Jump to content
3Jane

Poważne problemy z Vistą, wpływają na użytkowników innych systemów...

Recommended Posts

A ja nie mam nic przeciwko i jestem chętny na testy i eksperymenty :)

Ciekawe czy blue screen też będzie glass :D

Oto "szczęśliwa" informacja o win vista i nast. pomysłach Gatesa które został ujawnione zaraz po premierze + zotsały już wprowadzone do visty :

Instalacja Windows Vista w wersji Upgrade będzie możliwa tylko na tych komputerach, na których jest zainstalowany system Windows 2000 lub XP.

Dotychczas można było bez przeszkód zainstalować wersję Upgrade systemu Windows na komputerze, który nie posiadał poprzedniej wersji Okienek. Wystarczyło, że użytkownik włożył do napędu oryginalną płytkę instalacyjną. Po jej zweryfikowaniu instalator rozpoczynał pracę. Microsoft postanowił to jednak zmienić. Instalacja systemu Windows Vista Home Basic, Premium oraz Starter Edition przy użyciu klucza z wersji Upgrade nie powiedzie się, jeśli instalator nie znajdzie na dysku systemu Windows 2000 lub Windows XP.

Chociaż powody tej decyzji nie są jeszcze znane, oczywiste jest, że nowa sytuacja nie ucieszy użytkowników. Możliwość zainstalowania systemu na czystej partycji jest bardzo ważna w przypadku poważniejszych problemów z systemem czy też infekcji wirusem. W artykule KB930985 Microsoft z rozbrajającą szczerością podaje dwa rozwiązania. Pierwsze to instalacja Windows 2000 lub XP a potem aktualizacja do Visty. Drugie to zakupienie takiego klucza, który umożliwi instalację na pustym dysku. Nadal pozostaje jednak opcja instalacji Visty w innym katalogu niż znajduje się obecny system.

Jak hccecie zobaczyć komentarze to tutaj :

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=5876

..::Krzysiek M::.. nie ma co sie denerwować to interes nie unicef ;)

zawsze można kupić Unlimited PL box za 80% więcej niż w USA;(

Vista będzie dobra jak już wyjdzie SP1 lub 2, pare tweakerów żeby usunąć połamane funkcje i dodać nowe i da sie z tego korzystać :)

armia pracowników co na vista pracowała to nie wolontariusze, każdy dodał coś od siebie i 9GB systemu jest ;)

ale ja jestem dobrej myśli co do visty jeszcze pół roku i może sie przesiąde

na premiere visty przygonili z ShengZou kolege... zeby postal, poklaskal... tak serio to zeby sobie zrobil wycieczke "integracyjna" na zachodni polwysep, jak to nasze EU tam nazywaja...

no i ciekawe rzeczy sie dzieja... chinskie B&R sa jzu gotowe do wprowadzenia kolejnych wersji rozwojowych kart graficznych pod XP i suportowania pod nie sterownikow za zgoda marnosoftu czy tez bez... sory Bill-biznes jest biznes...

w sieciowkach to samo...

co wiecej cala nastepna serie plyt glownych juz przygotowuja pod linuxy, nie pod visty, i beda one calkowicie z vista niekompatybilne (niezgodne z systemem zabezpieczen) i lata im to, bo rynek chinski to 1,5mlrd jednostek, z tego 500mln w samej administracji... a tam windowsow nie ma... za to jest pingwin...

i jak twierdzi w najblizszym czasie powinnismy sie spodziewac ze wiekszosc firm produkujacych sprzet pojdzie za tym przykladem, bo rynek amerykanski to za malo zeby pociagnac caly ten chory pomysl z zamknieta architektura systemu...

dzialy B&R compaq, hp, nvidia, ati... wszystko u Kitajcow (albo w Snigapurze u Kitajcow, albo na Taiwanie u Kitajcow, a lbo u samych Kitajcow kontynentalnych)...

wiec jesli vista bedzie zabezpieczona tak jak jest

a lobby producentow jedynie slusznych oryginalnych nagran (taka organizacja terrorystyczna, ktora niedluga bedzie sprzedawac licencje na obejrzenie kazdego koloru oddzielnie w kazdej minucie filmu) wymusi jeszcze pare przepisow (tak samo jak robia to zwiazki zawodowe w gornictwie czy wydobyciu w USA, co ejst tam powaznym problemem) to mozna spodziewac sie akcji obywatelskiej i artysci znikna jak sen jaki zloty razem z mzonkami o prawach autorskich (ile mozna placic za nic)...

kolega raczyl sie smiac ze poki co lazimy na stadion kupic plyty, ale internet psuje rynek, teraz nei bedzie lekko, jesli rzady uznaja (dzieki lobby) jakis sprzet za neilegalny, to zeby uzywac komputerapod linuxem bedzie sie trzeba wyprawiac na stadion po czesci :)

wroca stare wesole... tyle ze tym razem komputery zapewniajace nam wolnosc i swobode ich uzytkowania beda nam dostarczac komunisci...

pozyjemy zobaczymy. Mnie tylko zastanawia czemu oni tak paranoicznie chcą zrobić rynek tylko pod siebie, nie wystarcza im tyle ile teraz zarabiają ? W zasadzie... chyba glupie pytanie ;)

Guest e=mc^2

a propo:

Jakie pacany z tych z microsoftu ja obecnie używam Ubuntu bardzo stabilny system :D i do tego piękny za pomocą nakładki beryl (wejdźcie na www.youtube.com i wpiszcie beryl 3d i zobaczcie co potrafi te cacko :D )

faktycznie beryl , xgl i cala reszta robi wrazenie, najlepsze jest ze microsoft za kilka lat pewnie zrobi to samo i bedzie reklamowal to jako wielka rewolucje w informatyce i oczywiscie jako ich wlasny orginalny pomysl;)hehe, ciekawe jest tez to ze xgl dziala na dzisiejszych kompach wcale nie super wydajnych, takich domowych, a pewnie jak microsoft to zrobi to trzeba bedzie ,miec wlasna renderfarme w piwnicy zeby to poszlo;)

ja też byłem zdziwiony xglem jak mi śmigał na starym kompie ;) gdzyby na linuxie wszystko lepiej i łatwiej hulało niż na windzie to bym na stałe na linuxa przeszedł a tak to na razie poczekam :)

Stery w viście są realizowane w aplikacjach a nie jak do tychczas w jądrze, duża zmiana więc każdy producent musi napisać je od nowa i miał na to zdaje się szmat czasu bo vista jest robiona od paru ładnych lat. No, jedynym mankamentem jest to że płacić trzeba za MSowy certyfikat:) Dzieki temu Vista ma być bardziej stabilna.

Chyba trochę przesadzacie z tym psioczeniem? po wyłączeniu Areo nie jest podobno aż tak zasoborzerna a i przenosić się nie trzeba. Sam planuje korzystając z okazji przesiąść się na 64bity. Rewolucji w kilku dziedzinach trochę się ostatnio narobiło więc nie ma co się śpieszyć i lepiej poczekać aż sytuacja ostygnie. Też wszyscy psioczyli na xp a się okazało że to jednak dobry system, jeśli nie najlepszy windowsowski i chyba z Vistą nie będzie źle, MS jednak zaczął trochę dbać o to co robi. Może dla tego że Balmer zajoł się pajacowaniem na scenach i nie chucha ludziom w karki:) Trochę gigant mięknie - Gates przyznał się do oglądania dvxów, jest dil z Novela z MS i linuch ma się świetnie. Wymiana sprzętu to i tak kwestia czasu i będzie konieczna niezależnie od tego czy ktoś się na Viste zdecyduje czy nie.

a 2giga ramu to nie jest dziś żadna rewelacja.

Dziwne jest jedynie to że i linuchy i osx potrafią być efekciarsko wodotryskowe i nie tak zasobo rzerne:)

2gb ramu wymagane do plynnej pracy na arkuszu kalkulacyjnym i wordzie to moze nie jest zadna rewelacja jak sie nie kupuje komputerow do biura... jak sie zaczyna za to placic to czlowiek sie zaczyna zastanawiac kto go w jajo robi :)

i ani mi sie sni konfigurowac specjalnei kompow do biura, one maja wydajnie dzialac zaraz po wlaczeniu zainstalwoanego systemu-jesli nie-to znaczy ze nei warto zmieniac na nowe...

Biglebowsky - wszyscy psioczyli na xp bo bylo na co :) fakt faktem ze windows xp jest teraz dopiero dobry a ile czasu uplynelo od premiery zanim uporali sie z bug'ami :). Zapewne z Vista bedzie podobnie.A z ta mocozernoscia to chyba normalne w syustemach microsoftu , xp na dzien swojej premiery tez mial spore jak na tamte czasy wymagania. Wiec trzeba sie uzbroic poprostu w cierpliwosc i skarbonke :P.

XP chodzi plynnie na 450mhz 256ramu... wystarczylo go troche poobcinac... i swietnie sprawdza sie w biurze :)

Hello,

my tu sobie gadu-gadu (albo tlenu-tlenu, albo jabberu...) a tymczasem sławetne zabezpieczenia Visty już zostały złamane. I to przez jednego ze współautorów wyżej wspomnianego ReactOS :>

http://hacking.pl/pl/news-6375-Vista_juz_zlamana.html

Oprócz tego drobna poprawka: jeśli biglebowsky miał na myśli ten sam njus z Onetu co ja, to Gates NIE przyznał się do oglądania divxów. To przykład nierzetelnego dziennikarstwa. Tutaj oryginalny wywiad i komentarz:

http://slowbear.blox.pl/2007/01/Jak-hartowala-sie-stal.html

A tak na marginesie dyskusji, odpowiedź na pytanie - która Vista najlepsza?

http://joyoftech.com/joyoftech/joyimages/915.gif

pp,

_3Jane

Kilka ciekawych rzeczy wygrzebanych z sieci:

Vista a MacOSX:

http://www.youtube.com/watch?v=NQmOmdYPKJQ&NR

http://www.youtube.com/watch?v=MDNuq94Zg_8

Vista i Linux

Porównanie sposobu instalacji programów pod wyżej wymienionymi OS-ami:

http://www.youtube.com/watch?v=xA7cP-qpdlI

I dla rozluźnienia - hasło reklamowe Visty

edf50c97a0b42f95m.jpg

Każdy Windows ma jakieś "Niespodzianki" :D

Tak sobie przeczytałem kilka stron tego tematu i mogę spokojnie stwierdzić że tak czy siak:

-albo przesiądziemy się powoli na linuxy na których też można się spokojnie w 3d bawić

-albo będziemy dalej narzekać na windowsy jednocześnie dalej na nich siedząc,

Nie ma co prowadzić wywodu nad czymś z czego można zawsze zrezygnować.

Dla osób które boją się przeprowadzki z maxa do innego softu - jest kilka programów które używajac zamiennie (lub łącząc je) mogą maxa zastąpić.

Czy część osób które narzekają na to że maxa na lunxa nima poświeciła przynajmniej kilka dni na sprawdzenie Wingsa, Blendera albo Majki?

Sam ostatnio bawiłem się w Wingsie w modelowanie i mogę z całą pewnością stwierdzić że jeśli chodzi o modelowanie to swój program na linuxa znalazłem.

Oczywiście niektórzy będą dalej narzekać na brak fotosklepa itp, ale zapewniam że wystarczy trochę chęci i można się z Winzgrozą porzegnać :)

Sam problem z wyborem pomiędzy Windą a Innym systemem jest stary jak świat i już nasi dziadkowie pewnie się nad tym głowili :P

Od tygodnia jadę na Ubuntu i znalazłem tutaj tyle zamienników że praktycznie niczego mi nie brakuje

-albo przesiądziemy się powoli na linuxy na których też można się spokojnie w 3d bawić

-albo będziemy dalej narzekać na windowsy jednocześnie dalej na nich siedząc

-albo będziemy pracowac na Windowsie, nie narzekając na niego. Jak ja. Mi osobiście Windows pasuje. Za jakieś dwa-trzy miesiące kupuję nowy komputer, z Vistą właśnie.

http://pcper.com/article.php?aid=354

warto obaczyć, w artykule porownują wydajnosc nvidii i ati na xp i viscie. Pomimo nowego dx10 wydajnosc na viscie spada. Mnie najbardziej zastanawia to co piszą na samym dole, że w viscie nie ma opengl support, czyzby to oznaczalo ze grafy robione pod opengl nie mają miejsca bytu na viscie?

empeck: szczerze, ja bym sie wstrzymał do czasu az wyjdzie porządny hardware pod dx10 i jakis service pack, bo pewnie coś się znajdzie tam do poprawy :)

pozdrawiam

Mirach

aaaaale z tego co wiem to vista jest pisana pod dx9 a nie dx10

mirach: a co do tego artykułu. to nawet autor pisze, że powodem spadku wydajności w grach na viście jest spowodowany brakiem ostatecznych sterowników kart graficznych dla tego systemu.

z tego co pamiętam to z xp było tak samo. a, że opengl nie jest wspierany............i tak używam directX :P

to niezly jaj jest jesli openGL nie jest wspeirane przez viste, bo oznacza to ze wszelkie emulacje softwarowe kart ktore sa dopiero w produkcji (a tym samym produkcja przyszlosiowych gier) bedzie musiala sie zadomowic na innych platformach...

a mnie jako klienta to ch wielki obchodzi dlaczego sterownikow nie ma - samochod ktory jest dostosowany do nieistniejacych drog to nei samochod tylko sterta zlomu...

XP przecież też nie ma OpenGL standardowo. Support dla OGL dodają dopiero stery od NVidii/Ati.

ale dodaja, a nie dodadza... roznica w uzytkowaniu obecnie a uzytkowaniu w przyszlosci sprzetu i oprogramowanai zakupionego obecnie jest zasadnicza...

wydali na to wiecej jak na projekt mysliwca, jesli mam za to placic-ma dzialac jak place...

edit:

"vista ready" - buhahaha, mialo byc wszystko gotowe, wypuszczono na rynek samochod, w ktorym oczekiwane sa poprawki przez najblizsze lata, ktore bezpeiczenstwo jazdy nie jest gwarantowane i producent za nie nie odpowiada... poki co szyby sa nieprzejzyste, swiatla maja 10% mocy a amortyzatory beda za kwartal bo sa od innych producentow...

kupsiz taki samochod w salonie?

chudy - wiem ze glownie lezy przez brak sterownikow, dlatego twierdze zeby sie wstrzymac z vista narazie. to samo bylo z xp, na poczatku nic tam pozadnie nie dzialalo.

empeck - zawsze mozna poczekac pol roku na calego kompa :)

vektor - oj marudzisz, nie wazne ze samochod trzeba pchac pod gorke, wazne ze ladnie wyglda :D