno daleko temu do avka :) :D Dzię◘ki za podpowiedź, pokombinuję jeszcze :)

A teraz znowu ten niby salon :] Renderowało się równe 5h, SL = 12. Tak myślę, że jeszcze z 10-15h i byłoby czysto, ale czekać mi się nie chce :P

2003185999109357357_rs.jpg

2003131929540317292_rs.jpg

2003176976986584888_rs.jpg

2003181991471994815_rs.jpg

2003161117873208836_rs.jpg

2003180163202026210_rs.jpg

2003142345388191769_rs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWRSC - nom :) Jest ziarno = maxwell :D A dlaczego pytasz? :)

hcpiter - hehe, jeś╣li możesz to plisss powiedz które materiały poprawić i jak (oczywiście, nie chodzi mi o to, żebyś mi tłumaczył co konkretnie poprzestawiać w material editorze, tylko czy np. rozjaśnić, zwiększyć odbicia, glosa, itd. :))

 

O i takie sobie następne :) SL 9, rendertime 30min. Ale jestem zadowolony ze swojego car painta, jaaaa :D:D:D

2003397343601628009_rs.jpg

2003380704956263784_rs.jpg

2003330622289729399_rs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hcpiter strzał w dziesiatke własnie przed chwila do tego doszedłem. co zrobic aby te aluminium tak nie plamiło ?

 

tak to wyglada z szarym materiałem:

-

59e6eb6ea8a098d1m.jpg

-

o to po wywaleniu aluminium.

6b8986b8ba0caaf7m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie w maxwellu to o to chodzi by wkrecac sobie ze jest najbardziej poprawny fizycznie i kazdemu odbiorcy o tym przypominac bo gdyby nie to to wszyscy by mowili ze ten szum jest nierealistyczny. To jest tak jak z tym LWF co z tego ze mozna tym spobem zrobic fajny render jak normalnie tez sie da, co mi po tym ze mam silnik ktory liczy "poprawnie" jak silnikiem "niepoprawnym" uzyskam taki sam efekt i to szybciej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ag-systems.net/images/skull_v01.jpg

http://www.pic4u.us/images/cr7g4wp8r2zzh60r15kv.jpg

 

no to dawaj, zaskocz mnie jak to sprawnie fake'ujesz rzeczywistość.

 

a tak serio to po co się napinasz ? ten temat był już wałkowany tysiące razy. Każdy render jest najlepszy do czegoś innego. Vray do zarabiania kasy a maxwell do prób odwzorowania rzeczywistości z wykorzystaniem falowej natury światła.

https://www.filemakerhosting.it/maxwellrender/maxwellcontestrender.htm

 

wcale nie jesteś takim demonem CG aby tu wywlekać takie tematy, dorośnij chłopie i nie zaśmiecaj tematu.

Załóż sobie wątek w general disc. jaki to jesteś extra w v-rayu ale nie możesz pojąć maxwella i tam dyskutuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LoL dziecko naucz sie czytac ze zrozumieniem. Zamiast zrozumiec sens mojej wypowiedzi i wypowiedziec sie po ludzku w dyskusji zaczynasz wymyslac jakies glupoty. To wszystko co napisales to jest wyssane z palca ale pewnie pod wplywem swojego gniewu i tak tego nie przyznasz. Gdzie ja sie uwazam za jakiego demona CG? Gdzie ja uwazam ze jestem extra w vrayu? Wogole ja nawet nigdy nie promowalem vraya czy cos takiego jak juz to przedzej mentala. No i to twoje rozumowanie ze jesli nie mam czym sie pochwalic to nie moge sie nawet udzielac. Ile ludzi robi super rendery innymi silnikami niz maxwell i jest git no ale ze ja tego nie dokonalem to sie nie liczy tak? No i ten tekst ze vray jest do zarabiana kasy to maxwell, mental i inne juz nie sa do zarobkow? Naprawde twoje teksty sa dosc smieszne i jesli chcesz dyskutowac to dyskutuj przedstawiaj jakies argumenty a nie zachowujesz sie jak obrazone dziecko ze nie przyjmuje do wiadomosci ze maxwell jest genialny.

 

A co do linkow to pare renderow jest dosc sztucznych no ale pewnie sam fakt ze to maxwell to musi jednak byc realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie Panowie :) nerwy na bok. Dziwne jest troszke dla mnie wjezdzanie na maxwella nie uzywajac go tak samo w druga strone. Tematow bylo od groma i czesto koncza sie dyskusje tego typu "vray jest do d** bo nie poprawny a mw jest do d** bo wolny i ziarnisty" Uzywa sie tego co podchodzi najlepiej jedni wola to a drudzy tamto a porownywanie ze soba renderu tylko ze wzgledu na czasy jest troszke dziwne, bo jak masz szybki sprzet to czas nie jest problemem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzilo mi o wstrzynanie wojny ktory render jest lepszy bo to inwidualna sprawa chcialem tylko by ktos mi wyjasnil co jest fajnego w tym maxwellu. Z moim orientacji wynika ze ma wiecej wad niz zalet a ze ktos zachwyca sie ze jest poprawny to dla mnie zaden argument bo czy zwykly odbiorca patrzac na zaszumiony obrazek widzi ta poprawnosc? Ja chce normalnej dyskusji niech ktos mi przedstawi jakies argumenty. Np render z truskawkami ladny ale czy realniejszy jest od efektow z innych renderow? Bo ja tej poprawnosci na tym renderze nie widze bo dla mnie nadal to jest dosc sztuczne jak na CG przystalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest tłumaczenia gdzieś tak na 3 litry a ja już mam za słabą wątrobę, aby przewalać ten sam temat po raz setny. poszperaj w archiwum i sobie poczytaj jak się masterzy kłócili.

 

konkluzja (trudne słowo) jest taka, że klient i tak NIE szuka fotorealizmu tylko ślicznych czystych kolorków, dlatego najlepszy do zarabiania pieniędzy jest vray bo jest najszybszy, a do zastosowań hobbystycznych to kazdy render jest dobry bo każdy ma jakiś inny charakter. Maxwell jest wolny jak świnia w błocie ale za to rozszczepia światło na pryzmacie tak samo jak w laboratorium i tym sie ludzie podniecają, nikt nie każe przecież na siłę coś w nim robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim! wykonałem w końcu swoja pierwsza wizke :)

bryła wykonana w całości w archicad materiały maxwellowskie nakładałem w archicad. Renderowalem ok 10,5h sl14(dłuuugo) wygląda fajnie ale scena jest za ciemna i pełno szumów, chciałbym uzyskać więcej światła dziennego wydaje mi sie ze to wina szkła okien, proszę o opinie i radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad materiałami jeszcze popracuje

ale moze jakas podpowiec co do swiatła:rolleyes: chciałbym aby było bardziej słoneczne rozjaśniało całe pomieszczenie dodam ze ustawinia renderu ustawiałem plaingiem w archicadzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pomijając te niepotrzebne sprzeczki, to ja też coś wrzucę.

http://megaswf.com/view/6f345423209c8b48a4f0ccfe52680045.html

 

 

Szumu oczywiście jest sporo, ale nie chciałem na to wiele czasu tracić więc każda klatka to SL10 (ok 2 min) plus kompresja do flasha itd ;)

 

PS1. nie wiem jak bezpośrednio to tu wmontować

PS2. sorry że tyle to zajmuje ale tego typu rzeczy to nie moja działka

PS3. można obrać samemu myszką :P

ed750f71923fd5a8c7b48ed11cc5c16e.swf

Edytowane przez satrab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności