Skocz do zawartości

Scena 3D: Chata Krasnoluda


tamb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 142
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

może jescze jakiś mały wózek, czy coś takiego na kółkach czym by drzewo przywoźił żeby mieć co rąbać tą siekierą, a jak już sie narombie to zrób ławeczke żeby miał na czym odpocząć :p ogólnie ładnie jescze trawka, drzewka i jakieś ładne teksturki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm nie wiem czy to zludzenie czy jest tak w rzeczywistosci ale ten skwerek przed domkiem wydaje sie plaski...moze go deczko pofalujesz? Jak Ci sie baardzo nudzi to zrob mu moze jakas miotelke przed domkiem co by wiorki se gosciu posprzatal po rabaniu drzewek;) Aha a moze pobawilbys sie i np zrobil mala kaluze jesli mialaby byc to wersja deszczowa. Mogloby to tworzyc fajne odbicia. Mam pytanie apropos modelingu: Mowiles ze modelujesz tj organicznie...yyy masz moze jakies tutoriale czy cus...napisz dokladniej (jestem poczatkujacy). Z gory wielkie dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje ci sie. Narazie to zwykly plane . Zastanawiam sie jeszcze nad ksztaltem podloza. Wersji deszczowej nie zrobie raczej, ale kaluza to dobry pomysl.

 

"Mam pytanie apropos modelingu: Mowiles ze modelujesz tj organicznie(..)"

mowilem ze raczkuje w organice, czyli niezabardzo:)

Co do tutoriali to na max3d jest duzo. Nie korzystalem wiele z tutoriali wlasciwie. Ja tez poczatkujacy jestem. Dopiero cos kolo pol roku :)

 

Zaostawilem narazie modeling i pierwsze kroki do tekstur. Narazie plotek, wstepna tekstura dla testu. wiem ze pozioma deska powinna miec o 90st obrocona, ale to test narazie :)

plot_tex.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"popraw moze texture tej poprzecznej! niech oda poziomo a nie pionowo!!"

 

"Narazie plotek, wstepna tekstura dla testu. wiem ze pozioma deska powinna miec o 90st obrocona, ale to test narazie :)"

:P

 

Ok. Kolejny maly update. Jakos nie moge liny zrobic:

 

komin_tex.jpg

sznur.jpg

 

edit: krasoluda nie bedzie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"popraw moze texture tej poprzecznej! niech oda poziomo a nie pionowo!!"

 

"Narazie plotek, wstepna tekstura dla testu. wiem ze pozioma deska powinna miec o 90st obrocona, ale to test narazie :)"

:P

 

 

 

hehehehehe....no co?!?! 4ta rano byla!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje mi sie ze ta czesc tnąca w siekierze powinna byc troceh inaczej....nie powinna byc swiecaca tylko na brezgu ale i triche wyzej bo jak pankracy uderza to siekierka ociera sie o drwa!:) a gdzie drwa rąbią tam wiewiory lecą!!

 

Radzisz...krasnala nie bedize..tak jak wyzej napisacne.....poszedl na ryby!!:D

 

Bredze!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem o tej siekierce, ale unwrap jest mi obcy i jest zmapowana uvw box, wiec ciezko bylo mi tak na oko. Wystarczy zreszta tak jak jest bo siekiera jest wbita w pniaka:)

 

Tymrazem okienko, modeling nie powala szczegolowoscia ale darowalem sobie w tej scenie detale, zreszta i tak prawie okna nie bedzie widac:) Pozdro:)

 

okno_tex.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słoje dziwnie sie układaja na niektórych deseczkach wokiennicach i okucia tzn zawiasy daj tanm troszke rdzy moze albo zmien na inny materiał bo stasznie kolorystycznie podobne do okiennic

ps raczej okucia byc powinny z mosiadzu albo z rudy hehe jak w ghoticu czyli koloru miedzianego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za komenty:)

A na pytanie skad biore tekstury to tylko tym linkiem moge zarzucic http://www.mayang.com/textures/ + pak ze strony nvidia ale nie pamietam gdzie go znalazlem( pewnie na stronie nvidi:d). Oczywiscie niezbedna dodatkokwa obrobka w ps'ie. Pozdro, mam nadzieje ze skoncze ta scene;d

 

hcpiter3d-co masz na mysli? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"no to bedziesz go musial uspic i przez komin puscic literki "Zzzzzzzzz..." ;P hehe"

 

hah jeszcze pomysle ;d

 

"ale mozesz zrobic wgniecenia/slady w trawie po jego duzych stopach:p"

 

Nie wiem jak wyjdzie mi trawa, wiec sie zobaczy. Ale to podsunelo mi pomysl. I od razu mam pytanie. Mozna w jakis sposob obracac brusha w photoshopie? Bo zrobilem sobie pedzelek z odciskiem buta i potrzebuje go obrucic zeby zrobic slady na teksturce podlogi z desek. Robie je poprzez burna a nie na oddzielnej warstwie dlatego nie moge ich obrucic. Da sie to wykonac? Czy musze robic kilka pedzli ?

 

No i jeszcze update. Zrobilem ziemie i drozke. Dodalem jeszcze woz ktory wykonalem juz kiedys nie z mysla o tej scenie. Ale chyba pasuje:)

W planie mam jeszcze zrobic lawke pod oknem i moze kowadlo albo prymitywna maszyne do ostrzenia broni:]

Dodatkowo siatka jakby kogos interesowalo:) Pozdro600.

 

dwarf3.jpg

 

dwarf_siatka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności