Skocz do zawartości

Domowe Przedszkole - czyli Rysunek/Digital teoria i praktyka.


miriam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, bo to mój pierwszy post. :)

Myślę Elvans że kto szuka ten znajdzie. Mnie przykładowo ten temat od razu rzucił się w oczy. Dobry dla kogoś, kto jak ja nic nie umie, ale nie wstydzi się tego i chciałby się coś nauczyć.

Do domowego przedszkola co prawda wiekiem nie pasuję, ale cóż począć kiedy nagle się w człowieku budzi chęć namalowania czegoś, a nigdy wcześniej się tego praktycznie nie robiło.

No dobrze.

Walorem taki szkic - kolorem bym się jeszcze bał...

Miejcie wzgląd, żem człek zupełnie początkujący, tu wątpliwości nie ma. No ale nie od razu Kraków zbudowano. Będę duuużo ćwiczyć :D

Edytowane przez SBT77
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 575
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

SBT77, nie wiem gdzie tu problem widzisz, bryłę czuć, aż miło, technika też bardzo przyjemna i ciekawa :D Przyczepić się mógłbym się jedynie do rzucanego na podłoże cienia. Mogłeś go trochę zróżnicować, do tego pada chyba w nieodpowiednim kierunku, zarysowanie podłoża też by zrobiło dobrze temu jabłuszko (:P)

Skoro obiecałeś, że będziesz ćwiczyć to czekam na więcej! duuuużo więcej :)

 

z ostatnich dni

gruchycopycopylj5.jpg

papryczkabananycopycopyiw1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prrrszalony, miło :) ... trochę cień dziwnie pada przy pierwszym malunku z postu #352,

noiprox proponuję obyś malując przyjmował całość łącznie z otoczeniem samo jabłuszko wygląda dobrze brak mi jedynie mocniejszych akcentów światła, kontrastu, cienia ...

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też dam jabłuszko. Mam nowy monitor LCD i kolory mnie na nim przygniatają totalnie mnie rozkojarzyła zmiana i postanowiłem po prostu wybrać takie kolory jakie mi wyjdą i zabawić się brushami I ani jedno ani drugie nie wyszło ;)

 

jabkopia.jpg?t=1227733079

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po poście powyżej strach coś wklejać :D

Wygląda prawie jak fotografia...

Prrrszalony - obiecałem ćwiczyć to ćwiczę, ale teraz głównie rysuję sobie różne szkice, postacie szkieletami itd.... ale przecież nie będę tutaj tego wklejał... Ogólnie mam mieszane uczucia bo nie wiem czy nie powinienem najpierw nauczyć się rysować zanim będę coś malował...

No ale mimo wszystko coś namaluję, tym razem z tłem spróbuję...

Edytowane przez SBT77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przestraszcie się, próbowałem tak orientacyjnie złapać walorem kilka podstawowych brył twarzy z tej refki (twarz kobiety jakby się ktoś nie domyślił), którą wstawiono na początku tematu. Włosów nie ruszałem, nie umiem. Trochę tego jeszcze nie łapię prawdę mówiąc. Potem wstawię tu jakieś nowe martwe, żeby nie było że się lenię.

Edytowane przez SBT77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sięgnąłem po skomplikowane narzędzie rysownicze ołówkiem zwane - pierwszy raz od dawna prawdę mówiąc - i to efekt. Próbowałem robić ćwiczenie z twarzą mężczyzny z 1 strony tematu.

Edytowane przez SBT77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka martwa. Z bani, bo nie miałem jak sobie ustawić - mało miejsca przez te święta mi się dookoła kompa zrobiło :]

 

No nie mówcie, że wątek padł :D

Malujemy ! Malujemy ! :)

Edytowane przez SBT77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja wrzuce tu swoje martwiaki, zeby troche rozruszac watek. Postanowilem zaczac nauke od tradycyjnego medium czyli olowka. Bardzo prosze wszelkie o porady, bo na razie zdaje sie tylko na oczy (+niezbedne konczyny i przybory oczywiscie).

 

42e2f0e7b4358db8med.jpg

 

20b73de961c91415med.jpg

 

d6e31a72415dcf40med.jpg

 

a3fc8c8bc11179d9med.jpg

 

przepraszam za brak cienia butli na ostatnim obrazku, ale gdzies mi zaginal :) ta kompozycje ktora do niej ustawilem uwiecznilem na zdjeciu i na pohybel sobie dolaczam link:

 

http://images47.fotosik.pl/45/8217b931095879edmed.jpg

 

Zdjecia klamia, to naprawde wygladalo inaczej w 3D! ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam plody dwoch wykladow - dwa rysunki z natury. Profilowi buta musialem nadac fajnal taczyz w domu, bo jak na zlosc drugi wyklad skonczyl sie duzo wczesniej niz powinien i nie zdazylem go dokonczyc. A w domu nie udalo mi sie juz odtworzyc dokladnie oswietlenia i jakos plasko to wyszlo. Kadrowanie to z kolei wina skanera :P nie zauwazylem ze mi to tak poobcinal, a ze i tak zdany jestem na laske wspollokatora i jego skanera (serdeczne podziekowania :D), to juz nie poprawialem. Bede wdzieczny za komentarze i porady.

 

f5cdec2ed364bbc5.jpg

 

bdf4c2a2633de226.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ćwiczę sobie rysunek (uczę się pod architekturę) i mam problem z prawidłowym szrafowaniem. Jedyne, co wiem, to to, że powinno się prowadzić kreskę pod kątem około 45 stopni, po czym dokładać, zmieniając trochę kąt, ale nie wiem jak dokładnie. Gęsto, czy rzadko i więcej razy powtarzać? Ołówek płasko, czy bardziej do pionu? Wiem, że z czasem każdy sam sobie obiera i głównie zależy to od wygody, ale chcę się nauczyć poprawnie.

Edytowane przez Mkbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, ktoś postuje w przedszkolu :D Już myślałem, że ten temat został skazany na bycie linkiem, do którego odsyła się nowych, a w którym się nie pisze.

 

Łukasz Witkowski, brakuje mi u Ciebie jakichś mocniejszych tupnięć, albo wszystko świeci albo nie, a warto czasem zrobić jakiś mocniejszy tylko błysk, resztę pozostawiając w niewielkim kontraście. Spróbuj pobawić się warstwą ze zmniejszonym kontrastem i malowaniem po jej masce "wyłączając" tym samym jej działanie w silniejszych miejscach, podobnie zrób z nasyceniem barw, takie warstwy otrzymasz klikając w create new fill or adjustments layers, zaraz obok new layer i malując po nich czarnym :). Pozwoliłem sobie pomalować Twoją ostatnią pracę, tak dla przykładu:

 

przedszkole1.th.jpg

 

A tutaj ją jeszcze pomalowałem. Tak nasycone jednolite tło nie może nie mieć wpływu na przedmioty w nim umiejscowione (często, będzie im bliżej do koloru tła niż do "ich" koloru, które wydają się obiektywnie posiadać ;) ). Podobnie będzie z podłożem, właściwie go nie tknąłeś poza cieniem ręczniczka i butli (a nakrętka jakiś cień też powinna rzucać, nie tylko na butlę ). Tak samo z barwą odbitą od podłoża.

Nakrętka dodatkowo mogłaby zadziałać jak małe lusterko i odbić światło na grunt i inne obiekty tworząc miniaturowe jasne "pręciki".

Przedmioty powinny łapać istniejące na około barwy, butla z ręczniczka, ręczniczek z butli itd. Im bliżej i więcej tego obiektu, tym mocniej :D

Maznąłem na szybko dla zobrazowania :)

 

przedszkole2.th.jpg

 

A tu, żeby nie być jednostronnym i wystawić się na ewentualną krytykę :)

 

Akryl na czymś, co udaje płótno. Chyba godzina z groszem :)

scan20022.jpg

 

btw Thx świetna rzeźba. Można zobaczyć gdzieś więcej takich rzeźb Twojego autorstwa tzn mniej wykręconych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uła. Mogłem jakieś zdjęcie pstryknąć. :) Przede wszystkim między ścianą a blatem jest dość znaczna przestrzeń. Jakieś 10-25 cm. A to nie ręczniczek, a pasek klamrowy (miał bardzo trudną fakturę do przeniesienia) Mimo to malując pod Twoim kątem wyszło ciekawie. Może te odbicie obiektów na blacie przesadzone jakby na powierzchni szklanej. Ale widzę problem. :D Fajnie buteleczkę rozwiązałeś. Niedługo więc spróbuje się wykazać.

 

A powedz mi: cóż to za obiekt zmalowałeś? Cukiernicę? Urzekła mnie pokrywka :)

Dziękuję za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. To mój pierwszy post chociaż przyglądam się temu co się dzieje na forum i podziwiam kunszt użytkowników już od dawna. No i znalazłem miejsce, gdzie mogę bez większego lęku wklejać pierwsze próby DP. Najpierw ćwiczenie Biglebowskiego. Około 1,5h.

sketchpadwrzesien09page.jpg

sketchpadwrzesien09page.jpg

Edytowane przez Cola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się zabrać do koloru mając pracę na jakimś etapie w skali szarości? Tryb "color" robi błoto, colorize w Painterze przesyca. Czy jest jakaś reguła? Czy może lepiej od razu malować w kolorze?

Tutaj próbowałem namazać na podstawie kilku fotek ślubny portret mamuśki. No i zaciąłem się totalnie przy próbie kolorowania.

mamaportret006sm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

78417553.jpg

66547566.jpg

 

Moje pierwsze ćwiczenie w Domowym Przedszkolu. Moje łóżko i szafka z lampką (na lampce wisi jakieś badziewie, stare struny, ozdoba choinkowa taka włochata). Starałem się złapać światło i kolory. Za to technika cyfrowego malowania u mnie leży.

 

Do tego okazało się, że moja lampka wygląda jak jakiś groteskowy diabeł

diabelo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do drugiej strony tego wątku i tak mi się spodobały jabłka rysowane przez forumowiczów, że szybko włączyłem gimpa i namalowałem swoje:p

Wrzucam i wracam do drugiej strony czytać dalej.

Malowane myszką.

 

Edit: Kolejne jabłko:-)

 

ps. Jest możliwość wklejenia zdjęcia nie-jako miniaturka bezpośrednio z dysku?

Edytowane przez Paul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paul lepiej chyba wrzucać rysunki przez imageshack czy coś podobnego niż przez miniaturki ;]

 

 

Dzisiaj rysowanie z natury, około godzinki. Miało być coś z metalu. Wyszło jak widać :}.

 

obcinaki.jpg

Edytowane przez sebel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności