Skocz do zawartości

kasowanie postów, wycinanie fragmentów wypowiedzi itp.


arcade

Rekomendowane odpowiedzi

prowokacja jest narzedziem sztuki!

czli gdybym zatytulowal topic "male jest piekne - siusiaczek", to juz by bylo wszystko ok? - no prosze Cie...

 

w moim mniemaniu dzial "kosz" nie jest takim glupim pomyslem - umozliwialby wstawinnictwo userow za postem/ topickiem, ktory jakis nazbyt zapalczywy mod uznal za niecenzuralny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 187
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hindus - ok - to dobrze ze masz takie racjonalne podejscie, ale ja zazwyczaj watpie w niezawodnosc tak zwanego "elementu ludzkiego" - wiesz- duzo moze zalezec od samopoczucia danego moda w danym dniu,

brak udpate'ow przez pierwszy tydzien moglby zostac potraktowany jako kpina itd.

 

taki "kosz" + PM od moda, w tym przypadku faktycznie moglby sie sprawdzic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie że najwięcej usuwanych linków jest w Rzeczach zabawnych, dlaczego biglebowski walczysz tak w tym wątku skoro tam nie postujesz i nie sądze aby problem moderowania wątków akurat Ciebie szczególnie dotyczył.

Mam wrażenie że podłapałeś temat i dajesz upust swojej frustracji że jesteś zwykłym userem.

Ranyjulek, tak, dokładnie, to moje frustracje:> Wiesz że z moderowania zrezygnowałem sam? Nie sądzę żeby stawiano mi przeszkody gdybym zechciał ponownie być modem. Mogę się dokładnie tak samo zabawić w psychologa amatora i się podziwić że usunięto ci filmik i godzisz się na to. Był potem rozdawany przez moda na gadulcu - nie czujesz w tym lekkiej nuty hipokryzji? nie pachnie ci to dulszczyzną?

btw - ranking postujących w "Rzeczach": jakoś najbardziej aktywni nie bardzo skarżą się w tym watku

(...)

 

No i co chcesz tym pokazać czy udowodnić? Illy zdaje się nie był zachwycony? Ciągle jakoś nie mogę się doczekać rzeczowej odpowiedzi na moje wątpliwości od Leru. Dlaczego? Faktycznie uważa że wyjaśniać swojego stanowiska userom nie musi? Faktycznie ten wątek zaczyna być od czapy mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czli gdybym zatytulowal topic "male jest piekne - siusiaczek", to juz by bylo wszystko ok? - no prosze Cie...

 

ale czy to o to sie wszystko nie rozchodzi mniej wiecej? O forme?

To oczywiste ze jak napisze "Pieprzysz jak potluczony" i dobrzuce do tego pare niewyberdnych inwektyw to post pojdzie do kosza, a jak napisze "twoje argumenty są logicznie nie spojne" to przejdzie. Treść ta sama, forma inna.

 

Faktycznie ten wątek zaczyna być od czapy mocno.

 

widać raz na jakiś czas ludzie muszą sobie pogadac o swoich ukrytych frustracjach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu 5 stron tekstu, dochodzę do wniosku, że poza sprecyzowaniem nazewnictwa narządów płciowych do niczego więcej nie doszliście i z całym szacunkiem dla Was drodzy Moderatorzy i Userzy, zachowujecie się jak dzieci w wieku przedszkolnym, którym pozwolono bawić się na targowicy przy Wiejskiej. :]

Fakt że regulamin powinien zostać "uaktualniony - zreformowany ;)" wg mnie nie podlega dalszej dyskusji.

 

"Człowieka należy zaakceptować w całej jego pełni, również jako gówno i jako trupa. Dzięki akceptacji obsceniczności, ekskrementów i śmierci, pozyskuję energię duchową, z której mogę dowolnie korzystać" (Salvador Dali "Szalone życie Salvadora Dali").

 

ale w pewny dojrzały sposób ;P.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu 5 stron tekstu, dochodzę do wniosku, że poza sprecyzowaniem nazewnictwa narządów płciowych do niczego więcej nie doszliście i z całym szacunkiem dla Was drodzy Moderatorzy i Userzy, zachowujecie się jak dzieci w wieku przedszkolnym, którym pozwolono bawić się na targowicy przy Wiejskiej. :]

Fakt że regulamin powinien zostać "uaktualniony - zreformowany ;)" wg mnie nie podlega dalszej dyskusji.

 

"Człowieka należy zaakceptować w całej jego pełni, również jako gówno i jako trupa. Dzięki akceptacji obsceniczności, ekskrementów i śmierci, pozyskuję energię duchową, z której mogę dowolnie korzystać" (Salvador Dali "Szalone życie Salvadora Dali").

 

ale w pewny dojrzały sposób ;P.

 

Pozdrawiam

 

Miriam - nie zachowujemy sie jak dzieci tylko odpowiadamy na pytania, lepsze to niż unikanie konwersacji.

 

Pomysł kosza nie jest zły - ale jak pisał piotrek niektóre posty są kasowane po to by inni userzy ich nie widzieli - tak trzeba nad tym pomyslec - sprawa pmów jest względna - ja np zawsze pisze pm'a co bym nie robił, zalezne od moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderatorzy usuwają niektóre posty/wątki, aby nie były widoczne na forum z pewnych powodów wspomnianych wcześniej.

 

Tak à propos kosza.

 

sam fakt wyladowania watku w koszu + pozostanie tam - daje wyraz dezaprobaty dla wspomnianego watku ze strony spolecznosci forum.

chyba nie chodzi o to zeby chronic mlode umysly przed niestosowna trescia, ale zeby trzymac renome forum - prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle jakoś nie mogę się doczekać rzeczowej odpowiedzi na moje wątpliwości od Leru. Dlaczego? Faktycznie uważa że wyjaśniać swojego stanowiska userom nie musi? Faktycznie ten wątek zaczyna być od czapy mocno.

 

Hipotetyczną sytuację Ty przedstawiłeś, nie wszyscy userzy.

Moje stanowisko wyjaśniłem już na początku wątku. Z mojej strony to wszystko w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ja nie jestem userem? Co wyjaśniłeś? powiedziałeś że zdania nie zmienisz i kropka, nie ustosunkowałeś się w ogóle do mojej wypowiedzi. Napisałeś że jak zacząłeś moderowac to był syf, że dbasz o czystośc forum i co to w/g Ciebie ma wyjaśnia? Hipotetyczne sytuacje niech sobie hipotetycznymi będą, imo kasujesz rzeczy których kasowac nie powinieneś, nie hipotetycznie a faktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego są kasowane linki, dlaczego mod jest uprawniony do oceniania co wolno userom ogląda i w końcu co wolno zamieszczac a czego nie.

Jak nie ma czego wyjaśnia to skąd te 166 postów?.

 

Aha rozumiem Cie po części - ok imo jak moge sie wypowiedzieć, dlaczego są kasowane - pewnie dlatego że w jakiś sposób podlegają pod łamanie regulaminu, dlaczego mod jest uprawiony? wg mnie dlatego jest uprawiony bo jest modem - pewnie napiszesz że to go nie uprawnia i też tak uważam, w sumie rzadko się widzi w tych czasach tutaj na forum wulgaryzmy, i tak mi to podchodzi że kasowanie tych postów działa na zasadzie tego jak wychowany został mod który go kasuje, co jest dla niego gorszące itd - najgorsze jest to że dla jednego to nic złego dla drugiego zakrawa na łamanie regulaminu.

 

Ciężko cos w tej sprawie powiedziec - Imo powinny byc edytowane/kasowane posty zawierające wulgaryzmy ale hosting linku do czegoś od 18+ nie jest chyba niczym złym - wszystko jest dla ludzi.

 

Nie krzycz nie jestem przeciw tobie :) 166 postów ? zniknęły tobie czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież nie krzycze:) I przedewszystkim cieszę się że znalazł się ktoś odważny w ekipie po za Tweetim:) I widzę że się rozumiemy, co mnie tym bardziej cieszy. Szkoda że osoba linki kasująca nie potrafi/nie chce napisac rzeczowego posta.

 

Nu Twój post ma nr 168, mój będzie miał 169:) One nie są kolejno numerowane:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego są kasowane linki, dlaczego mod jest uprawniony do oceniania co wolno userom ogląda i w końcu co wolno zamieszczac a czego nie.

Jak nie ma czego wyjaśnia to skąd te 166 postów?.

 

dlatego że : (cytując Wikipedie)

 

Moderator to osoba oceniająca jakość komentarzy na stronie WWW, kanale IRC, liście dyskusyjnej lub na forum. Celem moderacji jest zapobieganie trollowaniu, nadużyciu systemu komentarzy i zapewnieniu, że wpisy nie będą powodować kłótni. Moderatorzy dbają o przestrzegania zasad netykiety, a czasami również o czystość języka polskiego używanego w dyskusji poprzez zwracanie uwagi lub poprawianie błędów ortograficznych.

Pomimo, iż moderator w świetle ustanowionych norm i reguł słownych jest podległy administracji danego forum i powinien dbać o jego dobre imię, to w jego interesie leży zachowanie bezstronności. Jeśli będzie on zawsze negował użytkowników, którzy pomimo autentycznych, merytorycznych, potwierdzonych wypowiedzi zostaną zaatakowani przez administrację forum, nie jest on moderatorem w pełnym tego słowa znaczeniu. Powinien przybrać rolę arbitra, a nie narzędzia władzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się że większą burzę wywołało usunięcie linka ( czy link jest komentarzem?, czasem pewnie tak, ale nie zawsze) niż link sam w sobie.

Tak, można się umówi że mod kasuje wszystkie materiały kontrowersyjne. Forum stanie się nudne, bezbarwne, nie będzie miało nic wspólnego ze sztuką, ugrzecznione na siłę. Raczej by mi się nie podobało. Jest coś pomiędzy śmietnikiem a hermetyczną salą operacyjną. Ludzie zwykle nie mieszkają ani w jednym ani w drugim.

 

Proszę, nie pisz na czarno, tekst zlewa się tłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież nie krzycze:) I przedewszystkim cieszę się że znalazł się ktoś odważny w ekipie po za Tweetim:) I widzę że się rozumiemy, co mnie tym bardziej cieszy. Szkoda że osoba linki kasująca nie potrafi/nie chce napisac rzeczowego posta.

 

Nu Twój post ma nr 168, mój będzie miał 169:) One nie są kolejno numerowane:)?

 

Mnie też to cieszy - nie jestem tu żeby wami rozporządzać tylko ułatwiać, i zawsze będe stał za userami murem - wiem jak to jest byc userem...jest nas więcej myśle ze z czasem będzie lepiej tylko trzeba jasno powiedziec jak to widzicie a jak my - wiem że jak 50 chłopa mówi/pisze ze cos im nie pasuje to cos w tym jest.

 

Kwestia wulgaryzmów jest jasna więc ją pomijam, sprawa kasacji postów musi zostac rozwiązana bo nie może być tak że post jest kasowany wedle tego jak widzi to jedna osoba bo jest np uprzedzona to jakich spraw - nie robie z siebie świętego bo sam za to odpowiadam ale jak spojrzec racjonalnie to rzeczywiscie nie jest to do konca jasne - to co dla jednego jest obraźliwe dla drugiego może wydawać się śmieszne i na porządku dziennym.

 

ps. a o tych kilkunastu stronach dyskusji mowa :) sorka zakręcony jestem ostatnimi czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie sprawa jest prosta...

 

IMO

 

moderator to po porstu uzytkownik z nieco większymi możliwościami edycji forum. ale zauwazcie ze moderatorow mamy kilkunastu ( stosunkowo niewielu ) na cale forum, a to oznacza ze moderatorem nie zostaje wybrana pierwsza lepsza osoba, tylko uzytkownik, ktory jest wzorem na forum, zna i dostosowuje sie do zasad. z tego wynika ze moderator to osoba kompetenta, podejmująca rozsądne i przemyslane decyzje.

 

a jeżeli jest taką osobą, to musimy mieć do niej zaufanie i osobiście jestem pewny, że żaden z moderatorów nie usunie niezbędnych postów lub wątków. Jeżeli coś jest usunięte to chyba wyraźny znak, że dany tekst podchodził pod złamanie regulaminu, bo jakoś nie zauważyłem żeby moderacja usuwała posty "niezbędne do życia" lub inne potrzebne i wartościowe komentarze.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie sprawa jest prosta...

 

IMO

 

moderator to po porstu uzytkownik z nieco większymi możliwościami edycji forum. ale zauwazcie ze moderatorow mamy kilkunastu ( stosunkowo niewielu ) na cale forum, a to oznacza ze moderatorem nie zostaje wybrana pierwsza lepsza osoba, tylko uzytkownik, ktory jest wzorem na forum, zna i dostosowuje sie do zasad. z tego wynika ze moderator to osoba kompetenta, podejmująca rozsądne i przemyslane decyzje.

 

Prezydent to w zasadzie zwykły obywatel tylko z większymi kompetencjami, mamy tylko jednego więc można założy że nie jest pierwszą lepszą osobą a skoro tak to jest kompetenty, uczciwy, mądry, jest wzorem i autorytetem:)

 

a jeżeli jest taką osobą, to musimy mieć do niej zaufanie i osobiście jestem pewny, że żaden z moderatorów nie usunie niezbędnych postów lub wątków. Jeżeli coś jest usunięte to chyba wyraźny znak, że dany tekst podchodził pod złamanie regulaminu, bo jakoś nie zauważyłem żeby moderacja usuwała posty "niezbędne do życia" lub inne potrzebne i wartościowe komentarze.

 

pozdrawiam

 

a skoro jest taką osobą to osobiście jestem pewny że mamy super prezydenta, najlepszego na świecie, nieomylnego, rozsądnego i rozważnego. Nie można więc mie wątpliwości że wszystkie jego decyzje są jedynymi właściwymi. Ufam mu bezgranicznie. Nie zauważyłem żeby nie popierał ustaw niezbędnych do życia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biglebowsky - nie znam cie, i z tego wynika ze nic do ciebie nie mam, ale zauwazam ze chyba jakis mod zalazl ci za skore. Tak czy siak moderacja bedzie utrzymywana przez ludzi, jeszcze nikt zadnego super skryptu modującego nie napisal. Więc skoro utraciles zaufanie do jakiegos moda to załoz wątek "Mod XXX musi odejść" napisz tam swoje żale i jak comunity cie poprze to pewnie moda odwołają. Bo ja to widze w2 strony, mod kontroluje lud, ale lud ustanawia moda. Bo powoli ten wątek zaczyna przypominać twoją prywatną walke z wiatrakiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hindus: wiesz, chyba jestem ostatnim kto moze komuś zabronic sie wypowiadac na tym forum . Tylko zauwazam ze dyskusja z ogolnego rozwazania o zasadach i kompetencjach modów zaczyna schodzic troszke na "mod mnie skrzywdził".

 

A to że zaden z modów nie uwaza sie za nieomylnego tylko dobrze o nich swiadczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha. Śmieszne jest to że chciałem jeszcze tylko zrobić edit i dopisać że ja prywatnie absolutnie nic do Leru nie mam - spoko koleś z poczuciem humoru, w dodatku ma taki sam gust muzyczny jak ja:) (o oznacza że nie mogę mieć wątpliwości dojego działań na forum? ) i zrobić EOT bo co miałem powiedzieć powiedziałem i powtórzyłem razy kilka. Smutne jest to że moderator nie chce wyjaśniać swoich działań i wchodzić w polemikę. I uważam że powinno to smucić nie tylko mnie. Zamknięcie wątku regułką "Administratorzy maja prawo zamknąć usunąć, skasowć bez podania przyczyny" tylko mnie utwierdza w moich przekonaniach. I z mojej strony wystarczy żali. EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe - nie wiem, ludzie są przewrażliwieni - jak ktoś napisze że coś mu się nie do końca podoba to zaraz podnosi się krzyk

 

"łapy precz od moderatorów, wy zazdrosne o władzę pionki, żałośni prowokatorzy!" hehe

 

Aż się teraz Biglebowsky musi tłumaczyć, a przecież był przywoływany przez Leru jako autorytet w tym wątku :D więc chyba miał prawo przedstawić swoje zdanie :)

 

Ja myślę że dobrze że wątek closed, Leru zgodził się na posty bez śmiesznostek w rzeczach (chwała mu za to :D), a cała dyskusja myślę że jakieś tam ślady zostawiła i może teraz regulamin nie będzie takim batem na userów ;)

 

Dziwi mnie tylko że wątek przyklejono - moim zdaniem powinien przepaść gdzieś w czeluściach, żeby nie ognić kolejnych zrywów wyzwoleńczych hehe - a jego wartość edukacyjna znikoma :)

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie czemu Klicek zamknal topic "!!! Max3d Revolution !!! Chcesz coś zmienić? Ulepszyć itp.... PISZ." przeciez oprocz ostatniej 1 dyskusji (dyskusje chyba nie sa jeszcze na forum zabronione? Oo ) to watek byl potrzebny.... wiec wtf ? czy teraz jak ktos zada niewygodne pytanie to watki beda zamykane? (imho mogl poprostu skasowac niepotrzebne posty i tyle) .... .... .... no more words ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności