Skocz do zawartości

Czy warto używać ?


Spyra

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 187
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jestem pod wrażeniem ile jesteście w stanie zobaczyć przy takiej kompresji i rozdzielczości.

A przede wszystkim jestem pod wrażeniem jak czujni są fani innych narzędzi akurat w tym kąciku i z jaką determinacją wytykają błędy...ciągle ci sami.

Ale ja bardzo dobrze przeanalizowałem temat i Maxewell jest w stanie dać absolutnie najlepsze odwzorowanie oryginału a oryginał mam ok. 2m od siebie.

Są tu nawet tacy spece którzy mówią o małych odkształceniach frezów, rysach itd. czyli czyste jasnowidztwo otóż detale pod chrom wykańczam papierem 2000 co daje Ra ok. 0,04 potem miedź, nikiel i chrom i mamy lustro bez żadnych rys. Jeśli mają być rysy to są i idą w odpowiednim kierunku i mają odpowiednią fakturę... panowie nie róbcie z siebie idiotów jeśli nie musicie.

Leica, Nikon, Porsche Design, BMW to wszystko idioci którzy was nie dopytali i nie wiedzą na czym pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem i powiem tyle:

Gadasz jak potłuczony i wcale nie czytasz, co inni mają do napisania.

Jak też i wcale tego nie komentujesz, tylko dalej swoje.

Powodzenia z taką dyskusją.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tu nawet tacy spece którzy mówią o małych odkształceniach frezów, rysach itd. czyli czyste jasnowidztwo otóż detale pod chrom wykańczam papierem 2000 co daje Ra ok. 0,04 potem miedź, nikiel i chrom i mamy lustro bez żadnych rys. Jeśli mają być rysy to są i idą w odpowiednim kierunku i mają odpowiednią fakturę... panowie nie róbcie z siebie idiotów jeśli nie musicie.

Leica, Nikon, Porsche Design, BMW to wszystko idioci którzy was nie dopytali i nie wiedzą na czym pracować.

Aa no to trzeba bylo tak od razu przeciez Ra daje ok 0,94 potem ten no 5000 po przejsiu na Rp 0,33 i wychodziiii wszystko jak na dloni :)

pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony ja koncze "dyskusje". Spyra nie jest laskaw odpowiedziec nawet na jedno pytanie, tylko wciaz powtarza swoja mantre o swej nieomylnosci.

Szczerze i bez zbednej ironii zycze ci szczescia i powodzenia w pracy z maxwellem. Zaluje tylko ze nie dowiedzialem sie dlaczego tak bardzo upierasz sie zeby wmowic wszystkim ze jest to najlepszy renderer na swiecie, ale chyba przezyje bez tej wiedzy.

 

pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leica, Nikon, Porsche Design, BMW to wszystko idioci którzy was nie dopytali i nie wiedzą na czym pracować.

 

Co do pozostałych się nie wypowiadam bo nie znam. Ale Porsche design i renderingi które tam można zobaczyć nie robią na mnie większego wrażenia. Często lepsze prace amatorów można znaleźć na CGT, o pro nie wspomnę. Poza tym podajesz firmy które oprócz PD z wizualizacjami tak naprawdę nie mają wiele wspólnego. Jakoś nie spotkałem profesjonalnego studia zajmującego się wizualizacją i używającego Maxwella.

 

Po drugie - dajesz marne rendery a potem się ciskasz że kompresja, że rozmiar... To ja nie rozumiem po co je dajesz? Na marginesie - kompresja i rozmiar nie mają wiele wspónego z nieciekawym oświetleniem obiektu czy kiepskim shadingiem który wygląda nienaturalnie.

 

Po trzecie - używaj chłopie co Ci się tylko przyśni. Może być nawet Imagine 3D. To że prawie nikt nie zgadza się z tobą zapewne podyktowane jest naszym uporem :). Bo tak naprawdę wszyscy wiedzą że Maxwell jest najlepszy ale robią Ci na złość.

 

P.S.

Aż wszedłem sobie na stronkę Maxwella i szczerze powiedziawszy niektóre obrazki są żenujące - jak exteriory czy postacie. A te dobre nie są Mont Everestem wizek. Raczej tak koło Babiej Góry bym je umieścił. Tyle ode mnie. Idę sobie na kupkę naftaliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie wolalem wstrzymac, ale co moge powiedziec, to tylko tyle, ze maxwell nie znalazl prawie zadnego zastosowania w jakiejkolwiek produkcji i to mi wystarczy w zasadzie.

 

co do renderow, jezeli moje oko patrzy i nie wierzy w to co widzi, to znaczy ze jest to nierealne i takie sa Twoje rendery, to ze wyszly z maxcwella wcale nie "narzuca" na render tego ze jest on realny. Na szczescie nie mozesz mi zarzucic, ze jestem fanem jakiegos silnika, bo nie jestem przeszedlem chyba przez wszystkie silniki i zaden z nich nie jest super lepszy od drugiego, niestety maxwella nie obadalem, bo zwyczajnie szkoda mi czasu na cos co sie nie przydaje w produkcji, chociazby stillka.

 

Na marginesie - kompresja i rozmiar nie mają wiele wspónego z nieciekawym oświetleniem obiektu czy kiepskim shadingiem który wygląda nienaturalnie.
dokladnie tak

 

Jakoś nie spotkałem profesjonalnego studia zajmującego się wizualizacją i używajacego Maxwella.
jak masz deadline 3 dniowy na jedno ujecie wizkowe, nic dziwnego ze nikt nie uzywa czegos co do renderu potrzebuje kwadryliona lat swietlnych zeby wygladalo spoko ;)

 

Spyra nikogo nie przekonasz z tego co widze, a w swoim uporze i checi przekonania innych zostales sam...tylko stracisz swoje nerwy, imo szkoda zdrowia.

Edytowane przez KLICEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe na dzień dzisiejszy to wygląda tak:

 

przyszedł Spyra, ściągnął spodnie i zakrzyknął . Patrzcie jakiego mam wielkiego!

 

Niestety tłum nie zapiał z zachwytu. Poddał wielkość i urodę w wątpliwość nie mówiąc już o niezawodności i czasie działania ;)

 

----

 

dlaczego Spyra popełnił błąd ?

pewnie dlatego ze ma wielkie ale Ego, robi te swoje obrabiarki, może i kosi z tego fajną kase i pojawił się syndrom Boga. Przyszedł nauczać. żal.pl

 

Co powinien zrobić spyra? powinien wrzucić te swoje rendery i napisać, - o takie coś mi wyszło i do dalszej pracy postanowiłem używać maxwell renderera bo jestem z niego bardzo zadowolony!

ktoś by tam leniwie skomentował, ktoś by pogratulował samozaparcia, ale nikt by się nie poczuł urażony.

 

a co zrobił spyra ? wrzuciła jakieś padło i napisał "a wy durne patafiany nic nie wiecie, nic nie umiecie i nic się nie znacie" - po co tak zrobił ? nie wiem , może trzeba by było spyrę ładnie przeprosić i podziękować ? to by zniknął na kolejne 2 lata w autoerotycznym polerowaniu luster ?

 

no nic jest tu na forum jeszcze kilku ludzi z przerostem autoakceptacji - (pozdrowienia dla kurta gdziekolwiek jest) . Widocznie kolega spyra jest jakąś kolejną inkarnacją.

 

Mam tylko nadzieję, że przez takie posty nie pojawi się stereotyp że maxwellowcy to niedokochani debile, bo sam maxwella używam i bardzo sobie chwalę. Nie wrzucam często na forum bo nie chcę poziomem prac obrażać tego silnika ;)

 

Vraya tez z resztą używam i bardzo sobie chwalę, bo każdy soft ma trochę inny rynek i porównywanie ich nie ma sensu. no chyba że chce się trochę popalikocić i nakręcic małą sambę aby było kolorowo ;)

 

no tak się rozpisałem o Spyrze w trzeciej osobie bo on i tak nie odnosi się merytorycznie do dyskusji. Szkoda, bo forum maxwella jakieś cherlawe i przydałby się jakiś nowy postujący, tylko z takim nastawieniem to raczej kariera rozmieni się na drobne w sporach i przepychankach.

 

Myślę, że nie ma co bić piany i lepiej to zakończyć. Od teraz kto coś napisze w tym wątku ten ma łokcie na drugą stronę, pępek na wylot a w wannie puszcza bąki i łapie bąble do kubka, potem to inchaluje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdeno

Napisałeś jedno zdanie w którym wszystko się zamyka... każdy soft ma trochę inny rynek i porównywanie ich nie ma sensu ... skoro ma inny rynek to porównania jednak mają sens. Czy ja nie oczekiwałem konkretnej odpowiedzi w konkretnym kierunku ??? problem nie leży chyba jednak po mojej stronie bo odpowiedź była taka – wszystkie softy są super do wszystkiego debilu tylko trzeba umieć. To samo słyszę w studiach fotograficznych gdzie królują lustrzanki a jak człowiek zapyta czemu nie mają sprzętu jak należy to go oczywiście nazwą debilem

Tak dyskusję trzeba uciąć bo to prowadzi do nikąd za duży poziom agresji.

Mam gdzieś chwalenie się na tym forum ja chciałem tylko znaleźć optymalne narzędzie dla siebie bez tracenia czasu.

Na co dzień potrzebuje odwzorować jak najwierniej produkt często wysyłam wydruki 60x90cm gdzie produkt jest w skali 1:1 drukuję to na Epsonie 7880 i odkąd używam Maxwella nie mam problemów że ktoś jest potem rozczarowany coś się nie zgadza z lakierem itd. nic więcej - konkretne zastosowanie konkretny produkt konkretny efekt.

Jakie ego jakie ściąganie spodni.... Boże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i widzisz, można było normalnie i bez jadu to napisać. Teraz nikt się nie przyczepi, że kogoś zaatakowałeś. Wojny vray vs mentalray vs brazil vs finalrender już dawno przebrzmiały na tym forum i pozostawiły tylko kupę krwawiących korpusów. Nikt nie wygrał nikt nie przegrał i niepisaną umową ludzie tu starając się zachować status quo i nie licytować się na ten temat.

 

Tak też ja cieszę się że maxwell Ci podpasował i chętnie pooglądam rendery i tak z ciekawości technicznej jaki materiał mają odwzorowywać te przydymione kulki ? Ten fallooff przechodzący w tak głęboką czerń chyba nie ma odwzorowania w rzeczywistości. czy to jakiś gruby lakier or something ?

 

p.s. ja napisałem drugi tak też nie znaczy, że ja w tej wannie coś teges ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie bylo w maxwellu mozna uzyskac ciekawe efekty tylko wlasnie o to sie rozchodzi "mozna". Czyli sam w sobie ten silnik cudow nie produkuje a tylko pod wplywem dobrego uzytkownika ale wlasnie tak jest z kazdym rednererem czy to z vrayem, mentalem, brazilem itp.

 

Wniosek: kolejna wojna ktora udowadnia ze wszystko jest dobre a przegranych brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie...zostałem tu generalnie źle odebrany ale w dużej mierze mam jednak rację. Forum powinno służyć konkretnym rzetelnym informacjom dzieleniu się nimi. A tu są przeczuleni ludzie którzy maja dubeltówki z napisem V-ray lub Mental i walą na oślep obojętnie czy się jakaś kaczka wychyli czy królik. Oczywiście nie jestem święty trochę judziłem ale u nas czasami inaczej niczego się nie można dowiedzieć. Cały problem zamykał się w tym że na oko do razu Maxwell bardzo mi podszedł ale zauważyłem dużą rozbieżność pomiędzy ich galerią a tym co mogłem zobaczyć na tym forum ...wniosek nasuwał się sam iż prawdopodobnie problem tkwi w sprzęcie. Okazuje się jednak iż nie jest tak tragicznie i jak widzicie pojawiły się tu już mylne informacje które mogą ludzi wpuszczać w maliny np. tweety pisze o 150h na klatkę a junior mówi o farmie z 50 quadami otóż nie Panowie ..dysponujac 4 rdzeniami 3.4 ghz potrzebuje ok. 24h aby uzyskać czysty obraz 6000x4000 pix który bardzo dobrze prezentuje się na wydruku a i7 zrobi to już w ok. 12h. I ktoś kto miał do czynienie ze studyjną fotografią nie będzie narzekał bo to też zabiera w cholerę czasu i pieniędzy. Upierdliwość Maxwella polega na tym iż zakładając że chce się wykorzystać jego możliwości trzeba jak zwykle wykonać masę testów prób itd. a zakładając jak najlepsze odwzorowanie nie można iść na kompromis i trzeba czekać i czekać i myślę że to jest główny problem. Dochodząc do sedna z Brazilem czy Mentalem było bez porównania szybciej ale tam np. nie mogłem za nic zrobić lakieru z którego byłbym zadowolony ... być może nie potrafiłem ale nie do końca byłem też zadowolony z powierzchni metalicznych być może też nie potrafiłem. Przecież ja sam w tej chwili komuś konkretnie doradzę Mentala pod określoną robotę i wymagania ale jeśli przyjdzie do mnie producent biżuterii czy zegarków i będzie szukał takiego efektu jakiego ja szukałem z pełnym przekonaniem powiem Maxwell i myślę że on do tego został stworzony bo inaczej nie miałby prawa przetrwać na rynku.

 

Pozdrawiam i bardzo przepraszam wszystkich urażonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, mialem sie nie odzywac juz, ale ten tekst mnie poprostu rozboril:

zostałem tu generalnie źle odebrany ale w dużej mierze mam jednak rację

mam wrazenie ze o tym mowili poprzednicy mowiac o ego. Ja w psychologie bawic sie nie bede, wiec nie komentuje.

 

Co do urazenia, to dzieki za przeprosiny :) Jedyne czym mnie urazilem to totalnym olewnictwem tego co sie do ciebie pisze i brakiem odpowiedzi na jakiekolwiek pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi co ja mam odpowiedzieć na syf, beznadzieja, płaskie ogólnie do d. a dalej ego ściąganie spodni itd. w tym co pisze staram się być merytoryczny doszedłem sam do pewnej konkluzji i się nią dzielę chyba dosyć jasno... możesz się nie zgadzać i masz prawo ale może przy okazji pokaż mi coś co nie jest beznadziejnie płaskie, materiały są dużo lepsze itd. jeśli mnie przekonasz od razu rzucę Maxwella w diabły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi co ja mam odpowiedzieć na syf, beznadzieja, płaskie ogólnie do d. a dalej ego ściąganie spodni itd.

 

a powiedz mi gdzie ja to pisalem? Zapytalem jak sie maxwell sprawdza w duzych scenach, jak mu idzie renderowanie czegos brudnego i jak sie sprawdza w duzych produkcjach. Na ani jedno pytanie nie zwrociles nawet uwagi, wolales sie uzerac z opuszczonymi spodniami :) Ja naprawde nie mam nic do Maxwella, zgodze sie ze do ujec studyjnych jest swietny, ale do niczego innego tak naprawde. Ty piszesz ze 24h to dobry czas, ja musze w pracy trzymac sie srednio 10 min na klatke, dlatego wg mnie w czymkolwiek innym niz studio ten renderer sie nie sprawdza i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirach

No i widzisz mówimy dokładnie to samo zgadzam się w 100% ja też uważam że jeden duży starzał to optimum. Nie bardzo wiem o co ci chodzi jeśli mówisz o brudach materiały moim zdaniem są super i można zrobić wszystko nanieść odpowiednia fakturę lub brud naprawdę bardzo subtelnie jak chcesz potem robić macro. Ja się kręciłem tyko wokół moich rzeczy i na pewno nie doszedłem do perfekcji to jednak nie jest moje główne zajęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirach

Ale ale.. co do produkcji to moim zdaniem pewne rzeczy należałoby też brać pod uwagę nie wiem jakie wymagania co do ziarna będą przy 24kl na sekundę to w pewnych sytuacjach może działać na plus zbliży cię do efektu prawdziwej taśmy filmowej. Oglądając filmy na blue ray widzę szczególnie w ciemnych scenach ziarno jak diabli ale to nie działa zawsze na minus jeśli chodzi o real. Jest ogromna różnica w Maxwellu jeśli pójdziesz na kompromis z ziarnem a przy małej rozdzielczości 10 min to w sumie nie tak mało. Ale traktuj to jako luźne dywagacje nie chcę cię w nic wpuszczać bo mnie potem przeklniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spyra moze o to sie rozchodzi ze tylko wciaz piszesz ze masz racje a argumentow jakos brak. Dziwisz sie ze ludzie cie wysmiewaja? No popatrz na to z tej strony wchodzi jakis kolo na forum i gada ze maxwell jest super inne rendery sa beznadziejny a ja ma zawsze racje. Ta dyskusja do niczego nie prowadzi bo chcesz przekonac wszystkich ze maxwell jest najlepszy i mamy uwierzyc na slowo. Wszyscy sa fanboyami mentala albo vraya i boja sie potegi maxwella to naprawde rozwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temporal

Moja racja polega tylko na próbie zakreślenie konkretnego kręgu, konkretnego w sumie wąskiego zastosowania i pytania czy Maxwell się do tego nadaje najlepiej czy nie. A temat jakoś dziwnie się rozłazi aby koniecznie konfrontować się na szerokim polu i ta konfrontacja właśnie nie bardzo ma sens. Ale dobór optymalnego narzędzia do konkretnego zadania zawsze ma sens przynajmniej dla mnie. Argumenty albo widać albo nie jeśli ich nie widać to ich nie ma dla tego który ich nie widzi i tu pełna zgoda bicie piany jak najbardziej bez sensu.

Jeśli ktoś widzi różnicę to niech sobie widzi i niech sobie czasem napisze...jak się chce skompromitować to niech się nawet skompromituje... więcej wyrozumiałości dla bliźniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądam ten watek od dawna i powiem tyle Spyra Maxwell jest jak każdy inny renderer różnice polegają na tym kto używa danego programu i jaka ma wiedzę na jego temat założę się ze jak byś dostał 5 renderów od 5 wymiataczy z każdego renderera, nie był byś wstanie powiedzieć co na czym było zrobione, jest jeszcze taki problem że chyba nie zdajesz sobie sprawy z czegoś takiego jak post-produkcja a render to tylko jest baza do finalnego obrazu, więc nie wywyższaj Maxwell'a że jest najlepszy, jest najlepszy ale dla Ciebie, dużo pisałeś o fotografach, że mają kiepski sprzęt ale pamiętaj że jak brak umiejętności to i najlepszy sprzęt nie zrobi Ci super fotki, więc powodzenia w renderingu i zabawach z Maxwellem dawaj od czasu do czasu jakieś rendery na forum a może będzie więcej jego użytkowników.

 

P.S. jest przecież jeszcze FryRender może on będzie dla Ciebie jeszcze lepszym rendererem niż Maxwell tak mi się przypomniało teraz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrkrzysiek

W post-produkcji nie zrobisz żadnych cudów jeśli nie masz odpowiedniej bazy jeśli masz dobrze zrobione zdjęcie dużym formatem przez fachowca to cała post-produkcja ogranicza się do usuwania drobinek kurzu itd. przy takich rzeczach się nie grzebie za wiele bo więcej spieprzysz niż poprawisz.

Myślę że tu nie ma możliwości aby dojść do właściwej konkluzji bo temat się rozłazi i gadamy w sumie o czymś innym.

To spór o zasadę działania która jest przecież inna niż np. V-ray i pytanie czy to coś daje czy nie bo na pewno trwa bez porównania dłużej. Ja twierdzę że daje i dla mnie różnice są wyraźne. Duża rozdzielczość i wysokiej jakości wydruk uwydatni różnicę. Pokazywałem swoje wydruki przede wszystkim fotografom znam np. człowieka który dysponuje cyfrową przystawką skanującą a to naprawdę rzadkość w Polsce i był zaskoczony efektem a oni średnio kochają 3d i raczej to lekceważą. Dlatego proponuję na spokojnie zostać przy swoim szkoda się szarpać.

 

Pozdrawiam

 

Ps. Ja cały czas odnoszę się do takich zabawek - http://betterlight.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę bezsensowna przepychanka...

 

Każdy ma swoją opinię i indywidualne potrzeby.

 

Spyra: Świetnie, że znalazłeś narzędzie odpowiadające Twoim wymaganiom, ale wypadałoby spojrzeć na sprawę z perspektywy szerszej niż wizualizacja/prezentacja produktu. Ja rozumiem, że po prostu to nie jest Twoja działka i Ciebie ona nie obchodzi, ale to działa w dwie strony. Gość który oświetla sceny pod jakąś animacje, gdzie praktycznie wszystko renderuje na warstwach i kluczem dla niego jest późniejsza wolność w składaniu shotu do kupy w kompozycji, a realizm scen jest ostatnia rzeczą, której potrzebuje, po prostu Ciebie nie zrozumie i z politowaniem popuka się w głowę. I odwrotnie...

 

Więc peace and love... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tak realizm sceny jest ostatnią rzeczą która go interesuje a jednak w kostkę cię kopnie właśnie dyskutując nad realizmem... nie może być tak żeby się człowiek bał odezwać albo zapytać bo go zjadą z góry na dół tym bardziej jeśli konkretnie mówi czego chce.

Zawęziłem temat więc co mnie obchodzi pukanie się w czoło z innych powodów...i patrzenie z szerokiej perspektywy

Pewnie że ta przepychanka jest bez sensu bo gdybym ja z tego żył to miałbym i V-ray i Maxwella i jeszcze coś pod konkretne zastosowania. Starcia i bronienie racji jest czasem potrzebne ja tu jestem rzadko więc mogę wziąć po gębie to się czasem przydaje dla lepszej ostrości wnioskowania może ktoś inny skorzysta.

peace and love to chyba marzenia trzeba by się nie odzywać albo zawsze zgadzać ze wszystkimi we wszystkim a to nie w moim stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peace and love to chyba marzenia trzeba by się nie odzywać albo zawsze zgadzać ze wszystkimi we wszystkim a to nie w moim stylu.

 

ja ciebie juz naprawde nie rozumiem. Prawie kazdy w tym watku ci napisal cos w rodzaju "jak znalazles renderer co ci pasuje to wszystkiego najlepszego i milej pracy". A ty wciaz uparcie o cos chcesz walczyc. Czy naprawde jedyne na czym ci zalezy to przekonanie calej populacji max3d.pl do tego ze maxwell jest najlepszy na swiecie? Bo mam wrazenie ze walczysz z wiatrakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już o nic mi nie chodzi bo wiem na czym robić swoje rzeczy. Natomiast kiedy nie wiedziałem o coś mi chodziło... i pewnie są tacy którzy nie dobierają narzędzi na zasadzie super do wszystkiego i tylko tyle... nie będę po raz dziesiąty pisał że Maxwell jest ok. a może coś więcej w pewnym wycinku. Nikogo nie chce przekonywać na siłę a już na pewno całej populacji ale czasami dla niektórych konkret się liczy i jest ważne czy dostajesz sprzeczne sygnały czy takie które popychają cię we właściwym kierunku tu nie do końca chodzi o pluszową poduszkę która mi pasuje lub nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy render jest wyspecjalizowany czy uniwersalny to zalezy od samego uzytkownika dla niektorych maxwell do niczego nie bedzie sie nadawal i musisz sie z tym pogodzic. Jak bede chcial uzywac scanline to nic ci nie da grozenie ze on jest niepoprawny fizycznie i jest shitem. Kazdy sobie inwidulanie narzedzie dobiera i nie musi czekac na swiete slowo uzytkownika ktory odkryl ktory render jest najlepszy. Mozesz sobie tworzyc ranking renderow i na pierwsze miejsce dac maxwella ale i tak ostateczne zdanie nalezy do uzytkownikow.

 

Nic do ciebie nie mam i nie chce sie wcale wyzywac poprostu zrozum ze nie mozesz kazdemu narzucac wlasnego zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spyra to pewnie twardy zawodnik, i raczej ma swoje zdanie. Pewnie ma też prawo swobodnie je wyrażać, tak samo jak i Ty. Nie zauważyłem też, aby każdemu je narzucał,

bo niby jak? Jak się nie zgodzisz, to rok zsyłki na Syberię?

Człowiek robi jakieś swoje rzeczy, i najwyraźniej doszedł do wniosku, że Maxwell idealnie się do nich nadaje (zresztą nie on jedyny), i jak by przypadkiem ktoś szukał coś podobnego, to ma przynajmniej opinię jednego użytkownika. Możesz się zgadzać albo nie, ale wydaje mi się, że teraz sam robisz większą aferę niż Spyra.

 

'Czy render jest wyspecjalizowany czy uniwersalny to zalezy od samego uzytkownika...'

No raczej nie...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to ja sobie ocenie czy wedlug mnie nadaje sie do tego czy nie i nikt nie bedzie mi wmawial ze jest inaczej. Stwierdzac to mozna fakty a nie takie rzeczy.

 

Btw peterlo czytaj ze zrozumieniem bo widze ze spodobala ci sie rola obroncy. Przeciez caly czas o tym pisze ze render to render i kazdy moze uzywac tego co chce wiec ja niby zabraniam komus cos? Ale spyro caly czas pisze ze ma racje no to niech laskawie jakos to poszerzy a nie wyskakuje z tekstem: tak mam racje a wy jestescie tylko fanboyami innych renderow.

 

Ja sobie napisze ze mental jest jedynym slusznym renderem a pozostale sa dla lamusow i co wtedy? Nikt nie ma prawa nawet na to odpisac bo trzeba zgory zalozyc ze przeciez mam racje i nie musze jej w zaden sposob udowadniac bo i po co.

 

Chyba niektorzy nie wiedza co to jest dyskusja i jak idzie po nie ich mysli to wyskakuja z tekstem ze to nie ma sensu ze spadam nie pisze wiecej itp. Wciaz czekam na te super realistyczne rendery z maxwella. Oczywiscie maja byc tak wypasne bym nie mogl znalezc tak samo dobrych prosto z innych silniczkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temporal, staram się rozumieć z tego co czytam, na ile łeb mi pozwala.

Rola obrońcy jest zaiste fajowa. Tym bardziej, zauważ, że sam ciągle uderzasz w takie tango, pisząc w imieniu 'wszystkich','każdego użytkownika', czy o jakiś groźbach.

Fakt trzeba bronić biednych użytkowników przed zakusami zdemoralizowanych jegomościów.

No i tak się możemy dalej kopać po kostkach...hehe.

 

Tak poważniej.

Nie sądzę, aby KAZDY sobie idywidualnie, wedle własnej wiedzy dobierał narzędzia, bez patrzenia na na opinie innych użytkowników. Znam ludzi, którzy bez większej kumacji na temat renderingu (bo czasem po diabła) potrzebują np.szybkiego setapu i jak najbliższych fotorealizmowi efektów.

Kwestia czy taki maxwell jest dobrym rozwiązaniem pozostaje otwarta, fory na pewno ma, ale dobre czasy liczenia już nie.

Spyra twierdzi, że w tym co robi się sprawdza. Git.

 

Szczęśliwie, bądź też nie, ale różnice pomiędzy np. maxwellem, virejem, mentalem,

i takim rendermanem są, a użytkownik wpływu na to nie ma. To jest fakt.

Co jest universalne, kontrola nad programem czy jego łatwość obsługi?

Bo taki podział chyba nadal obowiązuje. Stąd moje 'No raczej nie'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze inaczej po czescie sie z toba zgadzam i zle sie wyrazilem przyznaje sie bez bicia. Nie chce pokazywac jaki to jestem super czasmi sie myle zdarza sie ale jednak uwazam ze nie da sie jednoznaczie stwierdzic ktory render jest najlepszy dla ludzi. Krzyknie ktos ze maxwell daje super fotorealistyczne efekty no i co z tego? Ktos dorwie sie do tego i uzyska gorszy efekt od renderu z pod mentala lub vray i co wtedy? Ma sobie wmawiac ze jesli robil w maxwellu to jego render wyglada najrealistyczniej bo musi tak byc. Narzedzie to narzedzie i trzeba oceniac efekt a efekty sa tworzone w wiekszej mierze przez usera a nie program. Jesli ja otrzymuje dobre efekty w silniku XXX a w YYY mi nie idzie to dla mnie ten XXX bedzie sie bardziej nadal do tego co robie i nie bede plakal ze YYY jest fotosuper a ja go olalem. To silniki sa dla nas a nie my dla nich.

 

Moze jeszcze jeden przyklad: ogolnie gada sie ze vray jest do vizek nie? no ale co jak zrobie fajna animacje ale przyznam sie ze zrobiona w vrayu a nie mentalu to co wtedy? zbierze sie banda fanatykow i bedzie gadac ze przeciez od animacji jest mental a vray do vizek. Czy dlugopis jest tylko do pisania a olowek do rysowania hmm to juz sprawa inwidualna uzytkownika i nie trzeba naglaszac jedynej slusznej racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieją pewne prawa i zasady, które wyraźnie wskazują na to, że coś jest lepsze, a coś gorsze. Gdy wsadzę pięcio letnie dziecko do Lamborgini to w Twoim mniemaniu Lamborgini powinno stać się automatycznie gorsze od czego kolwiek, a przecież tak nie jest. Można dyskutować, że Maxwell wolno liczy i co tam jeszcze, ale Maxwell JEST lepszy od V-raya, bo daje realistyczny render. Koniec. Nie chcesz, nie używaj, ale nie podważaj jego wyższości nad innymi. Rób sobie w czym tam chcesz, ale nie argumentuj, że coś jest gorsze, bo wolno liczy. Owszem to może być wada, jeśli komuś się spieszy, ale wynik końcowy JEST lepszy od konkurentów bez dwóch zdań. I nie pisz, że Ciebie będzie zadowalał render z V-raya... czy to ma jakieś przełożenie? Nie ma. Mnie będzie zadowalał render z Atari ST, czy to znaczy, że będzie lepszy od Maxwella?

Można użyć argumentów, że coś jest nie ekonomiczne, bo jest drogie... jak Lamborgini... no ale niestety, JEST lepsze od większośći.

Napiszcie lepiej jakiegoś tutoriala, po kiego... ta dyskusja i tak nikogo, do niczego nie przekona, a zresztą czy mnie obchodzi jakiego silnika będzie używał Pan X czy Y... to czemu Was to aż tak obchodzi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, dajcie na luz i ubijcie temat, bo sam tytuł jest już z deka tendencyjny.

 

Może miało być to niewinne pytanie od usera który zobaczył że renderuje się długo a mimo to jest grópa która się zachfyca, i chciał wybadać gdzie jest chaczyk?

 

Ale przełknijcie to że mamy tu reprezentcje unbiased i biased silników i ni jak jest tu porównywać czas z efektem przeciwległych silników...

 

Zamknąć temat rozejść się w i robić swoje w tych silnikach które się lubi, bo chyba o to chodzi, żeby robić w tym co się umie i lubi oraz mieć z tego efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności