Skocz do zawartości

TECZKA 2D** Janko1987 CA


janko1987

Rekomendowane odpowiedzi

to ostatnie calkiem ok, ale glowny zarzut to balagan kolorystyczny w Twoich pracach, z mojego doswiadczenia wynika, ze jesli cos na plamach wyglada zle to narzucanie tekstur (czy malowanie bardziej zlozonymi pedzlami) nie poprawi efektu a wprowadzi tylko jeszcze wiekszy balagan...potem proby poprawiania tego nie dosc ze staja sie trudne (czlowiek jest bezsilny wobec tego nad czym nie panowal od poczatku) to w dodatku pojawiaja sie setki dylematow, z ktorymi nie sposob sobie poradzic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 305
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Moze sprobuj pomalowac troche w szarosciach, pocwiczyc walor. Jesli to bedzie gralo to kolorem mozna zaakcentowac bardziej interesujace miejsca. Kolor mozna dodac spokojnie na koncu, w razie czego sluze swoja pomoca techniczna jak to zrobic w latwy sposob. Taka prosta rada na teraz to uzywanie kontrastow (w kolorach, w walorze) w miejscach, w ktore chcesz sciagnac uwage. Tak samo z detalami, dodawaj tylko tam, gdzie jest to niezbedne i potrzebne (wiecej detalu na blizszych planach, twardsze pedzle na pierwszych planach, etc.). Oczywiscie to tylko teoria i nie zawsze mozna ja stosowac, ale jednak warto miec kilka zasad w glowie, zeby szybciej zdawac sobie sprawe co jest zle jesli wydaje nam sie, ze cos nie gra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało sie zaczołem troche cwiczyc w BW taki szybki motyw postaci - samuraja wyszło uwagi mil widziane ... i oto co mi wyszło ...

 

 

warto warto tak cwiczyc ....Dzięki Mant-raz

Pozdrówka wszystkim

Edytowane przez janko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no strasznie nieczytelne masz pracki. skup sie bardziej zeby to wyglada prawdziwie a nie ladnie-u ciebie swiatla pada praktycznie z kazdej strony-moze i to daje efekt czegos tam ladnego,ale co z tego ze wychodzi nieczytelne i nieprawdziwe;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nicponim: trudno cCi dogodzic :) no cóż ale widzocznie masz racje ok poćwicze i postaram sie bardziej...

 

jednakze zapedziłem sie z rańca i pole ciałem z kolorkiem ale własnie wróce i pocwicze o czym mówiłes ,,Dzięks

Edytowane przez janko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ostatnim perspektywa totalnie siadla-nie wiem jak to wytlumaczyc ale zobacz sam-linie horyzontu-czyli koniec podloza-masz przy samych stopach postaci-znaczy sie ze jest ok 10 cm nad ziemia-to taka żabia perspektywa prawie-mam pytanie zatem-czemu dlon jest o wiele nizej? powinna byc na tym samym poziomie co stopy,jezeli perspektywe zrobiles tak niska a nie jest;/(nie wiem jak to inaczej wytlumaczyc;p wiem tylko ze jest zle;p) Poprawil sie natomiast kolor i swiatlocien-wydobywasz juz bryly i jest gites;]

 

PS no ciezko dogodzic no ale po co mam slodzic-napisze ze jest fajnie i co ci to da? zreszta chyba sam potrafisz dostrzec ze idealnie nie jest, wiec my staram sie jakos nakierowac-nikt nie jest alfa i omega, ale zawsze jakas uwage napisze;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nicponim -- chyba za bardzo byłem jusz zmęczony dłubaniem wnie j i nie spostrzegłem tego ..taa ciut wyrzej powinna byc ta ręka ale trudno mi sobie wyobrazic czubki palców napoziomie stup..jakos mi to nie wchodzi poprawiłem tak bo przeciez horyzont ciut ciut leci dodołu ..jednak

sie rozpisałem ale co do słodzenie wole kopa od cukierka :)

 

poprawka z całym szacunem

 

JahriAashigarujpgaaaAnogi.jpgaa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczołem nową praccke ..przedstawia 2 podrózników chcących zwiedzić odkryty grób niewiedząc ze czycha na nich straznik głowna postac.. pora zmierzchowa dzungla pochodnie itp...no i jakos wystartowalem ale ty prosba do wszystkich co by wyłapac błędy i jakos pójsc może w lepszą strone ..szczególnie prosba do nicponia mistrza perspektywy co by linie były wporządku a także do wymiataczy kolorkiem światełkiem co by troszku podpowiedzieli to i owo :)

Pozdrówka

Koncept

TempleGuardstep1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja tu nic podobnego do tego co opisałeś nie widzę...;D

widzę za to jakieś niebieskie shody i jakiegoś wychodzącego z nich krabiego robokopa,który idze przez dżunglę...

Stary wciąż nie słuchasz jak Ci mówią,że pracki nie są czytelne...

zapowiadają się dobrze,ale wyglądają jakbyś przedobrzał je,zapominając przy tym o najwżnieszych aspektach tego co chcesz pokazać-uwidaczniasz,rzeczy które są akurat najmniej ważne...

np: tutaj widać doskonale dżunglę,którą możnaby było pokazać nawet symbolicznie-ot parę listków,zieleń jakieś kropy jej różnych odcieniach,kawał drzewa lub krzaka...na tomiast kompletnie nie widać tego co najważniejsze-tych całych podróżników,o których Ci w tej pracy chodzi...

skup się na nich i nie ciemń tak tła...

pozdrowienia i powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mistrz perspektywy;p smiej sie smiej;p zreszta niewazne... sluchaj ja mam dla ciebie rade- zrob lineart a pozniej rob kolor-naprawde chlopie,moze i gowno wiem,ale czasami potrafie dobrze poradzic- twoim bledem jest walenie prosto w walor i kolor-a po co? jezeli tysiac ludzi mowi ci ze masz nieczytelne pracki to chyba maja racje;] a wiec rob lineart a dopiero pozniej wal w kolor- i zaczynaj od tła,pozniej przechodz w kolor postac i szczegoly-naprawde pomoze...aha i nie zapominaj co chcesz z pracy wyjac- bo z tym grobem napisales ciekawy wstep,ale jak patrzy sie na pracke to dwie rozne bajki- moze i duperele pisze ktorych sam nie potrafie wykorzystac,a moze czasem calkiem trafne uwagi;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD nom to tak poszedłem troche dalej wdzungle:) odzieliłem wyraznie plany co by mozna było lepiej dostrzec charakter rysunku no i biala linia to linie perspektywiczne z czym 2 punkt jest tam gdzies holahola za lewą burtą...czerwone plamy to pochodnie co by lepiej perspektywe oddac

 

No i jak czytelniejszy troszku te mazy są ?? Dziękuje za wszystke cenne uwagi

Edytowane przez janko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra widzę juz tu rzeczywiście coś więcej (choć kompletnie tu nie ma tej wizji o podróznikach).

powiem Ci jak to wygląda:

widzę jakiś domek jakby w oddali otoczony krętymi shcodami, no i tego kraba-co z pewnością nie siedzi na kamieniu,lecz idzie w głąb puszczy...

przypuszczam,że tym razem chodziło Ci o to,że ten domek nie tylko jest w oddali, ale też gdzieś w dole...nie zabardzo wyszło,bo z tego co na rysunku jest, wynika,że dom jest wielkości,może lekko większej od liści na tych drzewach,co za nim stoją (te pienie)...

wygląda to wszystko,jakbyś zaczynając pracę,nie wiedział co rysujesz i w trakcie pracy zmieniał wiele razy koncept-co tak naprawdę chcesz pokazać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podrózniki mają byc dzie te lampy na schodach...koncepcja jest ta sama ale staram się zmieniać i szukąć nowych wariantów tzn rozwiązań ..nom ale widzisz chociaż teraz widać ze tamto tamto jest w oddali musze powalczyc z tą skałą 1planie - mianowicie chyba wydłuzyc do punktu zbiegu :) Dzięki za obserwacje Purple

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde troche mi lacedamona styl przypomina;p problem u ciebie to nieczytelnosc i brak ostrosci-tyle ze te pierwsze spowodowane jest chyba tym drugim. Dajmy na to ten rycerz-jego pika(czy jak to tam sie zwie) jest niewyrazna,jakbym patrzyl na nia z przymrozonymi oczami,zbroja natomiast ktora znajduje sie tuz obok, jest na maxa wyrazna i ostra. i to sie znajdzie w kazdej pracy-inna sprawa,rozumiem ze korzystasz z referek-ale korzystaj z odpowienich,bo np. twarz tego rycerza to ...;] napigulony i to ostro;p

a tak to b.fajne pracki, ciekawe pomysly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nicponim:..rycerz ha zeczywiscie troche wygląda jak nioezle podcienty ale jakos niedostrzegałem tego:)) z tą ostrośćią to masz racje - trzeba na to uwazac i poprawić >>Dzięki wielkie co do referek to niekorzystałem pracując nad tymi prackami (może dlatego wyszedł napigulony:))

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mayk : nnnnooo młodzi do przoduuuu i nauka od najlepszych!!!!

co do uwag tak jest! cały czas staram się :)

marbit Karbit: Masz racje całosc kuleje - uwagi kosiora :)WOW

Len art: Dziękuwka:)

Szu : cały czas tak robie tylko potem na monitorku cos się zakrzywia :/ i nie zauwazam często błedów na papierku to co iinego - Dzięki

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no caly czas ten brak czytelnosci;/ no widze ze to geba ale nic pozatym,nie wiem gdzie idzie jego lapa,czy ona tam zgeita czy cos-nie wiem,bo nie widze tego!;/ kolory bardzo fajne,cienie i tekstura tez, zylki swietne, ale co z tego jezeli z rysunku robi sie jeden wielki bajzel;/ rzucaj linearty-ale nie jakies napackane milionem kresek,a ladne czyste linearciki-bo to chyba teraz jest dla ciebie najwazniejsze-po prostu wypelnienie wyprzedza kontur w twoim przypadku;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo, coraz lepiej poczynasz sobie z roznymi swiatlami juz, ale wydaje mi sie ze po pierwsze: ogien jest plaski, takie wrazenie odnosze iz uzyles go na jednej z tylu rece, moze przydaloby sie troche na plecach rozlozyc efekt trojwymiarowosci imo wzroslby i to zdecydowanie. na tym rycerzu skoro reke tak oswietliles to na jego broni opwinno mniej wiecej gdzies przeswitywac te swiatlo(od plomieni), no chyba ze cala postura bestii je zaslania to wtedy ciemniej i bez bialych swaitelek wtedy (bo na broni w srodku swiatlo jest jasne w kolorze bialym) a raczki z obu stron ma pomaranczowo od plomieni oswietlone- cos nie gra :P

z tylu ta widoczna budowla moglaby byc zrobiona tak jak te z tylu delikatnym wrecz zarysem, bo traci (przez tą ostrosc) przestrzen, ktora dzieki tym budowlom z tylu jest b.dobra. Ogolem jest coraz lepiej, ciekawe co dalej, czekam na nastepne. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DaRoz : Dziękuwa za bdobre spostrzezenia postaram sie zmienic

nicponim: len we mnie sedzi przemieniac szkice tysiąca kresek w jedną jedyną :P

 

Ostatni o pomyslałem ze by cosik większego machnąc jakąs scenke ..no i wyszło cos co nazwałem Zegarmistrz....jak wyszło ? to pytańsko do was

 

zawsze mile widziane wasze spostrzezenia.

Pozdrawiam

 

ZegarmistrzAAAmax.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu na wstępie mówię, że prace są bardzo ładne i mi się podobają, ale tak się zastanawiam, co trzeba mieć w bani żeby takie rzeczy wymyślać. Też trochę umiem rysować ale nigdy nie potrafiłem rysować takich akcji, nawet trochę zazdroszczę. Jak wy to robicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności