Skocz do zawartości

speed painting


biglebowsky

Rekomendowane odpowiedzi

choć wygląda troche jak ten szit aliasu sketch czy coś tam ... myslicie że coś jeszcze pobije paintera ..no i photoszkopuła..

 

http://forums.cgsociety.org/showthread.php?t=252003 zaczął w PS'ie ale wykończył w ArtRage'u, mi się tam podoba :)

 

No i wyluzuj troche, nie oczekuj ze kazdy odrazu przychodzi z umiejetnosciami Rubensa czy Rembrandta. Przecież nigdzie nie pisze, że jest to forum dla snobów, którzy potrafią już (a przynajmniej w swoim mniemaniu) namalować wszystko i wrzucają prace tylko po to, żeby się pochwalić. Forum jest po to, żeby każdy mogł sobie szlifować skill'a. Zresztą co będziesz gadal jak za pare lat taki ktoś po kim jedziesz wyrośnie na drugiego Mullins'a? Pewnie będziesz pisał jaki to on nie jest zajebisty i wogóle, a przecież nawet Spooge' tworzył kiedyś badziew (chociaż teraz pewnie już tego nigdzie nie znajdziesz, to widziałem trochę jego prac z lat jego młodości i fakt, umiał więcej niż ja w jego wieku, ale nie nazwałbyś tego zbyt ładnie gdyby to tu wrzucił...).

 

A w sumie jak nie umiesz krytykować konstuktywnie (z poradami etc.), to najlepiej nie rób tego w ogóle, bo Ci nie wychodzi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

razor, takie to painterowate jest :P

 

 

Apeluje do moderacji o zbanowanie uzytkownika the_3nasty, lub chociaz upomnienie go, za ciagle wypisywanie bzdur, oraz slow ogolnie uznanych za brzydkie. Atmosfera tego tematu stala sie duzo mniej przyjazna od czasu, kiedy ten osobnik zaczal sie tu w miare regularnie pokazywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choć wygląda troche jak ten szit aliasu sketch czy coś tam ... myslicie że coś jeszcze pobije paintera ..no i photoszkopuła..

...i tu powinienem przytoczyć pewne soczyste słowo kreślające jak bardzo jesteś pierdo...nięty. Alias Sketchbook nie jest stworzone jako konkurencja dla Paintera czy Photoshop'a. Potrafisz zrozumieć jego nazwę w języku angielskim???! To program przede wszystkim do szkicowania a pod tym względem Photoshop i Painterr razem wzięte mogą się schować bo żaden inny program nie daje takiego "natural feel" jak właśnie Alias Sketchbook nie wspominając już o 100000000x lepiej działającym różnicowaniu stopni nacisku piórka. Może się gdzieś spotkamy co mógłbym ci to ręcznie wytłumaczyć? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowiek i dla ciebie to jest dobre fakt może mam tabelt o trzech miechoow i jeszcze goowno umiem ale nie przsadzajmy z tą antysamokrytyka
A gdzie kolegaalek napisal, ze to jest dobre? W ogole kto powiedzial, ze my tu dobre rzeczy mamy wrzucac???

 

kolegaalek: dobre to jest!

 

Badziewie wczorajsze. Poczatkowy szkic fatalny wiec potem bladzilem we mgle.

313_luki2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huh, no i widze ze bananem zarwał 3nasty, good job!

 

No i dla złagodzenia atmosfery:

spd021.jpg

Liczne, liczne błędy tu i tam, pewnie przy kolorowaniu bym je poprawił, ale coś motywacji nie mam, zresztą próbowałem się bezskutecznie zabrać za jakiegoś speed'a od paru dni, ale te upały...

 

Btw: chyba wiatr na polu i wiatr przy płocie wieją w dwie różne strony, no ale tak to jest jak się nie myśli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sporym błędem :D Ale dość już golizny się orysowałem w życiu, musze się w końcu jakieś ubrania nauczyć rysować (of coz, przez ubranie rozumiem coś więcej niż stringi czy gacie po tacie).

 

Ah, gdybym umiał taką przyjemną akwarele zrobić w shopie jak Dean, niby nic, a fajnie klimat buduje. Szkoda, że moje boje z akwarelami to kompletna porażka :/ No chyba, że w painterze classicu coś zmontuje (o ile mi się uda go odpalić, bo ostatnio uporczywie jakieś errory wyświetla) i podłoże jako tło, bo w szopie to jakoś naśladowanie czegokolwiek jest dla mnie zadaniem z pogranicza czarów i magii (no może poza pseudo-ołówko-kredą jak powyżej).

 

leander: pierwszy szkic wcale nie był zły (chociaż fakt, wszystko na lewo od nosa trzeba by od nowa narysować); fajne kolorki wyszły na koniec, ale jakoś mi się kojarzy z Martym Feldman'em :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belial ale jakbys domalowal stringi wychodzace nad pepek, i sutki wystajace:PPP to by napewno zyskalo uroku:)... kurde jak patrze na Wasze pracki to az mi sie zachciewa mojego tableta z kurzu odgarnac:) aaa powiem ze ten the_3nasty byl poje***y... Belial jesli bym narysowal (sprobowal przynajmniej odzwierciedlic) 1 z Twoim prac dla treningu, pogniewalbys sie?:* (mama mnie uczyla zebym sie uczyl od mistrzow:)) Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc to moj pierwszy post i jeden z pierwszych takich speedow i mam do was pytanie: do cieniowania uzywalem glownie dodge i burn i nie wiem do konca czy to dobre rozwiazanie? czy moze lepiej korzystac z miekkiego pedzla i bawic sie kolorami? i mowcie co jest nie tak oprocz tego ze nie ma dobrych wlosow :)

moja praca - ps + myszka + ref

brit12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy mini speedy długopisem "złożone" w takie coś. Tło zrobione z różnych "grunge" brushów, które kiedyś skądś ściągnąłem + filtr diffrent clouds jako "podkład".

 

arch1.jpg

 

 

step.jpg

 

Nie wiem czy sięz tym nie wpakowałem jak z zapałką do składu prochu (bo troche nie do końca pasuje), ale może nikt mnie za to nie wykastruje... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belial jesli bym narysowal (sprobowal przynajmniej odzwierciedlic) 1 z Twoim prac dla treningu, pogniewalbys sie?:* (mama mnie uczyla zebym sie uczyl od mistrzow:))

 

Możesz spokojnie przerysować który chcesz (chociaż mistrzem to ja nie jestem :P); generalnie artyści mają takie dwie zasady: jak od kogoś coś w ramach treningu przerysowujesz to zawsze napisz, że to było przerysowane (+napisz kto jest autorem oryginału, ewentualnie daj link do pracy, gdy nie możesz odcyfrować podpisu :P), no i nie sprzedawaj przerysowanej pracy bez zgody autora oryginału (bo i o takich przypadkach gdzieś czytałem). Have Fun :)

 

@leander: Eh, za duża głowa :/ :P

 

@Polarmyszką? argh... to jak rysować cegłą. Dodge i burn odłóż :) lepsze efekty uzyskasz stosując pędzle (chociaż tu Ci nawet nieźle to wyszło). No i troche ta szyja nie teges, przynajmniej z tyłu powinna łagodnie łączyć się z tułowiem (bo wyszło tak troche jakby głowa była sztucznie doklejona do tułowia). No i stanik z tyłu chyba rzadko jest na wysokości połowy pleców (no chyba, że ja coś źle pamiętam). Ale głowa kapitalnie wyszła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam się że to mój pierwszy speed, zajoł mi wbrew przekonaniu około godzinki, po prostu chciałem sobię zobaczyć co można z brushami zrobić, wiem że wygląda tragicznie ale narazie ładniej nie umie, posiadam niestety tablet o bardzo kiepskich parametrach, potraktujcie mnie jako kogoś kto wam będzie obniżał poziom żebyście nie mieli zbyt wysokiego zdania o sobie :)

 

co to w ogóle odkurzacz ?

 

boze1ck.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje się ze jest wzmanka w regulaminie o wyzywaniu siebie samego od najgorszych:>

 

"10. Płaszczenie się nie jest substytutem odrobienia pracy domowej, wiec daruj sobie teksty typu: \"Wiem, ze jestem

totalnym lamerem, ale...\" "

 

straszny cyrk tu będzie jak niemal każdy pokazując swoja prace będzie pisał coś w stylu: "ale "kupe" narysowałem" albo "nie patrzcie na to beznadziejne dzieło" bo w końcu nasuwa sie pytanie po co wogule pokazywac takie prace skoro uwaza się je za najgorsze. Więcej wiary w siebie! i pamiętać ze twórcy żadziej się podobają jego własne prace niż odbiorcy bo dla odbiorcy to cos nowego a dla twórcy to coś co już zna i nad czym myślał i kombinował przez dłuższy czas [sorki za mały of top]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazek przed snem... coś w stylu psa ... ale wcale jak pies wyglądać nie musi... bo nie bylo zadnej referki, a i początkowo chciałem zrobić "jakiegoś potworka" :]... ale w końcu zrobiłem to co zrobiłem...(żadko zwierzęta maluje, więc...)

 

pies.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Britney Spears .......brzydal.

 

 

 

Edit: Nie umiem rysować futra, poratujta jakimś tutkiem :)

@Marduk -> wiesz, ja wogole nie korzystałem z żadnych tutków, tak jak piszesz - obserwowałem jak wszystko wygląda i eksperymentując z narzędziam staralem się to przenieść na ekran, jednak przy włosach się wyłożyłem i tutek byłby pomocny, najpierw namalowałem twarz, potem chamsko zesmudgeowałem (widać po krawędziach ust) a na to nałożyłem layer włosów.

btw, zauważyłem że mam inny sposób wydobywania odcieni kolorów niż wy, nie używam ani burna ani pędzli z ciemniejszym/jaśniejszym odcieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności