Skocz do zawartości

Vista złamana!


Rekomendowane odpowiedzi

Irańska firma programistyczna poinformowała, iż udało im się "złamać" zabezpieczenia Visty. Wskutek tego nielegalne kopie systemu bezproblemowo przechodzą aktywację. Piracka wersja ukazała się kilka dni po ogólnoświatowej premierze Visty. Obecnie można ją zakupić w cenie 8 dolarów wraz z "unikatowym" numerem seryjnym pozwalającym na aktywację systemu. Udało się więc opracować sprawny generator kluczy do systemu zapowiadanego jako "nie do złamanaia". Microsoft powstrzymuje się od komentarzy.

 

Panie Gates, właśnie wygrałem zaklad z kolegą o tempo zcrackowania Visty!

Dzisiaj wypije Pańskie zdrowie. :)

 

http://www.dzikie.net

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jak zwykle pieprzenie.

Ludzie jeszcze sie nie nauczyli, że świat to pokonywanie przeszkód i w imię zasady: "zawsze znajdzie sie większa ryba" znajdzie sie ktoś kto jest mądrzejszy, sprytniejszy, itp, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to tak jak z zabezpieczeniami guer na ps3 na płytach blue-ray, w tydzień złamano wszytkie wymyślone :), nie ma zabezpieczenia nie do złamania, nawet rsa i dsa złamano ... inna sprawa, ze trochę więcej czasu to zajeło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Potrzeba matką wynalazku"

Musieliby zrobić system, który nie chodzi bez internetu i stale jest podłączony z microsoftem...a jak w centrali wykryje się 2 takie same systemy to od razu są wyłączane do wyjaśnienia sprawy .....ale pewnie i to by się dało obejść..:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może za niedługo internet będzie jak telewizja..poco komu telewizor jak nie ma sygnału TV...i tak może być że poco komu komp jak nie ma netu no to może jakby powstały komputery bez systemowe, posiadające tylko biosy. a środowisko pracy ładowane było by bezpośrednio z microsoftu super szybkimi łączami...jak wykupisz abonament to masz windowsa, jak nie to nie masz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Digital Rights MAnagement. Chu...wka, która decyduje co możesz a czego nie mozesz oglądać lub i słuchać na swoim PC np.

Jeśli włączysz HD DVD i będziesz chciał obejżeć super wypas film na swoim super spasionym PC to DRM odetnie wyjścia z PC na urządzenia zewnętrzne takie jak Twój zestaw 7.1 czy tez super high res 32' LCD.

Będziesz mógł tylko oglądac na starym VGA i słuchać w mono, Bo DRM uzna że kradniesz.

Miło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DRM zdechlo w kilka godzin po promocji svisty, co wiecej zrobil to koles z univerku w usa sponsorowanego przez redmont :p

poki co dostal granta za nieujawnainie no i pogrozili mu ze pojdzie siedziec... ale skoro jemu zajelo to kilka godzin...

 

swoja droga koledzy na wschodzie juz cos przebakuja o pierwszych programach udajacych caly DRM (czyli kazda plyta dziala wszedzie) zgodnei z jego specyfikacja... trzeba pcozekac az zaczna to wynosic z dyskusji w univerkach na net...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tam złamana, czekam aż ktoś znajdzie obejście dla vistowego DRMu, wtedy dopiero będzie zabawnie:)

 

Z tego co wiem to już jest jedynie nie "opublikowane"

;]

 

LINKA

 

 

Pozdrawiam

Choć jakby dobrze poszukać coś się by znalazło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie tylko dlaczego Microsoft nie zaproponuje posady takim hakerom... Przynajmniej niech dobrze zaplaca za informacje jak dokonali tego zlamania.. MS bedzie wiedzial gdzie popelnil blad itd.. z resza na pewno tak robia.... widocznie jednak malo skutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kłócicie sie o windowsa pliz :D

 

Filmik przedni naprawde mnie rozbawił :) ale nie dalej niz za poł roku wszyscy graficy beda na viscie ;) tylko Ci co sa twardzi beda jechac na linuxie i wersji edukacyjnej maja/xsi ktore sa prawie jak na windowsa ;)

 

Pamietacie co było na forum jak wchodziło xp ? ;) po kilku miechach wszyscy sie zachwycali jak to fajnie maxiu chodzi na xp i jak to mniej wiesza :)

A dlaczego nie mozna było zainstalować maxia na win98 ? ojej bo wymagał systemu NT, teraz bedzie tak samo ... max bedzie wymagał czegos co jest na viscie, to jest biznes przeciez :)

 

najlepszy tekst z tego video to :

 

"si its not iwen lołding łel on dis maszin" ahaha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Shalivan-

Zrozum że to jest jak z filmem

jeśli ktoś mi mówi że jest do bani i nie warto go oglądać to nie zawracam se nim głowy

a gdy dużo ludzi mówi to samo

 

jeśli program taki jak Vista decyduje o tym co możesz a co nie na swoim kompie

to jest to dla mnie totalny syf

i testowanie go jest stratą czasu

chyba że lubisz żyć jak w książce Georga Orwella „Rok 1984”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik był w dziale rzeczy interesujące już jakiś czas temu, też z niego nieźle lałem.

 

I nie będziemy żyć jak w cytowanej przez ciebie książce bo jak sam widzisz zabezpiecznia to kwestia czasu, nikt szpiegować nas nie będzie.

 

 

Ja testowałem viste, bardzo wygodny system, szybszy dostęp do plików, mniej czasu marnowałem na obsługę systemu, wrociłem do xp z 2 powodów o których już pisałem, max nie chodzi pod dx10 ale to kwestia czasu jak go wypuszczą,a drugi to nie mam dostępu do legalnej visty 64bit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie i o to chodzi

jak wszystko będzie poprawione (zabezpieczenia itd.) i będzie zgrywać się z innymi programami a recenzje będą w porządku

to wtedy się pomyśli

Ale jak na razie mnie to nie zadowala

 

wiec zajmi sie bronieniem jakiś bezbronnych dziewic a nie sprzętem Billa

i wyluzuj trochę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też sie nad tym zastanawiam, może to zazdrość że ma tyle rynku i kasy, że Bilowi sie udało, nie wiem? mi vista sie podoba bo mi lepiej działa niż xp i modo nie wywala :)

tylko coś z kodekami chyba jest skopane bo nie wszystkie filmy mi działają ;)

no i stery też ale zaraz to sie, mam nadzieje, zmieni

 

A co do tego DRM-u to fimy Divx nie przestaną działać wiec co sie przejmujecie :)

 

Z tym narzekanie na MS to chyba jakś moda a ja modom nie ulegam i z przekory powiem

 

MacOS SUX!! [nawet kaltulatory nie działają :)] Apple buuu buuu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do visty się nie wypowiem gdyż nie testowałem, wersja beta nie chciała sie zainstalowac więc sobie podarowałem. niedawno przesiadłem sie na Ubuntu i sobie chwale(jest z tym troche zabawy ale i tak jest fajnie). co prawda nie ma tam maxa.. ale jakis czas temu przesiadłem się na blendera i również nie żałuje. ponadto jest równierz gimp, inkscape wiec typowe wyposażenie jest. codo przesiadki wszystkich grafików w przyszłości na viste to chyba za dużo powiedziane. nie każdy pracuje w jakiejś firmie komercyjnie robiąc wizki itp.. są jeszcze normalni artyści, hobbyści itp powiem tyle że temat długi i porusza wiele kwestii. Ja pozostane przy opensource..a w przyszlosci jeśli gdzieś sie zatrudnie jako grafik bede pracowął na tym co firma (pracodawca) udostępni. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, przypominają się tzw Distro Wars z for/chatów linuxowych, gdzie jedni udawadniają wyższość swojej dystrybucji, a drudzy obrzucają go błotem promując swoje dystrybucje, a kończy się na tym, że i tak każdy używa tego czego używał bo na tym mu jest wygodnie, i tak samo z vistą będzie, jak nie będzie 100% wolności to jedni stwierdzą, że nie mogą tak żyć i będą pluć na viściarzy, a drudzy stwierdzą, że max się uruchamia i jak klikną tą niebieską ikonkę na pulpicie to mogą ściągać swoje mp3 więc to cudowny system, i będą wszystkich przekonywać do cudownej visty... I wszyscy będą szczęśliwi po tej stronie :) a czy producenci będą szczęśliwi? to juz zależy od faktycznej jakości systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności