Skocz do zawartości

Postać 3D: Hrabia Mol (Zły Dżedaj)


ledyr

Rekomendowane odpowiedzi

HEY!

pomyślałem sobie, że czas najwyższy zacząć coś modelować.

Po długich namysłach wybrałem te jakże niewykorzystaną w pełni przez G. Lucasa postać jaką jest Darth Maul.

Pozatym bedzię to trening Z-brusha (wyobraźcie sobie jakie przyjemne bedzie mazanie pędzlem po jego szacie i twarzy :D), którego nie dawno dzieki Klickowi (któremu oficjalnie dziekuje :D) zdołałem sie nauczyć.

 

Zrobiłem już prawie mieczyk, teksturki 512x512:

lightsabreaz5.jpg

texvb7.jpg

i siatka:

wirelightsaberjf4.th.jpg

 

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hrabia mol zly dzedaj :D

Staszek szybki jest... :D

 

Dodaj mapke odpowiedzialną za selfillumination - teraz biednie wyglada "ostrze"

na ten sam pomysł wpadłem :D mój intelet jest niesamowicie wysoki co :D:D (zart)

 

lightsabrevw6.jpg

 

BTW. macie jakies wskazówki co do tego fajnego motion blura kiedy sie szarpnie mieczem? bo ja w sumie początkujący jestem i nie znam za dobrze maxa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol ja myslalem ze znajde tutaj postac a tutaj tylko patyk XD

 

j.w.

Również sie rozczarowałem :(

Rób postać a to rzuć w kąt :p

 

hehe wiedziałem ze sie nabierzecie :D a tak na serio to dałem to odrazu na forum bo inaczej po kilku godzinach pewnie bym zrezygnował z Darthiego a tak jesli przestane go robic to mozliwe ze odczuje lekką presje ugniatającą mój mózg z waszej strony :D jesli przestane go robic... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość ładnie ten modelik wygląda :) ale nie trzymałeś się w niektórych miejscach oryginału :(

Rękawice powinny być bardziej „bufiaste”, spodnie jak u Sinbada, buty troszkę mniejsze. Czekam na wersje w płaszczyku bo jak na razie nie jest źle (zwłaszcza głowa bardzo się mi podoba)

Jakbyś szukał inspiracji:

http://www.cswu.cz/darthsite/Picturesmaul1.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm… pozwolisz, że zacytuję Aliego G.

„Gooood sh**” :)

Jak dla mnie to najlepszy z Twoich dotychczasowych modeli (najbardziej się mi podoba) :)

Niestety nic bardziej krytycznego nie napiszę – bo jestem nieobiektywny :) Sama głowa Maula jest dla nie warta więcej niż cała reszta modelu (które zresztą na moim monitorze nie wiedze, ale głowa jest i tylko to się liczy ;) )

 

P.S Nie zapomnij dorobić żółto-czarnych zębów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz kilka niezgodności z oryginałem na facjacie, które zmieniają trochę jego wygląd, po pierwsze to Darth ma mniej okrągłą czache, bardziej podłużną, to samo tyczy się czarnych wzorków otaczających kolce na czole, na Twoim modelu są bardziej zbliżone kształtem do koła niż do elipsy, które występują w oryginale, przez te niezgodności Darth wygląda mniej wrogo i bojowo, trochę jak przypadkowy przechodzień porwany z ulicy i przerobiony na Dartha przez chorych fanów Star Wars ;}, mniej jak Jedi, który przeszedł elitarne szkolenie, z takich mniej znaczących niezgodności, to wokół rogów dorobiłeś mu czerwone obwódki, oryginał ma jeszcze czarną obwódke przedzielającą obszar rogu i czerwonej obwódki, wzorki też nie są do końca odwzorowane, ale tak ogólnie to są szczegóły, na które tylko takie dziwadła jak ja zwracają uwage i nie zmieniają faktu, że model jest wporzo, siatka wygląda smacznie, a ubranie Dartha już nie może się doczekać spotkania z Z-brushem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siateczka specjalnie dla Ciebie Grimor ;)

 

Thx :* kochany jestes :* :P A tak btw. to modelik i tex spoko troche nie wyglada jak zly dzedaj :P

 

Refki:

http://www.kinoweb.de/film99/StarWarsIPhantomManace/pix/sw-c7.jpg

http://www.starstore.com/acatalog/Darth_Maul-statue-l.jpg

http://home.tiscali.nl/~freintje/darth/images/maul/dm012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie, podoba mi się ten modelik ;)

masz talent, a może po prostu troche umiejętności i wolnego czasu, sam nie wiem

 

Dorób mu kaptur, dodaj pare detali i załacz miecz świetlny, a nastepnie zarzuć renderka

 

powinno wygladac cool :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz kilka niezgodności z oryginałem...

ee.... można blokować komentarze konkretnych użytkowników? :D:D zarcik, THX napewno poprawie, oprócz wzorków bo musiałbym je od nowa malowac a juz je zcieniowłem itp... ale dzieki przyda to co napisałes

 

Wygląda jakby nosił dwa sweterki albo kurtke puchową, powinien mieć tunike bardziej przylegającą do ciała.

spx "pomyślimy..." :D

 

2 Buciory okropne

coście sie tak tych butów doczepili, jeszcze mi nie wychodzą :D

 

Thx :* kochany jestes :* :P A tak btw. to modelik i tex spoko troche nie wyglada jak zly dzedaj :P

THX za refki a co do złego dzedaja to mysle ze jak dorobie mu te zęby + jakas minka + mieczyk + dobre oswietlenie i cienie to bedzie dobrze ;) przynajmniej mam taka nadzieje

 

 

mam pewne wątpliwości co do rąk (gdzie on ma łokcie?)

on chyba nie ma łokci :D a przynajmniej nigdy ich nie widziałem :D

w sumie to nie wiem jak zrobic mu łokcie przy takiej luznej eee... bluzeczce [?] co najwyzej przy jakis zmianach w kościach (zgiecie reki) bedzie widac chyba

 

fajnie, podoba mi się ten modelik ;)

masz talent, a może po prostu troche umiejętności i wolnego czasu, sam nie wiem

hmmm wolałbym to pierwsze no ale z drugiej strony przy kompie siedze dosc dlugo wiec chyba talentu nie mam :[ :D

 

Dorób mu kaptur, dodaj pare detali i załacz miecz świetlny, a nastepnie zarzuć renderka

spx ale niestety bez kapturka bo roman wprowadził reforme w której jest napisane ze bajka o czerwonym kapturku i wszystko co z nim związane jest pro semicka i pro gejowska i grozi to karą śmierci :D a pozatym juz za późno ... chyba ze dorobie go poźniej ale na 99% nie bedzie mi sie chciało bo ja leń (nie Leleń) jestem :)

 

;) czemu on jest w kaloszach ? popracuj nad modelem !!!

a potem dopiero texturke rob. ktos Cie goni? lookaj :

w sumie to masz racje, nie spieszy mi sie

 

no dawno mnie tu nie było :)

 

ale popracuj nad jego sylwetką bo wygląda tak jagby chlał dużo piwa :D pozdro

no baa a Ty bys tak na czysto takim mieczem machał? musiał se coś chlapnąc a ze wódka zrzera poziom midichlorianów to pozostał mu tylko browar :D

spx poprawie

 

 

prawdopodobnie teraz nastepny update troche sie opóxni bo szykuje sie fajna minibitwa (na której mam nadziej ze wiekszosc maxowych gameartowców bedzie ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jako że jestem fanem Star Wars musze zabrac głos. Całościowo wygląda bardzo dobrze (BARDZO mi się podoba, ale prawdopodobnie dlatego że sam bym lepszego nie zrobił :P )

 

Przede wszystkim nie pasuje mi wzrost kolesia. W rzeczywistości wydaje mi sie, że był troche niższy. Jego ręce w porównaniu z oryginałem także wydają sie byc długie niczym u orangutana.

Ubranie.. nie bede wspominał butów bo to juz wiesz, ale jego szata powinna mieć ściśle przylegający kołnierz, który siega prawie do ucha Dartha Maula:

maul007.jpg

 

Pas również jest zrobiony zbyt nisko. U Maula był on podniesiony troszke wyżej- niczym w japońskich kimonach (męskich rzecz jasna).

Troche sie zastanawiam nad bluzą. Na twoim modelu wygląda to jakby miał oddzielne rękawy (ktoś juz o tym wspominał). W filmie był to jeden długi pomarszczony rękaw, wchodzący aż pod rękawice.. oczywiście na różnych referkach może to wyglądać inaczej. Przy tworzeniu Maula wzorowałbym sie na takich niskich skejtach noszących bluzy większe conajmniej o jeden rozmiar.

 

Przy tworzeniu tego typu modeli, polecam ci odwiedzać strony z figurkami. Akurat modeli Star Wars nie brakuje, dlatego jest sie na czym wzorować

 

 

i tak na koniec mała referka:

http://www.cswu.cz/prequels/postavy/maul/images/maulridcape.jpg

 

 

 

Serdecznie pozdrawiam i powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haj!

Walcze teraz z proporcjami, to chyba jeden z moich słabych punktów(nie mówiąc już o butach... :D)

Prosze o komentarze bo model sie dość mocno zmienił :)

 

untitled1dl5.jpg

Kim Bo - thx, chyba troche pomogło :)

 

Pzdr.

 

 

EDIT EDIT EDIT

 

kurde napiszcie chociaż ze jest hu**wo , czuje sie odrzucony :D:D wiecie jak słaba jest psychika nastolatka? pomyślcie o sobie, kto bedzie robił na wasza emeryture za prae lat? :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba - Thx

Por@szek - odkładaj, odkładaj :D. Thx

 

Zastanawiam sie od czego zależy to czy kroś skomentuje prace czy nie. może jestem za mało skandaliczny, chba zagadam z Tuskiem, po 1 godzinie było 5 stron komentarzy... no nie wiem :)

 

Test normal mapy:

darthmaulna8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim monitorze mój komentarz zależy od kilku czynników np. czy mam coś sensownego do wniesienia albo czy widzę coś więcej niż czarną plamę (wbrew pozorom to także wpływa na odbiór pracy), tak więc napiszę Ci coś konkretnego: fajna czarna plama na ciemnym tle :] z super głową hrabiego (złe dżedaj).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy, Robert:

frwerweej7.jpg

 

jest ajjjjjjjt imo mocniejsze załamania na rekawach :)

masz na mysli normale czy model?

 

Mógłbyś ewentualnie dodatkowo pognieść pas i to, co z/spod niego zwisa. Stopy i kostki wyglądają trochę za chudo. Ogólnie bardzo fajny model :)

thx popracuej jeszcze z nim a co do pasa to brak normali narazie na nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc :) :

- rękawy powinny mieć więcej podłużnych „wybrzuszeń” tak żeby było bardziej widać, że to materiał (oraz bardziej opadać gdyż teraz wciąż wyglądają jak cylindry)

- rękawice imo nie powinny mieć wybrzuszenia u góry (bo wyglądają trochę jakby je podprowadził sprzątaczce ;) )

- spodnie wyglądają podobnie jak rękawy (taki materiał bardziej tworzy zagięcia wzdłuż niż w poprzek)

-butom wciąż brakuje detalu

- w oryginale ma on przerwę między butami a tymi przydługawymi majtasami

A teraz żeby już Cię całkowicie zdołować – bardzo fajna skóra w poprzek łącząca jego bluzkę (od razu po tych delikatnych zagięciach widać z czego jest zrobiona) jak dla mnie najlepsza cześć jego ubrania. Najważniejsze, że proporcje załapałeś właściwe i teraz wszystko zależy od detalu (bo model już i tak wygląda bardzo przyzwoicie)

P.S Mam nadzieję, że jednak skusisz się na wersję w płaszczyku także bo np. animka zrzucania płaszczyka i ukazania takiego stroju byłby czymś bardzo ciekawym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facjata jest bardzo fajna – oczywiście w przypływie zbędnego czepialstwa i pedantyzmu mógłbym się przyczepić do kilku rzeczy (zbyt drobny nos, powinna być troszkę szersza żuchwa, grubsze paski na twarzy , ciemniejszy czerwony kolor makijażu, pory na twarzy, zrastanie rogów w czaszkę czy mały rozbłysk w oku) ale tego nie zrobię :]

Ogólnie jest podobny – teraz tylko od Ciebie zależy, czy będzie wyglądał jak Maul z filmu czy może wymyślisz jakiegoś w swoim stylu (tym większą przyjemność byś mi sprawił swoją pracką :) ).

P.S Co do tego maniaka to bo ja wiem, po prostu obejrzało się kilka części i tyle :) (nie mówiąc o tym, ze kiedyś też planowałem wymodelować sobie tego pana)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz na mysli całego mola to nie pokaze bo narazie słabiuto wygląda i musze nad nim popracować :D :P a jesli masz na mysli buty to one oczywiscie są bez normali bo to ze viewportu a moja karta (geforce mx 400 64mb :D) nie obsluguje px i vertex shaderów przez co nie moge przeglaac NM w viewporcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o caly model :) szkoda ze nie mozesz przegladac :) porenderuj :D

 

btw zmieniales proporcje ? a i jeszcze jedno wczesniej nie bylo tego widac za bardzo (nie wiem dokladnie jak powinny wygladac buty mola ;) ) ale wydaje mi sie ze za wczesnie sie podnosi but przy kosci wsrodstopia i wyglada trochebut na takiego gumofilca-kozakowatego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego do każdej swojej pracy dołączasz te podprowadzone od Andrzeja pantofle ? But jest ok. ale Maul miał bardziej masywne buty oraz z innego materiału (tzn, do poprawy :] chyba, że świadomie starasz się odejść od oryginału, w takim przypadku czekam na dalszy rozwój :) )

P.S Żeby nie być gołosłownym:

http://www.cswu.cz/darthsite/Maul/maul017.jpg

http://www.dmeb.net/pictures/images1/obimaul2b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności