Jump to content
miriam

Domowe Przedszkole - czyli Rysunek/Digital teoria i praktyka.

Recommended Posts

co do malowania to ja polecam ćwiczyć oko i własną wrażliwość a nie sposoby, czy triki jak coś wykonać. Ale to już od was zależy co chcecie osiągnąć i jakie umiejętności nabyć.

Ble, ble , ble... i tak wszystko to pierdy. Jest super, gdy masz 20 lat i wydaje się, że świat jest piękny i dla Ciebie. ****** prawda! Jak masz kasę to jest. Jak zaczynasz się błąkac w bredniach popaprańców to z Bogiem, boś wpaprał się w ********. Rób chopie swoje i co Ci mówi Twa dusza, coś bedzie z tego. Nie słuchaj starych spaczonych , zakompleksionych satyrów. Łap, słuchaj natury, obserwuj, notuj i myśl!. Praca, praca, praca, praca.... Reszta z czasem sama przylezie.

Ja swoje małe trzy grosze dorzuce.

Czas to pojęcie względne więc nie warto się nim ograniczać.

Podstawa to dobry punkt wyjścia do zdobywania wyżyn.

Mistrzowie są poto by dawać nam gotowe rozwiązania do których musimu dochodzić sami.

jaaaa jaki cool wątek.. dołącze do was jak kupię tablet .. coming soon

hm.. będe musiał wszystko rysować ? od ćwiczenia nr1 ? :p

(+) a jednak dam... wyklikane myszką Oo

owocpoprcopyvb9.jpg

pomaranczyy5.jpg

ale ten artrage zjechal mi moja pomarancz przez swoja kompresje ehh :( fajny watek moze sie czegos w koncu naucze ;) pozdro dla Ciebie MCMiriam za inicjatywe :>

to też się przyłączę, pierwsze jabłuszko ze zdjęcia w pierwszym poście, nie całkiem udane ale ja dopiero ćwiczę.

i mam pytanie, czy jeśli się rysuje tabletem, to lepiej jest zrobić najpierw czarnobiałe i potem rysować po tym kolorami, czy lepiej od razu kolorami?

jablkofz0.jpg

Cześć Aniu ;), miło mi że tu zawitałaś.

Dla mnie przynajmiej łatwiej jest malować w szarościach, a później uzupełaniać o kolor. Łatwiej mi jest zrozumieć gdzie i jak układa się światło i

cień itp.

Ale wszystko zależy od tego jak czujesz kolor, jego natężenie itp.

Pozdrawiam

moja jedna z pierwszych pracek w photosopie... myszką ;]

Komentujcie, udzielajcie rad i wskazówek, jak zrozumie o co wam biega... to postaram sie poprawic:)

jak narazie wydaje mi sie troszkę za bardzo żółte to jabłuszko, czyż nie? :)

jabuszkojp2.jpg

41ks9.jpg

Czarny - myślę że u ciebie trochę brakuje cieni, wszystko ma w miare jednolitą jasność, pod jabłkiem powinno być dużo ciemniej i też strona jabłka bliższa ziemi powinna być bardziej ciemna i mieć więcej odcieni szarości (ponieważ lekko odbija grunt)

a ja wstawiam sztućce i też proszę o rady.

szthcyf5.jpg

w kolorowym dodałabym głębszego cienia i więcej odcieniów szarości.

i cień pod jabłkiem, żeby nie latało w powietrzu.

szare fajnie wyszło.

no to jeszcze kubeczek

kubki.jpg

thx Ania postaram się poprawić :-) (a tak btw to pewnie te same błędy i przy tym ?)

od jakiegos czasu proboje cos tabletem machnac, wiec pomyslalem ze tez cos wrzuce ;] co o tym myslicie? untitled1ab9.jpg

UWAGA

Już niedługo ukaże się 1 temat opracowań: "1.Kompozycja, kadrowanie, proporcje" jeśli macie jakieś propozycje ćwiczeń ew. jakieś inne zgodne z tym tematem proszę je umieszczać do końca przyszłego tygodnia tj. 22.XII.2006 r.

A tu moje jabłuszka,

jablkokt4.th.jpg

Fajnie sobie poczynacie ;), Astarott pracuj nad bryłą - szczególnie elipsy, nie mogą mieć "kantów".

Pozdrawiam

#Ćwiczenie1

czwiczenie1yv3.jpg

#Pytania

1. Co zrobić żeby za każdym razem jak zmieniam brusha w Photoshopie nie włączało się Shape Dynamic a Other Dynamics.

2. Kiedy hard brushe kiedy z miękkimi brzegami?

1. chbya każdy brush ma to ustawione z osobna, żeby nie było musisz zapisać brush z tymi ustawieniami jakie chcesz i potem przełączać na niego.

kolorowe jabłuszko wygląda bardzo plastikowo, ja bym tam jeszcze trochę pociapkała twardymi brushami, ewentualnie z jakąś teksturą.

Bez owijania w bawelne. Fajny topic i cos co mam nadzieje zmotywuje mnie do pracy :)

Za wszelkie uwagi bede wdzieczny.

Oraz mam pytanko - jak wy kolorujecie te owoce? - na poczatku roznicujecie kolor ale bez cieni - potem wlaczacie warstwe z cieniem czy moze kolorujecie juz z cieniem (czyli czesc jablka z ciemniejsza paleta)

No i w ogole jak wy to kolorujecie? jakimis pedzlami czy jakies textury nakladacie czy jak to wyglada?

Wszystko robione myszka bo tablet hm nie dziala :)

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy