Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Chrysler 300 C


grzegerz

Rekomendowane odpowiedzi

no więc widząc przejeżdżającego potężnego Chryslera 300 C obok mnie wychodząc z uczelni zapragnąłem mieć takiego :D hahah

Ale jescze troszke trzeba poczekać wiec w miedzy czasie zarabiania na tą furkę :P postanowiłem ją wymodelować w miare moich skromnych umiejętności. mam nadzieje go skończyć Bo mi ten samochodzik bardzo sie podoba :D. więc sobie zacząłem skrobać pare chwil temu.

Narazie niewiele ale się rozkręcę mam nadzje bom po sesji już :)

Więc maska wpierw.

 

Wiem ze jest pare błędów ale nie zawsze umiem je poprawić więc jesli mozna to pomóżcie mi :)

300c2dc1.jpg

300c3jq7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no więc nieźle męczyłem na tym przodem sam nie wiem dlaczego te autko jest troszke trudne ale chyba da sie rade. zobaczymy :P

 

 

 

demerwuja mnie te ostre krawędzie i o one tyle kłopotu sprawiają ehh..

 

Ta część grilla jest troche na szybko robiona wiec nie pasuje jak ulał ale bedzie poprawa:P.

więc

maly upek bo dlugo mi z ty zeszlo ale teraz bedzie wiecej czasu:D

300c3kj4.jpg

300c4ng2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się siatka wokół nadkola ;) Pomaział bym ją inaczej bo fałdy powychodziły! I wyrównać ją trzeba w niektórych miejscach żeby miała poprawny kształt półkola. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie zostaw zabawy z lakierem i zajmij sie modelem ;)

uwielbiam takie plaszczyzny jak maska :D

model ladny ale troszeczke krzywy i bugi widac :):)

 

 

jesli mozna troche porysowalem :)

czerwone--> tak powinno byc :)

zielone--> usunac :)

b9c4a22ad26e716b.jpg

heh ok widze jeszcze pare bledow w siatce ale zapomnialem zaznaczyc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sie zastosuj do tego co Ci HXL napisał, bo ta siatka nadkola obok otworu na przednia lampe, to paskudztwo. Stanowczo za duzo jest tam cięć.

 

P.S. Świetny samochód wybrałeś do modelowania, byleś się tylko nie spieszył za bardzo z wykonaniem a dokładniej pracował.

 

Zatem powodzenia w dalszej pracy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no poprostu musialem sie pobawić heheh... no ale dobra

zrobilem tylny bumper nie dokonca ale dzisiaj powinienem skonczyc. jeszcze pasek chromu na nim.

 

a render robilem na kiepskim procku na moim laptopie wiec troche dlugo mi sie rederowal.

 

testr300c1je1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i po dłuższym czasie znów update.

 

zrobiłem parę szczegółów.

do szczescia brakuje tylko przednich reflektorow, znaczka chryslera, listwy z boku, i moze jescze paru szczególików, No i jescze Kół brakuje ale to chyba na końcu. zastanawialem sie nad lakierkiem, a także nad tym czy nie zrobić jakiejs sceny na jakiejs drodze czy jakies małe podwórko czy cos takiego,

 

300ctestren1el6.jpg

300ctestren2am9.jpg

300ctestren3pi7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znów troche zabawy z renderem. materialy tylko na szybko robione na teścik.

felgacze dzisiaj robione. opony robione na szybko, będa lepsze,

Zauważyłem ze na renderku pokazało sie kilka krzywizn, które trzeba bedzie poprawić, no cóż taki los ;D

 

a więc prosze o opinie...

 

 

dzieki arturprx2

już są ale beda pewnie jescze inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz w dobrę stronę he he :) Zapowiada się smakowicie!

Mam tylko nadzieję, że tak jak piszesz poprawisz wszystkie nierówności (!!!) i pokażesz nam prościutki model na jaśniejszych renderach ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ładnie idzie, ale daj jasniejszy render z wiekszą ilościa refleksów, bo przecież nie chodzi o to, żeby błędów nie było widać, ale żeby ich poprostu nie było. To co mi się wydaje krzywo w załączniku.

 

Pozdrawiam i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie wszystkie linie powinny iść gładko jak bezier, a nie zygzakiem. Jak wszystko wyprostujesz patrząc z góry, boku i przodu to powinny zniknąć niektóre załamania.

 

Wyobraź sobie, że pakujesz auto w taką jakby siateczkę po cebuli (taka żółta - pomarańcze teżw tym sie pakuje). Każda lić siatki styka się z innymi i tworzy prostokątne oczko. Zmierzam do tego, że powinno się unikać trójkątów (źle działają przy TurboSmooth itp.) i np. vertexów, które mają tylko 3 połączenia (brakuje jednego do pełnej siatki).

 

Heh nie wiem jak Ci to wytłumaczyć normalnie :)... Patrz:

 

untitled1ax8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności