Skocz do zawartości

Pojazd 3D: HC8 Concept (kolejna wizja:))


Homa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Chciałem przedstawić mój kolejny koncepcik :) Własna wizja niby to sportowego pojazdu, które dłubię sobie od jakiegoś czasu.

Jak widać sam POMYSŁ znacznie przerósł MOŻLIWOŚCI autora, he he... stąd te krzywizny i niedociągnięcia! W związku z tym prośba wielka - jeżeli tylko jakieś miejsce Wam podpada/odraża/kłuje w oczy nierównościami lub co tam jeszcze - krzyczcie, śmiejcie się i podpowiadajcie co z tym zrobić (bardzo proszę nie piszcie, że miejscami jest krzywo - piszcie konkrety! a najlepiej malujcie).

Z góry wielkie dzięki!!!

 

Linki do dużych rozdziałek, żeby lepiej było widać babole ;-)

render 1

render 2

render 3

 

r1snt6.jpg

 

r2sbw1.jpg

 

r3skh4.jpg

 

 

Parę siatek, żeby było się z czego pośmiać :-P

 

s1ud4.jpg

 

s2uw8.jpg

 

I jeszcze jedna prośba! Czy ktoś wie jak z trójkąta zrobić kwadrat, ha :D

Poważnie mam problem, bo boczna szybka z tyłu jest trójkątna i próbowałem porozkładać już siatkę na różne sposoby, ale zawsze jest krzywo!!! Od razu mówię, że tak jak jest to napewno nie zostanie... ale bardzo proszę o POMOC!!!

 

Na razie tak to wygląda (perspektywa i left):

 

s3mq9.jpg

 

s4pf2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no wlasnie koncept jak koncept kazdy moze miec swoj ale jesli o jakom takom logike czy funkcjonalnosc to przy tak niskim dachu i tak (stosunkowo) sysokiej masce kierowca mialby delikatnie mowiaz bardzo kiepska widocznosc :),

Ale koncepcik ladny, i wykonanie tez bez zarzutu (chociaz tak dokladnie sie nie przygladalem). Mimo tego dachu podoba mi sie, czekam na wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komenty!

hkropinski tak też będzie falować :-( Chodzi mi o to by nie było nierówności jak dam ms2...

Nie chcę się póżniej martwić jak ustawić kamerę, żeby nie było widać, że szybka jest krzywa... a będzie to widoczne na odbicach... wrr(!)

 

PS. Dach jest niski żeby było sexi, hehe :) Będzie miał za to duże lusterka :-P

A widzeliście tylne szyby w Chryslerze 300C Touring - z mojego koncepta widok jest wprost panoramiczny hi hi hi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki patry! Właśnie od 2 godzin się męczę ale wymyśliłem coś takiego:

 

image4xa9.jpg

Góra jest ok. Dół troszkę faluje - ale jest i tak lepiej niż było!

patry cały problem w tym, że ta szybka zawija się do tyłu - jest zaokrąglona więc każda linia powinna się zaczynać i kończyć na krawędziach szyby. Jeśli jakaś zostanie "ucięta" w środku - powstaje fala (wrr!) tak mi przynajmniej wychodziło jak próbowałem podziałać z powyższą metodą. Pozdr :)

Dzięki za chęci panowie! Jeśli macie jeszcze jakiś pomysł to walcie - będę próbował!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to jest wyrypiste!

 

Co do problemu, to dobre rozwiazanie :) Natomiast ja bym pociągnął te dwie środkowe do końca, połączył tam i zostawił, mysle ze by stykło :) Tylko przy włączonym ms-ie trzaby troche pogrzebać :)

 

Powodzenia w dalszej pracy, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam sie ze qba ma znowu racje... :P hehe Otoz ja tez tworze niektore elementy w ktorych sa trojkaty i chocby jak czowiek obracal, renderowal to nie generuja bledow... Otoz doswiadczenie podpowiada w ktorych miejscach/momentach mozna je zastosowac :) A jak ktos zrobi 5ciokata to i tak jest to = 4rokat + 3kat :) na jedno wyjdzie. w zasadzie technika NURMS (nie mylic z NURBS) jest tak opracowana ze trokaty zdarzaja sie bardzo sporadycznie dlatego z niej korzystam...

Widze tez ze autor z niej skorzystal rowniez...

Dla mnie model bomba!! Teraz czekam na ladnie "odmalpowany" realcar :) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qba masz rację (Wiktor zresztą też ;-))... dokładnie tak jak piszesz - trójkąty w niektórych przypadkach są ok. Ale jak już wcześniej pisałem - ta nieszczęsna szyba "zawija się koliście do środka" :( Nie byłoby problemu gdyby była to płaska powierzchnia - żaden trójkąt by jej nie zaszkodził... Ale jak coś się wije z góry na dół i z lewa na prawo...

W takich chwilach uświadamiam sobie jek wiele się jeszcze muszę nauczyć.

Pozdrawiam.

 

PS. Dzięki za komenty i pozytywne opinie na temat tej bryki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

javor - mnie tam się podoba :)

Bonifatz - nigdy nie myślałem o tutku, ale w sumie czemu nie?! Sam wszystkiego nauczyłem się przez tutoriale i niekończące się próby... Może teraz i sam mógłbym dziabnąć jakiegoś dla pomocy innym - no problem - tylko o czym ten tutek miałby być? Jakieś pomysły???

Całej reszcie której podoba się mój model - wielki dzięki :) To cieszy :-P

 

Dłubię sobie koło...

Poniżej wstępne efekty felgi i opony. Od razu mówię, że nie zastanawiałem się czy ten bierznik ma sens i czy felga utrzyma ciężar - nie tworzę sztuki użytkowej, więc nie analizuję technicznej poprawności moich wizji :)

Jakby już ktoś bardzo się czepiał to załóżmy, że felgi są z nierdzewki a slinik będzie V16 żeby to wszystko uciągnąć :-P

Pozdrawiam!

 

t1rx4.jpg

 

Dobra męczę teraz tarcze i resztę karosy skoro nikt nie wytyka nierówności do poprawy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HXL: Napisz tutek jak się tego wszystkiego nauczyć;);) bo modelik wypaśny

No a na poważnie to napisz może tutek jak się robi taką felgę, albo hamulce, na materiał jakiś.... nie wiem jak uważasz taki jaki zrobisz taki będzie a i tak tacy jak ja się ucieszą.

Powodzenia i jedziesz dalej bo się nie mogę doczekać upów kolejnych.

A i wentyl nie za mały odrobinę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BigBen

Tylna szyba ładnie się komponuje z klapą ale przednia jest zbyt płaska do maski, przesuń ją do przodu i będzie lepiej wyglądało.

Przypomina troszeczke RX-8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kr3tz special for you:

t2nq8.jpg

mnie tam pasuje hi hi hi :-P

Nvidia w necie są setki, żeby nie powiedzieć tysiące tutoriali, dlatego ciężko mi wpaść na to czego w tutorialach jeszcze nie było! Mojej felgi nie było to fakt ha! Ale tak poważnie znając podstawowe techniki modelingu można zrobić wszystko - dobrze lub mniej dobrze :) ale wszystko. Ja w każdym razie próbuję wszystko (prawie) z plane i potem klonuję edge... używam często symetry... cóż więcej... hmm?!

 

Edit:

Od razu mówię, że bryła zostaje tak jak jest :)

Po dogłębnych analizach zostawiam wszystko tak jak jest teraz - nie jestem zadowolony z tyłu pojazdu jest zbyt masywny - nie miało tak być, ale cóż - na renderach nie rzuca się to w oczy tak, że phi :)

BigBen co jest podobne do RX8, chyba nie HC8? he he he?!?!?

 

Edit2:

Ten wentyl faktycznie za mały - do poprawy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Myslalem ze bedzie zle wygladalo, a jednak bardzo ladnie sie komponuje :)

Po dogłębnych analizach zostawiam wszystko tak jak jest teraz - nie jestem zadowolony z tyłu pojazdu jest zbyt masywny - nie miało tak być, ale cóż - na renderach nie rzuca się to w oczy tak, że phi :)
eee tam, dla mnie jeden z najlepszych conceptow jakie widzialem [HC8 dolaczyl do VW Iroc i Vovlo C30 :)], i mowie to calkiem serio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezly koncept. ale przyczepie sie do zderzakow przodniego i tylniego. wychodzi na to ze sa one scalone z caloscia .pasowalo by je oddzielic od reszty tzn. od nad kola zobacz koncepty najnowszych samochodow tez sa oddzielone w taki czy inny sposob .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BigBen

Sloger to prawda, jak by był zderzak do wymiany to trzeba by pół auta kupić (Błotnik zderzak, próg, tylny błotnik i tylny zderzak) ale napewno będzie to zmienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjny projekt, bardzo mi sie autko podoba. Zreszta juz poprzednie Twoje dziela byly bardzo fajne. Mi sie podoba ze wszystko jest takie jednolite i nie oddzielalbym zderzakow od błotnikow. Koncepty nie musza byc przeciez mega praktyczne, zreszta w Brerze-concept tez unikano takich ciec. Czekam na finish:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sloger, BigBen teoretycznie macie rację takie wycięcie byłoby potrzebne, ale hmm... teoretycznie :) g:j:r też ma troszkę racji. Brera to dobry przykład, Mazda Ryuga następny... Ale przemyślę to jeszcze, zobaczę jeszcze jak to dalej pójdzie :) Takie wycięcie można dodać w każdej chwili - biorę to pod uwagę!

qba masz rację z tymi felgami! Sprawdzę tylko jak to będzie wyglądać z tarczą i zaciskiem bo skończone już mam i naprawdę są wielkie i nie wiem czy mi się zmieszczą wewnątrz - he,he :-P Na razie ich nie wrzucam bo chcę je jeszcze dopieścić, a troszkę czasu brakuje ostatnio...

Robię też lampy, ale jestem na 80% pewny, że się nie spodobają :-P Zobaczymy. Jest szansa, że przed weekendem skończę :)

Dzięki za pozytywne opinie i podpowiedzi (!!!)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nio to wrzucam... Heh... Mam nadzieję, że nie będzie zbyt wielu krzyków ;-)

Tak jak doradził qba "wgniotłem" do środka fele... Dokończyłem też światła.

Następna będzie chyba klamka, bo widzę że nie ma :)

Mówta co myślita:

 

r4mf6.jpg

r5sv1.jpg

r6ox8.jpg

 

r7fw0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna rzecz :)

fele rzeczywiście teraz lepiej wyglądają, możliwe, że tarcze dodały też swojego uroku :) światła ciekawa, ale wydają mi się jakieś surowe, nie do końca skończone, sam nie wiem czego mi tu brakuje, może migacza? :)

Czy przypadkiem podobne światła nie były w jakimś concepcie audi?

 

pozdrawiam i powodzenia :) piękna robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paper_nr1 - światła właściwie są surowe he he (otexturowane będą wyglądać przecież inaczej), a migaczem ma być ten mały trójkąt od strony maski... A Audi hmm? Właściwie to te "diody" mogą przywodzić na myśl Audi R8 z jedną zasadniczą różnicą: moje lampy są ładniejsze buahahaha... Nie no tak poważnie to nie podobają mi się lampy R8 ładniejsze już były w koncepcie R8 czyli LeMans :)

pecet - Big thx :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że lepiej już nie może być a tutaj woooooohaaaaaa- super światełka :) CACY... tylko jednego mi brakuje, czy ten wozik ma aby coś z tyłu? Hehe, nawet jak Ci nie wyszedł pokaż, ocenimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

salvage - Dzięki :) Z tą lekkością to masz rację... Gdy model jest "gliniany" z samym zarysem świateł, chyba każdy ma swoją wizję tego co tam może się znależć... Ja wydłubałem coś takiego - przytłaczająco to troszkę wygląda, ale cieszę się, że Wam się podoba :-)

Gavreel - Dzięki bardzo :) Ten wozik nic jeszcze nie ma z tyłu - dlatego go nie pokazuję (jest tam na razie tylko zarys świateł)

Wichur - Pierwsze materiały za miesiąc lub dwa he he - zajmę się nimi jak skończę modelować, ewentualnie zacznę zabawę z materiłami w międzyczasie jak będę rzeźbił wnętrze... zobaczymy...

Narazie dostaję szału z lusterkami bocznymi... wrr... nie potrafię wymyślić czegoś naprawdę ładnego... cokolwiek wyskrobię - wygląda jakbym mu dorobił ośle uszy... fuu...

Później wycieraczka, cały tył w tym lampy na które też na razie pomysłu nie mam, wnętrze i poprawki - uff... tyle pracy jeszcze mnie czeka...

także... trzymajcie kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast lusterek daj kamery i będzie :) Taki motyw zrobili juz w Saleen S-7, prawda jest, że dla lusterka tylnego, ale w końcu Ty robisz koncept a i powodu nie widze byś miał sie ograniczac :P

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

predator - dzięki :) czy będzie wnętrze? no ba?! :D

salvage - myślałem o kamerach ale troszkę dziwnie by to wyglądało...

hkropinski - dzięki :) jakby co to zgłoszę się na lekcję lakierowania, okay?!

Kr3tz - dzieki bardzo!

pecet - masz trochę racji - ten model nie jest na tyle kosmiczny by ładować mu kamery...

Oceńcie te lusterka... troszkę się namęczyłem, ale w zasadzie jak dla mnie są okay. Zrobiłem też klamki i wycieraczkę z której niespecjalnie jestem zadowolony.

Czekam na opinie :)

r8ia7.jpg

r9ms3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności