Skocz do zawartości

Jak uzyskać realizm taki jak na naprawdę dobrych pracach z tego forum?


beatles

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czym więcej pracy włożysz na każdym edapie tym lepszy efekt.

 

1. Modele (choćbyś niewiem jakie gi zrobił i jakie shadery dał to nigdy z boxa nie zrobi to fotela).

 

2. Shadery (podobnie. nieda się oszukać materiału poprzez oświetlenie czy modeling)

 

2,5. Kompozycja.

 

3.Oświetlenie.

 

4. Samokrytyka(niebać się powiedzieć samemu sobie że to co zrobiłeś jest hu****)

 

5. Samozaparcie (nie poddawać się)

 

No i masz przepis na idealną scenę.

 

Nieda się ominąć żadnego z tych etapów. Jeśli olejesz jeden to na 100% wyjdzie to na końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przede wszystkim to jednak chyba farma komputerów ta z 5xp4 3ghz powinno ci starczyć na początek no tak samo z browarami dobrze mieć zawsze w lodówce zgrzewke tyskiego i jedną zgrzewke w zapasie, pamiętaj kobiety to nie wszystko równie ważny jest absolwent. I analogicznie nie samym 3ds maxem człowiek żyje pamiętaj że są mecze na Canal+ oraz jest liga angielska polecam ściąganie w necie ... bez tego nie będziesz miał nigdy dobrego realizmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plus hektolitry kawy i koniecznie paczka niebieskich PallMalli (z zapalniczką i popielniczką w komplecie) - bez tego prawdziwy grafik nie zrobi dobrej grafiki.

 

o takich głuptach jak umiejętność obserwacji otoczenia i zastosowania jej w praktyce chyba nie musze ci wspominać :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] i koniecznie paczka niebieskich PallMalli (z zapalniczką i popielniczką w komplecie) - bez tego prawdziwy grafik nie zrobi dobrej grafiki. [...]
To co ze mną będzie tweety? Ja nie palę. :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszą mnie opinie że bez talentu można... To znaczy można tylko co? Znam paru dobrych grafików i widze jak talent przekłada się na łatwość i czas pracy oraz ostateczną jakość. Oczywiście - jeżeli robi się shit-studio-wizy w vrayu to talentu nie trzeba mieć wiele. Żeby praca coś przekazywała, wpływała na oglądającego - tutaj samo rzemiosło nie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem talentu można się "nauczyć".

Nie jestem przekonany do tego, aby człowiek rodził się z umiejętnością czy to rysunku, czy gry na fortepianie etc.

 

Szkoda byłoby wielu ludzi, którzy żyli w jaskiniach i skakali z dzidami w pogoni za mamutami, a urodzili się z talentem do CG.

 

Kwestia pracy, doświadczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracownik Adobe w samouczku do photoshopa CS wszem i wobec oswiadcza ze jego talent malarski ogranicza sie do narysowania chlopka z kresek i to wszystko a w PSie robi takie rzeczy ze , a zreszta mozecie sami ocenic co moze byc w samouczku do PS'a.

...ja tez nie pale ( ale w sumie grafikiem to ja jestem tak samo dobrym jak Rasiak snajperem ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J tez uwazam ze wielu zeczy mozna sie nauczyc...gry na fortepianie, malarstwa, grafiki komputerowej...wszystkiego mozna sie nauczyc.Oczywiscie jeden uczy sie czegos w miesiac a innemu zajmuje to samo 4 miesiace, to tzw. predysozycje do danej nauki.

Potem pozostaje juz tylko wyobraznia. Bez tego nic sie nie da zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek-nie stresuj sie, co trzydziesty (albo juz nawet co 28) czlowiek jaki kiedykolwiek zyl jest Ci wspolczesny, nigdy jeszcze nei bylo nas tylu na raz, jesli ziemai mialaby byc plaska to powinna sie juz zalamac :P

za mamutami ganiala nas garstka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem talentu można się "nauczyć".

Nie jestem przekonany do tego, aby człowiek rodził się z umiejętnością czy to rysunku, czy gry na fortepianie etc.

 

Nie z umiejętnością ale z predyspozycjami bym powiedział. To tak jak się ma słuch absolutny, albo się go nie ma - nie da się tego nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktos siedzi w grafice 3d to musi miec wyobraźnie przestrzenną, bez niej to mozna sobie tylko w nosie pogrzebac... dodam tylko ze 99 na 100 osob ma taka wlasnie wyobraźnie - ta statystycznie jedna osoba to sprawca wypadkow drogowych najczesciej - nie potyrafi ocenic odleglosci i toru ruchu/lotu (Tomasz Kuszczak?). Zadaj sobie pytanie czy ty jestes tak jedna czy moze ktorąś z tych 99.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupotki pan pisze. Orientacja i wyobraźnia przestrzenna rozkłada się po krzywej Gaussa w populacji. Są nawet do tego testy które stosuje się na przykład u pilotów wojskowych (bardzo rygorystyczne normy). Kobiety uzyskują nieco słabsze wyniki od mężczyzn, co jest uwarunkowane doświadczeniami naszych pra pra przodków. Jednak jak to z krzywą normalną bywa - są kobiety które uzskują wyniki wyrzsze od średniej dla mężczyzn (to żeby mmi nikt seksizmu nie zarzucił ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności