Skocz do zawartości

Obiekt 3D: mój pierwszy samochodzik


filoos

Rekomendowane odpowiedzi

W życiu chyba każdego człowieczka zajmującego się grafiką 3d przychodzi moment, że zabiera się on za modelowanie swojego pierwszego samochodu ;] Na mnie przyszła kolej po 5 miesiącach zabawy w 3ds maxie. Zamieszczam tu na owym forum dopiero zalążki swojej pracy z nadzieją że wasze konstruktywne rady dadzą mi siłę na ukończenie tego projektu. posdr 600v

 

samochodzik29yr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No właśnie zapomniałem dodać, że referki zaczerpnąłem z car4ever. Staram się modelować sam ale gdy mam kłopot sięgam do wyżej wymienionego tutka, narazie udaje mi sie robic to żadko. posdr 600v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

życze powodzenia a co do uwag to wlasciwie to samo co powyzej :). Co do tutka to proponuje go całego dokładnie obejrzeć, wtedy sie nauczysz wielu przydatnych "tricków" :) mam ten tutek i pokazali tam kilka fajnych funkcji bez których teraz nie idzie pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieźle:) Ja jeszcze się zastanawiam czy pokazać swój projekcik 350z... Zajmuję się 3d też od 5miechów. Tym bardziej wiem, że padnie pytanie: "czy możesz pokazać siatkę?". Wtedy lipa, bo spie*****em to nieźle (no ale to mój pierwszy większy projekt;p), a jest dosyć późno na naprawę, w sumie to musiałbym zaczynać od początku;p Dodajesz mi odwagi człowieku:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem nurbsami ale za cholere ten sposób modelingu mi nie podchodzi wole zostać przy poly

A ja właśnie większość w NURBS:D, polygony są dla mnie dosyć niezrozumiałe:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanderko po dłuższej przerwie. Ehh dużo nie zrobiłem bo czasu nie miałem, nauka jest na pierwszym miejscu w moim przypadku ;p poprawie ocenki i biore sie ostro do pracy z tym modelem. Jak narazie to mi sie siatka zaczyna powoli sypać i coraz bardziej krzywy ten model :( posdr 600v

 

samochodzikczek9lr.jpg

 

ty4lu.jpg

 

siateczka4ys.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej obejżyj sobie car4ever cały i potem sam próbuj. Jak będziesz miał jakiś problem to znowu sobie obejżyj. Widze, że praca robiona z car4ever :P i troche krzywo jest. Ale skończ ten model tak dla testu i zabierz się za następny. Ja pamiętam jak odwiedziłem grupe EVERMOTION i też kupiłem sobie tą płytke :P. Pogadałem troche z nimi i pomagali mi jak miałem jakiś problem :). Ale szczerze mówiąc to gdyby nie ta płytka to nie nauczyłbym się lepiej modelować.

 

I grupa EVERMOTION mówiła mi, że jak się tak cały czas poprawia siatke i się nie wie już do końca czy jest prosto czy krzywo to się wtedy wszystko kiepści :P.

 

Ale powodzenia w tym modelu i ucz się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie to symetry nie jest nawet zweldowane, to tak na szybko zeby całe nadwozie było widac.

 

eee... a po co weldować?:/:/:/

 

Przecierz widac najpierw robie połówke ;]

 

no chyba zawsze autka si tak robi? :/

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, ja tam takich starych autek nie lubię, ale technicznie właściwie wszystko jest dobrze. Jedynie niedaleko tylnej maski wkradł ci się pięciokąt, będzie się pluło przy MeshSmooth, zrób z tego 2 trójkąty.

 

qba: Mylisz się :P Nie każdy ściągał na klasówkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja bym jeszcze nie kończył modelingu; jest duuuuużo błędów, które w miare łatwo poprawić; więc POPRAW JE!!!! :] no i te felgi to troche na odwal zrobiłeś chyba bo są straszne. w załączniku zaznaczyłem ci co mi sie w oczy rzuciło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie, dzieki ale chyba juz nie bede poprawiał tego modelu tylko zabiore sie za nowy ;] ten mi juz bokiem wychodzi i na dodatek robiłem go za pomocą tutka więc tak do końca on nie jest mój i nie czuje się spełniony przez niego, musze go tylko pomalować jakoś, ale nie moge znaleźć nigdzie żadnego tutka odnośnie malowania samochodów w vrayu. Posdr 600v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom... fajna furka -- z tutka evermotion :D sam go kiedys uzywalem :D faktycznie -- masz duzo niedorobek - ale znam ten bol kiedy jest ich tak duzo ze poprostu niechce sie poprawiac tylko lepiej zaczac nowy model -- powodzenia w dalszej pracy -- co do konkretnych bledow --chudy wytknal je wszytskie :D hejka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności