Skocz do zawartości

Fotografia: Work in Progress


Vorek

Rekomendowane odpowiedzi

Lumpy: powiem krotko, planuj zdjecia, bo jak narazie wydaje mi sie ze chcesz robic fotki jakie widziales u kogos, i strzelasz je bez namyslu jak tylko widzisz okazje do strzalu.

 

Wyjasnienie (wg. mnie, moge sie mylic i miec swoja wizje, chce pomoc)

 

Krowy: skoro nie masz warsztatu, to PS, mocno wyblurowal bym od polowy do gory (ale z sensem)

Staw: pelno bialego nieba ;/ Lodke po krotkiej chwili znalazlem.

Pajak: obiekt po srodku, kadr centralny. Troche wg. mnie rozlozyles mase na lyzke, ale za mocno wyblurowana. Czyli albo ostra lyzka, albo wogole

Staw: ostry pierwszy plan zaslania cokolwiek co chciales pokazac dalej. Ostry dalszy plan tak rownowazy (negatywnie) ta fotke, ze wszedzie masz cos i nic.

Chmury: Kazdy robil, nie wiem co napisac. Trzeba naprawde znalezc ciekawa chmure. Ja nie umiem chmur robic ;/

Ksiadz: Tak skadrowales ze wyglada to jakbys po prostu strzelil ksiedza z tylu (nie wiem po co) a mogles podejsc, wykadrowac, inaczej ujac, i to samo zdjecie bys mial jakby ksiadz byl podczas naprawde wciagniety w modlitwe (pochylona glowa, elementy mimiki, moze zlozone rece czy zamkniete oczy). A tak to jest ksiadz od d... strony generalnie.

 

Mam nadzieje ze przydadza sie moje uwagi/....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 505
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzisiejszy wypad z :X-em[2]: na focenie. Dwóch amatorów z idioten aparatami.

 

Z przyczyn sprzętowo-umiejętnościowych nie są to najlepsze zdjęcia, no ale cóż. Napstrykałem to teraz pokazuje.

 

Canon PowerShot A510

Photoshop CS3

 

6b7568ad91a18ad0.jpg

ISO:50, Czas:1/200, F:2.6

 

a30dfdbf35ce2ba5.jpg

ISO:100 Czas:1/1250 F:4.5

 

891700cf05605d2f.jpg

ISO:50 Czas:1/125 F:4

 

e905081463250bb8.jpg

ISO:100 Czas:1/500 F:5.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak voyager wspomniał wyżej postanowiliśmy w końcu coś popstrykać :)

Z wyprawy wróciliśmy z soczystymi megabajtami materiału do obrobienia (teksturki) jak i "rozluźniającą częścią artystyczną" :P

 

Panasonic DMC-LZ5 + PS, wszystkie fotki : iso 80 czas 1/200 lub 1/1000 w wypadku 3 zdjęcia.

p1010482copybr9.jpg

 

p1010495copyge0.jpg

 

p1010435copygh0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:;555319']Tak jak voyager wspomniał wyżej postanowiliśmy w końcu coś popstrykać :)

Z wyprawy wróciliśmy z soczystymi megabajtami materiału do obrobienia (teksturki) jak i "rozluźniającą częścią artystyczną" :P

 

Panasonic DMC-LZ5 + PS, wszystkie fotki : iso 80 czas 1/200 lub 1/1000 w wypadku 3 zdjęcia.

p1010482copybr9.jpg

 

Ta fotka mi się podoba, zielony robaczek fajny kontrast tworzy. Może mógł być większy troche ale mimo to wyszło dobrze ;)

Voyager: kotek jest słodziuytki :) Nie wiem ale jak dla mnie niepotrzebnie kadr przekrzywiłeś, szkoda. Ale kociaki sweet ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle tu sobie poczynacie, widzę, że temat piorunów już był to i ja dorzucę swoje 3 grosze:

 

piorunv1mt6.jpg

 

Canon A510 + filtr polaryzacyjny Hama

ISO: 50

Czas: 1/80 F:6

 

W PS dodana winieta, lekko zwiększona saturacja, kadrowanie + redukcja szumu w Neat Image.

 

 

piorunv2ef1.jpg

 

Canon A510

ISO: 50

Czas: 1/30 F:2.6

 

W PS lekko zmienione kolory, kadrowanie + redukcja szumu w Neat Image.

 

 

Ciężko ustrzelić takiego skubańca ale jednak jakoś się udało bez lustrzanki z nieograniczonym czasem naświetlania i przysłoną o wartości F60, a jedynie przy pomocy poczciwego kompaktu i zdjęć seryjnych :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeśli centralność jest uzasadniona, to nie ma nic złego w jej użyciu - a tutaj układ obiektów wręcz zachęca do jej zastosowania

...'przeżółcenia' (?) - imo taka kolorystyka dodaje w tym wypadku klimat

...ale, no właśnie 'ale':

- wyszło trochę krzywo (kadrowanie)

- nieostrości przeszkadzają w odbiorze

- może to przez te nieostrości, ale wydaje mi się jakoś płasko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robalowi bardzo pomogła zmiana kadru.

Drugi piorun świetny, ale ja bym trochę pole skrócił.

Dworzec byłby dobry gdyby Ci sprzęt na to pozwolił.

 

Pora na moje wypociny. Nikon d40

 

maya2pc0.jpg

F/8

1/100s

ISO-200

 

walka1yx6.jpg

F/8

1/100s

ISO-200

 

kamien1sn6.jpg

F/8

1/125s

ISO-200

 

Walcie śmiało, tylko nie po twarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

everyman -> Obiektyw Nikon AF-S DX 18-55 mm

 

rosaik0.jpg

F/8

1/125s

ISO-200

 

mroweczkine1.jpg

F/5,6

1/60s

ISO-450

 

99990643kc8.jpg

20mm

F/7

1/30s

ISO-640

Ustawienia chyba dziwne, ale piszę je jak było przykazane na początku tego wątku. Jeszcze nad tym nie panuję, robie kilka takich samych fotek z różnymi ustawieniami i wybieram IMO najlepsze.

W ostatnim połączenie światła naturalnego ze sztucznym, raczej eksperyment, miało być miękko. Sam pomysł może się nie podobać, ale przynajmniej żadnego nazwiska nie da się odczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dobrze zrobione, ale chyba wyglądałoby lepiej gdyby było jeszcze ostrzejsze i odrobinkę ciemniejsze, drugi dobrze raczej ale szkoda,że nie udało Ci się mrówek jeszcze blizej uchwycić a ostatnie jest spoko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie najbardziej mi się podoba z tego wrzutu, tylko brakuje ostrości, czegokolwiek wyraźnego, na czym można by się skupić, bo tak wzrok błądzi po focie i się męczy po chwili.

Ale ciekawe zdjęcie, lekko schizowate. :p

 

p.s.

czemu nie założysz swego wątka osobnego, skoro przedstawiasz nam już gotowe pracki?

Masz ich dość sporo, więc myślę, że mieć je wszystkie w jednym miejscu, a nie skakać po WiP mogłoby być odrobinę wygodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bida

 

w pierwszym mogles pojsc z drugiej strony gdzie slonce ladnie oswietla elewacje, no i nie obcinac wiezy (czy jak to sie nazywa)

w drugim drzewa po prawej zwracaja uwage bardziej niz bardzo

w trzecim mogles stanac metr w lewo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

dawno tu nie zagladalem

udalo mi sie zeskanowac pare fotek ktore zrobilem moim juz swietej pamieci zenitem TTL :)

wiec sie podziele...

 

na poczatek moj stary aparat robiacy obecnie za pamiatke rodzinna :)

smskanuj0001dn7.jpg

 

zespól katedralno-zamkowy (tutaj czesc zamkowa) w moim miescie rodzinnym - Kwidzyn

smskanuj0002be3.jpg

 

Kaczusia z parku oliwskiego w Gdansku

smskanuj0003cq3.jpg

 

I wiewiorka z tego samego parku

smskanuj0005id3.jpg

 

 

Mam jeszcze pare innych, ale to wrzuce przy innej okazji (no i nie chce mi sie teraz mzniejszac, choc w sumie za wiele roboty nie ma :D)

 

Zapraszam do komentowania, i podania pare porad, bo mysle, ze bylby mi potzebne. Jeszcze wiele sie musze nauczyc by obic dobre fotki, jak wiekszosc osob tutaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

oto, co kolgejt zauważył:

Zamek się schodzi ku górze, dziwnie to wygląda. Ale sama budowla w tym otoczeniu, nawet na tle białego nieba jest ciekawa, myślę, że gdyby, o ile to możliwe, odejśc dalej i zaatakowac, byłoby git. Warto też popróbowac nietypowe - niewycieczkowe kadry, o ile masz możliwosc podejscia tam jeszcze.

Kaczka może i przepalona, ale dla mnie ma coś w sobie sielankowego. Nie przeszłam obojętnie obok tej foty.

Wiewiórka - rude na rudym tle... hmmm. Pytanie skąd takie szumy?

Aha, no i troszkę małe te foty zamieszczasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opinie

 

zamek rzeczywiscie dziwnie sie buja, no ale nie mam jak inaczej zrobic, jest mimo wszystko spory a jedyne miejsce z ktorego mozna zrobic go w calosci jest nizej, sam zamek na wzniesieniu.

Zdjecie mam 'szersze', ale otoczenie wydawalo mi sie nieciakwe dlatego troszku je ucialem.

 

Kaczuszka.. hmm, no fakt, troszku przepalona, ale... moim zdnaiem ma cos w sobie, choc to moze moje takie dziwne, wrazenie, ale ciesze sie, ze chociaz komus sie spodobala a przynajmniej zaintrygowala, dzieki Colgate :)

 

A wiewiorka.. hmm, poczatkowo to zdjecie m isie przeswietlilo, dlatego troche poprawilem kontrast...

A same szumy.. hmm, no coz... negatyw -> druk -> skan ... troche te zdjecia tez przeszly wiec moze stad taka jakosc

 

Dzieki za opinie i uwagi.

Bede pamietal i postaram sie poprawic nastepnym razem.. a moze niedlugo wrzuce jeszcze pare zdjec.. mam nadzieje, ze bardziej przypadna do gustu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ostatnim nie robiłeś jakiegoś myku z tłem? Bo wygląda, jakby dostało rozmycie w wirówce. Fajnie nawet współgra to z grzybami, sugerując ich ciekawe działanie na układ nerwowy. :D

Przedostatnie ładne, przyjemne, nastrojowe, ale kłos mógłby być w jakimś mocniejszym miejscu, nie wiem, może wyżej dla równowagi na focie, a może niżej dla jej dociążenia. Ładne, ale coś mi tu nie pasuje, natomiast na temat muchomora nie mam zdania, drzewo nawet ciekawe, a kolorystyka makowego zdjęcia bardzo mi się podoba.

Czym robisz i jak uzyskujesz takie ładne efekty jesienne (maki, kłos)?

 

edycja:

DraB, nie chciałeś sprzedać tego na plakat wyborczy może? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

och.. dziekuje... w koncu wiecej pochwał niz krytyki :D

staram sie jak moge i chyba powoli widac efekty, choc do ciekawych kompozycji wiem, ze mi daleko.

 

co do grzybkow.. hmm,dawno to robilem wiec nie pamietam niestety.. :)

Dzieki za porady co do kłosa.. sprobuje moze jeszcze wykadrowac i pamietac nastepnym razem o tym.

 

Używam Zenit'a... wiekszosc tych nizej robione, zepsutym juz TTL.

Takze, wielu efektow nie ma... niewiele tez zmienialem edytujac te zdjecia.. conajwyzej troszke poprawienie konstrastow w GIMPie (jak np przy kłosie) ale kolorystykę zachowuje.. bo w wiekszosci wypadkow mi sie podoba tak jak wychodzi.. a jak mi sie nie pdooba, to po prostu odrzucam zdjecie :) wyjatkiem byla pokazana wczesniej wiewiorka, oryginalnie bylo przeswietlone, ale pobawilem sie kontrastem i curves i udalo sie cos z niej wyciagnac :)

a wychodzi jak wychodzi.. no coz.. troche pochodze nauokolo krzaczka, czy czegos tam.. i probuje sie wybierac na spacerki o roznych proach dnia eksperymentujac ze sloncem (najbardziej chyba lubie wczesno poranne i ew popoludniowe, ale nie przy zachodzie bo zbyt pomaranczowe jak dla mnie), bo niestety tylko tyle moge jesli chodzi o swiatlo, bo nie mam ani studia ani nic.. a sam aparat wodorotryskow tez nie ma :)

Te maki byly chyba popoludniu robione, kolo 16... jak juz sie konczyl okres przekwitania makow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edi: jesli masz robic takie fotki, to dam ci mojego zenita, z dzialajacym ttl (przesylke i browca oplacasz ty hehehe), z obiektywem

 

interested?

 

hmm, why not :)

a co.. az takie kiepskie moje zdjecia? :)

no swiatlomierz mam zewnetrzny, bo ten w 12XP cos nawala chyba, pokazuje nieco przeklamane wartosci :)

a obiektyw jaki? standard 55? :)

 

swoja droga.. dopowiadajac do poprzedniej mojej wypowiedzi..

mysle, ze takze sporo zalezy od filmu.. te pierwsze maki byly robione o ile dobrze pamietam Konicą... 2 ostatnie na bank Kodakiem... mialem tez Fuji, ale to tez roznie z tym bywa.. musialbym przejrzec negatywy by powiedziec z pewnoscia jakie zdjecie jakim filmem...

z tego co jednakzuawazylem, kodak daje ladne cieple kolory, a konica, wlasnie takie troche dziwne, troche chlodne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak do wszystkich zapraszam do przeczytania 1 posta w tym watku

 

 

Jak w każdym przyklejonym wątku czas i na zasady:

 

1. obrazki postujemy nie większe niż 900 pikseli na szerokość

2. pod obrazkiem umieszczamy możliwie dużo danych technicznych: Rodzaj aparatu, ogniskowa, czas naświetlania, liczba przysłony, ISO

3. pod opisem technicznym zamieszczamy krótki opis sytuacji w jakiej zdjęcie było zrobione, celów jakie chcieliśmy osiągnąć lub pomysłu na realizację zdjęcia czy też tematu bądź motywu.

4. Osoby krytykujące bądź doradzające prosimy o możliwie jak najbardziej konstruktywną krytykę wraz z uzasadnieniem proponowanych przez siebie rozwiązań czy to technicznych czy artystycznych. Posty typu "fajnie" albo "do kitu" nie będą mile widziane.

 

 

 

Osoby które nie czują się jeszcze pewnie w temacie a chciałby fotografować zapraszamy na początek do wątku Fotografia od kuchni czyli FAQ dla nowicjuszy Który będziemy sukcesywnie rozbudowywać o nowe tematy.

 

Pozdrawiamy

vorek & tweety

 

 

ps. a jednak tweety zyje:P a dupy sie nikomu zeby bitwe ogarnac nie chcialo !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, przepraszam, psotaram sie poprawic, niemniej dane jak czas naswietlania itd nie jestem w stanie podac.. na negatywie sie nie zapisuje a ja pamieci z takiej dlugiej nie mam :D

nieraz mija ponad tydzien, czy nawet 2 zanim wywolam film, a skany jeszcze pozniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności