Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Audi A3 - bez tutka praktycznie.


Mr_SAN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich po dluuuugiej nieobecnosci. Chcialem sie podzielic z wami moim najnowszym (rzecz jasna nie dokonczonym dzielem). Audi A3. Pamietacie ten tutorial? Szczerze mowiac nie jest najlepszy, skorzystalem z niego tylko przy kilku szczegolach. Mapowanie w pelni sam. Jest to wersja bardzo wczesna i nie oficjalna. aha w blizszej przyszlosci ma zamiar zanimowac niniejsze autko - cos w stylu reklamy (mam juz dokladna rozpiske animacji;]). Oceniajcie i krytykujcie - to postaram sie poparawic. (wiem jest duuuzo bledow) :]]]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kolejne Audi na forum, nie da się już nic napisać.

 

Tylko taka uwaga odnośnie prezentacji, jak chcesz żeby ludzi Ci znaleźli błędy to pokaż jakoś konkretnie model, bez materiałów, siateczki, jakieś normalne, proste kadry.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by poprawić cały zderzak, to by było nie najgorzej, a i jescze rowki do poprawy powinny być bardziej ostre

 

czekam na animacje hehe :p

 

edit:

Kolejne Audi na forum, nie da się już nic napisać.
... ale napewno nie ostatnie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie - chciałem zaprezentować poprawioną wersje mojego autka ale mam problem - chodzi o zrobienie świecących świateł - chcę zastosować efekt Lens Glow itp, ale za szklanym kloszem ktory jest w reflektorze ten efekt wyglada tak ze nie wyglada praktycznie - ma ktoś pomysł jak to ominąć? Wtedy bede mół zaprezenotać udoskonbaloną wersję wraz z siateczką. Aha problem ten jest bardziej szczegółowo yjaśniony w dziale pomocy : http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=29214, Wiem ze nie powinienem tutaj tego reklamowac ale naprawde trace juz newry do tego bo nie potrafię tego problemu ominac, czy ktoś móglby mi pomóc? Bardzo prosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ci odpowiem tutaj i napisze jak mozesz to zrobic. najlepiej wymodeluj sobie lampkę, w swiatłach i przypisz jej jezeli korzystasz z vraya material vraylightmtl a jezeli korzystasz ze scanline'a, mentala to mozesz dac zarzący się material, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale chodzi o to ze chce wykorzystac efekt podobny do flary (Envrioment-->Effect). Wiesz o co mnie chodzi ;-). Poprostu ten efekt nie pojawia sie jesli zrodlo swiatla jest za obiektem pokrytym jakims materialem Vrayowym (za slaob przxepuszcza to swaitlo wraz z efektem) :-(((( Pierwszy screen ponizej przedstawia cos co powstalo przy uzyciu tej mapy Vraylightmtl a drugi screen to efekt jaki chce uzyskac - niestety pojawia sie tylko wtedy gdy zewnetrzne klosze lampy usune. :-(( (Pod swiatlami (2 screen) widac nawet opuszczone nizej klosze z lampy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety tu Photshop odpada bo mam zamiar animowac ninejsze autko i nie bardzo mi sie usmiecha dodawac do kazdej klatki (z 80000 klatek) efekt w photoshopie :P No chłopaki - problem na miarę czasów co? Hehe, kto mi pomoże go rozwiązać stawiam browara :PP Ale tak na serio - faktycznie to trzeba jakos rzowiac bo nie chce mi sie wierzcy zeby 3Ds Max mial taka niedoróbkę i to w wersji 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BizU - co masz na mysli mowiac o ustawieniu przepuszczania światła? Mowisz o slocie OPACITY? Jesli tak to tez nie dziala. A jesli chodzi o subdivs na reflaction to jest ustawione na 50 - mam to jeszcze zwiekszyc? Chyba i tak jest duzo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto Update i w tym kierunku mam zamiar utrzymac klimat w ostatecznym fekcie. Licze na komeny i ew. wskazówki. Wiem ze musze odbicia na zderzaku poprawić, jeśli chodzi o alusy to są podzielone zdania (licze na wasze opinie). w załączniku UPdate oraz pod linkiem lepsza jakość: http://img489.imageshack.us/img489/8461/08042006012636vh1.jpg

 

oraz siateczka: http://img67.imageshack.us/img67/1828/08042006011758ub2.jpg

 

oraz siateczka po wygładzeniu: http://img211.imageshack.us/img211/7175/08042006011945er2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak... z tego ujecia nie wyglada juz wogóle jak audi, sama scenka jest ok, ale nie ma śladów żeby ten samochód tam dojechał, troszke sztucznie, i to co @slajver, refleksy.. pozatym, alusy, moga byc, przecie nie wszystkie to chromy, a to wyglada na polerowane aluminum.

 

PS: podoba mi sie ta szpara, koło zderzaka..... to naprawde ładna szpara ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info chłopaki. Mam pytanie, ja można by było zmienić ustawinia materiału lakieru by reflexy ostrzejsze były? (Bo materiały Vray nie bardzo jeszcze opanowałem), jeśli chodzi o całość sceny to przecież tylko próbna jest - wiadomo że dodam szczegóły (jak np. ślady dojazdu ;)), Moze troche ujęcie zmienie, chce oddać taki "mini, ala" pustynny klimacik o zachodzie słońca ;], Bo w studia to juz takie oklepane jest i takim "chłodem" wieją :P

 

PS. Nie mam pomysły co z tymi felami zrobic - samo jakoś tak wychodzi (wina HDR-a) lae jak zmienie HDR to już oświetlenie sie zwali - ciężka sprawa może w materiale pogrzebie.

 

Diese - jak uzyskać taki efekt świateł co masz w avatarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za ostrzejsze refleksy chyba wartość subdivs odpowiada, nie jestem tego na 100% pewien ale chyba to to, na pustynną scenke to jakiś terenowy samochód by pasował a nie miejska audica, która nie mogła by po tym piachu przejechać bo ma za niskie zawieszenie. Lepiej niech sobie ten samochód w lesie stoi przy jakimś jeziorku, albo np. w salonie jakimś a nie na saharze.

Nie robiłem osobiście włączonych świateł nigdy ale z tego co sie domyślam to możesz zrobić to w photoshopie, albo dać vraylightmtl żarówką w lampach. Nie wiem popróbuj, może ktoś inny doradzi kto to robił a nie tylko się domyśla jak ja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fele już poprawiam (wiem jak) co do vraylightmtl to owszem wyglada niby jakby reflektoer świecił ale problem pozostaje jak dodac do tego efekt Glow (wiecie ringii flary), poniewaz w niedalekiej przyszlosci chce zaanimowac to autko i nie bardzo uśmiecha mi sie dodatawnie do kazdej klatki tego efektu recznie w photoshopie lub corelu :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tych efektow w environment (glow itp.) nie widac za obiektami (kloszami zewnetrznymi lamp) i to jest lipa - nie wiem jak to zrobic ;-( Ma ktos pomysl? Efekt Glow i flare w Video post-cie tez nie widac za kloszami (pomimo ze maja szklany przezroczusty material) ;-/ POMOCY!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten klimat w ogóle nie pasuje do tego autka, a w dodatku zrobione jest to "na odwal", popraw gril bo ma inny kształt, ten nie bardzo przypomina oryginał, tą szpare między zderzakiem zmniejsz, żeby odbicia były mniej rozmyte to może użyj mniej rozmytego hdri :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest nie tak z ksztaltem grilla? Wydaje mi sie ze jest ok. Moze perpektywa ktora ujalem tak myli? W zalaczniku zestawienie.

PS. W dalszym ciagu pozostaje problem z efektem flary (glow) w swiatlach. Co do scenerii to faktycznie bedzie zmienione na jakies Studio. ;-) I poprawie pare bledow. Ma ktos pomysl co z tym efektem w swiatlach zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie panowie i panie :P Oto Update po dluugim okrsie przerwy w 3Ds max. Piszcie co o tym sądzicie. Poprawilem tą duża szczelinę przy zderzaku oraz umieściłem samochód w studio. Oceniajcie poniewaz mysle że pracka zbilza się ku końcowi :p

 

Tutaj dodatkowo screen w wiekszej rozdzielczości:

 

http://img182.imageshack.us/img182/8430/08282006082039sg8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom wiec tak: - bierznik poprawie, co do odbic to juz nie chce mi sie z tym eksperymantowac bo jak pomysle o kolejnych 23 minutach renderowania to bleeee :P. Kadr rowniez minimalnie poprawie. Po zakonczeniu wrzuce Updata ostatecznego a nastepnie przerzuce autko do Finish Works ;]

 

PS: A co dokladnie wam sie nie podoba w tym bierzniku? Bo nie bardzo wiem co mam w nim zmienic ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, spoko, to byl JOKE :P. Dam rade - wprowadze jeszcze poprawki - oswietlenie troche zmienie bo za jasno jest w dolnym prawym rogu - chyba ze zostawic to (moze to nadaje uroku scence) co o tym myslicie????

 

 

PS. Pomylka - renderowalo mi sie to 1h 23 minuty ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pecet - przeciez to "białe" jak nazwales wystepuje we wszystkich tego typu "studiach" - to wlasnie ten reflex jest najbardziej potrzebny. Jak to w studiu bywa sa biale ekrany ktore daja swiatlo i one sila rzeczy musza sie odbijac. Jesli chodzi o grilla to juz nie dam rady poprawic bo rozbabralbym cala siateczke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko te ekrany bardziej subtelnie odbijają się w karoseri zazwyczaj podkreślając jej linie, a nie tak "chamsko" jak u Ciebie :p jak już chcesz żeby takie coś było to niech będzie bardziej rozmyte, ciemniejsze i niech idzie przez całą długość samochodu

 

ps. pokaż mi fotke studyjną z takimi odbiciami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności