Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Mercedes CL 2007


hkropinski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 113
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!!

fajjnie fajnie ale......

......

miejsce gdzie jest rejestracja troszeczke krzywe :)

tak samo jak na ostatnim screenie kant :)

narazie fajnie wygladaja kanty na tyle ale jak zrobisz grubosc to wtedy zobaczymy co portafisz ;P

 

ale jak ci kiedys mowilem najlepszy twoj model :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba pierwszy twój model bez większych nierówności. :)

Ale jak mam się czepiać...

1. Przedni słupek - za gęsto, pousuwaj parę loop'ów, dach też chyba za gęsty, ale to pierdoła.

2. Zaokrąglony róg dolnego przedniego wlotu powietrza zniekształca blachę.

3. Góra tylnego nadkola jest trochę zła. powinna być bliżej środka pojazdu, teraz nie ma tam widocznego kantu, który powinien być... wnioskuję po siatce i chamferze, który tam dałeś.

4. Ten trójkąt na przednim nadkolu blisko drzwi jest karygodny. ;) Trójkąty lubimy i kochamy, ale nie w takich miejscach. :)

5. Na masce widoczny jest kant. Zniweluj go, poprowadź edge łagodniej, niech tworzą naturalne łuki.

6. Róg szyb przed lusterkiem... coś tam chyba jest nie tak, nie ma ciągłości z linią rowka. Ale, to może być czepialstwo, w końcu to dość wczesne stadium pracy.

7. Ten chamfer idący pod grillem, lampami i dochodzący do nadkoli powinien łagodniej się powiększać. Taka pierdoła, a cieszy jak jest zrobiona dobrze. :)

8. Materiał, który masz nałożony na model podczas modelowania powinien mieć ostrzejszego glossa, więcej wtedy widać. Nierówności oczywiście. :)

Uwagi bazowały na modelu, nie szukałem fotek oryginału, może się więc coś nie zgadzać. :)

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. pierdoła;)

2. tez tak myslalem ale patrzac na fotki modelu dochodze do wniosku ze tak ma byc

3. nie ma byc widocznego kantu

4. masz racje, zaraz go zgładzę;)))

5. gdzie gdzie gdzie?? kolo grila? jak tak to tak ma być a jak nie to wskaz jak mozesz

6. zgadzam się jest tam jeszcze zle ale to pewnie dlatego ze jeszcze sie za listwy wokół szyb wcale nie zabralem, sa takie zeby byly;)

7. hehe... masz racje, powiem szczerze ze na testowych, wczesniejszych save'ach mam tak jak mowisz, ale teraz juz sie w to nie bawilem, chcialem szybko pokazac co mam bo normalnie to jade bez wielu chamferow bo by mi komputer nie utrzymal scenki;)

8. wczesniej dawalem takie screeny ale bylo dobrze to coż sie moglo pozmieniać:D

 

ogromne dzięki za pomoc w wyszukiwaniu błędów, napewno kazdy pkt sobie jeszcze przeanalizuje;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zawsze, to kilka set/tysięcy poly mniej.

2. Hmm, czepiałbym się, bo może myślimy o dwóch różnych miejscach w tym samym miejscu. :D lol

Ale poczekam na dalsze postępy i wtedy się ustosunkuję.

5. Widać na screenie z siatką, że na masce nie ma gradientu kolorów, tylko ostry kant między lewą a prawą stroną samochodu.

7. Ale ten chamfer jest od 10 postu. ;) Po prostu nie jest płynny. Chwilka przesuwania, to pewnie nawet nie będzie miało wpływu na prawidłową ciągłość powierzchni, ale ja jestem pedantycznie nastawiony do takich rzeczy. hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zaczyna nabierać, to juz bardziej samochód jak nie, krawędzie fajnie wyszły (jaką mają szerokoąć szpary na łączeniach blach ?)

wydaje mi sie ale nie wiem tego na pewno, ze przednia szyba jest coś za płaska. Tak samo wril cos mi nie leży te podziały sa takie opadniete w naturze ?

 

Tak czy siak to tylko niułanse, moim zdaniem to lepszy model od poprezdnich.

Ale jak odpuścisz w końcówce jak z alfą i ferarką - ZAMORDUJĘ, wydziedziczę i znów zamorduję jasne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności