Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Mercedes CL 2007


patry

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 203
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no pewnie, nawet troszke podobna do tej mojej, tylko patry musisz ją poprostować. i nie ulega watpliwosci ze niektore detaliki inaczej bym rozwiazal;) a pozatym to jak patrze na siatke z mojego cl a z s-klasy ktorą modeluje to powiem ze jest duza roznica, wiec w kazdym kolejnym modelu patrego siatka bedzie jeszcze lepsza, pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ..:: Wiktor ::.. ... eee... nie mogę sie przyzwyczaić do tego nowego nicku :P A więc - dzięki ..:: 3D XTREME ::.. za pozwolenie do modelingu ;)

 

Dzięki hkropinski za zaznaczenie co jest źle, większość poprawiłem ale tam gdzie narysowałeś strzałki to niewiem o co chodzi i tam gdzie zaznaczyłeś, że jest zbyt gęsta siatka to nic nie ruszałem bo po dodaniu ms jest git ;)

I tam gdzie jest na dole wlot i tam zaznaczyłeś to nie wiem jak poprawić :/

 

2roo5.jpg

 

2sxj5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hkropinski - próbowałem rozgęścić siatkę ale efekty są marne i bug nie chce zniknąć :/ :(

 

Mały, bo mały ale update :)

 

3rju6.jpg

 

3svv3.jpg

 

PS teraz zabieram się za bok auta (drzwi, listwa itd.) i mam takie pytanko - czy to czarne na dole na drzwiach to jest wlot, listwa czy co??

PS2 czemu nikt oprócz hkropinskiego i ..:: 3D XTREME ::.. nie komentuje?? Co z wami?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detale zostawiam Hubertowi, nie wnikam w nie bo to paskudne w moim odczuciu auto choć chciało by się napisać ał to... ;)

Co do siatki Wiktor zaznaczył wszystko co widać, ale widząc te siatkę spodziewam się jeszcze kilku takich atrakcji w innych ujęciach.

Mam ja taką radę dla autora - zwolnij, odłóż speeda czy co tam sie nałykałeś ;) bo jestem pewien ze mógłbyś juz zrobić naprawdę elegancki model a pośpiech którego kuriozum pokazałeś z alfą uniemożliwia ci to.

Więc 2, 3 oddechy, spacer i na spokojnie powolutku, przecież juz sam wiesz jak to zrobić. ;)

Czekam na upka z poprawkami nie z resztą samochodu OK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

patry bardzo fajnie ale zamiast robic dalej popraw bledy bo nigdy sie nie nauczysz ich "usuwac" wystarczy ze troche vertexami poruszasz moze gdzieniegdzie dodasz jakies edgesy :)

ale narazie wyglada bardzo dobrze(oprocz tego co zaznaczyl ..:: 3D XTREME ::..)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc nie dorabiałem nic tylko odbugowywałem, ale coś cienko mi to idzie :/

Zagęściłem siatke przy tym wlocie jka hkropinski powiedział ale coś nie chce ten bug zniknąć :/

 

4rju0.jpg

 

4sqq4.jpg

 

Jak usunąć buga przy światłach tam gdzie biegnie rowek na masce?? Bo męczę się już z tym dosyć długo i nic nie wychodzi :(

Podaje siatke dla lepszej orientacji :)

PS próbowałem likwidować ten pięciokąt tak, że zamiast tego małego czworokąta który "łączy" chamfery był trójkąt ale bug się jeszcze bardziej pogarsza :(

 

4rowekys0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duude. wiem ze cokolwiek ci napisze, to pewno tego nie przeczytasz. na wstepie zaznacze, ze nie mam zamiaru ci pomagac [za chwile wytlumacze czemu]. ja tylko napisze cos co pisalem 5 razy, inni tez pisali. moze za 5 razem sie uda. tak wiec, nie wiem czy zauwazyles, z siatka trzeba KOMBINOWAC, a nie "hlopaki pomuszcie mi bo ja tu nie umiem tego zrobic!!!!!!!111" i oni ci pomoga [co gorsza oni robia to, jakbys byl noobem. ...chyba ze jestes, noobie? (zart sytuacyjny, kontrast)]. przeciez przez te 2 lata nabyles jakies doswiadczenie, nie? (kolejny zart, chyba.)

 

z calym szacunkiem (zart?) ale utwierdzasz mnie w przekonaniu ze do modelingu samochodow trzeba miec talent [ot, nawet taki maly, jak stad>||

 

Zapewne teraz posypia sie na mnie gromy, ze ja tez nie najlepszy w modelingu itd.

No coz, powiedzialem co sadze, i tyle.

 

EDIT:

OK, rozumiem Cię Kr3tz
nie rozumiesz. poprostu od 3 samochodow [od Audi TT] stoisz w miejscu albo nie wiele ruszyles. te same problemy, bugi.

 

PS tak przy okazji to z tego co pamietam w watku minibitwy Alfy 159 pisales ze "kolejny samochod bede robil powoli i szczegolowo" czy cos takiego, czemu tak nie robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, rozumiem Cię Kr3tz ale zauważ, że gdybym umiał zlikwidować te bugi to dał bym update bez bugów...

A forum jest po to, żeby sobie pomagać z tego co wiem...

Więc pomożecie z tym?? Bo ja nad tym ślęcze całe godziny i za dużo z tego nie wychodzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogromne dzięki mrkrzysiek za pomoc w odbugowywaniu modelu!!!!

Zaraz dam Ci punkta reputacji tylko napiszę do końca ten post :)

 

Panie i panowie, dzięki mrkrzyskowi model wygląda teraz tak:

 

5rtj5.jpg

 

Teraz to chyba nie ma żadnych widzialnych gołym okiem bugów :)

 

PS co to jest to co zaznaczyłem na czerwono?? Listwa czy rowek czy dziura?? Bo sam nie wiem....

 

mercedescl60020071ax2.jpg

 

PS2 jeszcze raz wielkie dzięki mrkrzysiek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka może przerzuć sie na nurbsy to ci lepiej pójdzie oczywiście nie mówie że model jest zły, ale z tego co pamietam to troche tych samochodów juz naskrobałeś a ciągle jedne i te same błedy, walcz z tym i ucz sie na błędach bo ambicje masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hkropinski - ok, mam czas więc posiedze nad tym ;)

pecet - to wina widoku, bo na bp wszystko się zgadza...

dawcio_m - jakie znowu błędy znalazłeś?? powiedz to postaram się coś z tym zrobić

PS do dawcia :) - no trochę się uczę rhino ale ciężko mi to idzie bo nie mogę znaleźć tutków w PL i zawsze jak przerabiam do niego jakieś tutki to zrobie z 10% tutka i zostaje w martwym punkcie, bo nigdzie nie ma krok po kroku tylko napiszą mi np. "połącz to" tylko ja nie wiem jak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy mają taki róg... bo na bp tak mam.... więc niewiem....

A chamfer pod lampami... hmm... za bardzo tego nie widać a musiał bym zmienić prawie całą siatkę przez to, bo o tym zapomniałem i nie wiem czy sobie tego nie darować.... no zobaczymy jescze ;)

 

Mało czasu mam, ale skrobnąłem cosik :)

 

6rwp9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pierwsze co mi nie pasuje to maska, wydaje mi się że jest zbyt płaska. Następnie ten element pod reflektorem nie najlepiej wygląda po MS. Zderzak na samym dole faluje. Proponuje w tym miejscu rozłożyć siatkę równomiernie żeby był idealny łuk a nie taki krzywy jak teraz :)

 

---------

Dorzucę jeszcze malunek żeby było wiadomo co i jak:

 

http://img488.imageshack.us/img488/397/untitled1cm6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hawrok - oki, błędy poprawione ale z tą maską to przesadziłeś :P Bo wszystko w niej jest OK :)

pecet - bok odkrzywiony i chamfer przy światłach dodany :)

..:: 3D XTREME ::.. - wszystko?? eeee napewno coś jeszcze ktoś znajdzie ;)

 

Render

8ria8.jpg

 

Siatka

8sml7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nvidia - hehe dzięki :)

JohnZi - no niestety robię akurat tą furę :) Podaj te niezgodności (oprócz chamfera na masce i ostrych kantów przy symmetry samochodu, bo akurat teraz to zauważyłem i właśnie to poprawiam)

Bubu - hmmm... nie wiem co widzisz w tym rowku co biegnie przez maskę od światła...

To co zaznaczyłeś od razu pod światłem to ten chamfer o którym powiedział mi pecet, więc po co to zaznaczyłeś?? :)

A to kółko co zaznaczyłeś przy kancie światła to chodzi o to, że ma być ostrzejszy kant??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetłoczenie pod grillem wygląda w rzeczywistości zupełnie inaczej.

Spryskiwacz zrób lepiej booleanem albo bumpem jakimś, bo teraz traci na swoim kształcie.

Wycięcie na światło dalej nie jest takie jak być powinno, daruj sobie robiąc je print i patrz się przede wszystkim na referencje.

Maska ma na środku kant, delikatny, ale jest. Ale to rozumiem, że można dodać na koniec. :)

Okolice między górą nadkola a drzwiami nie są takie płaskie. Tak samo jak górna część drzwi.

 

Życzę powodzenia, bo to pierwszy wóz Mercedesa, który jest ładny, więc fajnie jakbyś go skończył. ;)

 

PS: No, jeszcze S klasa najnowsza jest spoko. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hawrok - thx :)

JohnZi - oki, boczna krecha wygładzona, a co do łuku to przesadzasz :P :*

Dawcio_m - thx :)

damus_To - no tego napewno nie będę ruszał bo jeszcze pokrzywie model, a to jest takie makro-mikro, że chyba nie ma potrzeby coś tam grzebać :)

RA - przetłoczenie pod grillem wygląda zupełnie inaczej?? Na refkach mam wręcz identyko....

Z tym światłem to też przesadzacie chyba, bo tak patrze na refki i jakoś nie widzę dużych różnic...

W moim modelu też jest kant na masce, ale go nie widać bo przepaliłem renderka trochę :)

Te okolice już "odpłaszczyłem" mam nadzieję, że dobrze :)

pecet - no fajna szyba jest :*

satanicus1991 - patrz na refki, ma być takie ostre łączenie

 

10rpr4.jpg

Sorry, że screen ale nie mogę teraz renderować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności