Skocz do zawartości

Teczka 2D: Marduk (update 17.12.08)


Marduk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 333
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki za komentarze.

Ostatnio siedze między innymi nad tym:

 

kronpcg4.jpg

 

Mogą jeszcze dojść poprawki, więc jeśli ktoś będzie miał jakies słuszne uwagi, to byćmoże skorzystam ;)

 

A tutaj Barbarian jakiego robiłem jakiś czas temu do Mystery of Albesila:

barbblocs7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello:)

Ten blur jest za wielki i za szybki.

Szkoda blurować ładnych rzeczy. Dałbym jedynie na wyloty z silników, na te błękity. Może jakieś rozedrganie ciepłego powietrza? Ładne te stateczki. Prawy górny róg: zamknąłeś kompozycję kończąc chmury (błękitny trójkąt) Zrobiło się ciasno. jak otworzysz to może da więcej przestrzeni i lekkości. Sprawdź.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miała być głównie zabawa z designem statku... w sumie powinienem napisać, że tło to podmalowane zdjęcie, bo może zmienić punkt widzenia niektórych osób. Chmurki nie są jakimś super wyzwaniem i dałoby rade dojść do takiego efektu i bez fotki (aż wrzuce niedługo jakiś widoczek, żeby spróbować to potwierdzić ;) ), ale zajęłoby tą jakąś godzinkę do dwóch - a czas ten wolałem spędzić nad czym innym (przykładowo nad marnie płatnym zleconkiem które już męcze jakiś czas).

Stateczki mam w sumie na oddzielnej warstwie, więc wrzucenie ich do jakiegoś innego tła bez użycia fotki też jakimś problemem niebędzie (jeśli będzie chciało mi się do tego jeszcze przysiąść kiedyś).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za komenty. No to przyszła pora na coś nowego.

 

Szkice kobiecych twarzy (namazane tak dla ćwiczeń):

 

womenf1kc0.jpg

 

Początkowo ćwiczonko z referki (których robie zdecydowanie za mało), ale dosyć szybko zacząłem już "jechać jak leciało":

 

1108wk3.jpg

 

 

I dosyć wstępny szkic jednej z ilustracji nad którą teraz siedze. Juz teraz widze pare rzeczy do poprawek, ale co mi tam - może ktoś bedzie miał dobre rady dotyczące tej pracy etc. ;)

 

sketchlv0.jpg

 

 

Pozdrawiam i mam nadzieje, że niedługo czymś porzadniejszym tutaj zarzuce ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkice bardzo ciekawe, dynamiczne, koncentrujesz się na "rysunkowych" postaciach?

landskejp z referki? Trza go jeszcze dopiepieścić moim zdaniem, w szczególności lewą część, ale kroi się porządny digital;)

laseczce z góry dałabym plastyczniejsze włosy.

pozdrowionka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lanshaft zrobiony głównie dla ćwiczonka, więc niewiem czy pociagne dalej - moze kiedyś ;) Referka była, ale głównie po to, żeby podpatrzeć jak wyglądaja tego typu góry. Choć generalnie sporo elementów wygląda jak na zdjeciu z którego mazałem.

 

Co do koncentrowania się na rysunkowych postaciach - ostatnio sobie poprostu tak chciałem spróbować porysować, bo generalnie żadko mi się zdaża rysować w taki sposób.

 

No to pare szkicowych maszkaronów:

 

draw108hz7.jpg

 

draw308ip0.jpg

 

No i łepetyna stwora jakiego spróbuje zmontowac na obecną CAB na digarcie:

 

draw208zb3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brontofinalcy3.jpg

 

Praca na DACAB "Nomadzki Wierzchowiec" Posiedziałbym nad tym dłużej, gdyby nie jutrzejszy wyjazd. Postaram się wrócić do tego jak tylko będe miał okazje. No chyba, że donna to praca i waszym zdaniem niewarto. Wszelkie uwagi/krytyka mile widziane.

 

Wrzucam też tekst, który wrzuciłem do pracy na digarcie:

 

"Podróż ciągnęła się już od tygodni, a słońce z każdym dniem prażyło coraz bardziej. Nadchodził czas schronienia w cieniu najbliższych skał. Słońce było już zbyt wysoko by ryzykować dalszą wędrówkę. Podróżnik szybko skierował głoworożca w odpowiednie miejsce. Gdy dotarł do celu, zsiadł z wierzchowca, sprawdził stan swojego dobytku. Zaczynając oględziny odciął zgrabnym ruchem niewielki kawałek dzikusa upolowanego przed paroma dniami. Mięso szybko powędrowało do ust. Powoli przeżuwał każdy kęs. Jedyne pożywienie jakie mu zostało - nie dość, że cuchnące, to jeszcze ciężko przechodziło przez gardło.

 

Wierzchowiec którego dosiadał - choć z pozoru powolny i ociężały - jest najszybszym czy może jedynym transportem w jaki można przebyć tę przeklętą pustynię. Większość stworzeń oswojonych przez człowieka po prostu pada po paru dniach wędrówki. Z wyczerpania lub dopadnięta wraz z właścicielem przez drapieżniki. Niewielu śmiałków jest w stanie pomyśleć nawet nad taką podróżą... "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komenty... ostatnio niemiałem zabardzo ani czasu ani siły nad czymś konkretnym posiedzieć... wszystko z powodu nudnej roboty ;]. Dopiero niedawno zabrałem się znowu za mazanie...

Z tym, że jest płasko to już od dłuższego czasu walcze ;/ Bardziej chodzi o postać/potwora niż o przestrzeń? (mam nadzieje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze. Pusto jest w sumie dlatego, że zabardzo pomysłu niemiałem... a i czasu, żeby przy tym posiedzieć też zadużo niebyło - gdybym to robił dla siebie to pewnie jeszcze bym przy tym posiedział.

 

Co do pędzli - sporo eksperymentuje z dualbrushami... jeśli ktoś jest chętny to moge wrzucić gdzieś do ściągnięcia paczkę z co ciekawszymi pędzlami z których skorzystałem powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pędzle wrzuce jutro, bo teraz jestem w pracy, a wieczorem niebędę miał jak ich wrzucić.

Co do tych pędzli - w Photoshopie jest dosyć ciekawa opcja (tam gdzie macie other dynamics i shape dynamics), która się nazywa Dualbrush. Opcja ta łączy dwa pędzle dając fajne efekty. Tak czy siak moje pędzle to jest głównie zabawa z opcjami jakie są dostępne w photoshopie. Teksture (skórę słonia) wykorzystałem tylko przy dwóch pędzlach... a stosuje je najczęściej do malowania chmur ;].

 

Lacedemon: Ze światłem mam taki problem, że malując widzoczki - żadko się zastanawiam z której strony mam tak naprawde światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności