Skocz do zawartości

Elephant dreams (film wykonany w blenderze)


Maqs

Rekomendowane odpowiedzi

Jakis czas temu zacza powstawac w blenderze krutko metrazowy film "Elephant dreams" , niedawno byla jego premiera, choc nie zostal jeszcze oficjalny wypuszczony do uzytku publicznego mozna go obejzec na

Film zostal od poczatku do konca wyrenderowany we wbudoanym silniku blendera (blender internal). Ja osobiscie jestem bardzo zawiedziony efektem koncowym, ale chcialbym wiedziec co o filmie sadza ludzie z innego srodowiska (czyli nie blenderowcy:D )wiec jesli to mozliwe prosze o komentarze.

Jesli umiescilem watek nie w tym dziale co trzeba wielkie sorki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie czuje tego filmu. Nie wygląda źle, powiedziałbym ze nawet ciekawie. Ale w połączniu z fatalnym dźwiękiem i głosami bohaterów + fabułą w którą nie miałem nawet siły sie wgłebiać, czynią ten film mimo wszystko kiepskim... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

film dowodzi tego, ze narzedzie nie ma znaczenia.

nudny byl strasznie, ale wizualnie chyba nie jest tak zle, widac z opensourca mozna wyciagnac calkiem niezla jakosc, kwestia uzytkownika. to dobrze.

 

jak ktos lubi dobra jakosc to koledzy z orange radza poczekac kilka dni, udostepnia pozadnie zakodowany filmik w roznych formatach i rozdzielczosciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie - super. Coś co razi natomiast, to animacja postaci - czasem wydawała mi się zupełnie nienaturalna, postacie wykonują czasem niczym nieuzasadnione gesty. Ale to raczej wina animatorów, a nie softu ;)

 

Poczekam jeszcze na wersję w lepszej jakości. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Fabuła troszkę zakręcona (to u mnei raczej na "+") i animacja kuleje (to już nie :P), ale renderki ładne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzanie imienia tego młodszego bohatera po jakimś czasie denerwuje. ;)

Momentami całkiem dobra produkcja, ale przydługa i przesłanie przeszło chyba gdzieś obok, bo do mnie nic nie dotarło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabuła do kitu, film 3 rzy za długi jak na ilość treści. Efekty... no, mogą być, ale animacja to porażka. To wyglądało jak tatr lalek: nieomal zerowa mimika twarzy (poza ruszaniem oczami i ruchem żuchwy góra - dół). No i synchro głosu powala jak amoniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, nie no kazdy moze miec swoje zdanie:)

Niedlugo film zostanie wypuszczony w roznych formatach i w dobrej jakosci, zostana tez udostepnione wszystkie materialy ktore posluzyly do jego produkcji czyli modele, tekstury i inne;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniewaz kolega ma wspoludzial w tym zbrodniczym dziele, to powiem Wam ze tam szwankuje tylko jedna rzecz, jak na takie wykonanie, lista osob ktora to robila oraz poswiecone srodki...

no po prostu przegieli, ale to dlatego ze prawie wszyscy co sa wymienieni sie lenili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

graficznie bardzo ładne, animacja gorsza, treść to raczej sprawa gustu ale mi osobiście niebardzo podchodzi

bardzo podobały mi się pewne detale, na przykład maszyna do pisania, albo ten mały pływający ślimaczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu niektorzy psiocza na ten film. abstrahujac od calej reszty, to projekt ten jest jak dla mnie wrecz rewolucyjny.

pokazuje, ze uzywajc softu za dokladnie $0.00 mozna zrobic film w zasadzie nie odbiegajacy od produkcji dysponujacych sporym budzetem i robionych na sofcie z gornej polki.

z tego co wyczytalem filmik zrobiono od A do Z (lacznie z kompozycja) w blenderze (wersje jeszcze nie upubliczniona). tak na dobra sprawe, to teraz doslownie kazdy razem z grupka kumpli moze zakladac studio i robic wszystko od reklam po cinematiki (oczywiscie mocno teoretycznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no graficznie niezly, ale reszta do bani..ale niewazne:D

Mam ptanie. O CO CHODZI W TYM FILMIE?? prosze niech mi ktos powie bo juz 2 dzien sie zastanawiam i jakos moje szare komorki nie moga tego filmu pojąć:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe... To może mała interpretacyjka?

Emo i Proog, adept i mistrz, żyją w wielkiej maszynie, która -co nie jest do końca pewne- zmienia się zależnie od stanu emocjonalnego Emo (stąd imię?). Proog robi wszystko żeby utrzymać otoczenie w porządku i wyciągać Emo z tarapatów, pokazując mu jednocześnie piękno tego dziwnego świata, powoli ucząc go kontroli nad nim. Emo dochodzi jednak do wniosku, że cały ten świat nie istnieje (co może być prawdą, może wszystko razem z Proogiem to tylko wytwór jego chorego umysłu?) i jego umysł ogarnia chaos, Proog musi więc uciec się do radykalnych środków. Trudno tu mówić o fabule z morałem, jest to raczej obrazek, ale jego analizowanie przyniosło mi sporo frajdy i nie zgadzam się, żeby był nudny.

 

Ale animacja nie najlepsza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wazne jak,nie wazne czym- liczy sie efekt a wszyscy ktorzy tak gorliwie krytykuja moze pochwala sie swoimi dokonaniami chociazby w kwesti animacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Master Kielbaster: ja nie potrafilbym jeszcze takiej animacji zrobić (głównie ze wzgledu na zbyt slabą umiejętnośc rigowania i obsługi narzędzi do obróbki dźwięku), ale wem, ze za robienie własnego filmu zabiore się nie wcześniej, niż gdy będę umial to robić na wyraźnie wyższym poziomie niż autorzy tej animacji.

A wiem, że da się lepiej to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shogun, nie rozsmieszaj mnie... "Jak będe na wyraznie wyzszym poziomie", na takim mozesz sie nigdy nie znalezc, człowieku ci ludzie to twórcy blendera, zwycięzcy konkursow na animacje...

[] Tak miało byc, nie wiem czego wy oczekojecie, jakichs super realistycznych animacji, z prostą fabułką itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności