Skocz do zawartości

Mity i Legendy: "Baba Jaga"


Gość _Kreska_

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 216
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość User190

Nioooom... to już chyba przesądzone.. :) nie dzieli się skóry na żywym niedźwiedziu, ale coś mi się wydaje, ze wygrasz :) Ale uważaj - Master nie śpi.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

dziekowka za komentarze

narazie walcze z plotkiem, zrobilem wersje z krzaczorami zamiast sztachet, wlasciwie chyba bardziej mi sie podoba poprzedni, ten tylko jakis taki balagan wprowadza. Ciagle nie wiem jak jage przedstawie :(, no jak jak pokazac? na miotle wylatujaca (wlatujaca) do domku, przy plotku z lapa na czaszcze i wrednym usmieszkiem, stojaca w otwartych drzwiach w półmroku a moze cos pichcaca na wolnym ogniu przed chata?? Jak myslicie? a moze jeszcze jakos inaczej

chatka_48.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

hehe, wiem wiem, muchomory musza byc, co do urozmaicania to wlasnie jestem z tym na bakier, zdecydowanie wole czyste, wrecz sterylne kilmaty, na ale probuje to zmienic, tymczasem ujecie z fronta

chatka_48_FRON.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

myslisz ze w lesie nie bylem? poza tym wystarczy googla odpalic i masz 10000 lasów, sek w tym ze ja chyba nie chce zeby jak normalny wygladal. jakis inny musi byc, moze ta pustka zrobi te inność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaloze sie ze w zyciu to w lesie byles raz czy dwa.... za to w parku czy fabryce drewna pewnie nie raz....

fabryka drewna tym sie rozni od lasu czym wood od forest :)

 

las naturalny/pierwotny (puszcza) to takie miejsca gdzie natura sama sprzata, gdzie nei ma plaskich miejsc, gdzie pnie leza jeden na drugim i gnija, przykryte krzakami, obrosniete mchami i grzybami, a na nich rosna krzaki... gdzie nei ma obok siebie dwoch takich samych gatunkow drzew a zadne drzewo nie jest proste....

 

a w fabryce drewna to masz albo same sosenki w rzadkach (wzglednie w rozproszeniu) proste jak tyczki, igliwie na pare centymetrow, albo jakas inna monokulture, krzakow tam na lekarstwo, galezie uprzatniete, grzyb i chrzaszcze wybite, teren plaski jak stol... taki las pewnie znasz.... mech tam nei ma specjalnie gdzie rosnac, gleba taka ze poza tym co rosnac ma to nie urosnie...

 

to takie deski, tylko jeszcze pozlepiane w drzewa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

sam jesteś deska :P a poza tym odpowiem Ci w Twoim stylu, człowieku, tu stoi chatka na kurzej nodze a ty drzewach zamylasz, i jeszcze czarownica bedzie co we mozdzezu popyla i dzieci porywa. A ty mi o drzewach, ze lasu nie widzialem tylko drzewa na wycinke uprawiane? wez sie wyluzuj i wracaj do swoich cartoonow :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za przerwanie dyskusji o lasach ;)

 

wypas, naprawdę niesamowicie podoba mi się klimat tego obrazka :)

 

Bardzo fajny jaraś dał pomysł na krzaczorki, robiło to moim zdaniem ciekawą kompozycję.

 

A co do baby jagi to ciężko będzie, żeby zbyt trywialna postać nie zniszczyła tego klimatu... Zastanawiam się czy nie lepiej byłoby zostawić tego niedopowiedzianego - np. jakiś cień w oknie, albo odbicie szkaradnej twarzy... No ale w tym ujęciu w ogóle nie będzie tego widać...

 

Jeszcze dwa pomysły - można by dać zupełnie młodą, w jakiejś zwiewnej sukni dziewczynę bawiącą się niewinnie czaszką u stopy chatki ;)

 

Drugi pomysł to jakaś staruszka zamiatająca przed chatką liście :) Wiadomo że jest to baba - jaga, ale jej zwyczajne zajęcie oraz użycie miotły do bardziej przyziemnych celów mogą dodać pewnego smaczku.

 

Ogólnie boję się żeby to nie była baba jaga z jakiejś bajki dla dzieci, bo klimat zbudowałaś dużo bardziej złożony niż chatka z piernika.

 

powodzenia w dalszej pracy jak na razie jest pięknie :)

 

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

ta, sracz na kurzej nużce, hehe, w sumie ******** pomysłu na fanową ilustracje, musze to zapisać w kołonotatniku, chatka na kuzej a obok sracz, tez na kuzej :)

Ziomuś: dobrze prawisz, podoba mi sie koncepcja niedomówienie, gdzieś w oknie, uchylonyc drzwiach, troszke twarzy, nie do konca widomo o co chodzi. Fajne.

I to druge, znaczy sie z zycia wziete czyli codziennośc jagi (wiadomo przeciez ze cały czas pomykać na miotle i zjadać dzieci nie mogła), chyba jeszcze fajniejsza koncepcja. dzieki!

 

taaa, chyba tak zrobie, jaga coś sobie tam bedzie robila, moze wlasnie zamiatala..

 

a moze tą młudke coś tam robiąca przy łapce...

 

 

kurde Ziomuś masz łeb, nie można powiedzieć... dobre pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

Nazps -> tez dobry pomysl :)

tymczasem troche siwatlo zmienilem, i podsypalem liści. Daje linka bo render wiekszy (600kilo) wiec nie chce niepotrzebie komuś neta obciażać. Przy okazji wiekszego rendera wyszła brzydota gałęzi i brak klmaki :P a moze jej klamka niepotrzebna?

 

http://www.kwolek.webtech.com.pl/mity/chatka_49.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

dzieki za komenty, co do lasu to jak czasu starczy moze coś tam zmienie, troche pobawilem sie xfrogiem ostatnio i musze przyznac ze tak poteznego narzedzia do roslinek to jeszcze nie widzialem. No ale to jak czasu starczy. Bo narazie to baby jeszcze nie mam ;)

Masz racje Jonasz, od baby zawsze trzeba zaczynac ;)

tymczasem znalazlem w necie zdj. na podstawie ktorego zrobie babke, chodzi mi raczej o taka pochylona postac niz twarz no ale zobaczymy.

w zalczeniu owa fotka i wprawki do siatki...

demon.jpg

jaga.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

taki przymiarki sobie porobilem, zeby zobaczyc czy taka poza w ogole ma sens, wstawione w fotku na szybko i model tez testowy

chatka_55.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

no nie wiem, na miotle niby fajnie ale taki matyw z małą postacią gdzieś za płotkiem bardziej mi odpowiada. zrobilem pare przymiarek i twarzy troche.

chatka_51_3.jpg

chatka_51_4.jpg

chatka_51_5.jpg

twarz16c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość George82
jak _Kreska_ popracuje nad babka i zastosuje pomysl namber 1 - bez tych latajacych miotelek, eeh - to bedzie full mega wypasik, trzymam kciuki, pzdr ;]

 

-

 

true... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak czarownica stojąca przy jednym z drzew i wycinająca na nim serce z jakimiś inicjałami, gdyż kocha a jednak jest samotna (z wiadomych przyczyn, o których ona se sprawy nie zdaje :) ), albo robiąca na drutach na świeżym powietrzu, np. pokrowiec na czaszki :D.

Ale pracka fajna, czuć klimat, a jak babkę jeszcze dobrze zrobisz to będzie MEGA! :)

Pozdrowionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności