Skocz do zawartości

Minibitwa: Audi Q7 ( 2006 )


hkropinski

Rekomendowane odpowiedzi

sysol - bez chamferów trudno powiedzieć, zaczynasz od najłatwiejszego:)?

Hehe no proste, że zaczynam od łatwiejszego :] dorzuciłem chamfery myślę, że bok nie tak źle ale z tyłem to czuje, że będę miał nie lada poroblemy no ale cóż dobry sposób na zdobycie doświadczenia !!:] POZDRAWIAM !!....

q7a1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 251
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

[..] ale z tyłem to czuje, że będę miał nie lada poroblemy [..]

 

oj chyba dobrze czujesz :p ja dzisiaj próbowałem ... takie poje...przepraszam :p przejścia bok - tył i jeszcze do tego musze od nowa bo mi sie max przywiesił :/

 

co do twojego modelu to troche bardzo odstaje od oryginału:

- te górne chamfery powinny być "głębsze"

- przejście nadkole - bok jest inne

- to przetłoczenie niżej jest też inne i przez cały bok ma taką samą "głębokość" a u Ciebie ono zanika w kierunku drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

co za projekt powstał tej mini bitwy

zaangażowała się większość modelarzy samochodów (i nie tylko)

życzę wam wytrwałości, czasu, oraz miłej zabawy

 

ja bym pewno dołączył, ale gdybym nie pracował nad czymś innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hkropinski - powiedziałbym że ładnie jak go nie modelował :p troche niezgodności z oryginałem, przedewszystkim bok nie jest taki płaski, wlot powietrza ma troche inny kształt, a to na boku idzie do samego światła tylko jest coraz mniej widoczne

 

nielot007 - też troche niezgodności, za ostro w niektórych miejscach i maska jakby krzywa, to wgłębienie na tablice jest takie głębokie??

 

Master Kiełbaster - mało, ale juz sie zapowiada ładnie

 

Ja zrobiłem bok ale pokaże jak zrobie tył:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

hk -> musiałeś utrafić z wyborem samochodu do bitwy,

jeżeli tylu się przyłącza, ktoś tam na początku napisał, że brzydkie wybrałeś ale gdyby tak było to chyba by was tylko 2-3 modelowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie rację, nieco uwypuklilem drzwi, jednak uwypyklę mocniej, co do tej lini biegnącej do swiatel nto mimo wszystko uwazam ze do samogo konca nie dobiega... choc napewno dobiega dalej niz ja mam wiec tez to poprawie,

mrkrzysiek -> jak decydujesz sie na krytykę to prosilbym o wskazanie gdzie jest niedokładnie i nierówno,

 

marcin_mocny -> wiem, cieszę się ze autko przypasilo... niedlugo kolejna bitwa??:D:D

 

ps. dzięki za slowa krytyki, na pewno będę poprawiał bo model musi być perfekcyjny w kazdym calu;)

 

tutaj lekko poprawione drzwi i troche dopracowalem tyl:

 

audiq70102aa.jpg

 

EDIT

 

ok, to juz poprawione drzwi i poprawiona linia z boku;)

 

audiq70114hr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko fajne rzuty kolorowe :] bedą jako niezłe referki !! DZIEKI ZA WRZUT !! a co do twojego modelu hkropinski !! to przyjrzyj się tej lini górnego załamania !! u CIEBIE kończy się moim zdaniem troszke za wcześnie nie sądzisz ?? Pozdrawiam !!:] i wracam do pracy hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest brzydki samochód i tak :p ja myśle że trafiony jest okres czyli początek wakacji, dlatego tylu chętnych, w dodatku sam model jest jakimś wyzwaniem bo do prostych nie należy ...

 

... tyle zrobiłem wczoraj ale nie mogłem podłączyć się do netu więc wstałem dzisiaj rano (11:00 :D ) i melduje progres:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hym zrodlo powiem tak google najczesciej wypada na strony producentow jak lexusa na stronie toyoty w jakims pdfie a szukalem IS250/350 a wpadly mi i GS, a audi to gdzies na audi USA czyli google rulez :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrkrzysiek -> co do chamferow to moze i są w miejscach tore zaznaczyles zbyt mocne, nieco je zmiękczylem, jednak niebede ich bardzo zmienial gdyz nie uwazam ze ejst to konieczne, bug przy tylnej szybie poprawilem. co do rowka przy grilu to wygląda zle poniewaz jest on niedokonczony, krawędzie nie są zagięte, ale to takze poprawilem. kompletnie nie wiem co widzisz zlego w rowku na tylnich drzwiach, na pewno nie bede go modyfikowal.

napisze szzcerze ze wolabym zebys jednak wziąl udzial w minibitwie i pokazal nam swoj model?

 

audiq70167gg.jpg

 

audiq70177om.jpg

 

ps. rowek przy rurze wydechowej bedzie poprawiony, nie wiem dlaczego sie pojawil, musialem przez przypadek conieco poprzesowac;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ładnie poprawiłeś ten błąd przy tylniej szybie a nie chodzi mi o rowek tam z tyłu tylko o to że masz nie okrągłe nadkole :)

i nie gniewaj się, że krytykuje twój model po prostu cię lubię i chcę żebyś zrobił piękny model a innym też się jeszcze dostanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nielot007 ja nawet bemki niemam czasu konczyc a jeszcze mialbym zaczynac kolejny model to bym to wszystko robil kolejny rok :(

 

Na tych waszych clay renderach nic nie widac ciezko jest nawet okreslic tak prosta sprawe czy maska ma wglegienie czy nie, lepiej dawac zrzuty z viewportu z ladnym specularem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kome -> no w koncu jestes;) zaraz cię dopisze, fajnie ci idzie, czasu mamy duzo;)

pecet -> tobie tez fajowo idzie;)

Stachu -> ogromne dzieki:D

 

Uwaga!

Przez cztery dni - do poniedziałku wieczór mnie nie będzie, więcwszystkich chętnych do udzialu w bitwie dopiszę dopiero w poniedzialek.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności