Skocz do zawartości

Scena 3D: Toster Bojowy - Remake


mirach

Gdzie umieścic toster ?  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Gdzie umieścic toster ?

    • Na polu bitwy?
      5
    • W zagraconej kuchni?
      25


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Może ktoś jeszcze pamięta moj WIP Tostera Bojowego. Pisałem tam ze toster koncze bo mam go już dość itp itd. Niestety los przewrotny bywa, zawarłem pakt z diabłem... tfu... z 3dtotal że jak im obteksturuje tostera ich teksturami to oni mi książke dadzą. A ja na książki łasy jestem, więc sie zgodziłem... a żeby jeszcze sobie dokopać, to powiedziałem że zrobie lepszą scene...

 

No i jestem tu... siedze, wgapiam się w tą scene... i przypominam sobie że scenazysta ze mnie zaden i że musze poprosić ludzi o pomoc i rade :)

 

A więc do rzeczy (nie wiem czemu zawsze takie wstępy dlugie pisze). To ma być scena z tosterem na polu walki. Wszedzie bloto, w tle 3 lecące tostero-myśliwce, gdzieś może łuna ognia...

 

Narazie wykombinowałem coś takiego:

 

remake01.jpg

 

Najbardziej mi chodzi o kompozycje, czy wg was jest ok. Bo wg mnie nawet tak... ale coś mi nie pasuje i nie potrafie powiedzieć co. Jedynie co wiem to to że nogi mialy być bardziej dynamiecznie ustawione, ale wtedy zupelnie zaslanialy piłe i miniguna, więc raczej zostaną tak jak jest.

 

No, to tyle :)

Porady? Uwagi? Tutki o kompozycji i postprodukcji ? :D

 

pozdrawiam

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

na kompozycji sama się nie znam, ale jak dla mnie wygląda dobrze, może z prawej bym ucięła kadr.

 

tylko że jeśli to nie będzie w kuchni, to nie jestem pewna czy będzie wiadomo że to toster, tym bardziej że z tej perspektywy nie widac dziury na chleb. (inna sprawa że teraz już wiele osób twój toster zna, więc być może nie będzie problemu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Widziałem twój wątek dotyczący "Tostera Bojowego" z poprzedniej odsłony i muszę przyznać że wyobraźnie masz, a jak masz wyobraźnię to pewnie posiadasz też zdolność scenarzysty, ale nie ważne :). Moje sugestie są takie, można by dodać zawirowania powietrzne od myśliwców w tle, rakiety pędzące w stronę myśliwców (omijające je - później nadać tym rakietom charakter - aby ich prędkość była zauważalna), kadr nie jest zły choć mógłby być lepszy, ale skoro wybrałeś błocko zamiast wyspy i oceanu to myśle że może być :).

Jeśli o taką pomoc ci chodziło to dobrze, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem pytanie, nie no żart :)

 

EDIT: Możesz jeszcze dodać mini tosty do sceny w charakterze bomb spadających z myśliwców ;]

 

Pozdrawiam,

charlie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirach > oni Cie wykorzystują ;)

Dałbym jeszcze jakies ruiny, ale małe. Można było by wtedy zauważyc ich skalę, gigantami, jakimi są właśnie. ;) Myślę że wiesz o co mi chodzi... te trzy tostery, średnio do mnie podchodzą. Poszukałbym innego rozwiązania...

 

P. Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O qrcze! zapowiada się inwazja :)

 

Taka mała propozycja :)

Może by tak dalej zostać w domowym "zaciszu"? Zamiast tego ubłoconego pola bitwy pokazać jak tołstery ;p wychodzą z kuchni (pobojowiska; widać, że w kuchni trwała bitwa, ściany, podłogi upaćkane dżemem, nutellą, jakaś rozlana zupa mleczna, strzępy chleba, gdzieś pod nogą tostera rozgnieciony miś z kremem, jakieś przewrócone krzesło) na podbój części mieszkalnej domu :)

 

Pozdrawiam i powodzenia życzę :)

Wkońcu toster bojowy będzie bojował :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łosz kurcze, max3d.pl mi się ładować nie chce, to sobie mysle że wszystkim leży, a tu wracam i patrze i ludzie posty piszą :)

 

kru: lubie rozciągniete panoramy, ale jak patrze na twoj kadr to jakos mniej przestrzeni się marnuje, będe musial poprobowac 16:9

ania: no właśnie scnenka ma być robiona jako "part 2" więc mam nadzieje ze nie będzie z tym problemu

charlie: zawirowania za silnikami powinny być, jak tylko przerobie tutka do Digital Fusion na zrobienie tego :) O rakietach pomysle czy sie zmieszczą w kadrze. Minitosty też rozwaze :D

Jonasz: Ja zawsze mam problem ze skalą, i nie wiem czy robić je takie jakie są, znaczy okolo 30-40 cm wysokosci, czy gigantyczne. Myśliwce raczej zostaną (wiecej o tym dalej:) ). Ja wiem że mnie wykorzystują, ale wiesz... ta magiczna moc zadrukowanego papieru :D

Dariusz: no wlasnie mi też sie to tak widziało... Toster Buggy, Toster Czołg, toster kosmiczny i podwodny... pozostał myśliwiec, mój komputer ledwo zipie juz przy tej scenie, no i grunwaldu to bym chyba nigdy nie skończył :)

Paper_nr1: kurcze, taki piękny pomysł a na niego nie wpadłem... Może będzie w takim razie Remake Remake'u ? W każdym razie świetna idea :)

 

dzieki za odpowiedzi

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym jednak pozostał w klimacie domowym bo co ma toster do pola bitwy;/ Ale patrząc na poprzednią wersje wiem że jak byś nie zrobił będzie super:D

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, no to daliście mi do myslenia z tym domem... prześpie sie z tym pomyslem i zobaczymy czy w glowie urodzi sie jakas scenka ktora mnie natchnie :)

 

A tak na wszelki wypadek... ma ktoś pozyczyc kuchnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O qrcze! zapowiada się inwazja :)

 

Taka mała propozycja :)

Może by tak dalej zostać w domowym "zaciszu"? Zamiast tego ubłoconego pola bitwy pokazać jak tołstery ;p wychodzą z kuchni (pobojowiska; widać, że w kuchni trwała bitwa, ściany, podłogi upaćkane dżemem, nutellą, jakaś rozlana zupa mleczna, strzępy chleba, gdzieś pod nogą tostera rozgnieciony miś z kremem, jakieś przewrócone krzesło) na podbój części mieszkalnej domu :)

 

Pozdrawiam i powodzenia życzę :)

Wkońcu toster bojowy będzie bojował :D

 

 

 

 

hehehe...przypomina mi sie micro machines!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość spokojny

Też namieszam troszkę :P A tak serio, aby wyszedł lepszy dynamizm to z piłą zrób coś aby sprawiała wrażenie obracającej się (tnąc atakujące tosty). Broń palna zamiast ,,ostrych naboi" niech strzela dżemem ;)) No dobra poniosło mnie - życzę powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość spokojny

Oświeciło mnie (to już ostatni raz ;)). Jeśli akcja ma dziać się w kuchni to niech będzie motyw z filmów :) A mianowicie: BOJOWY TOSTER jest okrążony przez tosty, które jednak mimo swojej liczebności wahają się zaatakować maszynę. Gniew połączony ze strachem. No to tyle mojego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczeliście pisać o tej kuchni to przypomniało mi się Toy Story :D, jak się zdecydujesz na klimat domowego zacisza to czemu by kilka pomysłów z filmu nie wykorzystać ?, ale wtedy nie wrzucaj przerośniętych tosterów co do wielkości kuchni bo to popsuje efekt, jeśli kuchnia to właśnie jaka ? - czysta i schludna jak z pięciogwiazdkowego hotelu czy może lepiej zdewastowana gdzie między kafelkami widoczne są bakterie, jakieś karaluchy dryfujące po podłodze, rozlane mleko pod lodówką, przepełniony wodą zlew który za chwile zaleje całą kuchnię, na stole obozowisko Tosterów Bojowych z flagą w tle :P. Ok, to trochę się rozpisałem, mam nadzieję że coś z tego zaczerpniesz ;].

 

Pozdrawiam i powodzenia w misji Toster Story :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirach te trzy tostery w lewym gornym rogu nie brdzo pasuja.

Ja bym proponowal raczej jeden spadajacy, zestrzelony ze smuga dymu.

pozdrawiam i powodzenie bo wiem ze remakei wlasnych prac to nielada wyzwanie he he;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, myślalem... myslalem i myslalem, a czasem nawet udawałem ze myśle.

 

Pomysl na scenke w kuchni w troche cięzszych klimatach. Narazie poukladalem pare boxów + wykozystalem bipeda, jakoś musze mieć ułozona scene w glowie bo inaczej nic mi nie idzie.

 

A scenka ma wyglądać tak:

Na pierwszym planie (mozliwe ze lekko rozmyta przez DOF) lezy sobie zakrwawioną ręka, nad ręka stoi poharatany i pochlapany toster z bronią wycelowaną prosto w kamere (ktora z zalozenia ma byc mniej wiecej tam gdzie glowa czlowieka). Do tostera przyczepiona flaga z jakims haslem w stylu "za wolnosc tostów". W tle zabrudzona kuchnia.

 

podejscie2rp7.png

 

 

spokojny: ten pomysl z okrazeniem tostera też fajny, ale nie potrafilem tego sobie w glowie dobrze poukaladac zeby scena byla ciekawa

charlie: toy story ogladalem tylko 1 i to bylo takie lata temu ze zbytnio nie mam jak kozystac z motywow z tego filmu

 

A teraz chyba zrobie ankiete... :)

 

pozdrawiam

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Ten koncept z zakrwawioną ręką wydaje mi się zbyt brutalny :P Jeszcze moja siostra to zobaczy, wystraszy się i już mi nie będzie robiła tostów :P

 

Jeśli można to wrzucę swój szkic jak ja bym to widział :) (opis na pierwszej stronie wątku :) )

http://img226.imageshack.us/img226/3821/p1000003fk8.jpg

 

albo ja wspomniał Bruneq coś w stylo micro machines :)

http://img.clubic.com/photo/00316739.jpg

 

Już nie mogę doczekać się ostatecznego rendera ;) Jak tego nie przestawisz pewnie i tak będzie cudnie :)

 

Pozdrawiam i powodzenia

 

ps. rysowanie to nie moja mocna strona więc bez śmiechów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jesli moge dorzucić swoje 0.03PLN to mamdwa pomysły na taką scenkę z bojowym tosterem:

1. Tak jak jest na tym renderze ale zamiast tego po czym idzie toster niech to bedzie próg drzwi kuchennych a w tle juz wg Twojego uznania albo masakra...bajkowo kuchenna albo tak jak bunt maszyn czy coś w ten deseń.Na zasadzie buntu przeciwko ciągłemu smażeniu tostów np.

2. To tak jak zrobiłeś mniej więcej z tą reką bipeda ale wg wszelkich znaków na niebie i ziemi tam jest lewa reka po prawej stronie...:) albo mnie sie zdaje! Ja bym jednak obstawiał przy tym pierwszym pomyśle...mnie to sie od razu jak zobaczyłem pierwszy render nasunęło... Powodzenia i na pewno będę czekał na upy! :)

EDIT: Dopiero teraz otworzyły mi sie koncepty Paper_nr1 i właśnie ten drugi koncept!Ewentoalnie ten pierwszy z minigunem wycelowanym w kamere! Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tadzio: pozyjemy zobaczymy, może uda się z tego zrobić cos ciekawego :)

abyss: sierść i kłaki sobie podaruje... nie lubie męczyć zwierząt, ucięta ludzka ręka wystarczy :)

paper: hmm... chyba czas sie samemu przekonac do tostera :) Co do konceptów, to przydaly się - dorzucilem framuge do sceny. Ale raczej ogoł będzie dość niemily, jakoś nie czuje klimatu micromashines / toystory w tym momencie.

Swinger: tak, coś na tamtym pierwszym renderze skopałem z tą ręką :)

Krzysiek: updaty w drodze, niestety z braku czasu część robie w wolnych chwilach w pracy a część w domu więc może to być troszke nieposkładane na początku.

 

A teraz do rzeczy:

tutaj nastepna próba scenki, nie wiem czy sufit nie za nisko wygląda, toster koncowo ma być w pozycji ala atakujący pająk, taki pochylony do przodu i gotowy do skoku, ale przez to że riggować nie umiem to przekładanie pozycji tostera to dla mnie męczarnia, więc zostawie to na koniec. W pracy robie uvki i idzie mi to jak krew z nosa, ale jutro postaram się cos pokazać jak one wyglądają.

 

remake02.jpg

 

pozdrawiam i dzieki za komentaze

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takiego pomysła:

ktoś tam wraca z zakupów...... kupuje warzywka, owoce, jajka itd........i toster :D okazuje się że toster to toster bojowy. rozrywa swój kartonik i zaczyna szaleć. rozwala wszystkie zakupy. muahahahah :P

czyli w scence porozwalane zakupy, rozbite jajka, poszatkowana marchewka i rozerwany karton po tosterze w tle :D

 

to na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak proponował ujęcie podobne do tego z pierwszego postu, aby toster znajdował się centralnie na pierwszym planie, żeby każdy mógł go sobie obejrzeć, bo wkońcu to on ma być podstawową jednostką tej sceny. Nie zasłaniałbym go niepotrzebnie tym łapskiem :] i zrezygnował z framugi, ujęcie zrobiłbym już w środku kuchni bez wglądu na pokój sąsiadujący. Jakbym tylko umiał ładnie rysować to mógłbym pokazać jaki piękny koncepcik mam na myśli ;/. Ale to twój model i do ciebie należy decyzja, dlatego bez względu na to jak to zrobisz życze powodzenia :).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności