Skocz do zawartości

Teczka 2D: mant-raz


mant-raz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 414
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dzieki Panowie. sprobowalem tym razem czegos zupelnie innego i nadal mecze sie z tym tak samo jak rok temu...wbrew pozorom to nie jest taki speedpaint na jaki wyglada :/ portret na referce:

 

45.jpg45_ref.jpg

niestety tego, co mnie najbardziej zainspirowalo w tej dziewczynie nie udalo mi sie uchwycic (fantastyczne oczy), no i wrocil odwieczny u mnie problem nosa :/ dawajcie jakies wskazowki / linki do dobrych tutoriali jak najszybciej lapac bryly i proporcje na twarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj może i są..l nie o to mi chodziło.. ja po prostu mam mieszane uczucia co do skuteczności tutoriali, jeśli o rysowanie chodzi.. myślę że jednak trzeba "wysiedzieć" swoje i tyle.. tutek cien ie nauczy widzieć proporcji itp.

takie moje zdanie

pzdr :)

 

ps. tak BTW to linda bergkvist ma kilka fajnych tutoriali :p, ale to są raczej takie jakich błedów unikać, na co uwagę zwracać itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leszke: dzieki, tego nie znalem! :)

maciekG: czasami tutek potrafi nauczyc widziec proporcje, jakis czas temu czytalem jakis o twarzach, gdzie koles zwracal uwage w jaki sposob orientowac sie po twarzy przez szerokosc oka :D ale oczywiscie zgadzam sie jesli chodzi o to "wysiedzenie".

 

a ja powrot na chwile do poprzedniej przygody, ludki ida dalej...:) nie wiem jakos chyba uwolnie kawalek przestrzeni po lewej stronie, bo widze, ze zaczynam popadac w rutyne przy krajobrazach :/

 

46_b.jpg

 

edit: w tle wrzucilem kawalek starego speedpainta =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem ochote podlubac to ostatnie, wiem, ze kompozycja jest niezbyt ciekawa, ale zastanawiam sie ile mozna z takiej centralnej wycisnac, chodzilo mi o jakis widok zza plecow bohaterow (naogladalem sie wczoraj Doom'a - tak na marginesie myslalem, ze ten film to bedzie niezly szajs, a nie jest wcale taki zly :) )

 

46_c.jpg

 

...pora troche odpoczac, pozdrowienia dla mackaG ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...pora troche odpoczac, pozdrowienia dla mackaG ;)

 

hehe, dzieki ;)

 

co do obrazka, to nie wiem czy poprzednia wersja nie miala ciekawszych kolorków, zwłaszcza ta góra po lewej mniej mi się taka zielona widzi,

co do kompozycji to juz chyba pisałem, że moim zdaniem jak najbardziej fajna, pomimo że zazwyczaj nie lubie centralnych (ale nie wiem czy to czytałeś, bo tego posta jakoś dzwinym trafem nie ma ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno mnie nie bylo, pracowalem na nowy tablet :) to wlasnie pierwsze skromne proby z mojego intuosa3. ktos prosil o jakis tutorialik jak dobieram kolory no to prosze:

 

47.jpg

edit: jednoczesnie jest to moja pierwsza proba robienia lineartu (wczesniej po prostu olewalem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, zawyczaj staram sie na pcozatku prostymi srodkami wyrazic klimat, w tym pomaga kolor w znacznym stopniu, no i oczywiscie kompozycja oraz design ;) potem to juz kwestia detalenia. co do kadru to faktycznie moze troche przydlugi, zreszta wydluzalem go ze 3 razy, tak zeby focal point wpadl w odpowiednie miejsce. pablonardo: zajelo chyba cos kolo 2 godzin. znowu zrobilem taki myyks painter + ps. czy wie ktos moze czy jest taki plugin co by automatycznie przy wlaczonych obydwu programach updatowalem w nich jeden i ten sam obrazek, albo chociaz zeby byl przycisk "update" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część Mantraz! Naprawdę fajne koncepty. Statek można już spokojnie poddać pracy detalicznej ;P Pozatym stosujesz ciekawe "żywe" kolory ( * krajobraz z żółwiem?!). Dobry pomysł z tym ostrym ekshibicjonistycznym szkicowaniem.. Publiczność z krwi i kości bardziej mobilizuje do wytężonej pracy. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki pablonardo, chyba jeszcze troche pomecze ta postac, a tymczasem zupelnie cos innego wrzucam, cos mi tu nie pasuje, ale nie wiem do konca co, o ile wersja B podoba mi sie znacznie bardziej (ze wzgledu na hiphopowy charakter koncertu) to jednak chyba napisy za slabo odcinaja sie od tla przez co wlasciwy przekaz postera (informacyjny) jest zamazany. jak rozjasniam tło to calość traci power, jakies pomysly? ( brak polskich fontow i wykonczenia na razie pominmy :) )

 

eufonia_szot2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mayk: faktycznie tak bylo :D thx za zauwazenie.

maronski: za chwile odpisze na Twojego PM, dzieki...

 

...ale Panowie, dowalajcie smialo, licze na konstruktywna krytyke! (np. zła kompozycja, dobry design, kolory moglyby byc lepsze)...=)

 

i dalej w tym temacie: (nie mam chwilowo zadnych konkretnych pomyslow:/ )

czas ukonczenia: ok. 3h.

 

51.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no teraz to jest sparth :)

fajne kolorki i kompozycja (czyli wszytsko czego trzeba.. :D)

chyba żeby ten statek troche ze środka przesunąć.. tylko nie wiem czy on naprawde źle tam leży troche.. czy to już taki mój nawyk żeby nic na środku nie było :)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx hindus, ale design statku zly czy zle ustawiony ?

 

deus: pokusilem sie o krotki tutek. niestety tak naprawde to jest wielka improwizacja jeszcze (nie do konca panuje nad tym), wiec chyba nie do konca wyszlo to o co prosiles w ponizszej pracy. jesli chodzi o poprzednia to wlasciwie wychodze od podstawowych ksztaltow (linia, elipsa, kwadrat). staram sie narysowac kilka ksztaltow w jakiejs kompozycji, potem bawie sie opcja Transform (w wiekszosci skew i rotate), jesli mam juz kilka ciekawie wygladajacych ksztaltow na jednej warstwie to kopiuje ja i dalej sie bawie transformem probujac uzyskac jakas bryle (przy przelaczaniu sie na efektach na layerze - np. overlay). gdy juz cos mi to zaczyna przypominac to zaczynam malowac twardym brushem o 100% kryciu, ale shape dynamics wlaczam, czasami tez wlaczam wet edges jesli musze cos rozmiekczyc. potem to juz kwestia zabawy kolorami, akurat w poprzedniej pracy bylem zupelnie nie zadowolony z efektu kolorystycznego, wiec po prostu dalem desaturate i rzucilem 3 tony (jasna zgnila zielen, blekit i pomarancz) i to tyle. acha, tam gdzie potrzebuje efektu swietlnego (zazwyczaj jakis focal point albo tlo) uzywam color dodge'a na miekkim brushu o bardzo duzej przezroczystosci (okolo 15%) i to chyba tyle. czasem jeszcze na sam koniec na calym obrazku uzywam Transform->perspective jesli zbyt malo fajne mi sie wydaje i wtedy musze sztukowac obrazek albo go przycinac...generalnie takie obrazki to raczej cwiczenie znajomosci szopa niz konkretne malowanie, ale kiedy nie ma sie pomyslow to i takie cwiczenie wydaje sie wartosciowe.

 

a teraz ten najnowszy tutek:

 

52_tut.jpg

 

i wlasciwy obrazek:

 

52.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności