Skocz do zawartości

Domowe Przedszkole - czyli Rysunek/Digital teoria i praktyka.


miriam

Rekomendowane odpowiedzi

nie jestem znawcą ale betiiX materiał i szkło mozesz dac troche mocniej bo jest wrazenie ze sa z tego samego no i bliki na butelkach bardziej ostro.co do jabłka to troche wyszło płaskie. na moje skromne oko to szmata wyglada ok tylko szkoda ze krzesła nie skonczyłes.

 

szalony spoko dzbanek tylko szkoda ze te swiatło uciekło :P i nie dokonczone. to tyle z mojej skromnej strony i mam nadzieje ze ktos sie wypowie o moich wypocinach pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 575
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dzieki. niestety szklo jest moja bolaczka, nienawidze go rysowac i z reguly mi niewychodzi ;/

 

na krzeslo zabraklo mi juz checi ;) mial byc speed nie? to byl :D

a jablko w oryginale wyglada lepiej (szczegonie to w kolorze), tylko aparat to zabil.

 

aha.. jestem dziewczyna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, zatem widzę że więcej chętnych na drapki nie ma więc podsumujmy to i zabierzmy się za następny temacik.

 

(Nie jestem specjalistą więc jeśli się mylę poprawiajcie mnie).

 

Shaggi - ładne i składne jabłuszko na białym tle, niestety poza przyjętym tematem ;).

BetiiX - szkoda że taki mały piczker, ale nie jest aż tak źle :], trochę nie czuć, materiału i pracy światła na nim (porównując fotkę i obrazek), poza tym A4 to za mały format ;) i powiem to ze swojego małego doświadczenia A3 to minimum, miejscami widać że "mocno" pracowałaś nad materiałem leżącym na krześle,choć w tym momencie trzeba szukać załamań materiału na krawędziach krzesła, zwrócić uwagę na rozkład padającego światła i będzie git.

 

prrrszalony ciekawny szkicorek, choć nie w temacie :(. mam wrażenie że perspektywa Tobie uciekła, na dziobku i uchwytach. Szkoda że fotki nie dałeś byłby jakiś punkt podparcia :D. Popsułeś światłocień.

mikeeho trudno mi się w temacie wypowiedzieć, jak dla mnie to trochę jak ciacho (karpatka) wygląda, nie ma punktu odniesienia typu na czym leży materiał, lub też sugestii z Twojej strony co to za materiał, jak lub na czym leży :).

 

Wstawiajcie fotki lub ostatecznie dawajcie jakieś opisy, szkice nie muszą być perfekcyjnie wydetalizowane, jak na ten wątek wystarczy że będą wskazywały na temat, konkretne kontury i bryły, jeśli opracowujecie temat dajcie kadr szerszy żeby inny człowiek, wiedział z czym ma do czynienia ;). Wy jak i ja się może dzięki temu czegoś nauczymy ;). Tematy przyjmujemy dość luźne, ale zakładam że robione jest to z naturki (dla wyrobienia koordynacji oka i ręki), dlatego również lepiej jest rysować na formatach większych. Proszę wstawiajcie nieco większe te obrazki bo ślepy jestem ;).

max. dł boku 800 px.

 

ok tyle ode mnie. Zachęcam do czynnego udziału w ćwiczeniach jak również w komentarzach.

 

Temat #3:

idąc tropem materii nieożywionej, oraz flory temat na dziś to parapet z jego całym bogadztwem :]. kwiatki i inne elementy. które się na nim znajdują lub też mogą znaleźć. Technika dowolna tradycyjna (wungiel, ołówki kredki lub co tam macie) format nie mniejszy jak A3 lub Digital,

czas max 50 min/szt. ilość prac dowolna.

(wskazane foto lub opis ;).)

TERMIN: 18.03.2008 - 04.04.2008.

 

Uwagi i propozycje nie związane bezpośrednio z pracami bądź tematem wstawiajcie w tym wątku

 

//pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miało być 50min, to jest

sp2hp7.th.jpg0710284zc8.th.jpg

 

50min okazało się dla mnie za mało jak na myszkę, no ale to pewnie dlatego że za bardzo zwracałem uwagę na detale. Wieczorem jeszcze coś maznę, ale tym razem bardziej ogólnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok po przestoju spowodowanym niestety przez moją chorobę jadziem dalej ;),

cieszę się że trochę Was tu chce ćwiczyć, nieco podsumowania sam temat dotyczył obserwacji relacji światła padającego na przedmioty znajdujące się na parapecie oraz ich cienia ... (hmm lub jakoś tak) ...

 

i tak jadąc po kolei,

hyttry bardzo fajnie, mocniejsza kolorystyka by się przydała, więcej kontrastu na fotce widać soczyste kolorki i głębokie cienie ;).

ozonex dobrze się zapowiada, szkoda że tylko że zabrakło tego kwiatka ;). a ciekawie się zapowiadało Szacunek za pracę myszką.

Infero bardzo mi się podoba, choć może z wielkością nieco przesadziłeś ;), można było skupić się jedynie na dolnej części.

 

Myślę że za bardzo wnikacie w detalizowanie (co niestety jest i moim problemem) natomiast powinniście imo skupić się na ogóle kompozycji dopiero później wziąć się za "lekkie opracowanie" jednego, dwu elementów składowych obrazka.

 

dzudzu no jak nie jak tak ćwicz komentuj i poprawiaj :], sorka że podaję Twój pikczer jako przykład, ale mniej więcej o to chodzi wszystko da się opisać prostymi bryłami na których widać pracę światełka . szkoda że fotki nie zapodałeś. (btw. temat nr 5 jest Twój).

 

attachment.php?attachmentid=54585&d=1208165672

 

Temat #4:

Ok i przechodzimy do kolejnego tematu jako że wiosna i słońce za oknami, i niejeden z nas wyrusza na dłuższe lub krótsze wycieczki piesze bądź rowerowe, proponuję temacik znany od wieków :]:

Buty, (sportowe, zimowe, dziurawe, skórzane, sznurowane lub jakie tam macie, ale muszą być min .2 ;])

. Technika dowolna tradycyjna (wungiel, ołówki kredki lub co tam macie) format nie mniejszy jak A3 lub Digital,

czas max 50 min/szt. ilość prac dowolna.

(wskazane foto lub opis ;).)

TERMIN: 15.04.2008 - 30.04.2008.

 

Uwagi i propozycje nie związane bezpośrednio z pracami bądź tematem wstawiajcie w tym wątku

 

Zapraszam serdecznie do udziału oraz komentarzy i korekt.

 

//pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miriam: dobrze, może powiem czasem, co mi leży na sercu; pokomentuję obrazki towarzyszy niedoli.

 

JakóbM: bardzo ładne buciory, kompozycja też jakaś taka dynamiczna ci wyszła; zazdroszczę swobody w doborze brushy, sam zdefiniowałem sobie 2 i tylko tymi jadę; próbowałem zrobić sobie więcej, lecz te nowozrobione i defaultowe z ps-a jakoś mnie nie przekonują.

 

Moje buty. W domu nie posiadam skanera więc zrobiłem zdjęcia obrazkom które wymazałem. Sorki za jakość zdjęć. Pomyślałem, że jednocześnie warto poćwiczyć ołówek i farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzudzu- Najlepiej to rysować okrąglakiem w większości (on chyba daje największe możliwości- spójrz tylko na prace ManiakaS).Ja sam używam paczki bruszy które zamieścił Tortur w swoim wątku(są to pędzle jakiegoś grafika- nie pamiętam jakiego.Bardzo fajnie sie nimi maluje.A Tobie wychodzi wszystko bardzo ładnie- może dlatego ze malujesz technikami tradycyjnymi (być może na asp).Mam nadzieje ze za rok i ja bd miał taką możliwość;)

 

Można zamieszczać prace nie związane z tematem ?

Acha i czy macie jakieś pędzle dające efekt ziarnistości ? Bo te które ja mam nie do końca mnie satysfakcjonują.

martwaaaxx8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój drogi Jakubie można o ile praca będzie poprzedzona pracą związaną z tematem, poza tym mam wielką ogólną prośbę (zaznaczam o ile jest taka możliwość ;]) wstawiajcie fotki z tego co rysujecie, później naprawdę łatwiej zrobić jakiekolwiek porównanie.

 

//Pozdr.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miriam : gdy tylko będę miał aparat pod ręką nie omieszkam cyknąć foty smarowanego obiektu; trochę się w tej mierze poprawiam (ostatnio jedną fotę tego, co rysuję załadowałem)

 

JakóbM: toteż okrąglakiem smaruję, tak mi jakoś najłatwiej; za bardzo farbami nie maluję, właściwie teraz dopiero zapałałem wolą takiego malowania, dotychczas była to dla mnie czarna magia; z asp nie mam nic wspólnego i w ogóle średnio się znam na malowaniu tradycyjnym, czy też dp; ewentualnej mojej krytyki i oceny polecam nie brać zatem za zbyt rzetelne :)

 

p.s. jeśli miałbym się czegoś przyczepić, to mam wrażenie, że za bardzo ograniczyłeś sobie - celowo, bądź przypadkiem - paletę dobieranych kolorów; to chyba nie jest wada o ile jest to świadome a nie nawykowe; jeśli jednak nawykowe, to szkoda byłoby się tak ograniczać; generalnie jednak bardzo mi się twoje obrazki podobają.

p.s.2 dzięki za cynk z pędzelkami polecanymi przez Tortura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzudzu [...](btw. temat nr 5 jest Twój).

Bardzo proszę.

 

Temat #5: Świat w 4 walorach.

 

Moją propozycję czerpię z ćwiczenia spotkanego w książce Loomisa. Ten twierdzi, że ilustrację da się zazwyczaj uprościć do 4 walorów: czerni, bieli, oraz 2 odcieni szarości: jasna i ciemna szarość. Ćwiczenie wg mnie bardzo przydatne, bo uczy traktowania rysunku jako całości zamiast - co często spotykane zwłaszcza u początkujących - traktować rysunek jako wytłaczanie na podobieństwo reliefu każdego obiektu z osobna. Forma dowolna, choć aż prosi się wziąć ołówek do ręki i szkicownik i ćwiczyć rysując wycinki rzeczywistości na odświeżającym spacerze.

 

Źródła:

http://fineart.sk/show.php?w=441

http://fineart.sk/show.php?w=444

http://fineart.sk/show.php?w=445

 

Małe ćwiczonko jako przydatny bonus=> szkice linearne:

http://fineart.sk/show.php?w=382

 

TERMIN: 1.05.2008 - 15.05.2008.

 

p.s. propozycję składam dzisiaj, bo od jutra będę szczęśliwcem bez Internetu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... nie na wszystko mam zdjęcia, bo niektóre szkice robiłem bez aparatu. Nie udało mi się też do końca utrzymać dyscyplinę 4 walorów (choć rysując starałem się ich trzymać - słowo!), zwłaszcza w szkicach bardziej wykończonych. Skan dodatkowo wprowadził zamęt (nie chciałem w ich wygląd ingerować żadnym podciąganiem poziomów w PS-sie) i wyszło to, co widać. Tym niemniej ćwiczyłem, w przeciwieństwie do Was nygusy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę dzudzu zastój się chyba zrobił może przedłużymy ten temat o 2 tygodnie lub też zaproponujesz kolejny ;). Jak na mój gust zarówno temat jak również prace bardzo dobre.

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem do końca czy to dobry dział ale mam takie pytanie pare miesięcy temu zacząłem rysować nie mam tableta do PS i tak sie zastanawiam czy można chociaż podstawy rysunku opanować na myszce... Później dorzucę parę moich rysunków kubków i innych takich sprzętów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem do końca czy to dobry dział ale mam takie pytanie pare miesięcy temu zacząłem rysować nie mam tableta do PS i tak sie zastanawiam czy można chociaż podstawy rysunku opanować na myszce... Później dorzucę parę moich rysunków kubków i innych takich sprzętów :)

 

Wiesz teoretycznie i praktycznie można wszystko ;), ja proponował bym jednak, ćwiczenia z ołówkiem bądź podobnymi narzędziami z racji tego, iż łatwiej będzie Tobie przejść później na rysowanie piórkiem po tablecie. Może nieco uogólniając to wszystko lepiej uczyć się na czymś co już znasz ew. czego próbowałeś.

W chwili obecnej tematem bieżącym jest

Świat w 4 walorach zaproponowanym przez Dzudzu, acz nic nie stoi na przeszkodzie obyś robiąc to zadanie wstawiał również swoje poprzednie rysunki o ile związane są z tematami już zawartymi lub podobnymi ;).

 

Zapraszam

i Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś tu pustawo się zrobiło... dorzucam wobec tego speeda w photoshopie (fragment mojego biurka) razem z fotką. mile widziane komentarze :)

http://img156.imageshack.us/img156/7388/biurkofinaley6.jpg

wybaczcie wszelkie uchybienia w perspektywie i jakieś niedociągnięcia... zajeło mi to niestety chyba ponad pół godziny (jak na mnie to mało, ale jak się nie ma w ogóle praktyki to czego tu wymagać..;) )

 

 

dorzucam też szybsze nieco buty, około 25 minut w corel painterze :)

http://img205.imageshack.us/img205/5720/butydq2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barrystrew. podobają mi się Twoje malunki, na pierwszym nieco perspektywa się rozjeżdża elementów składowych ;), natomiast co do drugiego całkiem przyjemne buciki.

 

Widzę że ten temat nie cieszy się wzięciem więc czas na kolejny:

a że lada dzień zaczną się wakacje oraz sezon urlopowy myślę, że temat plenerowe pójdą sobie przez okres wakacji.

 

Temat #6: Natura, plenerowe rysowanie.

 

.Tematy z plenerków, Techniki dowolne tradycyjne (wungiel, ołówki kredki lub co tam macie) format nie mniejszy jak A3 lub Digital,

czas max 50 min/szt. ilość prac dowolna.

(wskazane foto lub opis .)

 

TERMIN: 17.06.2008 - 31.08.2008.

 

Uwagi i propozycje nie związane bezpośrednio z pracami bądź tematem wstawiajcie w tym wątku

 

Zapraszam serdecznie do udziału oraz komentarzy i korekt.

 

//pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś podupada wątek. Trza go ratować...;-p

(mimo tego że nie miałem wcześniej do czynienia z malowaniem natury)

przysiekaai7.th.jpg

Link do fotki:

1102nq0.th.jpg

(Tak, zabrakło mi czasu na roślinki z pierwszego planu, aaa nie chciałem cheatować ;-p)

Edytowane przez rosikowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie rysowałem już od ... bardzo dawna... A tu nagle trafiłem na ten temat.

Wrzucam jedno z moich mazideł.

czas trochę ponad 50min... (około 70min) :(

 

(Tak, zabrakło mi czasu na roślinki z pierwszego planu, aaa nie chciałem cheatować ;-p)

 

Ta, jak to mówią wątki Tworzą Ludzie, więc jeśli ludzie nie postują same wątki nie przetrwają ;), wracając do prac bardzo ciekawe :D, podkreślam nie ograniczajcie się czasem, to tylko umownie podany zakres, jeśli potrzebujecie więcej, róbcie dłużej. Chodzi tu tylko o to żeby ćwiczyć relacje pomiędzy okiem, a ręką.

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sesja z drewno ludkiem niedawno nabytym, ma złe proporcje ale i tak się lubimy. Rysowane szybko w międzyczasie ćwiczenia z nagrań Vilppu, polecam! Daje świetnego kopa do umiejętności... a z resztą porównajcie te kilka naprawdę szybkich rysuneczków z tym jak radziłem sobie wcześniej :)scan10092gt5.jpgscan10091rl7.jpgscan10093lk1.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek zawiera Ćwiczenia Które podane są w tematach dlatego też Proszę jeśli macie jakieś Uwagi do tego wątku (własne pomysły, Sugestie, Uwagi odnośnie sposobu prowadzenia wątku, ćwiczeń lub odnośnie samego prowadzącego, znaczy mnie) Piszcie je w tym wątku ->>>>> LINK

 

Zasady Działania tego Wątku opisywałem już wcześniej może jest to mało zrozumiałe.

Wy sami Tworzycie Ćwiczenia, ale nie chciałbym tutaj mieć targowiska na zasadzie wrzucam co mi się podoba. Tematy ustalane są odgórnie. Jeśli dany temat nie odpowiada

zaproponujcie inny w w/w wątku, cała rzecz polega na tym by ćwiczyć ;).

Odnośnie kasowania Wątków:

wszystkie wątki które nie będą zgodne z zasadami Regulaminu Forum i ogólnymi zasadami przyjętymi w tym wątku trzymania się tematów ćwiczeń i tematów pokrewnych oraz postów z nimi związanych będą Bezwzględnie Usuwane.

 

Od Października (mam nadzieję) nieco zmieni się sposób oraz zakres ćwiczeń.

 

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej frekwencji nie ma to sensu. Lepiej podzielić domowe przedszkole na kilka działów (np, natura, anatomia, kompozycja) kto chce, ten niech postuje i tyle :) Można by w pierwszym poście dać jakieś info do czego temat służy i linki do tutoriali, a co będzie dalej, to już sprawa ludu :D

 

Łukasz Witkowski, mocne kolory :D brakuje dokładniejszych krawędzi. Z nimi byłoby świetnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności