Skocz do zawartości

Honeysuckle - sequel


Por@szek

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przegladalem rozne pracki i znowu sie nadzialem na Honeysuckle Mindrota.

Jakoze jego praca ma juz 2 latka postanowilem zrobic cos nextgenowego w tym stylu inspirujac sie jego praca.

A dodatkowo iz niektorzy z forum twierdza ze jestem smierdzacym leniem, obibokiem i takie tam pokaze ze cos robie, ba nawet bede updejtowal i skoncze, ale nie wiem kiedy :P

Praca jest robiona z mysla o przyszlorocznym job huncie, gdyz wczesniej niz po obronie nie bede polowac.

 

http://abandonedland.net/honeysuckle2/9_d_0000.jpg

http://abandonedland.net/honeysuckle2/9_d_0001.jpg

http://abandonedland.net/honeysuckle2/9_d_0002.jpg

 

Siatki, ani polycountu narazie nie podam gdyz jest to dosc wczesny wip i nie wiem finalnie jak bedzie to wygladac od strony technicznej.

 

Ok ... mozecie po mnie jezdzic :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nieee noooo - staryyy - profeska - niewiele w sumie jest zrobione - ale jak na razie daje rade naprawde zacnie :)

 

napisz cos chociaz o texturkach - jakiej wielkosci i moze jakas siatke pokaz :)

 

mauuhaha - od dzisiaj mi mozesz moowic 'mistrz motywacji' muahhahha :D

 

pzooas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne to to panoćku, ba wręcz HPoly :P (jak dla mnie) ale: (tak musi być to #### ale :] )

-imo wcięcia (te cegły) lepiej byłoby zrobić normal mapą (gładsze by były a tak w grze mogą być „dziwne” rzeczy bez aa)

-sporo ostrych kantów (które pewnie załatwisz dopieszczoną teksturą :) )

-fajniej by wyglądał silniejszy bump (wręcz przesadzony ale to tylko moje zdanie )

-tilling tekstury się trochę rzuca w oczy

-a gdzie postać ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe

 

* "Mistrzu motywacji"

-rzadzisz :P Siateczka na dole co do tri sie wstrzymuje narazie ale jest ponad 1,5 ktri texty 512 i w dol, dokladnie powiem jak skoncze.

 

* Andy

- to nie jest do gry, a dwa takie rzeczy sie robi :]

- to nie jest bump a normal, bedziesz widzial jak avika sklece

- siaka postac ?? czy ja kiedys mowilem ze jestem character artist? :P

 

Siata :

 

http://abandonedland.net/honeysuckle2/wire_1.jpg

http://abandonedland.net/honeysuckle2/wire_2.jpg

http://abandonedland.net/honeysuckle2/wire_3.jpg

 

View:

 

http://abandonedland.net/honeysuckle2/4_0000.jpg

http://abandonedland.net/honeysuckle2/4_0001.jpg

http://abandonedland.net/honeysuckle2/4_0002.jpg

 

Cheers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

calosc zapowiada sie niezle - ale nie wiem na ile masz modeling skocznony - ale spokojnie mozesz jeszcze detalem jechac ze hoho :), czyli: rynny, moze troche wiecej parapetow, tam z tylu moze (kolo tych schodkow w dol) jakis plotek, moze bys sie pokusil o latarnie uliczne i kawalek jezdni, jakies wypusty szybow kominowych itp. itd...

 

pzooa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Poraszek !

 

fajowe texy, chyba konkretnej rozdzielczości :)

 

jedyny błąd jaki zauważyłem, a przynajmniej tak mi się wydaję, to odległość między oknami pierwszego i drugiego piętra w tym oteksturowanym budynku. Nad oknem jest zawsze troche miejsca na jakieś nadproże, potem strop i jakies 85-90 cm od podłogi do parapetu/światła okna...byłoby ok, gdyby to były duże okna balkonowe, ale tak..cosik mi tu nie pasi... :)

 

tak czy śmak zapowiada się nieźle - pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie od gry to całkiem inna bajka :)

Wiem, że takie rzeczy się robi bo sam często w grach widzę takie drobne elementy które bez AAx2 z daleka wyglądają „nieestetycznie” :)

Z bumpem to chodziło mi o wyolbrzymienie faktury.

Uuuu czyli mówisz, że environment artistem jesteś :P to tym lepiej (i ciekawiej) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe - hezrou czepiasz sie :) - te verty musza tam byc bo rama okna nie jest zweldowana ze sciana - w ten sposob oszczednosc ogolna jest chyba wieksza :) nie wiem w sumie - ale mam wrazenie ze nawet jak triangli nie jest mniej to taka niepolaczana siatka jest duzo bardziej elastyczna (mozna np. taka rame wyrzucic i juz i nie musisz edytowac sciany jako takiej :)

 

ps. niech sie tworca tak czy siak tlumaczy :)

 

poaoa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG, troche poposciliswa tutaj :P

 

No to jadym z koksem ( albo dresem, btw kto widzial dresa, znowu ma mature bo tak jakos sie nie ujawnia od kilku miechuf)

 

*ftorek - modeling jest skonczony tylko na tyle, ze budy stoja. Chce skonczyc ogolne budy a pozniej stopniowo wchodzic w detal, ale dzieki za pomysly ;)

*zaki79 - texty sa 512x512 i w dol, a co do odleglosci miedzy pietrami, miales racje, sadze ze podobny zgryz bede mial z drzwiami, kapke wieksze bede musial dac, ale nastepnym razem pliss pisz po prostu daj wyzej, bo czytalem 3 razy ten fragment posta, nie to ze bym mial problem z tekstem pisanym ... :P

*andy_a - z bumpem/normalem jest jak z sharpenem, trzeba miec wyczucie bo latwo przegiac i wtedy zamiast ladnej faktury/textury masz kaszke.

Environment artist jestem ... LOL ano jestem XD, ale nie wiem co w tym lepiej ba ani ciekawiej XD

*ledyr - hehe, thx, cod3 to nie jest ale dzienks za porownanie. Texty moge pokazac, jak skoncze ;)

*ziomus - sir, yes sir ( ogladalem wlasnie annapolis :P ) i dynks :P

*r2d2 - (chcialem napisac r3d3 ale co cie bede awansowal :P, i tak po tym co wczoraj widzialem , U ROCK MATE) thx

*heZrou - yhm czepiasz sie :P Srednio to czytelnie przedstawieles i glowilem sie co nie miara ale podsunoles mi pomysl na fajna optymalizacje, thx.

*ftorek - ( huh, again ?? heh) chyba jednak mam problem z tekstem pisanym :P Dobra chodzi o to ze rama jest jako obiekt dosunieta, dzieki temu daje to efekt wypuklosci ktorej nawet normalem bym nie uzyskal, ewentualnie paralaxem ale nie mialbym go jak pokazac z maxa ,bo jest ulomny w tej kwestii. Ale co tam, trzymajmy sie ramy to sie nie posr.... tararampapam :P

*heZrou - (lol again, cos mi sie klonujecie :P) do szkoly idz :P ale fajnie ze masz takie dobre oczko ;)

*nielot007 - dynks

 

A teraz moje drogie owieczki ... maly update, naprawde maly bo wczoraj sie zarlem z jedna rzecza ale nie wyszlo jak oczekiwalem wiec bede musial pozniej zrobic jeszcze jedno podejscie, ale zostawie sobie to na koniec. Chcialem zrobic bluszcz z tylu budynku, ale efekt mnie nie zadowolil, wiec pozniej jeszcze pokombinuje a dzisiaj jade z kolejnym budynkiem dokanczajac ten. Tymczasem borem lasem lapajcie co jest ;)

 

Enjoy:

 

http://abandonedland.net/honeysuckle2/10_0000.jpg

http://abandonedland.net/honeysuckle2/10_0001.jpg

http://abandonedland.net/honeysuckle2/10_0002.jpg

http://abandonedland.net/honeysuckle2/10_0003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czcioneczka jest swietna - wlasnie taka 'prosta' i bardzo dobrze - bardziej 'skomplikowane/ozdobne' by do tej budy nie pasowaly :) - jeszcze moglbys np jakas literka pochylic - niby ze sie obluzowala :D i byloby w ogole superek

 

fajnie ci te obicia blachowe na dachu wyjszly :)

 

idzie zdecydowanie do przodu :)

 

ps. majster - zmien se to miasto bo wywala twoje posty na pol ekranu... please...

 

poapopaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to że ostatni environment jaki pamiętam to kawałek podłogi twojego autorstwa :) (a z racji, że otoczenie jest znacznie „popularniejsze” w grach to naprawdę miło popatrzeć na to dobre wykonanie budynku)

Szkoda, ze nie robisz większej tekstury – miałbyś większe możliwości dodania unikalnego detalu :) (np. fajnie by wyglądały zacieki wokół okien). Przydałoby się też troszkę więcej odprysków farby oraz tynku (cegły imo tez są trochę za świeże)

Fajnie, że jest błoto u dołu ale tak ogólnie brakuje mi zgnilizny :]

Po kolejnym przeczytaniu tego komentarza zastanowiłem się czy go czasem nie poprawić ale zdecydowałem, że zostawię takim jaki jest :)

Czy mógłbyś napisać cos więcej o klimacie tego budynku ? (czy to jakiś tani motel, dom do rozbiórki, stara fabryka) bo to by ułatwiło komentowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to lecim.

 

*kome - nie :P Pewnie ze tak:]

*empeck - jak juz Ci mowilem, to tylko placeholder. Chce jakos z sensem ten napis umiescic i juz wiem ze tam go nie bedzie :]

*Master Kielbaster - z czasem ... :]

*ftorek - thx, a co do napisu, j/w :)

*andy_a - to malo widziales :P A co do dodania unkalnych elementow, wlasnie z mniejszymi texturami mam wiecej tych mozliwosci. Proste -> textura 1024x1024 to tak jak 4x512x512. Wiec przykladowo 2x512 idzie na sciany a 2 kolejne 512 ida na detal,(empeck jak sie fachowo nazywaly te dosuwane plany z detalem bo mi wywialo nazwe). Jeden maly problem jest z tym ze przy normalach trzeba uwazac z dodawaniem detalu ta technika, ale nie ma rzeczy nie do zrobienia ;) A co do klimatu to juz moj ulubiony kolega mnie wyreczyl :P

*empeck - thx mate, widze ze czuwasz :P Ale nawiazuje, inspiruje, troche odejde od pierwowzoru.

*Przybysz - kilka elementow bylo wzorowoanych (przykladowo ten rog budynku na jakims wildwestowym czyms, a wystajacy balkon na jakiejs wroclawskiej kamienicy bo jakis czas temu fotki przegladalem i wpadlem na niego) Spory budynek ... raczej to beda 3 budynki polaczone scianami z przodem od ulicy oraz z tzw. podworkiem. Co do mapowania ->

 

(duza rozdzialka)

 

1ajr5.th.jpg

 

Cheers, update soon, I promise.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Przybysz - heh, znajomy znajomy :) Btw kiedys gdzies na game art wlasnie z empeckiem pisalismy o mapowaniu poza 0,1.

*ftorek - koment daje rade :P Teraz znow jestem na etapie OST'a z piratow XD

*SirAnen - Nie gralem w Bloodlines. Not enough time. Ciekawy program ?? o_O ktory?

 

Szybki up.

 

(HONEYSUCKLE to nadal placeholder)

 

12biz7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz Por@szku przyznaj się mi jak zrobiłeś taki ładny metal :P (czysta tekstura czy moje jeszcze spec itp. ?)

Imo najbardziej pasowałby różowy neon (napis) ale pewnie wolisz pójść w swoją stronę :)

Ciekawi mnie tylko jak załatwisz tilling tego wzorku pod parapetem (bo był pierwszą rzeczą jaka rzuciła się mi w oczy)

Planujesz robić wnętrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym panelu na dachu przydałaby sie taka klimatyczna podświetlona panienka z mechaniczną nogą i fryzurą z lat 70-tych jak u kobiet z oldskoolowych plakatów CocaColi. Do tego kadilak zaparkowany przy wejściu, hehe zaczyna mnie ponosić.

Dodam tylko że na mojej ulicy jeśli kamienica jest podniszczona (a wszystkie są takie) to sztukateria czy jak tam zwał te rzeźbienia, również odpada. A tu przy tynku odchodzącym płatami trzyma się nadzwyczaj dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładne. ale mysle, ze przydalo by Ci sie wzorowanie na innych modelach\ fotkach\ texturach... > po chamsku sciagnij pomysly z otaczajecego nas swiata i wykorzystaj je;p. mysl druga, ktora mi sie nasunela > w robocie mial bys 2 dni na ta pracke i nie bylo by czasu na tworcze myslenie :o/ wyciskaja nas jak pom arancze.. innymi slowy jestesmy robotami od 3d :\

ps. 5 osob pisalo posty w 1 czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL a wydawalo mi sie ze czytacie posty :P Pisalem ze narazie ten watek jest wstrzymany bo sie koncentruje na inzynierce, ale zlecenia i gra w silka troche mnie od tego odciaga :P Jakos ostatnio jak to sie mowi, wisi cos w powietrzu :P

 

*andy_a - metal na dachu jest z normalem i specem. Co do neonu narazie jest w fazie tworzenia, ale juz 3 szyld poszedl do kosza, bo jako koncept itd wygladal fajnie ale po polaczeniu z budynkiem w 3d wygladal miernie. Co do rozu ... hmm mlody jestes to ci wybacze. Ale w skrocie ... rozowy sucks. Tilling zalatwie ale jak ot moja slodka tajemnica, a co do tworzenia wnetrza. Niebardzo :]

 

*Przybysz - laska jako szyld, yep, ale co do cadillacka to nie, bedzie cos innego. A co do "sztukaterii" wiem :]

 

*ftorek - thx co do sztukaterii jak wyzej .. wip.

 

*mario don - yep, staram sie jak moge isc w tym kierunku. Aczkolwiek nazwalbym to kierunkiem syfilisu XD

 

*Tattoo - dynks ;)

 

*Hatred - krzysiu jestes zboczony, kupie ci mydlo :P

 

*PAINbringer - ja tez trzymam kciuki :P

 

*kurt_hectic - mysl pierwsza, przeciez to normalne, ze tak sie robi. Mysl druga ... opowiedz mi o tym :P

 

Ostatnio obudzilo sie we mnie zwierze wiec wszystko troszke sie opozni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności