Skocz do zawartości

Domowe Przedszkole - czyli Rysunek/Digital teoria i praktyka.


miriam

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 575
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mayk taa jezeli Ty jestes przedszkolakiem to ja sie jeszcze nie urodzilem ba nawet niema mnie w planach :)

 

hehe :)

 

grass, zobacz jak ta szklanka jest krzywa. Za kare kazałem sobie cały dzień rysować koła, elipsy i inne proste bryły. Powiem szczerze ze polecam to od czasu do czasu, nabiera się wyczucia (..pod koniec dnia...:) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mayk: imo przydalo by sie wieksze zroznicowanie kreski. wpada w maniere troche. to da sie zrobic o wiele prosciej ew. prowadzic ciekawa kreske.

 

Wrzucam swoje poczatki. Straszne ale do tej pory uzywam paru sposobow z przeszlosci jak np kolorowe bliczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak domowe przedszkole, to ja twardo sprobuje z tym co bylo tam kiedys w podstawowce na plastyce.

 

ot, kubeczek ;]

 

kubeknz0.jpg

kubekblurne6.jpg

 

fatalnie dziala ten moj tablet, ale tak to jest, jak zamiast jakosci kupilo sie rozmiar. dalej bede cierpial juz w milczeniu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stiffer74

Biglebowsky - wiem że ze zdjęć to sie nie maluje. Ale nie miałem nic a chciałem od początku jak inni. Więcej się to nie powtórzy.

W ramach nauki poświęciłem troche czasu i namazałem co widze przed sobą. Czyli myszka +podkładka + telefon i kawałek podstawki pod monitor. Sorki za blat. Miał być taki zarys tylko ale nie mogłem się momentami opanować. Musze to mocno poćwiczyć.

myszkahh9.th.jpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam ze zdjęć się nie maluje, można w ramach ćwiczeń i co nieco ze zdjęć, no ale przyzwoitość nakazuje żeby jednak nie jabłko które w każdym spożywczaku za około złotówki zanabędziesz:) Nigdy nie ma że "nic nie ma" Zawsze możesz nasmarować buty albo bułkę, słatę, czapkę, zawsze jest kilka opcji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, bardzo podoba mi się ten wątek na forum, postaram sie zasilać go na bieżąco, oto moje początki w martwej naturze. Dwa pierwsze to format 100X70 węgiel i ołówek ok 3h, natomiast dwa następne to tablet ok 30 min.

Duuuużo pracy jeszcze mnie czeka, ale wiadomo początki są trudne:)pzdr

 

koowgielpy1.jpg

 

obraz057jy3.jpg

 

martwa2yf3.png

 

martwa3yj4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOGU świetne prace, czekam na więcej w tym wątku :)

ehh ... robię się zazdrosny 0.o

 

moje ćwiczenie w ramach przerwy od ćwiczeń ...

nieskończony, bo późno już, a w dodatku sephiroth mnie wykańcza, na czwartym kawałku, o lakonicznej nazwie "abyssanctum: I. awakenning; II. night demon of late december; III. churches and asylum rests under eternal ice", wymiękłem, wybaczcie ... czas spać :).

nat1.jpg

to by było na tyle, może zrobimy konkurs na rysowanie/malowanie z natury gumki chlebowej? nawet na zdjęciu wygląda źle ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

togu: niezly jest rysunek z koszykiem. jak interesuje cie asp popracuj jeszcze nad roznizowaniem kreski - zarowno obrysu jak i wypelnienia. to powinno byc zrobione tak ze nawet gdyby to byly kulki to potrafilbys rozroznic cebule od jablka. podobnie z kompozycja. warto by pojawily sie rozne propozycje. Dobrym pomyslem jest wybor tematu ktory zaweza game jak np twoje czerwone jablka. Martwa z jedno czy dwiema dominantami pozwala skupic sie na mniejszej liczbie problemow a monohrom automatycznie buduje pewien charakter.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grass, myślę,że powinieneś nad nią posiedzieć jeszcze-widać,że nie zastanawiałeś się co rysujesz, tylko rysowałeś co widzisz...ja uczę się myśleć co się rysuje, bo wzrok czasem co innego nam przekazuje niż mózg i logika...

np: proporcje, wydaje Ci się, że rysujesz dobrze, ale jakby się tak zastanowić, to palec Ci wychodzi za gruby lub nienaturalnie wygięty, wtedy patrzysz jeszcze raz ale już nie wydaje Ci się dobrze i widzis wiele błędów, które poprawiasz:)

dzięki temu z pracy na pracę lepiej "widzisz" co rysujesz, uczysz się postrzegać "realnie" to co nas otacza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

purple Ty wiesz ile trzeba poswiecenia zeby tak wygiete palce utrzymac reke 10 minut ?? i ogolnie to niemam super prostych palcy :) ( podejzewam ze z pamieci lepiej by wyszlo ale to miala byc moja lewa )

 

ostatnimy czasy gumki nie uzywam i wole nawet takie zrypane cos zostawic zeby potem lepiej bledy zobaczyc co jest nie tak , rysunek pare minut bez poprawiania , mazania itd

 

ps. szukam modelki z ladnymi dlonmi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jejku ale mi sie komplementem po mordzie dostało:D

 

a ta czacha to grejt wyszła pierwsza, podobna widziałam na onetowym kursie rysowania znanego artysty i to jako przykład:D

druga juz gubi moim zdaniem proporcje, w dół szczena za bardzo leci (jest taka wyciagnieta...

 

a co do myszki, to ja tła nie miałam i jakos przeszło, to jak to jest?

 

pozdrawiam goraco zespół przedszkolaków i nasze przedszkolanki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

onetowego kursu nie widzialem , sama czaszka dosc popularna 90$ model mozna kupic jak ktos ma troche nie tak w glowie to mozna nawet wykopac :) , wiec jak widac kazdy moze miec i na 100 % nie jest to z jakiegos tutka rysowane . co do drugiej to mozesz pomaziac w ps , co dokladnie ucieka i w ktorym kierunku ? bo ja niestety tego nie widze

 

co do samych tutkow to z anatomi niezly jest http://the-structure-of-man.blogspot.com/ wszystko ladnie przeliczone i podane na tacy chociaz troche tego duzo :) dalej ksiazka "anatomia dla artystow"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojejku grass podejżliwcze, wiadomo ze czszke to kazdy może miec, a ja nawet wiem ze Ty masz(choc nie wiadomo czy nie wykopałeś:D) chodzilo mi o to ze przeglądajac kursy rysowania, zobaczyłam obrazek czaszki na poziomie Twojego rysunku i byl jako przykład:D- to był komplement głupolu:D

 

edit:

korekta:)

nie wiele jest tu błedów, w sumie to chodziło o inne aspekty proporcji, ale przez nie wyglądało,jakby była szczeka wydłuzona...

tak moim zdaniem powinno byc (znaczy sie moja czaszka tak mówi;) )

czaszkaxz4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech no dzieki , ale nie przywyklem do komplementow na tym forum co do mojego rysunku ( co moze i dobrze bo ciagle mam motywacje zeby skrobac ) i nie wzialem pod uwage ze komus moze sie "spodobac" ... dzieki dzieki uroslem w piorka :)

 

ps.sorrki ze mi sie wlaczyl firewall ;)

ps.. prosba co do korety w drugiej mile widziana :)

 

Edit

 

ok dzieki teraz widze :) swoja droga swietna czaszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

purple: ta korekta z czaszka nie jest najlepiej trafiona. czaszki baaardzo różnią sie miedzy sobą. nie wiem czy dobrze widzę, troche sie nakladaja... czaszka którą nalorzylaś wygląda na kobieca a rysowana jest raczej męska (raczej bo to co najbardziej różnicuje czyli kształt brody, luku jarzmowego i oczodołu jest wskazówka a nie reguła. jak to z regułami bywa pojawiają sie odstępstwa.)

a po za tym spoko czaszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pustawo tu ... wszyscy naumiani, a ja zostałem w tyle :)

dzisiejszy bazgroł, lusterko i koślawa temperówka mnie pokonały :)

Untitled-1.jpg

grass widać po tych czachach że sporo w domu smarujesz ołówkiem, bo wyglądają dużo lepiej niż wcześniejsze rysunki :) spróbuj może kreskami samymi cieniować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wrzucam zeby troche ozywic temat...

w czachach brakuje mi teraz kiedy patrze kontrastu ale dosc juz o nich :) , obecnie smaruje glownie weglem ale mam tez cos olowkowego, caly czas anatomia i pewnie jeszcze dlugo sie to nie zmieni img4729copykg3.jpg

 

zeby wyprzedzic pytania , lapy sa moje ulozenie wymyslil juz wczesniej ktos inny ;) , rypnalem sie na lewej rece ale nie poprawiam przynajmniej widze bledy ...

 

prrrszalony > wybrales troche taki punkt widzenia, ze Ci nie podszedl. lustro malo lustrzane i mysle ze latwiej by Ci bylo np ze szklanka lub kubkiem , przynajmniej wiadomo co to jest i mozna sie ustosunkowac do tego co sie widzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jacie kręce. Właśnie przejżałam cały ten wątek i jestem pod ogromnym wrażeniem. Przywracacie wiarę w człowieka i nakręcacie do pracy. Aż sama mam ochote znowu machnąć martwą chociaż jestem zrażona od czasów szkolnych ale jak sie widzi takie martwe Biglebowskiego to szczena pada no i już nie wspomnę o tym, że świetnie jest wszystko wytłumaczone.

 

a tak do tych rączek od michała -> kształty fajnie złapane (tylko kuleją troche tylne palce prawej reki ale juz sienie czepiam :) ale jak na moje to za bardzo wygładzone, przez co z palca tworzy się walec podzielony na trzy części - to tak jakby nałożyć gradient - każdy napewno zauważy że gradient wygląda nienaturalnie i że na przedmiot albo trzeba walnąć jakąś teksturkę albo jakiegoś kosmicznego brusha albo go zwyczajnie wydziergać tak żeby tą "teksturkę" posiadł) Na kartce trzeba stworzyć ołówiekiem właśnie taką iluzję - dlatego tak ważne jest żeby różnicować kreskę (grubiej, mocniej, tu puścić, tam wzmocnić tu bardziej zakresować tam mniej, rzadziej, gęściej, pod różnymi kątami, niech na siebie nachodzi lub idzie razem z kształtem). I radzę uważać na czernie - te proponuje zostawić sobie na koniec bo jak sie przeczerni to już dupa blada - nie da sie cofnąć. No i unikać takich "czarnych dziur" (chyba ze to wina zdjecia) jaka jest np pod spodem prawej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości kolegi Tymko, wrzucam tu jego ćwiczonko na obserwację.

 

Ćwiczenie jest bardzo proste choć wymaga skupienia i długich treningów.

Na kartce formatu A7 (czyli takim malutkim) narysuj kilka linii prostych (można od linijki, ja jej nie stosowałem ale linie powinny być proste) następnie na takim samym formacie narysuj kopię. Zwróć uwagę na proporcje odcinków, kąty, odstępy od siebie i od krawędzi kartki. Rysuj lekko cienkimi liniami by można było szybko wymazać. Niestety częste mazanie gumką Cię nie ominie. Po długich analizach kopia gotowa. Teraz sprawdź wynik nakładając kartki jedną na drugą i pod światło sprawdź czy efekt jest zadowalający. Po kilkunastu ćwiczeniach pojawią się postępy, aby było idealnie trzeba się niestety napracować. Pamiętaj by do ćwiczenia podchodzić rzetelnie, wtedy efekty będą szybsze.

 

Następny etap to same punkty (kropki) w podobny sposób przekopiuj analizując odległości pomiędzy nimi. Pamiętaj o siłach fizycznych działających na kartkę, czasem powodują błędy.

 

Ćwiczonko: (to jedna z wersji, tu zrobiłem parę pomyłek, w późniejszych było coraz mniej ale ciągle się zdarzają)

4237aaef1ad801bb.jpg

 

Pozdrawiam, mam nadzieję że komuś się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ :D Jestem nowy, więc proszę o ocenę pracy!

Tablet dostałem wczoraj, więc proszę o wyrozumiałość, oraz oczywiście konstruktywną krytykę!

Przepraszam, że to jabłko... Zabrałem się do pracy zanim przeczytałem cały temacik ;) Następne prace nie będą już jabłkiem :)

 

 

246540264O837675717.jpg

 

Błagam was też o pomoc! Nie wiem jak się zabrać do koloru... Próbowałem już na różne sposoby i mi nie wychodzi. Totalnie. Od czego zaczynacie nakładanie kolorów?? Jak mieszacie? (mieszacie??) itd. Pls help!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności