Skocz do zawartości

podstawy niezbedne do pracy w 3dsm


igor_wsc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jestem tutaj nowy na imię mam Igor.

 

od niedawna zainspirowany praca jednego gościa w 3dsm, postanowiłem tez zacząć próbować. Niestety kompletnie nie wiem o co chodzi w programie, czarna magia. dodam ze pracowałem już w programach graficznych typu Photoshop i wszystko kumałem(chociaż na początku tez nie) nigdzie nie mogę znaleźć żadnego manualna po polsku, a wszystkie toturiale(nawet te najłatwiejsze jakby sie wydawało np. ucho od szklanki mnie nie tyle ze przerastają co nie mogę znaleźć żadnej opcji opisanej w tam tut.) dlatego jestem zmuszony zapytać tutaj.

znacie coś co pomógłby mi opanować program, cokolwiek byle po polsku, lub w postaci video czy prezentacji. bo suchy Text( no polisch) i ewentualne obrazki które nie pokazują wszystkiego nic mi nie mówią.

 

Dodam jeszcze ze chciałbym wykonać trójwymiarowy projekt drążka do podciągania takiego jak w linku:

a później kolejno:

oraz

 

Mam taka wersje programu: Autodesk 3ds Max 8.

 

 

Nie wyzywajcie obrazu ale naprawdę jestem początkujący lamus:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nie no nie przesadzajmy. wystarczy mi prosty manual krok po kroczku jak zrobić coś skomplikowanego..... hmmm nasuwa sie pytanie dlaczego na początek coś trudnego.... ponoć najlepiej sie uczyć pływać rzucając sie na głęboką wodę. rozumiecie mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he chyba nie w przypadku grafiki 3d, wiekszosc osob ktore zaczynaja pprzygode z 3d i wybieraja trudne modele lub sceny szybko sie zniechecaja, kurde poszukaj na max3d w tutorialach tam wszystko jest np modelowanie ksiazki albo jaskini na poczatek dobre aby poznac podstawowe funkcje max`a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślisz, ile ludziom tu obecnym zajeła nauka 3D? Bo nie były to dni ani nawet tygodnie.... Niestety to nie jest photoshop gdzie wszystko można bez problemu wydedukować i nawet żaden manual nie jest potrzebny, 3D to hardcore. Od razu lojalnie uprzedzam że bez znajomości angielskiego będzie bardzo ciężko. Niestety pozostaje wziąść się do nauki języka, walczyć ze słownikiem i próbować, próbować i jeszcze raz próbować. Jak już raz znajdziesz jakąś funkcje to ją zapamiętasz i będziesz wiedział gdzie siedzi. Cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ucho od szklanki mnie nie tyle ze przerastają co nie mogę znaleźć żadnej opcji opisanej w tam tut.) dlatego jestem zmuszony zapytać tutaj.

Najwyraźniej za mało szukałeś potrzebnych opcji. Nawet jeśli nie znasz angielskiego, wystarczy w wyszukiawarce w helpie wpisać nazwę narzędzia. Pojawi się jego opis z którego można wykoncypować, gdzie się owe narzędzie znajduje.

 

Spróbuj te:

http://www.max3d.pl/tut.php?id=208

http://www.max3d.pl/tut.php?id=4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie ap ropo opcji help. u mnie jak kliknę obojętnie na co w menu help to nic sie nie pojawia. resetowałem program kompa i nic

 

ps. jak to wykonac: "Stosujemy w tej chwili modyfikację Free Form Deformation 2x2. Wybieramy dwa zewnętrzne punkty kontrolne (Control Points) i przesuwamy je ostrożnie w lewo"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz zapoznać się z interfacem i narzędziami to podstawa, za chwilę bedziesz się pytał jak uaktywnić punkty kontrolne tego modyfikatora i tak w nieskonczoność, aż zbudujemy za ciebie ten model... troche wysiłku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on poprostu nie ma helpa w maxie wiec nie mozze tego sprawdzic, ale tez doczepiles sie tego uchwytu i o podstawy FDD pytasz, wiadomo ze kazdy zaczac od czegos musi ale od samego interface, postaw boxa i ponakladaj rozne modyfikatory, powoli wszystko rob zeby zapamietac co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze nie czytales od poczatku co napisalem. nie mam helpu;] wiec nie mam gdzie wpisac.

 

szkoda, że nie zajrzałeś do linka który Ci podałem kilka postów wyżej. radze przejrzeć FAQ forum zanim zadasz kolejne kłopotliwe pytanie. tak samo jak zapoznanie się z regulaminem dotyczącym zadawania takich pytań.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh. tam w tym linku masz podane linki do ściągnięcia plików helpa do 3ds max. nic wiecej ci nie potrzeba. a jeśli nadal masz kłopot z FDD to użyj google i wyszukaj sobie jakiegoś poradnika jak tego modyfikatora używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wchodzisz na stronę którą tam podałem, potem szukasz czegoś takiego jak:

3ds Max User Reference

nastepnie szukasz jakiegoś linku (z reguły są one wyróżnione innym kolorem niż reezta tekstu) i znajdujesz tekst:

 

3ds Max 9 User Reference Online Help

 

jak na niego klikniesz zassiesz ten plik:

http://images.autodesk.com/adsk/files/3ds_max_9_user_reference.exe

 

Bardziej łopatologicznie nie umiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak a co mi po postach? jak chcesz to moge nowe konto zalozyc i miec zero a to z ktorego teraz pisze oddac tobie. chcesz?

 

a co do 3d to juz lepiej. wiezoweiec, stol i tarcze hamulcowa zrobilem:D jeszcze troche, no moze troche wiecej nauki i bede probowal jakis samochod(ale i tak mi sie nie uda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, nawet sobie pożartować nie można...ale żeby znowu nie robić offtopa... Pozostali forumowicze słusznie prawią - nic nie zastąpi Ci doświadczenia nabytego drogą wieeelu prób i błędów. Nic nie zastąpi też dużej doży samozaparcia, niezbędnej do przebrnięcia przez początkowe frustracje i napady zniechęcenia. Ja na ten przykład kilkukrotnie byłem o krok od rozpieprzenia komputera na drobne, kiedy coś mi nie wychodziło, ale jakoś się udało tego nie zrobić. Teraz rzeźbienie grafiki to prawie zawsze czysta przyjemność.

 

Wracając do tematu - moim zdaniem nie warto pytać o każdą pierdołę, bo ludzie szybko, ehem, mogą się stać mało przychylni...później ciężko będzie podbudować nadwątlony PR.

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności